Problem z klaksonem

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez B20lk » 6 gru 2019, 17:24

Witam mam taki problem z mazda 6 2.0 benzyna 2005r.
Mianowicie w nocy koło 2 sam z siebie włączył się klakson i działał bez przerwy ,musiałem odłączyć klemy.

Dziś sprawdziłem o co chodzi i klakson dziala caly czas nawet gdy nie ma kluczyka w stacyjce i świeci się kontrolka immo . Miał ktoś taki problem i co może być przyczyną?

Aktualnie wyciągnąłem bezpiecznik od klaksonu ,nadal pali się immo ale auto odpala normalnie .
Początkujący
 
Od: 6 gru 2019, 17:13
Posty: 2
Auto: Mazda 6 2005 2.0 141km
Hatchback

Postprzez tok5 » 7 gru 2019, 08:56

Trąbki klaksonu masz przy zbiorniku płynu do spryskiwaczy – przed przednim prawym kołem. Może zalałeś płynem do spryskiwaczy szyb i zwarcie się zrobiło?

Masz dolną osłonę silnika pod autem? Jak nie to jeżdżąc po kałużach zachlapały się trąbki klaksonu czy kabelki.

Możesz szukać zwarcia na kierownicy. Rozkręcaj po odłączeniu akumulatora – by poduszka przypadkiem nie wywaliła.

Ostatecznie szukaj problemów w skrzynce bezpieczników przy swojej lewej nodze – pod kierownicą.

Czy nie masz problemów ze światłami stopu?
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2011, 18:30
Posty: 138 (0/2)
Skąd: okolice Poznania
Auto: GL 2.0 2019 benzynka,
DJ 1.5 2019 benzynka

Postprzez B20lk » 7 gru 2019, 11:42

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki pod maską i te w kabinie i wszystko okey z nimi . Ze światłami też wszystko okey normalnie tak jak zawsze. Stop jest itd . Sprawdzę dzisiaj jeszcze ten klakson.

Ogólnie auto stało całą noc przed domem A troszkę przymrozilo i samo z siebie zaczol klakson wyć i kontrolka immo się świeci cały czas .

Na skanerze nie wykrylo rzadnego błędu
Początkujący
 
Od: 6 gru 2019, 17:13
Posty: 2
Auto: Mazda 6 2005 2.0 141km
Hatchback

Postprzez ProboszczV6 » 7 gru 2019, 12:37

Masz alarm fabryczny?
Do sprawdzenia przekaźnik klaksonu(w skrzynce bezp. pod maską), taśma pod kierownicą, kierownica(zdjąć poduszke powietrzną), no i jeśli masz to fabryczny alarm nawet na początek.
Don't hate me, i'm just an alien....
Szyderca i wywrotowiec :]
In rock we trust
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2011, 22:06
Posty: 1338 (0/19)
Skąd: Łękawica/Żywiec/Bielsko
Auto: Mazda Xedos 9 KJ-ZEM brilliant black
Ford Probe GT ( 2.5 V6 KL )

Postprzez DanyGoo » 10 kwi 2021, 11:59

Witam. Podpinam się pod temat.
Mianowicie ten sam problem tylko że u mnie nie świeci się żadna kontrolka po prostu włącza się klakson i wyje aż do odłączenia aku. Zdjąłem poduchę i pod nią jest 3 pkt przez które uruchamia się klakson. Są połączone jedną stała szyną do której podłączony jest jeden czarny kabel, nie ma żadnego urządzenia wyzwalającego dzwięk (w kierownicy). Co może powodować wyzwolenie się sygnału klaksonu???
A dodam ze nie mam problemów ze światłami stop ani żadnych problemów z elektryką przy bezpiecznikach.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2010, 23:01
Posty: 32
Skąd: Przemyśl
Auto: mazda 6 2.0 citd 121KM z 2006r. typ GY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6