Mazda Xedos 6 CA KL-DE '92 Kupiłem chiński amor dla pana X.

GF / GW / GE / CA / GD / GV / GC / CB

Postprzez Płomień » 23 gru 2018, 14:35

Cześć Wszystkim po raz drugi!

Niedługo będzie rocznica zakupu Xedosa, najwyższy czas założyć wątek. Boże drogi, jak ja uwielbiam kupować gruzy.

xX.jpg
Woskowanko


Spis Treści:

1. Info ogólne.
2. Historia
3. Hamownia
4. Wygłuszanie
5. Zawieszenie
6. Remoncik blacharski

1.Info

Nr 687 z 72.101 wyprodukowanych.
543 z 34.833 wyprodukowanych na Europę
315 z 20.057 na rynek niemiecki.
Data produkcji: 09.03.1992r.

Wyposażenie:
-Klima
-Pełna elektryka
-Szyber
-Grzane stołki
-I masa innych detali która była w standardzie.

Update spalania: 10,2l cebuli @ 160km/h
9,6l Miasto / Trasa
7,4l @ 110km/h

Update mocy: 178km @ 6200rpm.
211Nm @ 5200rpm

Update CdA: -Wkrótce- (Fabryka 0,29)

IMG_20180221_082535.jpg
Wnętrze z alcantarą. Nie lubię skóry. Kiedyś nawet miałem skórzaną kanapę w domu, ale wyleciała, bo nie lubię skóry, poza kurtkami i butami.


2. Historia

X został kupiony jako daily, kiedy podłoga cetki przestała trzymać się w jednym kawałku, a Cetek coraz mniej nadawał się na auto miejskie. Wymagania były trzy: zdrowa blacha, v6, i gaz wbity w dowód. Reszta, to tylko modyfikatory ceny ostatecznej. Udało się kupić gruza na chodzie, za śmieszne grosze, od gościa który bardzo chciał grzebać to auto, ale brak umiejętności i kolejne dziecko pokrzyżowało plany. Przynajmniej tyle dobrze, że zdążył odświeżyć lakier.

xXx.jpg
Woskowanko ponownie


Na pierwszy ogień poszło zawieszenie, w stanie więcej niż opłakanym. Szczęście w nieszczęściu, lubię i umiem grzebać w zawiasie. W zasadzie, grzebanie w zawieszeniu daje mi najwięcej radości i satysfakcji. Wpadły wahacze z GF, dłuższe niż ori. Nowe tuleje, łączniki staba, amorki, końcówki drążków, zbieżność. Auto zyskało nową jakość, i prowadzenie godne znaczka na grillu.
Kolejnym etapem przystosowania, były prace nad jednostką. Wystarczyła godzina, żeby uporać się z szarpaniem, niestabilnymi jałowymi i przygasaniem. Okazało się że przepustnica wraz z całym inwentarzem była rozbierana, czyszczona i złożona „na pałę”. Trochę zabawy ze śrubkami i trybem serwisowym, poprawa tego i owego, i mogłem doświadczyć kultury pracy gloryfikowanej przez użytkowników KFa. Niestety, nie poprawiło to cieknącego zewsząd (łącznie z rurą wydechową) oleju, na który narzekają użytkownicy K-serii.
Misja uszczelnienia silnika niestety zakończyła się niepowodzeniem, za sprawą śrubki ninja która podczas montażu kolektora wpadła do cylindra. Cała robota wpiździec, trudno. KFa zastąpił – a jakżeby inaczej – KL.

Śrubka 1.jpg
To że nie ma maski i czarnego kubraczka, nie oznacza że nie jest ninja.


Ów kael jest jednostką zadziwiającą. Nie weźmie ani kropelki, póki nie zostanie przekroczony magiczny próg 3000rpm. Dzięki temu, można przejechać po mieście prawie dowolną ilość kilometrów bez wyciągania bagnetu, ale wypad na trasę z prędkościami >140km/h wymusza posiadanie zapasowego literka. Na pewno ma w tym udział tylna pokrywa zaworów, która aż ślini się z radości widząc wskazówkę pnącą się po tarczy obrotomierza, ale za stan rzeczy obwiniałbym ponad 240k na obrotomierzu dawcy, cholera wie ile razy cofane. Wiem tylko, że jako pierwsza osoba w historii otworzyłem ten silnik, i wymieniłem mu fabryczne uszczelniacze zaworów.

X KL.jpg
Znacie to miejsce, prawda?


Kolejnymi krokami do ucywilizowania pana X był remont instalacji gazowej. W całości wykonany przez naczelnego gazownika SPCustoms, czyli Piohruna. Ja gazu nie dotykam tak dla zasady. Nie umiem, więc się za to nie biorę, zwłaszcza że pracuje ze mną ktoś kto umie dobrze. Do tego deser z wymiany piątego biegu, i X spala koło 12 litrów cebuli na przejechanie 100km w przeciągu 42 minut.
Nie byłbym sobą, gdybym zostawił X w stanie prawie-seryjnym. W mojej opinii auto trzeba personalizować, nawet jeśli niewiele ich zostało na drogach. Pojawiła się więc potrzeba stworzenia PLANU dla X. W skrócie PLANUX:

Poprawa
Lustracja
Absurdów
Nierodóbek
Uchybień
Xedosa

Po wymyśleniu tak wspaniałej nazwy, opiciu, wytrzeźwieniu, i opracowaniu na nowo, bo zapomniałem jak to szło, zabrałem się za wykonanie projektu wstępnego. Podejrzewam że znajdzie się spore grono użytkowników forum, którzy znają moją opinię na temat K-serii. Wykonałem kosztorys, listę części, potrzebne badania, zleciłem ekspertyzy. Niestety, w czasie kiedy oczekiwałem na wyniki testów materiałowych z NASA, dowiedziałem się o zdarzeniu, które wpłynęło na moją decyzję o zawieszeniu PLANUX, lub raczej zmianie u podstaw. Jak zazwyczaj, wszystko rozchodzi się o koszty, a zdarzenie umożliwi mi wykonanie 90% założeń za 50% kosztów.
Wyniki moich badań i plan prac przemianowałem na PLANUK – czyli PLANU dla KLa. Niewykluczone że kiedyś go zrealizuje, może upublicznię. Tymczasem, X oczekuje na wykonanie prac, które pchnęły mnie do założenia wątku.

edit: 28.07.2019

Plany silnikowe zostały wykonane w 80%. Za podstawę posłużyła nowa jednostka, też KL tylko że dużo zdrowszy. W skrócie: doprężenie, rozwiert gniazd, lekki porting kanałów żeby dopasować do kolektora KLZe, wydech turboworksy, kat sportowy, dwa tłumiki przelotowe, wszystko na 2,5".


Plany: Konwersja MAF –> MAP, dostroić.

x.jpg
Buzi-buzi


Z góry przepraszam, jeśli temat będzie rzadko aktualizowany. Niestety, przeprowadzka na drugi koniec Polski mocno ogranicza czas który mogę poświęcić dla SPCustoms.
Ostatnio edytowano 22 lis 2020, 16:07 przez Płomień, łącznie edytowano 7 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2018 miejsce 1
 
Od: 13 lis 2014, 16:47
Posty: 1120 (25/84)
Skąd: Łódź / Kowary
Auto: Xedos 6 KL `92
323C `96 ZM-VE
Mazda 6 GH

Postprzez chmielu_KL » 23 gru 2018, 16:18

Szkoda, że sama wymiana uszczelniaczy to było mało. Tak czy siak KL latał całkiem nieźle w 626.
Niby 240 na blacie, ale pewnie przejechane więcej co w sumie dobrze świadczy o tej jednostce :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2014, 16:51
Posty: 1834 (8/18)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda3 BK 2.0 LF '07 Kintaro True Red

Postprzez Adoz » 23 gru 2018, 19:24

KL piękne silniki. Akurat co do oleju to chyba każda mazda bierze jak się zacznie katować. Z uszczelnieniem to fakt u mnie też lalo się z każdego możliwego miejsca :p
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2013, 10:31
Posty: 517 (1/7)
Skąd: Białystok
Auto: Toyota Yaris '07

Postprzez AsaroV » 23 gru 2018, 21:19

Ów kael jest jednostką zadziwiającą. Nie weźmie ani kropelki, póki nie zostanie przekroczony magiczny próg 3000rpm. Dzięki temu, można przejechać po mieście prawie dowolną ilość kilometrów bez wyciągania bagnetu, ale wypad na trasę z prędkościami >140km/h wymusza posiadanie zapasowego literka. Na pewno ma w tym udział tylna pokrywa zaworów, która aż ślini się z radości widząc wskazówkę pnącą się po tarczy obrotomierza, ale za stan rzeczy obwiniałbym ponad 240k na obrotomierzu dawcy, cholera wie ile razy cofane. Wiem tylko, że jako pierwsza osoba w historii otworzyłem ten silnik, i wymieniłem mu fabryczne uszczelniacze zaworów.


To może ja jednak mam K serie w moim gruzie <jupi> bo jest niemal identycznie.

Lymuzyna z fał sześć i spalanie cebuli na takim niskim poziomie wydaje się być [tiiit] daily.

Ciekawy jestem tych planów, czyżby jakiś odkurzacz z merola? :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 paź 2016, 17:38
Posty: 98 (4/1)
Skąd: Częstochowa
Auto: '98 MX-3 B6 DOHC
'91 MX-3 K8

Postprzez faflak » 23 gru 2018, 22:47

@ Płomień jak by dawca okazał się czerwony mx3 z WLKP i miałbyś na zbyciu jakieś fanty typu plastiki może rozpórka tylna góra i przód dół, ewentualnie d2 odezwij sie na pw :D
BTW powodzenia w pracach :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2010, 11:14
Posty: 267 (56/2)
Skąd: Milicz/Krotoszyn/Odolanów
Auto: Mx-3EC B6D 96"
Xedos 6 CA 2.0KF 92"

Postprzez risto77 » 3 sty 2019, 17:22

Zaznaczam do śledzenia i dopinguję ;)
Obrazek
Przedstawiciel Dolnego Śląska
 
Od: 5 gru 2013, 19:11
Posty: 2293 (201/63)
Skąd: stolyca zDolnego Śląska
Auto: Xedos 6 ®isto ©oncept, Mazda 323F 2,0 '01 ,
SIMSON SR 2 '59r ,
Suzuki GR650 '83r
Były: Trabant Polo, Fiat 125p, Xedos 6 KF '96
Bashan 250 – skradziony,
Colt '99 1,3,
TDM 850 '01

Postprzez DamianoV6 » 23 sty 2019, 12:49

no pięknie pięknie :D u mnie w Xedzie już dochodzi 300 tysi :D nie wiem, czy był cofany czy nie. Ale plomby na liczniku miał wszystkie OE :) oczywiście będę zaglądał do postępu prac <spoko> <faja>
Damian
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 27 wrz 2014, 17:22
Posty: 1234 (13/16)

Postprzez Płomień » 23 sty 2019, 12:50

Słuchacz radia Erewań pyta: Czy to prawda, że w Xedosie były już pierwsze tuningi, i auto jeździ szybciej?
Radio Erewań odpowiada: Tak, to prawda. Tyle że nie pierwsze, a kolejne. Nie tuningi, tylko naprawa. I nie jeździ szybciej, ale jeździ w ogóle.

Rudo wszędzie, mokro wszędzie. Co to będzie, co to będzie?

50596800_377756189625133_660649472878968832_n.jpg


Na trasie przydarzyła się przygoda z wężem chłodniczym. Przy okazji dowiedziałem się że przydałoby się przepłukać układ. Całe szczęście szara taśma pozwoliła dojechać do sklepu, gdzie udało się dobrać wąż. Jest ciut zagięty, ale przepływ jest zachowany. Mógłbym go ciut skrócić żeby się wyprostował, ale wtedy ruchy silnika względem budy mogły by pociągać chłodnicę, więc zostaje jak jest. Może nawet wszystkie węże chłodnicze wymienię na silikony? W sumie wygląda to niezgorzej. Wyglądałoby, gdyby było ich więcej.

Radio Erewań odpowiada na pytania słuchaczy: Jakby silnik nie brał oleju, to by się nie smarował po stronie komory spalania. Wtedy suw w górę byłby na sucho, a w dół po filtrze smarnym. Po to cylindry są honowane, żeby utworzyć rysy na gładzi których olej będzie się łapał. Druga sprawa to pierścienie, które mają dwa zadania (względem oleju) – dociskać się do gładzi zbierając nadmiar, i pompować olej wykorzystując luz w szczelinie przy tłoku. Podczas upalania rosną skoki ciśnienia w skrzyni korbowej, które wypychają więcej oleju przez szczeliny. Dzięki temu każdy silnik będzie miał zużycie oleju proporcjonalne do obrotów. Zwłaszcza, jeśli jest to silnik wysokoobrotowy, lub ponadkwadratowy, lub posiadający natrysk oleju na denko tłoka.

Kael podpowiada: 3x TAK.
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2018 miejsce 1
 
Od: 13 lis 2014, 16:47
Posty: 1120 (25/84)
Skąd: Łódź / Kowary
Auto: Xedos 6 KL `92
323C `96 ZM-VE
Mazda 6 GH

Postprzez rafał88 » 23 sty 2019, 13:55

Kael niema natrysku na denko :P Chyba żadna k seria nie ma :P

Ładny wąż , kolor osobiscie mi sie bardzo podoba <spoko>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2010, 18:20
Posty: 7406 (216/46)
Skąd: RLE 0...0 RLE 4..91
Auto: Mazda BA 323f 97' Z5 PB+LPG
Ford Focus 11' 1.6 tdci Titanium

Postprzez Płomień » 23 sty 2019, 14:28

No widzisz, a ja mogę Ci nawet znaleźć przy jakim ciśnieniu oleju zaczynają tryskać na denko. A nawet znalazłem, około 245 kPa (36 psi). To jest też jeden z powodów dla których zużyte silniki będą brały niewiele oleju przy delikatnej jeździe, ale litry przy wkręcaniu na obroty.

Owszem, nie wszystkie KL miały. Na pewno KLG4 nie miało natrysku, podobnie późniejsze KL-DE z końców produkcji. Które dokładnie, i jak jest z resztą K-serii nie wiem. Wiem na pewno że w przedliftowych Xedosach były, czyli w KFach też montowali. Reszcie silników się tak dokładnie nie przyglądałem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2018 miejsce 1
 
Od: 13 lis 2014, 16:47
Posty: 1120 (25/84)
Skąd: Łódź / Kowary
Auto: Xedos 6 KL `92
323C `96 ZM-VE
Mazda 6 GH

Postprzez rafał88 » 23 sty 2019, 14:47

To widocznie widziałem tylko te pozniejsze bloki ;p Ale dosyc ciekawa ciekawostka <spoko>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2010, 18:20
Posty: 7406 (216/46)
Skąd: RLE 0...0 RLE 4..91
Auto: Mazda BA 323f 97' Z5 PB+LPG
Ford Focus 11' 1.6 tdci Titanium

Postprzez Płomień » 6 lut 2019, 20:56

51642177_378733679376090_7568488435824984064_n.png



Będzie chyba pierwszy na forum projekt z katalizatorem. Czuję się taki zielony. <rotfl>
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2018 miejsce 1
 
Od: 13 lis 2014, 16:47
Posty: 1120 (25/84)
Skąd: Łódź / Kowary
Auto: Xedos 6 KL `92
323C `96 ZM-VE
Mazda 6 GH

Postprzez Bo_Lo » 6 lut 2019, 21:35

Hahah,czym spowodowane takie posunięcie?
Boźe,daj mi cierpliwość,bo jak mi dasz siłę,to ich wszystkich rpzp...le
Godzilla is coming...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 5 lis 2007, 18:59
Posty: 4378 (423/201)
Skąd: Poznań
Auto: bylo:
BF,BG,BJ,subaru impreza
jest:
Mazda Premacy 03'FP,323f BA BP :D

Postprzez Płomień » 6 lut 2019, 22:18

Sporo się ostatnio mówi o globalnym ociepleniu i smogu. Smog to cichy zabójca, odpowiedzialny za choroby płuc i układu krążenia. Nie da się przed nim skutecznie chronić jak w przypadku nie palenia papierosów, czy używania oczyszczaczy powietrza w domu. Nawet jeśli samochody odpowiedzialne są za niewielki procent smogu, to nadal mają w tym swój udział, który jest nie bez znaczenia. Podobna sprawa jest z globalnym ociepleniem. W naturze istnieje równowaga, amplituda zmian, okresów ciepłych i zimnych, jak i zwiększonej i zmniejszonej zawartości gazów cieplarnianych w atmosferze. Nawet jeśli ludzie mają niewielki udział w ogólnej emisji, to ten nadmiar jest wystarczający żeby tą równowagę zakłócić. Przy stałej zdolności planety do samooczyszczania, nadmiar gazów cieplarnianych powoli kumuluje się, rozchwiewając równowagę coraz bardziej. Obecnie średnia temperatura jest wyższa o około 1,5*C niż przed epoką industrialną, co oznacza że problemy związane z ociepleniem klimatu to nie problem przyszłych pokoleń, to wszystko wydarzy się jeszcze za naszego życia. Raport IPCC zakłada, że aby zatrzymać ocieplenie na obecnym poziomie, musimy w przeciągu 11 lat zmniejszyć antropogeniczną emisję o 50%. Jeśli jednak to się nie uda, a temperatura wzrośnie o 2*, to możemy się spodziewać, że co najmniej 18% gatunków owadów, 16% gatunków roślin i 8% gatunków kręgowców straci minimum połowę swojego zasięgu. Liczba ludzi mających problem z dostępem do wody będzie o 50% większa, nie wspominając o zredukowanych plonach kukurydzy, ryżu, pszenicy i innych zbóż. Polecam rzucić okiem na kanał Kasi Gandor, która zrobiła na ten temat kilka materiałów. https://www.youtube.com/watch?v=xBE-RftdTiU




No i ciszej, ciszej będzie niż na samych przelotach. Uważam że warto dorzucić te półtorej stówki i zamiast jednego z tłumików przelotowych wsadzić kata, choćby dla lepszego samopoczucia. Wiem że w Cetku nie mam, ale Cetek w zeszłym roku zrobił ze 4k km, a Xedos robi 2k w miesiąc.
Ostatnio edytowano 6 lut 2019, 22:21 przez Płomień, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2018 miejsce 1
 
Od: 13 lis 2014, 16:47
Posty: 1120 (25/84)
Skąd: Łódź / Kowary
Auto: Xedos 6 KL `92
323C `96 ZM-VE
Mazda 6 GH

Postprzez rafał88 » 6 lut 2019, 22:19

Płomień nie tylko Ty to robisz ;p Ja tez musze wstawic ,Pan z Skp powiedzial ,ze nastepny rok bez spełnienia normy nie podbije ;p Ale tak [tiiit] ceny za uzywki ze ciezkk mi cos znalesc w cenie złomu ;p
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2010, 18:20
Posty: 7406 (216/46)
Skąd: RLE 0...0 RLE 4..91
Auto: Mazda BA 323f 97' Z5 PB+LPG
Ford Focus 11' 1.6 tdci Titanium

Postprzez Gromhild » 18 mar 2019, 11:52

Kiedy jakaś aktualizacja?? :P
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Ziemi Łódzkiej
 
Od: 9 maja 2018, 11:01
Posty: 82 (0/1)
Auto: Mazda 626 GE 2.5 V6 KL-DE LPG
Passeratti 2.0 20v 130km ALT LPG

Postprzez risto77 » 18 mar 2019, 12:09

Nie wiem czy dobrze widzę ale szykuje się poważne ściganie Xedosów w Poznaniu ;)
Obrazek
Przedstawiciel Dolnego Śląska
 
Od: 5 gru 2013, 19:11
Posty: 2293 (201/63)
Skąd: stolyca zDolnego Śląska
Auto: Xedos 6 ®isto ©oncept, Mazda 323F 2,0 '01 ,
SIMSON SR 2 '59r ,
Suzuki GR650 '83r
Były: Trabant Polo, Fiat 125p, Xedos 6 KF '96
Bashan 250 – skradziony,
Colt '99 1,3,
TDM 850 '01

Postprzez Płomień » 20 mar 2019, 16:54

Chceta to mata, a co mnie tam!

Aktualizacja. Nawet świeża, dzisiejsza. Około godziny 16:37 został wymieniony wąż chłodniczy. Z naprawczego – prostego, na prawilny – łamany.

54516655_253379842283254_7181394775877091328_n.jpg


Niestety, Risto77, nie będzie ścigania Xedosów. Nadal moim autem projektowo-torowym pozostaje Cetek. Nie udało mi się go sprawdzić na torze we wrześniu, a od czasu poprzedniego poznania przybyło mu parę koników. Tor Poznań to najszybszy obiekt w kraju, a co za tym idzie moc ma tam największe znaczenie, więc ciekawi mnie różnica w czasach. Nie wiem tylko na jakich oponach pojadę, bo Xed zeżarł budżet <co?>
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2018 miejsce 1
 
Od: 13 lis 2014, 16:47
Posty: 1120 (25/84)
Skąd: Łódź / Kowary
Auto: Xedos 6 KL `92
323C `96 ZM-VE
Mazda 6 GH

Postprzez Bo_Lo » 20 mar 2019, 17:05

Płomień na miejscu będzie możliwość wulkanizacji,a mogę Ci jakieś tanie semi na R15 ogarnąć na miejscu ,takie na jeden raz.
Boźe,daj mi cierpliwość,bo jak mi dasz siłę,to ich wszystkich rpzp...le
Godzilla is coming...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 5 lis 2007, 18:59
Posty: 4378 (423/201)
Skąd: Poznań
Auto: bylo:
BF,BG,BJ,subaru impreza
jest:
Mazda Premacy 03'FP,323f BA BP :D

Postprzez Płomień » 23 mar 2019, 10:57

Dzięki BoLo, cieszę się że mogę na Ciebie liczyć :)

Coś mi zostało z poprzedniego sezonu, więc od biedy mam na czym jechać.

Żeby nie było, że robie tu jakiś trolling z postami i wrzucam pierdoły, to wrzucę kawałeczek konkretu.

silikon.jpg


Wszystkie węże przy chłodnicy zostały wymienione na silikony. Stare, 30-letnie gumy już nie dawały rady utrzymać ciśnienia, i co rusz upuszczały. Teraz mam temat z głowy na kolejne 30 lat, a przynajmniej taką mam nadzieję. Jak coś strzeli, to albo chłodnica, albo węże od nagrzewnicy. Na nie też przyjdzie czas.

turboworks.jpg


Zabraliśmy się też za układ wydechowy. Poprzedni to było sitko, nawet jakbym chciał to nie byłoby czego ani jak spawać.

wydech.jpg


Jest obecnie pełen przelot, 2.5"

Dwa i pół cala. Na przelocie. Żadnych sliencerów.

Duży, sportowy katalizator przeznaczony do 3l, bardzo konkretne cygaro, i turboworks jako końcowy. Wcale nie jest głośno, wydech elegancko bulga. Na jałowych tylko zaznacza swoją obecność i daje znać że jest odpalony. Gra o połowę ciszej niż rozgrzane fabryczne DiTD. Podczas jazdy łapie rezonans w okolicach 2,5k rpm, ale powyżej i poniżej jest elegancko. Na trasie raczej nie męczy, ale to jeszcze zweryfikuję.

Katalizator jak najbardziej działa, i nie trzeba go dogrzewać czy upalać żeby prażył. Zapaszek z rury jest czysty niczym morska bryza, i przyjemny jak wiosenny wiatr. Można nim suszyć pranie, albo używać do filtrowania powietrza w warsztacie, wystarczy odpalić auto. To jest absolutnie największy fenomen i zaskoczenie, zakładałem że będą z nim problemy.

Jak widać przelot na 2.5" nie musi być głośny, o ile zrobi się go z głową. W wolnej chwili postaram się zrobić foto od spodu i nagrać jakieś media. Jest cichszy niż Cetek z sliencerem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2018 miejsce 1
 
Od: 13 lis 2014, 16:47
Posty: 1120 (25/84)
Skąd: Łódź / Kowary
Auto: Xedos 6 KL `92
323C `96 ZM-VE
Mazda 6 GH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy