Elektromobilność – wrażenia, opinie, dyskusja...

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez zadra » 6 kwi 2021, 13:18

Co do biomasy, to nie znam się, więc się wypowiem :)

Prawidłowo zaplanowany system produkcji i składowania biomasy i sposób wykorzystania może znacznie zmienić in plus ekologiczność produkcji prądu z tejże biomasy.
Dodatkowo zachowany obieg ekologiczny (produkcja roślin na nieużytkach z jednoczesną produkcją tlenu, oraz stały obieg CO2 czyli wytworzenie ilości CO2 zbliżonej do ilości pochłoniętej przez roślinę ma tu ogromne znaczenie.
Pisząc to mam przed oczami (wyobraźni) zagony wierzby, która jako mało wymagająca doskonale nadaje się do tych celów.
Oczywiście, przerobienie rosnącej rośliny w produkt przydatny do spalenia a tym samym produkcji energii elektrycznej i cieplnej nastręcza koszty i generuje zanieczyszczenia, ale wydaje mi się, że niewspółmiernie niższe od "produkcji" węgla, wydobycia ropy i gazu, tudzież produkowania "ekologicznych" paneli i wiatraków.

Rozszerzając myśl zwróćcie uwagę, iż do biomasy można zaliczyć produkty, które standardowo powinny zostać składowane jako śmieci – czyt: utylizowane.
Przy odpowiedniej gospodarce materiałowej odpadami moglibyśmy znacznie ograniczyć ilość składowanych śmieci właśnie o wygenerowane jako produkty uboczne pozostałości które jako biomasa zostaną przetworzone na energię.

Biomasę można wytworzyć na terenach z góry "straconych" dla cywilizacji, np na hałdach materiałów pokopalnianych albo wyrobiskach kopalni odkrywkowych, na terenach zalewowych gdzie nie możemy uprawiać innych roślin, na terenach o zasoleniu powyżej którego inne rośliny nie mogą się rozwijać, a "jakieś-tam" jednak rosną.
Zwróćcie uwagę np na to, iż część z Was produkuje biomasę już podczas koszenia ogródka i nie zastanawia się nawet, czy koszenie "generuje" CO2. Robi się to z zupełnie innych powodów i na pewno nie stricte ekologicznych.
całe połacie biomasy produkowane są (dodatkowo) w ramach produkcji rolniczej i nie zawsze traktowane jako produkt pełnowartościowy a często jako odpad.

No trochę się oczywiście swoim zwyczajem rozpisałem, ale trudno mi się zatrzymać jak zacznę :)

Wracając do początku.
Czy biomasa jest ekologiczna?
Można udowadniać, że jest, można również udowadniać, że nie jest eko.
Moim zdaniem powinniśmy również brać pod uwagę możliwość jej wytworzenia i wykorzystania.
Gdybyśmy rozcentralizowali produkcję energii elektrycznej i cieplnej to mogłoby się okazać, że prąd i ciepło z biomasy dla producenta, wytwórcy i konsumenta (jako jednej osoby z jednego obszaru produkcyjnego) jest już bardzo ekologiczne.
Niestety i tak należałoby produkować energię dla wszystkich, którzy nie są w stanie wyprodukować dla siebie odpowiedniej ilości biomasy aby wytworzyć dla siebie prąd i ciepło. <ok>

Tak samo można wykazywać, że zastosowanie pompy ciepła nie jest ekologiczne, biorąc pod uwagę fakt, iż w swoim "systemie" posiada związki szkodliwe dla środowiska (czynniki chłodnicze) których tak wytworzenie, jak eksploatacja i późniejsza utylizacja może nastręczać obciążenia dla środowiska.
Oczywiście, mając już "pakiet urządzenia" i wyjmując go z kartonu aby zainstalować w naszym ekologicznym domu zapominamy, że wytworzenie a później praca i utylizacja naszej pompy ciepła mija się z ekologią..
Podobnie jest z panelami bateriami, nowymi autami, i wieloma gałęziami gospodarki o których nawet nam się chyba nie śniło.. papa
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez MazdaOwner » 6 kwi 2021, 16:43

Gdyby w tej tzw ekologii faktycznie chodziło o ochronę środowiska, już dawno przestałyby istnieć firmy produkujące ekośmieci. Kupujemy coś, co np. producent nazywa telewizorem, a w rzeczywistości jest to chłam obliczony na to, że za 2 lata klient będzie musiał wyrzucić na śmieci wyrób telewizoropodobny, bo padło np. podświetlenie matrycy, padła płyta lub przynajmniej pamięć w wyniku iskrzenia w zasilaczu na kontaktach lutowanych wyrobem cynopodobnym, który utlenia się pod wpływem temperatury. Producenci ustawili tak ceny części zamiennych, że dzisiaj mało kto decyduje się na naprawę elektrobubli.
To samo dotyczy każdej dziedziny produkcji. Dzisiaj nikomu nie opłaca się produkować trwałych i solidnych produktów. Gdyby produkty były trwałe, większość fabryk, gdzie produkcja oparta jest o skomputeryzowane i zrobotyzowane linie produkcji po wyprodukowaniu pierwszej partii produktów nie miałaby komu sprzedawać następnej partii. Od czasu, jak w przemyśle obowiązuje planowane postarzanie produktów, produkcja bubli-śmieci idzie pełną parą i nikt nie ośmieli się krytykować tego faktu, chociaż cała ta produkcja jest planowanym zaśmiecaniem Ziemi.
Gdyby w tzw. ekologii chodziło naprawdę o ochronę zdrowia człowieka, już dawno wszyscy producenci paszy dla ludności poszliby z torbami po wyrokach sądowych za podtruwanie ludzi produktami nazywanymi żywnością, będącymi w realu paszą dla ludzi składającą się z wypełniaczy, konserwantów i śladowych ilości produktu, który określa nazwa tej paszy.
Gdyby w elektromobilności chodziło naprawdę o to, co próbują nam wcisnąć producenci przereklamowanych wyrobów samochodopodobnych kosztujących kilkakrotnie więcej niż ich realna wartość, nie trzeba by posuwać się do nieuczciwych praktyk, których celem jest blokowanie konkurencji produkującej prawdziwe samochody, wprowadzać niekonstytucyjnych rozwiązań dyskryminujących właścicieli samochodów innych niż elektrozabawki. Obecne i planowane rozwiązania prawne powodują, że powstaje kasta panów, nadzianych snobów, dla których otwiera się centa miast. Reszta pospólstwa musi zostawiać swoje samochody na przedmieściach, by nie plątać się paniskom pod kołami.
Świadomie przerysowują, ale tak w skrócie wygląda współczesna elektomobilność i ekologia, która ma być wytłumaczeniem faktu dyskryminacji sporej części społeczeństwa.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2008, 12:28
Posty: 136 (0/8)
Skąd: Małopolska
Auto: Mazda 3

Postprzez zadra » 6 kwi 2021, 17:08

Obecne i planowane rozwiązania prawne powodują, że powstaje kasta panów, nadzianych snobów, dla których otwiera się centa miast. Reszta pospólstwa musi zostawiać swoje samochody na przedmieściach, by nie plątać się paniskom pod kołami.
Świadomie przerysowują, ale tak w skrócie wygląda współczesna elektomobilność i ekologia, która ma być wytłumaczeniem faktu dyskryminacji sporej części społeczeństwa.


Jakoś zbyt wiele się od czasów faraonów nie zmieniło.
Pan jechał konno lub w zaprzęgu – biedota na bosaka..
Pan jechał karocą – biedota na bosaka
Pan jechał paromobilem – biedota na bosaka
Pan jechał automobilem – biedota na bosaka
Teraz Pan elektrykiem – biedota... może już nie na bosaka, bo trampek z Chin za 5zł można kupić, ale komunikacja miejska ostatnio w kilku miastach zdrożała, więc dojdzie do tego, że i tak na piechotę do centrum...

O wszystkim co opisałeś powyżej ma świadomość każdy, kto się choć chwilę zastanowi, natomiast nie ma żadnych szans, aby cokolwiek w tym temacie się zmieniło.
Społeczeństwa konsumpcyjne przyzwyczajone już od czasów rewolucji przemysłowej do nowszych rozwiązań i kolejnych zmian wręcz wymagają nowych towarów. Tak jak kiedyś czekałeś na nową gazetę, tak teraz oczekuje się nowego telefonu czy innego gadżetu.

Zastosowanie nowych rozwiązań nie musi od razu oznaczać zmowy, czy braku dbałości o środowisko, natomiast pewne jest, że regulacje na terenie UE nie uratują Świata, a cały Świat aktualnie korzysta pełnymi garściami z dobroci natury, tylko nie Europa...
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez tadziol » 6 kwi 2021, 17:14

Grzyby napisał(a):A masz!
:)


A dzięki !

Dopisano 06 kwi 2021 18:20:

Z tym promowaniem elektromobilności to tak jak z programem antysmogowym.
Premier bełkocze o 37 tysiącach dofinansowania dla każdego,a tymczasem każda gmina ma swoje wytyczne i tak np.w Katowicach to max 10 tys.
Ale najważniejsze to medialny zgiełk.
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 18:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Postprzez MazdaOwner » 6 kwi 2021, 18:29

zadra napisał(a):Zastosowanie nowych rozwiązań nie musi od razu oznaczać zmowy, czy braku dbałości o środowisko, natomiast pewne jest, że regulacje na terenie UE nie uratują Świata, a cały Świat aktualnie korzysta pełnymi garściami z dobroci natury, tylko nie Europa...

Zmowa świidomego i planowego postarzania produktów jest faktem. Zaczęło się od producentów żarówek, którzy określili górną granicę liczby godzin żywotności żarówki na 1000. Za nimi producenci drukarek, którzy w pamięciach drukarki zawarli limity wydruków. Po nich cała reszta.
Pamiętam czasy, kiedy TV Sony z PEWEXU lub Baltony pracowały po 25 lat i dłużej. Dzisiaj to czysta abstrakcja. Elektronika ma działać 2 lata i koniec. Smartfony mają niewymienne baterie, więc po zużyciu baterii idą do śmieci.
Na terenie UE nikt, poza fanatykami, którzy dali się nabrać, nie chce zbawiać świata, za to większość nie chce się narażać Niemcom i akceptuje fakt, że UE to w rzeczywistości unia niemiecka podporządkowana interesom Niemiec, więc realizowane są projekty narzucane przez Niemcy.
Polska ma być producentem koreańskich akumulatorów do samochodów elektrycznych. Obawiam się, że przy okazji będzie się nas zmuszać do zbierania i utylizacji zużytych akumulatorów, co jest już tradycyjnym sposobem na wykorzystywanie Polski jako śmietnika dla zachodnich producentów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2008, 12:28
Posty: 136 (0/8)
Skąd: Małopolska
Auto: Mazda 3

Postprzez zadra » 6 kwi 2021, 23:35

no paczaj... mam jakieś wybrakowane jednostki – pralka d,miała ponad 10 lat a kupiona w trio z piekarnikiem i zmywarką.
Kurczę, nie chcą się popsuć.. to bubel jakiś musiałem kupić chyba..
mam również żarówkę której nie pamiętam kiedy wymieniałem – co prawda "setka" więc że starych dostaw, ale 1000h pracy to miała ze 3 lata temu na liczniku....

Propos tego limitu...
1000rbh pracy to był określony minimalny pułap życia żarówki, a nie skrajna ilość po której następowała samodestrukcja..

Nie ma co iść tym tropem, bo gonimy w piętkę..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Grzyby » 8 kwi 2021, 06:07

tadziol napisał(a):Premier bełkocze

Akurat ten premier bełkocze na każdy temat.
Ale nie kopmy leżącego zanadto :)
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez MazdaOwner » 8 kwi 2021, 06:47

zadra napisał(a):no paczaj... mam jakieś wybrakowane jednostki
... mam również żarówkę której nie pamiętam kiedy wymieniałem – co prawda "setka" więc że starych dostaw, ale 1000h pracy to miała ze 3 lata temu na liczniku....
Propos tego limitu...
1000rbh pracy to był określony minimalny pułap życia żarówki, a nie skrajna ilość po której następowała samodestrukcja..

Nawet tutaj na forum jest sporo wątków o niedoróbkach mazd i samochodów innych marek. Nawet te cudowne i przereklamowane tesle mają sporo wad. Planowane postarzanie produktów jest faktem i nawet unia musiała zacząć udawać, że bierze się na poważnie za ten problem: Nowe przepisy unijne.
A film, który podlinkuję niżej, najlepiej pokazuje to, co próbujesz ośmieszyć, nie mając bladego pojęcia o tym. O trwałości sprzętów popytaj w serwisach. Tam mają najlepsze informacje na ten temat.

Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2008, 12:28
Posty: 136 (0/8)
Skąd: Małopolska
Auto: Mazda 3

Postprzez zadra » 8 kwi 2021, 15:02

MazdaOwner napisał(a):podlinkuję niżej, najlepiej pokazuje to, co próbujesz ośmieszyć, nie mając bladego pojęcia o tym

Zbyt szybko wyciągasz wnioski a dodatkowo Twoje wnioski są błędne.
To, że nie jestem zafiksowany na niektórych punktach nie oznacza, że nie mam pojęcia o czym piszę, dodatkowo w związku z praktycznym doświadczeniem związanym z pracą mógłbym Ci wskazać wiele przykładów dla poparcia swoich słów, jednak wnioskując z Twoich wypowiedzi uznaję, że nie ma to absolutnie żadnego sensu.
Gdybyś poczytał moje wypowiedzi na różne tematy doskonale zorientowałbyś się, że gdy chciałbym coś ośmieszyć to zrobiłbym to stosując zupełnie inną formę wypowiedzi.

Wskazałem tylko, że mam u siebie urządzenia, które się nie psują pomimo iż wg.Ciebie dawno już powinny trafić na śmietnik z filmu. Mam więcej takich nadal działających urządzeń, ale nie będę opisywał swojego stanu posiadania na ogólnodostępnym forum.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez MazdaOwner » 8 kwi 2021, 15:27

To sztuka tak pisać, by nic nie napisać. A jeszcze większą sztuką jest rozumienie czytanego tekstu lub oglądanego dokumentu. Każdy, kto ma liczbę zwojów mózgowych większą od kury potrafi nauczyć się czytać. Dużo mniej jest w stanie zrozumieć, a jeszcze mniej analizować czytane teksty lub oglądane materiały i wyciągać własne wnioski.
Na fakty, które podlinkowałem, odpowiadasz własnymi opiniami i doświadczeniami. A fakty są bezlitosne i nawet unijni politycy zauważają problem, który Ty negujesz podpierając się wyłącznie bajkami o niezawodności i długowieczności własnego sprzętu.

Cytat: Wydłużenie trwałości urządzeń elektronicznych o jeden rok zmniejszyłoby roczną emisję dwutlenku węgla na obszarze Unii Europejskiej o 4 miliony ton. Podobny wynik dałoby pozbycie się 2 milionów samochodów z europejskich ulic. Tak wynika z wyliczeń Europejskiego Biura Ochrony Środowiska (EBB).

Dlaczego więc, zamiast zmusić producentów sprzętu do produkcji trwałych urządzeń, eliminuje się z rynku solidne samochody i zmusza producentów samochodów do psucia swoich produktów, tylko po to, by spełniały normy wzięte z kosmosu lub pustych łbów eurourzędasów i polityków? Przecież logika nakazuje, by klient za swoją kasę otrzymywał solidny produkt, wolny od wad i jak najdłużej pracujący dla dobra klienta i ekologii. Dlaczego więc politycy wybrali pozbycie się z ulic kilku milionów samochodów, a nie rozwiązania, które naprawdę są proekologiczne, bo przecież wyrzucanie na śmietniki telewizorów, pralek i lodówek w ogromnej skali to zbrodnia na ekologii? Pomijam te kilka sprzętów domowych zadry, bo on ma 9 zmysł i wybiera z półek sklepowych wyłącznie niepsujące się sprzęty. Dlaczego już na koniec tego roku na śmietnik trafią setki tysięcy nie starych dekoderów DVB-T i podobne ilości telewizorów? Tylko dlatego, że urzędnicy unijni wymusili wprowadzenie nowego standardu nadawania – DVB-T2. Nie mam nic przeciwko temu standardowi, ale rozsądek nakazuje, by nadawcy nadal wspierali DVB-T, bo znacząca większość widzów nie potrzebuje oglądać wszystkich kanałów w 4K, 8K itp.
Tak, jak od początku uważam, wszystkie te działania nie mają nic wspólnego z logiką, rozsądkiem i dbałością o zdrowie ludzkości czy ratowaniem planety Ziemia. Wszystkie te działania mają za cel ratowanie, ale budżetów tych, którzy mają najlepsze przełożenie na polityków.
W motoryzacji również stosuje się planowe postarzanie produktów, a ponieważ nie odnosi ono zamierzonego dla wąskiej grupy producentów i polityków efektu, zdecydowano się na pozaprawne i nieuczciwe praktyki, które z jednej strony eliminują konkurencję, a z drugiej zmuszają nas do zakupów o wiele za drogich i nie mających wiele wspólnego z ekologią i (przynajmniej na tym etapie) z funkcjonalnością tradycyjnego samochodu, samochodów na prąd.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2008, 12:28
Posty: 136 (0/8)
Skąd: Małopolska
Auto: Mazda 3

Postprzez zadra » 8 kwi 2021, 16:22

Nie neguję Twoich racji, choć Ty starasz się mnie zdyskredytować swoimi wpisami.
Nie zamierzam wymieniać się z Tobą argumentami, bo ich po prostu nie przyjmujesz do wiadomości..
Zastanów się, kto i w jakim celu nagrał podlinkowany film, opisz tu na forum z jakiego komputera lub telefonu oraz modemu korzystasz pisząc swoje posty. <co?>

Jak często zmieniasz obuwie i ile wyrzuciłeś odbiorników. <co?>

Nie wydaje mi się, żebyś nadal korzystał z tarki lub balii, naczynia zmywasz ekologiczną wodą ze studni przed chwilą pobraną żurawiem do drewnianego wiadra, a magiel znasz tylko z opowiadań lub muzeum.
Sam swoim zachowaniem przyczyniasz się do wzrostu zaśmiecenia świata. :|

Jeśli chcesz faktycznie przyczynić się ratując świat zacznij otaczać się przedmiotami które są trwalsze od tego ogólnodostępnego chłamu.
Internet może i jest niezbędny, ale możesz cały czas używać pentium 3,86 kup sobie Siemensa S11, zaopatrz się w grubą kołdrę z naturalnego gęsiego pierza żeby nie marznąć gdy zakręcisz grzejniki lub wyłączysz nieekologiczny kocioł gazowy z góry skazany na uszkodzenie od razu po gwarancji, aby przedłużyć mu technologiczne życie.. <spoko>

kto ma liczbę zwojów mózgowych większą od kury potrafi nauczyć się czytać.


Uważam takie wypowiedzi jako urągające wysokiemu poziomowi forum i nie zamierzam uczestniczyć w dyskusji z Tobą.
Nawracaj sobie innych jednocześnie wspierając swoim stylem życia wyzyskiwaczy sterujących machiną postarzania produktów...

Pa... papa
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez MazdaOwner » 8 kwi 2021, 16:54

Kolejny unik i kolejne insynuacje. Wciskasz mi w usta/klawiaturę słowa, których nie wypowiedziałem ani nie napisałem. Atak nie zawsze jest najlepszą obroną, zwłaszcza, jak się wali kulą w płot. Nigdy nie odpowiadasz argumentami na argumenty, za to wciskasz kit i opowiadasz bajki dla naiwnych.
Albo udajesz, że nie rozumiesz, albo faktycznie nic nie rozumiesz, stąd problemy w nawiązaniu dyskusji na argumenty.
Film, który podlinkowałem, powstał lata temu. Problemy serwisów elektroniki rozumianej baaaardzo szeroko znam z autopsji. Od czasów, kiedy resetowaliśmy czipy drukarek i kserokopiarek, kiedy prało się i suszyło pampersy drukarek atramentowych, czy resetowało liczniki ilości wydrukowanych stron w laserówkach, by unikać potwornie drogich wymian sprawnych wałków niewiele się zmieniło. Zawodne inwertery w telewizorach zastąpiły źle chłodzone paski ledowe padające tym wcześniej, im większy kontrast i podświetlenie ustawia klient. Pralki, lodówki oraz inny sprzęt AGD, od czasu, kiedy transformatory zasilające elektronikę zastąpiono tanimi zasilaczami na bazie kondensatora i rezystora ograniczających zasilanie scalaka przetwornicy psują się nagminnie, więc nie wciskaj kitu o bezawaryjności, bo 99% ludzi czytających Twoje posty na własnej skórze przekonało się o tym, że współczesna elektronika i AGD to chłam i może się, co najwyżej, pośmiać z Twoich bajek.
O swoim sprzęcie też ie będę pisał, choć miałbym się czym chwalić. Wprowadziłem się do nowego domu i oprócz komputerów i telefonów nic ze swoich dawnych rzeczy nie mam. Komórki zmieniam wraz z wygaśnięciem umów, bo tak to jest skalkulowane, że najbardziej się to dzisiaj opłaca. Nie rób więc ze mnie zacofanego fanatyka tylko z tego powodu, że nie rozumiesz lub udajesz, że nie rozumiesz słowa pisanego i mówionego (film).

Wątek jest o elektromobilności, więc powtarzam. Wszystkie te didaskalia dotyczące sprzętu RTV, AGD itp najlepiej pokazują prawdę o tym, że ta elektromobilność wprowadzana jest na siłę metodą kup pan cegłę. Nie ma w tym ani uzasadnienia ekonomicznego ani tym bardziej racjonalnego i ekologicznego myślenia. Nie mam nic przeciwko samochodom elektrycznym, nawet sam wrzuciłem tutaj kilka linków do treści związanych z rozwojem tej technologii na przykładzie konkretnych marek. Nie zgadzam się jednak z metodami wprowadzania na siłę elektromobilności kosztem technologii, które są niezawodne, sprawdzone i pod względem uciążliwości dla środowiska porównywalne z samochodami elektrycznymi rozumianymi jako technologia ze wszelkim dobrodziejstwem w postaci procesu produkcji, serwisu i utylizacji elektrośmieci.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2008, 12:28
Posty: 136 (0/8)
Skąd: Małopolska
Auto: Mazda 3

Postprzez zadra » 8 kwi 2021, 17:27

MazdaOwner napisał(a): wciskasz kit i opowiadasz bajki dla naiwnych

MazdaOwner napisał(a):Atak nie zawsze jest najlepszą obroną, zwłaszcza, jak się wali kulą w płot


zadra napisał(a):Uważam takie wypowiedzi jako urągające wysokiemu poziomowi forum i nie zamierzam uczestniczyć w dyskusji z Tobą.


zadra napisał(a):Pa...
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Szyna » 8 kwi 2021, 21:40

Dzieci, proszę zostawić zabawki w piaskownicy ;)
To, co łatwe, nie prowadzi do niczego.
GD – Generacja Doskonała
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 20 lut 2008, 20:59
Posty: 3347 (88/158)
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 626 GD 2.0i 90 km '92r + LPG

Postprzez Grzyby » 9 kwi 2021, 06:31

A ten dalej ma innych za debili i obraża wszystkich mających inne zdanie.
Cóż za smutne musi być jego życie...
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez tadziol » 9 kwi 2021, 06:46

Grzyby napisał(a):Ale nie kopmy leżącego zanadto

Racja,teraz nawet dwóch....
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 18:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

PostTen post został usunięty przez Mr_Bartek 9 kwi 2021, 08:45.
Powód: OT

PostTen post został usunięty przez Mr_Bartek 9 kwi 2021, 12:57.
Powód: OT

Postprzez Mr_Bartek » 9 kwi 2021, 09:12

Kolejne wycieczki personalne będą nagradzane tygodniowym L4 od forum. Także zalecam powrót do dyskusji na poziomie. Pozdrawiam cieplutko!
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 12:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez Szymon » 9 kwi 2021, 09:52

Ej to ten mój post też wywal bo stoi bez kontekstu jak widły w gnoju :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 mar 2008, 23:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy Moto