Czateria... 2021

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez Mr_Bartek » 11 cze 2021, 07:34

Ja już się pogubiłem z tym Arteonem. To ten, którego zamawiałeś czy wziąłeś innego z placu?
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 12:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez loockas » 11 cze 2021, 07:43

Wyklepali mu coś :P
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 11 cze 2021, 07:48

Mój (srebrny z bagażnikiem dachowym) z powodów problemów z ubezpieczeniem stoi wciąż w salonie i dali mi po prostu białego. Wczoraj poziom zażenowania już był tak wysoki, że dali mi auto + salon wziął na siebie wszelkie koszty rozwiązania kwestii ubezpieczenia.

Co do wyklepania, to wszelkie formalności trwały tak długo, że miałem ze sobą miernik lakieru – już im w nic nie wierzę... Na szczęście na oko nie widać ingerencji, więc nie wydurniałem się ze sprawdzaniem.


Ja mam 18" koła zamiast 19" i nie mam niestety wielu gadżetów, który ma ten biały. Ale biały w ogóle mi się nie podoba.


Ja mogę tylko kręcić z niedowierzaniem głową i obiecać sobie, że nigdy więcej nic od nich nie kupię.
Załączniki
arteon.PNG
20210610_205722.jpg
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez yasko » 11 cze 2021, 08:00

nemi napisał(a):Nie wstawiłem zdjęcia z boksem, bo wygląda to strasznie <rotfl>
Wziąłem 460 litrów, mogę na płasko przewozić koszykarza (2,3 m długości ma box). Trochę wystaje nad przednią szybę <lol>

Cóż – box ma spełniać rolę, a nie wyglądać. Te 3 tygodnie w roku będzie okropnie, ale olać. Wziąłem lakierowany, więc przynajmniej sam box jest estetyczny.

Sprzedawcy w salonie patrzyli trochę z niedowierzaniem na to wszystko – nikt nie widział jeszcze Arteona z tym na dachu, a mój jeszcze będzie prawodpodobnie przyczepę targał <czarodziej>.


Gratulacje nemi! Wyoasiona fura. Aż będzie mi wstyd się swoją pochwalić....

Czy nie wolałeś wybrac kombi, które ma katalogowo to samą pojemność bagaznika, ale liczoną tylko do rolety. Jeżeli masz przegrodę pomiędzy bagąznikiem a kabiną, to możesz zapakować 60-70% więcej w zależności od kształu górej części bagaznika, więc miałbyś dodatkowe 400 pojemności bez minusów boxa.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 maja 2008, 21:06
Posty: 463 (5/6)
Skąd: GTC
Auto: było:
MX-3, Premacy Sportive, RX-8 HP, Mazda 6 GY 2.0, Mazda 6 GH 2.5, RX-8 R3
jest: niemiecka technologia, hiszpański znaczek

Postprzez nemi » 11 cze 2021, 08:14

Nigdy nie pakuję pod dach, zawsze dążyłem do tego, żeby roleta się zamknęła i nie było widać, czy auto jest zapakowane czy puste jak gdzieś zostawiam.

Na minus dla kombi jest to, że jest po prostu droższe (i tak wydałem więcej niż chciałem), a po drugie nie podoba mi się tak jak liftback. Wyszedłem z założenia, że wolę mieć ładne (dla mnie rzecz jasna) auto przez okrągły rok, a jak już naprawdę potrzebuję przestrzeni bagażowej, to wrzucić box i tyle. Dzieci mam już w wieku 6 i 11 lat, kombi nie jest takie niezbędne :)

yasko napisał(a):eżeli masz przegrodę pomiędzy bagąznikiem a kabiną, to możesz zapakować 60-70% więcej

To nie Volvo XC70 ;). Szyby są malutkie i przestrzeń między roletą a dachem jest mizerna. Myślę, że raczej zyskałbym ze 20-30% max. I nie ma przegrody.

Ale najważniejsze jest to, że wersja SB nie jest dla mnie tak sexy.

Dopisano 11 cze 2021 9:19:

BTW, tak się przyzwyczaiłem do DOSKONAŁEGO systemu bezkluczykowego Renault, że zapomniałem zamknąć samochód.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez marek » 11 cze 2021, 08:28

nemi napisał(a):Mój (srebrny z bagażnikiem dachowym)


ale to jest ten który zamówiłeś ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 01:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez nemi » 11 cze 2021, 08:36

Tak, to ten, tylko drugi egzemplarz fizycznie <lol>. W tym się wszystko zgadza i ma aluminiowe wykończenie (z R-Line) tak jak chciałem.

Najpierw zamówiłem TDI, ale szybko zmieniłem na TSI w wyższej wersji. Sprzedawca się pomylił i zamówił z eukaliptusem w środku (standard dla mojej wersji). Jak się zorientował, to już się nie dało zmienić, więc auto się wyprodukowało, przyjechało i salon sprzedał jako auto z placu miesiąc temu. A mój – aluminiowy – wyprodukował się 19.05. i wczoraj miałem odebrać <lol>. Bez sukcesu <glupek2>
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez motomike6 » 11 cze 2021, 08:55

To powiem ci ze wielki ten box bo ja mam Pacifice 780 i to ma z 2m w GH i GJ to troche wystawało ale raczej na takie rzeczy nie zwraca się uwagi. Ma być praktycznie i tyle.
Ładną ma ta linie ale mnie na VW nie namówicie, obsługa i serwis mnie lekko odpycha od tej marki. Nie ważne co się dzieje zawsze z winy użytkownika.

Powiem ci ze nie wiem skąd ta cena bo jak patrze na konfigurator to tu zaczyna się od 39k€ za bazową w manualu, demówki tez ciężko znaleść poniżej 35k ale może takie dobre upusty dają, nie wiem, zaglądam ale tylko na serwis :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 maja 2012, 14:34
Posty: 354 (83/16)
Skąd: LUX/SC034
Auto: Jest GJ 2.2 AT
Jest Citroen SpaceTourer
Było C4 Picasso
Była Mazda 6
GH

Postprzez brii » 11 cze 2021, 08:57

nemi napisał(a):nikt nie widział jeszcze Arteona z tym na dachu, a mój jeszcze będzie prawodpodobnie przyczepę targał .

Prawie jak tabor cygański :P ;)

Fajny sprzęt – kolor najlepszy – propsuję <spoko>

nemi napisał(a):BTW, tak się przyzwyczaiłem do DOSKONAŁEGO systemu bezkluczykowego Renault, że zapomniałem zamknąć samochód.

Jeszcze manetkę do sterownia radiem bym chciał z Renault do każdego samochodu innego wsadzić ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez nemi » 11 cze 2021, 09:10

motomike6 napisał(a):Powiem ci ze nie wiem skąd ta cena bo jak patrze na konfigurator to tu zaczyna się od 39k€ za bazową w manualu, demówki tez ciężko znaleść poniżej 35k ale może takie dobre upusty dają

Ale ja nigdzie nie napisałem nigdy ile wydałem na auto :).
Trochę skorzystałem na tym, że były te problemy, a ja nie poszedłem na wojnę, tylko byłem ugodowy.
Za auto zapłaciłem około 5.000 zł mniej niż w umowie, dorzucili mi parę pierdół typu drugie dywaniki, siatki, wykładzinę, jakieś separatory (wszystkie te rzeczy wg. cennika kosztują chore pieniądze), a najbardziej wypasiony box za 2750 brutto sprzedali mi za 900 netto.

motomike6 napisał(a):VW nie namówicie, obsługa i serwis mnie lekko odpycha od tej marki. Nie ważne co się dzieje zawsze z winy użytkownika.

Mnie też odpycha, ale alternatywą jest Insignia lub Superb. Z deszczu pod rynnę. Byłem nastawiony na konkretny typ auta i konkretne wymagania – zwyczajnie konkurencja nie oferuje tego, co chciałem.

brii napisał(a):Prawie jak tabor cygański

No niestety. Ale takie wakacje mają swój urok :)

brii napisał(a): kolor najlepszy – propsuję

Dziękuję :).
Dla mnie najładniejszy jest czarny, ale nie chcę mieć non stop brudnego samochodu i latać ciągle ze ścierami. Ten był na drugim miejscu + do tego pasują te felgi ciemne i czarne szyby. Jak dla mnie udane połączenie.

Dopisano 11 cze 2021 10:10:

Aaaaa, w National Geographic Traveler jest teraz Rumunia i Bułgaria. Oczywiście kupiłem sobie :)

Dopisano 11 cze 2021 10:37:

brii napisał(a):Jeszcze manetkę do sterownia radiem bym chciał z Renault do każdego samochodu innego wsadzić

Ja też, najlepsze rozwiązanie.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Bimbak » 11 cze 2021, 09:47

nemi napisał(a):Miałem trochę głośniej muzykę i nie słyszałem auta na sygnale, dopiero obczaiłem jak przede mną auta zaczęły zjeżdżać na bok.

Jak teraz nic nie słychać będziesz musiał przestawić się na nerwowe zerkanie w lusterka, chyba że lusterek nie ma na wyposażeniu?
Pozdrawiam, Tomek

Drinking wine and killing time
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 2
 
Od: 17 maja 2005, 19:55
Posty: 3093 (23/152)
Skąd: Śrem
Auto: ponton i dziadkowóz, Moto: lyter

Postprzez loockas » 11 cze 2021, 09:47

brii napisał(a):Fajny sprzęt – kolor najlepszy – propsuję


Ja się chyba starzeje, ale na tego typu autach srebrny, szary itp coraz bardziej mi się podoba :P

nemi napisał(a):Na szczęście na oko nie widać ingerencji, więc nie wydurniałem się ze sprawdzaniem.


Ja za dużo się zadaje z blacharzem, żeby wierzyć temu co widzi moje oko. Serio, jakbym Wam pokazał zdjęcia co może zrobić fachowiec w przydomowym garażu z furami za XXXk PLN, to byście nie uwierzyli. I szczerze mówiąc nawet miernik lakieru może nie wystarczyć :) Ale to oczywiście skrajność, raczej takich praktyk nie spodziewałbym się w aucie z salonu... :)

Ale wracając do tematu. Gratuluję i cieszę się, że historia zmierza do szczęśliwego finału :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez motomike6 » 11 cze 2021, 10:02

Nie chce mi się przeglądać historii ale wydaje mi się ze była mowa o kwocie 100k +VAT stąd moje zaskoczenie, tak czy inaczej obyś jak najszybciej mógł już nim wyjechać z salonu :)

U nas mial być odbiór w drugiej połowie czerwca ale dotarł wcześniej i od 5 dni rogal na twarzy małżonki bezcenny. Nie pamiętam żeby kiedykolwiek jazda samochodem sprawiała jej tyle radości :)

Taki sneak peak :)

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 maja 2012, 14:34
Posty: 354 (83/16)
Skąd: LUX/SC034
Auto: Jest GJ 2.2 AT
Jest Citroen SpaceTourer
Było C4 Picasso
Była Mazda 6
GH

Postprzez nemi » 11 cze 2021, 10:05

Bimbak napisał(a):Jak teraz nic nie słychać będziesz musiał przestawić się na nerwowe zerkanie w lusterka, chyba że lusterek nie ma na wyposażeniu?

To VW – tu nic nie ma w wyposażeniu bez dopłaty, a ja za koło dojazdowe dopłacałem tylko :(.

A co do lakierowania, to auto było wyprodukowane 19.05., potem jakiś czas na transport i na sam koniec miałem informacje o wszystkim, nawet kiedy był zamontowany box. Dlatego jeśli przytrafiło się podwójne malowanie, to raczej w fabryce. Zmierzę go sobie już za bramą salonu dla świętego spokoju, ale z drugiej strony czy to skreśla auto? Jeździ tak samo, a jak nie widać, to przecież to nie jest koniec świata i auto na złom.


loockas napisał(a):Gratuluję

Sam nie wiem, czy to dobry moment na dziękowanie <lol>.


Wczoraj przy tym niedoszłym odbiorze sprzedawca mi prezentował jakie auto jest fajne i tak naprawdę okazało się, że tylko jedna rzecz jest warta uwagi <rotfl>. Światła z tyłu. Nie, że fotel, nie elektronika, nie możliwości ustawień, ale właśnie światła z tyłu.
I to nawet nie cały czas, ale tylko w momencie otwierania auta – trzeba było zaczekać aż słońce zajdzie za chmury, zrobi się odpowiednio ciemno i wtedy pan kazał mi obserwować cały spektakl <lol>

Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Mr_Bartek » 11 cze 2021, 10:09

Mnie te światła przekonały. ;)
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 12:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez motomike6 » 11 cze 2021, 10:12

loockas napisał(a):Ja za dużo się zadaje z blacharzem, żeby wierzyć temu co widzi moje oko. Serio, jakbym Wam pokazał zdjęcia co może zrobić fachowiec w przydomowym garażu z furami za XXXk PLN, to byście nie uwierzyli. I szczerze mówiąc nawet miernik lakieru może nie wystarczyć :) Ale to oczywiście skrajność, raczej takich praktyk nie spodziewałbym się w aucie z salonu... :)


W sumie jak obejrzysz np. Arthur Tussik to można zdziałać cuda i wrak wygląda jak by z fabryki wyjechał tylko strach tym potem jeździć :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 maja 2012, 14:34
Posty: 354 (83/16)
Skąd: LUX/SC034
Auto: Jest GJ 2.2 AT
Jest Citroen SpaceTourer
Było C4 Picasso
Była Mazda 6
GH

Postprzez Bimbak » 11 cze 2021, 10:15

No, te światła warte każdych pieniędzy.
Pozdrawiam, Tomek

Drinking wine and killing time
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 2
 
Od: 17 maja 2005, 19:55
Posty: 3093 (23/152)
Skąd: Śrem
Auto: ponton i dziadkowóz, Moto: lyter

Postprzez nemi » 11 cze 2021, 10:15

Mnie za serce chwycił... fotel i piszę to całkiem poważnie. Nie jeździłem zbyt wieloma autami segmentu D i może to jest norma, ale zachwyciła mnie możliwość regulacji na wszystkie strony i wszystkiego. Zobaczymy, czy przełoży się to na wygodę podróży. Co ciekawe pasażer ma inny fotel (również z wyglądu).

Rozczarowanie to miejsce na telefon. Taka cienka szparka w sumie.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 11 cze 2021, 10:21

Światła super. Dobrze że zawsze jeździmy za swoim autem i możemy to podziwiać. A nie, czekaj... <lol>

Czepiam się, ale to przez chorobliwą zazdrość ;)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 11 cze 2021, 10:28

Właśnie dlatego się z tego śmieję. Chociaż ja akurat doceniam takie smaczki, gdzie widać, że ktoś się postarał. Sam jak coś koduję i mam czas, to staram się dodać jakiś malutki wodotrysk jak choćby dynamiczna treść komunikatu błędu.

Przednie światła są za to przeciwieństwem tylnych. Mam oczywiście te podstawowe i wszędzie są ledowe, ale kierunkowskazy musieli zj***ać i dali zwykłą żarówkę pod zwykłym kloszem <rotfl>
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gib i 21 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park