Sklep internetowy – Partsoq

Postprzez brtk » 18 lis 2013, 18:12

Hej,

przetestowałem właśnie sklep http://partsouq.com/ ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zaryzykowałem, bo różnica w cenach istotna, a koszt części stosunkowo niewielki, więc wielkiego bólu by nie było w razie wpadki. No i płatność przez PayPala daje jakąś gwarancję.

No i działa. Ceny super, części na wg opakowania i na oko oryginalne (nie na oko się nie wypowiem), szybko i sprawnie. Polecam.

Kupiłem po dwie oprawki do przednich żarówek pozycyjnych i kierunkowskazów (rozdzielam amerykańskie pomarańczowe żarówki dwuwłóknowe). Mazda 5 CW. I tak:
– w polskich sklepach i w serwisach koszt oprawki pozycyjnej to 74-76 zł, a oprawki kierunkowskazu 59-63 zł. Do tego koszty dostawy/dojazdu do serwisu. Koszt całości to minimum 286 zł.
– w partsouq.com zapłaciłem odpowiednio po 9,10 i 8,14 $, do tego kurier (FedEx) 15,41 $. W 5 dni paczkę miałem w domu. Całość kosztowała mnie 164 zł.

Oczywiście przy droższych częściach może zostać naliczone cło i VAT przez nasz Urząd Celny, więc warto to wziąć pod uwagę. Co prawda sklep oferuje możliwość podania na fakturze deklarowanych przez siebie cen (osobno dla części, osobno dla dostawy), ale używajcie tego na własną odpowiedzialność, bo to nielegalne.

Części mają do różnych marek, no ale my tutaj o Maździe.
Początkujący
 
Od: 10 wrz 2013, 10:50
Posty: 10
Auto: Mazda 5 2012 Grand Touring (USA)

Postprzez maurycy » 19 lis 2013, 23:35

Nie jestem przekonany co do takich zakupów... Jeżeli więcej osób przetestuje i napisze, że faktycznie warto i jest to bezpieczne, to wtedy może się nad tym zastanowię ;)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 31 sie 2012, 22:26
Posty: 27 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 109KM Y6 2004

Postprzez brtk » 17 sie 2014, 12:52

Z tego co widzę, napisałem, że szło 5 dni. Czyli szybko, a biorąc pod uwagę odległość to "od ręki". Nie wiem czy mają wszystko w magazynach, ale sądząc po tym, że niektóre części są niedostępne, to dostępne są tylko te, które są dostępne. Jak masz wątpliwości to pisz do nich i pytaj.
Początkujący
 
Od: 10 wrz 2013, 10:50
Posty: 10
Auto: Mazda 5 2012 Grand Touring (USA)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Moderatorzy

Przedstawiciele Regionów, Moderatorzy Opinie i Poradniki