Na jakiej podstawie wybierałeś kolor nadwozia zamawiając M3 BM?

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Irdial » 20 sty 2014, 00:20

Temat dotyczy Mazdy3 BM:

Jaki kolor wybraliście kupując auto lub jaki chodzi wam po głowie?

  • Aluminium Metallic
  • Arctic White
  • Blue Reflex
  • Deep Crystal Blue
  • Jet Black
  • Meteor Gray
  • Titanium Flash
  • Snowflake White
  • Soul Red

Osobiście zamówiłem Titanium Flash (sedan), choć nigdy nie widziałem go na żywo – kierowałem się głównie materiałami z neta (zupełnie inna barwa, niż to co pokazuje producent oficjalnie). Ciężko było zdecydować pomiędzy nim, a białym/czerwonym.
Początkujący
 
Od: 17 sty 2014, 16:02
Posty: 26 (1/0)
Auto: Mazda3 BM; 2.0 120KM (MT) SkyEnergy (Xenon/Navi) Sedan; Titanium Flash

Postprzez karelgott » 20 sty 2014, 09:01

Jeśli chodzi o kolory to zastanawia mnie dlaczego tak małym powodzeniem cieszy się Black Jet. I zdaje się, ze wśród zamówionych przez forumowiczów też chyba nie ma.
Właśnie patrzę przez okno na firmowy parking i stoi tam hatch w kolorze Soul Red – niestety nie mój :) Jak nie lubię czerwonych aut tak w tym wypadku nie miałbym nic przeciwko.
Początkujący
 
Od: 27 cze 2007, 19:03
Posty: 16
Skąd: Lubin
Auto: Mondeo IV Ghia 130KM

Postprzez Che3rs » 20 sty 2014, 09:39

Jestem maniakiem czarnego koloru, dotąd wszystkie moje auta były tego koloru z resztą był to jedyny kolor, który w moim mniemaniu pasował do auta ale o dziwo wybierając Mazdę skusiłem się na Meteor Gray jakoś czarna wersja nie przypadła mi do gustu wręcz uważam, że Jet Black zupełnie nie pasuje do BM. Druga sprawa tak jak kolega wyżej stwierdził ja również uważałem, że kolor czerwony jest porażką w autach ale ten w maździe nawet przełknąłbym. Jak to gusta potrafią się zmienić:>
Forumowicz
 
Od: 11 gru 2013, 17:14
Posty: 31
Auto: Mazda 3 skyenergy sedan 2.0 120KM

Postprzez kucor » 20 sty 2014, 09:52

Nigdy bym nie przypuszczał, że kiedykolwiek skuszę się na kolor czerwony (jakiś taki nie męski :) ), a tu proszę Soul Red został zamówiony!

PS. Co do czarnego to Madzi w tym wdzianku nie do twarzy (jakkolwiek czarne samochody lubię)!
Forumowicz
 
Od: 4 sty 2014, 10:44
Posty: 41 (0/2)
Auto: Mazda 3 BM Sedan SkyEnergy 120KM MT

Postprzez Krzychu86 » 20 sty 2014, 10:01

Ja wybrałem Soul Red :) . Nie przypuszczałem , że kiedykolwiek skuszę się na ten kolor, ale akurat ten model wygląda świetnie .
Początkujący
 
Od: 8 sty 2014, 12:59
Posty: 13 (1/1)
Auto: Mazda 3 sedan BM Skyenergy 2.0 120 hp , 2013

Postprzez Motoryzantka » 20 sty 2014, 10:12

Ja zamówiłam biały metallic czyli Snowflake White. Titanium Flash w wersji sedan oraz hatchback widziałam u nas w salonie. Przed zamówieniem auta rozważałam dwa kolory: biały metallic oraz własnie titanium flash, jednak z racji tego, iż na dzień , kiedy zamawiałam auto nie było jeszcze w salonie ani hatchbacka ani sedana w kolorze titanium flash, nie chciałam ryzykować i zamówiłam biały metallic (widziałam go na zywo u dealera, więc wiedziałam jak w rzeczywistości Magdalenka będzie się prezentowałą w białej sukni :D ). I do dzisiaj nie załuję, że zdecydowałam się na ten kolor <serduszka>
Jezeli chodzi o titanium flash, to samochód w tym kolorze pojawił się u dealera jakiś miesiąc po dokonaniu przeze mnie zamówienia. I powiem tak, po zobaczeniu go na zywo stwierdzam, iż gdybym jednak zdecydowała się na niego, to na pewno bym się nie rozczarowała. Wygląda bardzo elegancko (myslę , ze ciut lepiej w wersji sedan). Przypomina mi brąz połaczony z drobinkami złota, Gdyby biały nie był dla mnie numerem jeden, to z pewnością na 1000 % :) zdecydowałabym się na Titanium flash.

Irdial, sądzę, że nie będziesz żalował swojego wyboru <spoko>
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 10:31
Posty: 60 (3/1)
Auto: Mazda 3 BM 165 KM Hatchback Sky Energy odbiór marzec/kwiecień 2014

Postprzez uki85 » 20 sty 2014, 10:33

A ja właśnie będę miał jedyny słuszny kolor czyli Jet Black :)
Początkujący
 
Od: 12 gru 2013, 08:49
Posty: 8

Postprzez Motoryzantka » 20 sty 2014, 10:38

No i to się chwali :) Jedyny odważny :)
A tak na poważnie, co prawda ja też nie widziałam trójki w kolorze Jet Black, ale powiem Wam, że (o ile nie przepadam za czarnymi samochodami), akurat "szóstka" bardzo mi się w tym kolorze podoba. Skoro "większa koleżanka" wygląda w nim dobrze, to czemu mniejsza "trójeczka" miałaby wyglądać źle w czarnym kostiumie? <co?>
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 10:31
Posty: 60 (3/1)
Auto: Mazda 3 BM 165 KM Hatchback Sky Energy odbiór marzec/kwiecień 2014

Postprzez uki85 » 20 sty 2014, 11:07

Tu są dość dobre zdjęcia: http://otomoto.pl/mazda-3-skyenergy-szybki-odbior-C31685056.html
Gdyby jeszcze były felgi 18-tki .... :)
Początkujący
 
Od: 12 gru 2013, 08:49
Posty: 8

Postprzez karelgott » 20 sty 2014, 11:14

uki85 napisał(a):A ja właśnie będę miał jedyny słuszny kolor czyli Jet Black :)


W takim razie czekam na real foto. Dla mnie czarny był i jest jedynym słusznym kolorem auta :) Chociaż jak pisałem wyżej sam sobie się dziwie, że podoba mi się Soul Red. ciekawy jestem jak będzie się prezentowała nowa 3 w czarnym wydaniu.
Początkujący
 
Od: 27 cze 2007, 19:03
Posty: 16
Skąd: Lubin
Auto: Mondeo IV Ghia 130KM

Postprzez Rubik » 20 sty 2014, 14:08

Biały metalik sedan.
Do tej pory zawsze miałem czarne , więc z jednej skrajności w drugą :)
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2013, 22:32
Posty: 172 (2/3)
Auto: Mazda 3 BM 120KM MT
SkyEnergy SD
Snowflake White

Postprzez child » 20 sty 2014, 15:41

Większość kolorów nowej M3 na folderach czy nawet na niektórych zdjęciach delikatnie mówiąc "mija się z rzeczywistością". A już najgorszy jest pod tym względem właśnie Titanium Flash – oglądałem kupę zdjęć M3 w tym kolorze i dalej nie wiedziałem, jak to tak naprawdę wygląda. Jak w końcu zobaczyłem na żywo, to się zdziwiłem – bardziej to dla mnie szary niż brązowy, ale ja jestem facetem, więc się na kolorach nie znam, jak mi już to żona wielokrotnie uświadomiła <serduszka> Natomiast od strony praktycznej (bo na tym jako facet już się znam :)) zaletą tego koloru jest to, że brud powinien być mało widoczny.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 18:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez grocek76 » 20 sty 2014, 16:07

W mojej subiektywnej opinii soul red wygląda najlepiej na nowej trójce ale z racji, że może to być kolor dominujący na drogach w tym modelu i z racji braku Snowflake White u dilera (odbiór dopiero marzec/kwiecień) zdecydowałem się na Deep Crystal Blue i nie żałuję :D Jedynym kolorem dla mnie nie do przyjęcia był właśnie chwalony wyżej w postach Titanium Flash (widziałem na żywo i przekonać się nie mogę do tej pory), wahałem się jeszcze nad wyborem Meteor Gray. Generalnie kolor, który wybrałem mi się coraz bardziej podoba, a miałem utrudnione zadanie bo jak zamawiałem auto z odbiorem na grudzień i w określonej specjalizacji nie miałem dużego wyboru. Żałuję tylko trochę "białego" z czarnymi felgami wygląda super :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2009, 14:19
Posty: 99 (0/7)
Auto: viewtopic.php?f=332&t=172754

Postprzez giorgio » 20 sty 2014, 16:38

Ja wybrałem zupełnie w ciemno Blue Reflex. Potem miałem obawy czy nię będzie zbyt jasny.
Przed obiorem sprzedawca napisał mi w mailu, że auto przyszło i wygląda super.
Nie mylił się :)
Obrazek
Początkujący
 
Od: 22 lis 2013, 19:18
Posty: 23
Skąd: Kraków
Auto: Mazda3 Sedan 2.0 SKYACTIV-G (120 KM)

Postprzez Kendi » 20 sty 2014, 17:26

Jestem szczęśliwym posiadaczem Jet Black. Wg. mnie kolor idealnie pasuje do M3, ale oczywiście kolor to rzecz gustu, a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje ;)


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 10 sty 2014, 18:15
Posty: 10
Skąd: Poznań
Auto: Mazda CX30 KANJO Skyactive G 2.0 2019

Postprzez benkas » 20 sty 2014, 19:23

Witajcie. Szukam zdjęć nowej 3 w kolorach meteor grey i jet black na necie i nie bardzo coś mogę znaleźć. Wersja samochodu już wybrana, ale problem w dalszym ciągu z kolorem ;). Czy użytkownicy posiadający nową 3 w w/w kolorach mogą udostępnić kilka fotek przy świetle dziennym. Najlepiej chyba wrzucić w tym temacie będzie dla potomnych. Gdyby jednak był to problem to poproszę na maila: benkas@o2.pl

Z góry dziękuję i pozdrawiam. 



Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Początkujący
 
Od: 11 lis 2013, 21:00
Posty: 5

Postprzez Kendi » 20 sty 2014, 19:33

Benkas, sporo jest zdjęci w sieci. Wystarczy google grafika i hasło mazda 3 2014 jet black.


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 10 sty 2014, 18:15
Posty: 10
Skąd: Poznań
Auto: Mazda CX30 KANJO Skyactive G 2.0 2019

Postprzez benkas » 20 sty 2014, 19:36

Szukałem i to dokładnie tak jak mówisz i zdjęcia są, dużo jest salonowych. Mam też wrażenie że kolory z rynku Us mają inny odcień. A mi głównie chodzi o zdjęcie autka w normalnych, naszych warunkach ;).

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Początkujący
 
Od: 11 lis 2013, 21:00
Posty: 5

Postprzez Kendi » 20 sty 2014, 19:41

Jeżeli chodzi o Jet Black to mogę powiedzieć, że nie widzę różnicy w tych salonowych oraz rynku Us a moją (posiadam m3 jet black) Z chęcią bym zrobił Tobie zdjęcia, ale w chwili obecnej z uwagi na warunki atmosferyczne zdjęcia nie będą wiarygodne. Moje auto aktualnie jest skute lodem i pokryte warstwą zmrożonego śniegu. :) Wydaje mi się, że większość aut w Polse w tej chwili wygląda podobnie :)Pozdrawiam :)


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 10 sty 2014, 18:15
Posty: 10
Skąd: Poznań
Auto: Mazda CX30 KANJO Skyactive G 2.0 2019

Postprzez benkas » 20 sty 2014, 19:58

No pogody to nie brałem pod uwagę bo u nas 6 stopni na plusie. Faktycznie przeglądałem teraz aukcje i znalazłem ładne zdjęcia jet blacka. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Początkujący
 
Od: 11 lis 2013, 21:00
Posty: 5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości

Moderator

Moderatorzy Moto