Masa na wtyczce wtryskiwaczy paliwa

Postprzez sideford » 3 maja 2020, 11:15

Witam wszystkich, mam prośbę do posiadaczy xedosa 2.0, jeśli ktoś mógłby sprawdzić czy na wtyczkach zasilających wtryskiwacze benzyny jest masa na którymkolwiek z pinów. Są to dwie szare wtyczki zaraz obok aparatu zapłonowego, podłączone do wtryskiwaczy z których każda posiada cztery piny. Mazda nie odpala, czasem odpali na 5 min i gaśnie tak jakby nie dostawała paliwa, moje wtyczki są polutowane do przewodów od instalacji LPG i mam podejrzenie że jest problem w sterowniku lpg. W każdej wtyczce instalacji jest przynajmniej jeden przwód masowy poza tymi wtyczkami przy wtryskach, ale one idą pośrednio przez sterownik lpg. Sprawdzałem w swoim fordzie focusie lpg wtyczkę od wtryskiwaczy benzynowych i tam jest normalnie przewód masowy jak w każdej innej wtyczce. Podejrzewałem uszkodzony/zaśniedziały przewód na lini wtryskiwacz – ecu, ale po sprawdzeniu, przewody mają przejście po całej długości.
Normalnie przewód idzie bezpośrednio od wtyczki sterownika silnika do wtyczki wtryskiwacza, ale jako że u mnie jest lpg to przewody idą ze sterownika silnika do sterownika lpg (zenit pro), a ze sterownika lpg dopiero idą do wtryskiwaczy i tak sobie myślę, że może dlatego nie ma tam masy? Byłbym wdzięczy za jakąś wskazówkę, pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 15 gru 2013, 10:43
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda Xedos 6
rok 1999
2.0 V6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6