Skrzypiące wnętrze, wiele różnych odgłosów

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez graffix » 6 mar 2014, 23:06

Hej,

Od połowy stycznia jestem właścicielem trójki i jak na początku byłem zachwycony montażem plastików wnętrza tak szybko (wraz z rosnącym przebiegiem, obecnie 2500km) moje pozytywne wrażenie zniknęło. Otóż wnętrze w mojej Maździe zaczęło wydawać przeróżne dźwięki. Oto kilka z nich:

–"cykanie" czyli jakby ocieranie plastiku o plastik w konsoli środkowej/ obok prawej nogi kierowcy (ciężko mi się wsłuchać w czasie jazdy bo bym musiał zanurkować pod kierownicę:P)– występuje przy przejeżdżaniu przez nierówności jak i w czasie jazdy/ przyspieszania na niskich obrotach- jak są wibracje

-normalne stuki z okolicy schowka przed pasażerem- w czasie przejeżdżania przez nierówności.

– stuk z prawej strony tylnej kanapy/ w bagażniku <co?> w czasie zjeżdżania z wąskiego i wysokiego śpiącego policjanta/ progu na drodze- przy niskiej prędkości rzędu 1-3 km/h- myślałem że to trójkąt ale chyba jednak nie.

-stuki z okolicy kolumny kierownicy/ pokrywy poduszki/

Byłbym wdzięczny za opinie czy w Waszych 3-kach też występują jakieś nieprzyjemne dźwięki, czy może to też być efekt uboczny zakładania alarmu w serwisie Pro-moto w Katowicach (oryginalny akcesoryjny Mazdy). Czy był ktoś z Was z takim problemem w ASO? U mnie poza tym wciąż występuje problem z biegami 3/4 i 2/3 jak jest zimny samochód/skrzynia i okresowo problemy z 1-dynką (losowo, raczej bardzo rzadko ale i tak wkurza)– wymaga wrzucenia wpierw 2-ki i potem z 2->1.
Chyba czas na wizytę w ASO, liczyłem że magiczne 2000km rozwiąże problem.

Pozdrawiam i przepraszam za przydługi post;)
Początkujący
 
Od: 6 mar 2014, 22:51
Posty: 10
Auto: Mazda 3 BM 120km SkyEnergy+Xenon+Navi Soul Red

Postprzez Marko » 8 mar 2014, 16:41

Albo masz pecha (do tej pory chyba nikt nie miał takich problemów ze spasowaniem elementów wnętrza), albo -wszystko przed nami! Nic mnie tak nie denerwuje w czasie jazdy, jak takie niechlujstwo montażu. Jak już wyjaśnisz przyczyny tych odgłosów w ASO, koniecznie podziel się tą wiedzą na forum.
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2014, 17:58
Posty: 30
Auto: Mazda 3 HB 165KM, SkyPassion 2014, Titanium Flash.

Postprzez graffix » 8 mar 2014, 16:57

Wizytę mam umówioną na środę wieczór (auto zostaje na noc żeby się wychłodziło i żeby skrzynię sprawdzili). Dam znać pewnie w czwartek/piątek co wymyślili.

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 6 mar 2014, 22:51
Posty: 10
Auto: Mazda 3 BM 120km SkyEnergy+Xenon+Navi Soul Red

Postprzez Minor » 8 mar 2014, 17:58

graffix napisał(a):–"cykanie" czyli jakby ocieranie plastiku o plastik w konsoli środkowej/ obok prawej nogi kierowcy (ciężko mi się wsłuchać w czasie jazdy bo bym musiał zanurkować pod kierownicę:P)– występuje przy przejeżdżaniu przez nierówności jak i w czasie jazdy/ przyspieszania na niskich obrotach- jak są wibracje


Witam

Też doświadczam tego "cykania" ale gdzieś z okolic prawego przedniego słupka/podszybia/drzwi. Piszę tak, bo nie mogę tego zlokalizować. Być może jest tak, że to nie jedno miejsce jest źródłem tego dźwięku. Jest to trochę wkurzające, bo dźwięk może nie jest głośny, ale nie sposób go nie słyszeć ( mimo włączonego radia). Co ciekawe, gdy siedziałem na mijscu pasażera z przodu, to ten dźwięk był ledwo słyszalny. Zobaczymy, jak będzie, gdy zrobi się cieplej. Jak coś znajdę – dam info. Prośba do pozostałych kolegów o ewentualne spostrzeżenia/wskazówki w tej sprawie.

Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 3 cze 2010, 21:19
Posty: 80 (0/2)

Postprzez apx » 17 mar 2014, 10:09

co do mojego .. u mnie jest lekkie stukanie z okolicy przedniego fotela pasazera namierzylem prawdopodobnie klamre od zapiecia pasow wlasciwie nie klamre ale to w co sie ta klamre zapina , na wertepach bije po siedzeniu nie zawsze ale czasami . innych nie doswiadczam takze mam problem lekki z oplotem kabli w kierownicy czasami przy skrecie potrafia potrzec w srodku delikatnie i je slychac bede to chyba reklamowal.
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2013, 12:19
Posty: 228 (1/3)
Auto: mazda 3 BM 165 KM

Postprzez Lucasil » 14 kwi 2014, 20:30

Witam,

Mam ten sam problem "cpykania" w okolicach prawego przedniego słupka, o którym pisze Graffix.
Pojawił się po ok 2200 km. Na początku myślałem, że to jakiś przedmiot w schowku – usunąłem wszystko, wyjąłem gaśnicę, sprawdziłem czy pod siedzeniem pasażera nie stuka jakaś zabawka córki – niestety "cpykanie" występuje nadal.
Najczęściej występuje podczas:
– odpalania silnika (i-stop)
– ruszania
– przyhamowania
– pokonywania niewielkich nierówności np. studzienki (a takich pełno na naszych miejskich drogach)
jednym słowem "cpykanie" występuje głównie w ruchu miejskim.
Ogólnie jestem zadowolony z nowej trójki ale "cpykanie" jest bardzo irytujące i ta cała otoczka japońskiej jakości zaczyna lec w gruzach.
O dziwo nie występuje przy większych nierównościach czy dziurach.

Na początku byłem zachwycony jakością montażu i użytych materiałów ale jak się okazało – przedwcześnie. Jestem bardzo ciekaw co jest przyczyną i czy da się ją usunąć bo przed każdą jazda miejska zaczynam mieć traumę. Pozostaje mieć nadzieję, że serwis Mazdy nie uzna, że ten typ tak ma.
Początkujący
 
Od: 14 kwi 2014, 20:12
Posty: 3
Auto: Mazda CX-5 2016

Postprzez Waikiki » 14 kwi 2014, 22:26

Jest instrukcja serwisowa odnośnie pukania w tamtej okolicy. Podjedz do ASO to sprawdza czy dotyczy twojego VINu. Ztcp wystarczy zmienić sposób mocowania któregoś z ciegien.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 mar 2008, 11:43
Posty: 236 (0/9)

Postprzez ZOOMik » 14 kwi 2014, 22:28

Lucasil,
Problem jak i jego rozwiązanie jest znany – jedź z tym do ASO.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Waikiki » 15 kwi 2014, 04:29

Sprawdziłem i potwierdzam, Mazda opracowała remedium na nastepujące możliwe hałasy we wnętrzu:

– brzęczenie z okolic deski rozdzielczej po stronie kierowcy
– brzęczenie z okolic kolumny kierownicy
– stukający hałas dobiegający z okolic podstawy słupka A (narozniki deski rozdzieczej)

Jak ktoś ma problem jeden z powyższych to może podjechać do ASO, które po potwierdzeniu występowania objawów, dokona odpowiednich "ulepszeń" :)

W przypadku pkt. 3 osoby o słabych nerwach proszone są o nieprzebywanie na hali naprawczej w trakcie naprawy :D <cisza>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 mar 2008, 11:43
Posty: 236 (0/9)

Postprzez ssk » 16 kwi 2014, 07:21

U mnie występuje problem skrzypienia w konsolii środkowej a dodatkowo z tyłu w okolicach podszybia (sedan) :(
Zastanawiam się tylko gdzie zgłosić te usterki bo serwis serwisowi nie równy. Auto kupiłem w Bemo Motors w Wawie. Możecie polecić jakiś warszawski serwis?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 maja 2013, 09:31
Posty: 47 (7/2)
Auto: Mazda 3 BM Sedan SkyEnergy+Xenon+Navi 2.0 120 KM

Postprzez Wojtek » 16 kwi 2014, 09:01

Jeżeli MMP ma biuletyny poprawiające, to każde ASO ma do nich dostęp i to w każdej chwili...
Są opisane łopatologicznie i tam nie za bardzo można coś skopać... :)

ps. jak szukasz polecanego ASO, to mamy o tym dział na dole forum <głaszcze>
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 12:44
Posty: 17490 (109/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez Minor » 17 kwi 2014, 22:10

Waikiki napisał(a):W przypadku pkt. 3 osoby o słabych nerwach proszone są o nieprzebywanie na hali naprawczej w trakcie naprawy :D <cisza>


Co robi dokładnie serwis, że odradzasz obserwowanie tej naprawy?
Forumowicz
 
Od: 3 cze 2010, 21:19
Posty: 80 (0/2)

Postprzez gizbern » 23 kwi 2014, 23:30

z przebiegiem zbliżam się do 2000km i póki co nic mi nie cyka ani nie stuka ;)
Forumowicz
 
Od: 13 lut 2014, 23:04
Posty: 37 (1/1)
Auto: BMW 530i , Mazda 3 Sky Passion + off white

Postprzez ZOOMik » 25 kwi 2014, 17:41

Minor napisał(a):
Waikiki napisał(a):W przypadku pkt. 3 osoby o słabych nerwach proszone są o nieprzebywanie na hali naprawczej w trakcie naprawy :D <cisza>


Co robi dokładnie serwis, że odradzasz obserwowanie tej naprawy?

Operuje w pewnych miejscach (pod maską) wkrętakiem i młotkiem a jak przypadkiem powstaną rysy/odpryski to również robi zaprawki – mógłbyś zemdleć na ten widok ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Minor » 27 kwi 2014, 15:59

No to super.
A masz jakieś informacje na ten temat, co dokładnie robią, w czym jest problem?
Początkowo podejrzewałem, że coś grzebią pod deską rozdzielczą. Skoro ingerują pod maską, no to już gorsza sprawa.
Forumowicz
 
Od: 3 cze 2010, 21:19
Posty: 80 (0/2)

Postprzez Waikiki » 28 kwi 2014, 05:52

Jest to bardzo prosta operacja polegająca na powiększeniu szczeliny między dwoma elementami nadwozia. Nie są to elementy nośne ani elementy zewnętrzne "dekoracyjne". Nie ma w niej nic zatem nic niepokojącego, natomiast u laika każde manipulowanie przez mechanika impulsownikiem kinetycznym (potocznie zwanym młotkiem) oraz manipulatorem rotacyjnym (znanym pod nazwą śrubokręta) w okolicy silnika może budzić niepokój.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 mar 2008, 11:43
Posty: 236 (0/9)

Postprzez maryousz » 7 maja 2014, 19:43

gizbern napisał(a):z przebiegiem zbliżam się do 2000km i póki co nic mi nie cyka ani nie stuka ;)


Robi zapewne to co w biuletynie w pierwszym poście:
http://mazda3revolution.com/forums/2014-mazda-3-skyactiv-recalls-tsb-ssb/43521-tsb-ticking-noise-passenger-dash.html
maryousz
 

Postprzez Wojtek » 7 maja 2014, 19:50

ktoś ma ten dokumebt PDF?
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 12:44
Posty: 17490 (109/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez maryousz » 7 maja 2014, 19:59

Wojtek napisał(a):ktoś ma ten dokumebt PDF?

no przeciez jest do sciagniecia z pierwszego postu do ktorego link podalem.
maryousz
 

Postprzez Minor » 9 maja 2014, 21:00

Nie wiem, jak koledzy, ale ja nie mogę tego ściągnąć.

Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 3 cze 2010, 21:19
Posty: 80 (0/2)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323