Kopci na biało groźna diagnoza

Postprzez Bishmish » 28 lut 2019, 23:03

Witam!

Tytułem wstępu miałem kiedyś spore problemy dpf. Zatyka się co 3 dni, wypalanie nie wystarczało aż w końcu całkiem się zapchal. Podjąłem wtedy decyzję o jego wycięciu. Po tym zabiegu nie jestem pewien czy od razu ale raczej tak pojawił się mój problem. Po odpaleniu auto przez jakieś 30 – 60 sekund pracuje nierówno, a z wydechu toczy biały dym. Oleju ani płynu nie bierze, choć brał ale winne były podkładki pod wtryskami. Szukałem przyczyn i jeden z mechaników orzekl że to będzie wina wtryskow. Wtryski poszły do regeneracji ale problem nie ustąpił. Zadzwoniłem do polecanego diagnosty który stwierdził że jeśli wtrysk są ok to z doświadczenia wie że będzie to albo skrzywiony korbowod albo przepalony tłok. Diagnozą przyznam mocno niepokojąca.
Czy ktoś z kolegów może coś doradzic?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Początkujący
 
Od: 19 lip 2011, 19:35
Posty: 4

Postprzez Yard » 1 mar 2019, 10:29

Czytałeś podobne wątki na dole. Źle zrobione oprogramowanie po wycięciu.
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez Bishmish » 1 mar 2019, 14:50

Tak czytałem, dlatego wcześniej dzwoniłem do tego diagnosty ale stwierdził że skoro dpf się zatykal to problem musiał istnieć już wcześniej.

Ale warto spróbować. Ma ktoś może kogoś sprawdzonego w okolicy Wrocławia?
Początkujący
 
Od: 19 lip 2011, 19:35
Posty: 4

Postprzez Yard » 1 mar 2019, 17:54

Rewelacyjne tłumaczenie. Pogrzebałem, pogrzebałem, a odpowiedzialność zwalę na to co było wcześniej.
Zajrzyj do "polecanych warsztatów" lub do działu lokalnego.
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez marcintor » 13 kwi 2019, 22:56

Sprawdź czy masz olej w dolocie przed turbiną. Jeśli tak, to załóż tzw oil catch tank czyli dodatkowa odma. Olej ze skrzyni korbowej przedostaje sie do dolotu dalej idzie na turbine i IC i w koncu z powietrzem trafia do komory spalania. Bialy dym to efekt nagromadzenia sie oleju i jego spalania po rozruchu silnika.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2013, 22:57
Posty: 33 (0/4)
Skąd: Toruń - miasto (Ko)p(i)ernika
Auto: Mazda 5 MZR-CD 143KM, 2006r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy

cron