Szarpanie przy dodawaniu gazu

Mazda 121 1991–1996

Postprzez grele » 26 sie 2014, 21:17

Witam.
Moja śliczna Maździnka (121, 1,3l, 53kw) strasznie się dusi i szarpie przy dodawaniu gazu. Na zimnym silniku nie jest to jeszcze tak bardzo odczuwalne, jak po paru minutkach, gdy już się nagrzeje. Powyższa sytuacja jest widoczna przy każdym z biegów, lecz przy niższych bardziej szarpie, a przy wyższym jak docisnę pedał gazu do oporu to traci moc. Wszystko zaczęło się dziać dzień po tym jak wymieniłem akumulator. Wiem, że jedno z drugim nie ma raczej nic wspólnego. Świece wymienione, filtr paliwa wymieniany 4 tys temu.
Za co według Was należy się teraz chwycić? Aparat? Kopułka? Kable? Jest ktoś w stanie mnie wesprzeć jakąś instrukcją jak wymienić np aparat zapłonowy?
Pozdrawiam serdecznie.
grele
 

Postprzez grele » 29 sie 2014, 14:41

Dodatkowy problem pojawił się wczoraj. Czasami pojawia się zapach spalenizny, lub czegoś podobnego.
grele
 

Postprzez grele » 3 wrz 2014, 16:52

Problem zlokalizowany. Zanieczyszczony przepływomierz powodował takie sytuacje. Dodatkowo została wymieniona cała elektryka zaczynając od świec skończywszy na kopułce i palcu rozdzielacza :)
Pozdrawiam i mam nadzieje, że ta informacja komuś pomorze.
grele
 

Postprzez szybkiewicz » 17 cze 2015, 10:59

Mam podobne objawy, do głowy mi nie przyszło że by zobaczyć czy przepływomierz jest zanieczyszczony, lecę sprawdzić :)
Początkujący
 
Od: 17 cze 2015, 10:46
Posty: 5

Postprzez markol432 » 23 mar 2018, 06:51

Według mnie coś nie tak jest z silnikiem
Początkujący
 
Od: 23 mar 2018, 06:47
Posty: 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121