Lusterka składane elektrycznie – dołożenie

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez pytlass » 13 mar 2019, 12:20

Mam w swojej Madzi lusterka składane ręcznie (bez silniczków). Z racji tego, że planuje wymienić je na inne, a 90 % dostępnych używanych lusterek jest właśnie składanych elektrycznie, to zastanawiam się czy kupując takie lusterka (składane elektrycznie zamiast ręcznie) wystarczy wymienić panel sterowania na drzwiach (bo w moim "grzybek" od sterowania ma tylko 3 pozycje: lewa, prawa i poz. środkowa) podpiąć kable i powinno zadziałać czy wymaga to dodatkowo ingerencji w soft lub jakieś inne dodatkowe działania? Czy w kostce w drzwiach są już pociągnięte odpowiednie kable? Ktoś coś podrzuci? Będę wdzięczny za pomoc :)
Początkujący
 
Od: 23 sty 2018, 18:21
Posty: 26
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 3 BM sedan '15
2.0 165 hp USA

Postprzez darrecki » 13 mar 2019, 17:49

Ściągnij boczek drzwi i sprawdź wszystkie wtyczki powiązane z lusterkiem i panelem sterującym. Najlepiej będzie "narysować" wtyczkę i opisać kolory. Wtyczkę od lusterka musisz sprawdzić po obu stronach auta. Wiedząc jakie i ile kabli tam idzie można będzie coś kombinować. Jeśli zgadzać się będzie ilość kabli jak i ich rozmieszczenie/kolory to nie widzę przeszkody żeby to nie działało plug nad play po wymianie lusterka / panelu.
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 00:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez pytlass » 14 mar 2019, 08:00

Dzięki za info...może w weekend będę miał chwilę i uda się coś "pogrzebać" przy aucie ;)
Musiałbym dodatkowo mieć od kogoś info jak to wygląda w aucie z elektrycznie składanymi lusterkami, bo dopiero wtedy będzie możliwość porównania – bez tego nie ma możliwości sprawdzenia...tak mi się wydaje przynajmniej...
Początkujący
 
Od: 23 sty 2018, 18:21
Posty: 26
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 3 BM sedan '15
2.0 165 hp USA

Postprzez darrecki » 14 mar 2019, 11:42

Tym się nie przejmuj, jak już sprawdzisz i przedstawisz wyniki, to z chęcią sprawdzę dla porównania.
Możliwości masz kilka
1. Inna wiązka w drzwiach – bardzo mało prawdopodobne
2. Ta sama wiązka, inny panel i lusterko
3. Jedyna różnica to panel sterujący.
Ja stawiam w kolejności na 3,2,1.
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 00:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez pytlass » 14 mar 2019, 13:57

No ja nie jestem takim optymistą, zważywszy na fakt, że nawet lampeczka w bagażniku (która prawie nie świeci – sic!) jest sterowana poprzez moduł elektroniczny, więc pewnie składanie lusterek też...ale zobaczymy...
Początkujący
 
Od: 23 sty 2018, 18:21
Posty: 26
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 3 BM sedan '15
2.0 165 hp USA

Postprzez darrecki » 14 mar 2019, 16:00

pytlass napisał(a):No ja nie jestem takim optymistą, zważywszy na fakt, że nawet lampeczka w bagażniku (która prawie nie świeci – sic!) jest sterowana poprzez moduł elektroniczny, więc pewnie składanie lusterek też...ale zobaczymy...


Wg pewnej instrukcji są 2 rodzaje wiązek w drzwiach. Ta "inna" bez składanych lusterek jest w autach z VIN zaczynającym się na JM7. Natomiast pozostałe VIN – JMZ i 3MZ (Japonia i Meksyk) niezależnie czy mają składane lusterka czy też nie, mają identyczną wiązkę drzwiową. Inny jest przełącznik, nie wiem jak z lusterkiem. I nie idzie to przez żaden moduł, po drodze jest jedynie bezpiecznik i przekaźnik.

Podaj VIN, tu albo na PW
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 00:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323