Montaż haka z przedlifta do polifta

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Pielęgniarz » 15 maja 2020, 13:55

Witam, mam proste pytanie: czy belka z hakiem z wersji przedliftowej pasuje do wersji poliftowej? Z wyglądu z tego co widzę pod autem to obecnie jest podwójna jakby belka, a wersja przedliftowa ma pojedynczą belkę. Bardziej chodzi mi o otwory montażowe. Zdobyłem za grosze hak do X9 ale nie wiem czy w ogóle podpasuje w oryginalne otwory...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 wrz 2018, 15:44
Posty: 54
Skąd: Wałbrzych
Auto: Xedos 9 2.5 V6 2002r
+ LPG LOVATO C-OBD II

Postprzez ProboszczV6 » 20 maja 2020, 11:48

Napiszę jak to wyglądało z montażem w polifcie, nie wiem z którego rocznika był hak. Sam hak dało się odłączyć i schować do bagażnika.
Da sie założyć bez większych problemów, ale nie licz na to że obejdzie się bez wiercenia. Trzeba wywiercić otwory w podłużnicach i wyciąć fragmenty blach pasa tylnego które zaślepiają podłużnice. Hak jest w 3 częściach więc trzeba to dopasowywać na bieżąco, żeby nic się nie rozjechało. do tego płaskie wzmocnienia montowane w bagażniku wymagają wiercenia w podłodze bagażnika. Na koniec przy składaniu trzeba wyciąć fragment zderzaka, jest zaznaczone od wewnątrz na zderzaku miejsce które trzeba wyciąć.
Don't hate me, i'm just an alien....
Szyderca i wywrotowiec :]
In rock we trust
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2011, 21:06
Posty: 1338 (0/19)
Skąd: Łękawica/Żywiec/Bielsko
Auto: Mazda Xedos 9 KJ-ZEM brilliant black
Ford Probe GT ( 2.5 V6 KL )

Postprzez Pielęgniarz » 22 maja 2020, 17:36

A kolega mógłby podzielić się zdjęciem jak taki hak wygląda u niego? W garażu jest cała belka z hakiem odpinanym firmy BRINK. Tak wyglądał zamontowany w innej Madzi.
Załączniki
hak.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 wrz 2018, 15:44
Posty: 54
Skąd: Wałbrzych
Auto: Xedos 9 2.5 V6 2002r
+ LPG LOVATO C-OBD II

Postprzez ProboszczV6 » 23 maja 2020, 10:38

Niestety gdzieś posiałem zdjęcie z montażu, jak go wykopię to wrzucę. To był hak Brinka właśnie z oznakowaniem Mazdy, jako oryginał.
Don't hate me, i'm just an alien....
Szyderca i wywrotowiec :]
In rock we trust
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2011, 21:06
Posty: 1338 (0/19)
Skąd: Łękawica/Żywiec/Bielsko
Auto: Mazda Xedos 9 KJ-ZEM brilliant black
Ford Probe GT ( 2.5 V6 KL )

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Moderator

Moderatorzy 929 / Xedos 9