Mazda6 GG RF '02 150 PS Grace Green Mica :) 18" The End :(

GL / GJ / GH / GG / GY

Postprzez rafałmazda » 6 lip 2013, 12:45

Witam wszystkich Mazdomaniaków papa Zebraliśmy się tu wszyscy, żeby NACIESZYĆ OKO hahaha
Na wstępie chcielibyśmy się przedstawić i pokazać :D Tak więc to my – Mazda i Rafał <faja>
1.JPG

a tu już tylko i wyłącznie moja Zielona kochanka Madzia <serduszka>
2.JPG
3.JPG

DSC06714.JPG
DSC06740.JPG

mimo młodego wieku, zdążyła już zostać gwiazdą Hollywood <lol>

a teraz trochę opisówki "co? jak? dlaczego?" :D
1logoh.jpg

Mój romans z Madzią zaczął się 27.02.2012r. kiedy to wziąłem sobie tę oto Mazdę za swą kobietę <jupi> Kosztowała mnie kilka wsi, ale warto było hahaha Okazało się, że była jeszcze dziewicą <diabełek> Wtedy wyglądała tak:
początek1.JPG

początek2.JPG

to tak w skrócie, bo jak wygląda seryjna GG każdy wie :P
Wtedy jeszcze młoda była, mało się malowała i nie miała swoich właściwych kształtów, ale kilka kosmetyków i operacji plastycznych pomogło <czarodziej> W dniu zakupu miała nalatane niespełna 121 tys. km :> Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że przebieg był oryginalny :] Madzia została sprowadzona z Niemiec do komisu po czym trafiła w moje ręce, tak więc jestem jej pierwszym właścicielem w Polsce <faja>
2logos.jpg

Serce mojej Maździoszki to diesel o pojemności 1998,00 cm3 i teoretycznej mocy 136 koni. Wynik z hamowni pokazał, że praktyka jest trochę inna <faja>

hamownia.jpg

Rok wcześniej przed tym pomiarem Madzia także była na rolkach i wtedy wyszło 153 koniki, także chyba coś w tym musi być :D hamownia hamownią, ale moc musi mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości <diabełek>
Przyspieszenie od 0 do 100 zajęło mi około 9s, a prędkość maksymalną, którą osiągnąłem to licznikowe 210km/h <diabełek> osiągi zostały udokumentowane <faja>

Trochę szybciej pewnie jeszcze można byłoby pojechać, ale droga się skończyła, a i silnika szkoda :>
3logow.jpg

Madzia jest z typu tych Exclusive, czyli:
-ABS,
-DSC,
-6 x poduszka powietrzna,
-4 x el. szyby,
-elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka,
-regulacja kolumny kierowniczej w dwóch płaszczyznach,
-skórzana: wielofunkcyjna kierownica, gałka skrzyni biegów, dźwignia hamulca ręcznego,
-automatyczna klimatyzacja,
-nagłośnienie Bose,
-podgrzewane fotele,
-tempomat,
-nawigacja VDO Dayton,
-xenony + spryskiwacze
i inne, które są już standardem <oczko>
4logon.jpg

i
5logom.jpg

-coś tu nie gra, czyli naprawa konsoli środkowej (nie działały przyciski od radia) i wymiana przednich głośników na Sony Xplode (nie grał w drzwiach kierowcy)
-co tu tak brzydko świeci i nie świeci – zmiana postojówek i podświetlenia tablicy rejestracyjnej na ledy + ledy w oświetleniu wnętrza, schowka pasażera i wymiana przepalonej żarówki w panelu klimatyzacji
-korekta wylotu –>nakładka na wydech<–
-ciemności w bagażniku mówimy zdecydowane NIE –>pasek ledowy w bagażniku<–
-wyganiamy rudą part I –>reperaturki nadkoli + plastikowe nadkola + małe bonusy<–
-zimno w <dupa> –>wymiana mat grzewczych<–
-elektrownia padła –>wymiana akumulatora<–
-śmierdzi i dymi –>regeneracja webasto<–
-co z tymi hamulcami? Wymiana przednich i tylnych klocków oraz tarcz + zestawy naprawcze zacisków + wymiana płynu hamulcowego
-duży serwis –>wymiana oleju w skrzyni biegów, czyszczenie smoka olejowego i przepustnicy<–
-oznakowany na drodze, czyli klubowe akcenty na Madzi (ramki pod tablice i naklejki lustrzane w szybkach bocznych z tyłu + naklejki regionalne pod bocznymi kierunkowskazami)
-deszcz już niestraszny –>wycieraczki denso<–
-koniec z tym bujaniem –>rozpórka przednich kielichów<–
-chomik się poddał –>wymiana rozrusznika<–
-bezpiecznik mówi <nie> –>naprawa wiązki kierunkowskazu<–
-wyganiamy rudą part II + większy docisk aerodynamiczny <lol> –>montaż spoilera + zrobienie rantów drzwi, bagażnika + polakierowanie maski od dołu + polakierowanie prawego błotnika przedniego (lewe było robione już wcześniej) + listwy w tylnych drzwiach + maźnięcie podłogi<–
-koniec z lękiem wysokości –>sprężyny Eibach -30mm<– dzięki mln <uklon>
-won mnie z tym chromem –>oklejenie listwy grill'a<–
-precz poduszkowy szatanie –>emulator poduszki powietrznej<–
-idziemy na spacer po łące w poszukiwaniu kreta żeby pazurami zrobił porządek z tymi chromowanymi okularami –>czarne oczka Madzi<–
-moja głowa –>teleskopy klapy bagażnika<–
-gupi kamyk –>wymiana przedniej szyby<–
– –>puk, puk... kto tam? ...<– makmarc pomóż mi <boks> –>wymiana przedniego, dolnego, tylnego wahacza<– i po jakimś czasie to samo z drugiej strony :P
-znowu ledy, tym razem po bokach –>wymiana bocznych kierunkowskazów<–
-a może by tak siłownia? –>ściśnięcie ograniczników<–
-światłość z tyłu –>A-spec<–
-poprawiamy fabrykę i mówimy "STOP!" dla dymu spod korka oleju –>wymiana: podkładek pod wtryskiwaczami, oleju i filtra<–
-koniec z "ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę" –>wymiana żarników na OSRAM XENARC COOL BLUE INTENSE<–
-reksie on board –>felgi 18" z RX8<–
i inne drobniejsze, które są w wątku <oczko>
6logop.jpg

<diabełek> <diabełek> <diabełek>
Jest ich sporo i ciągle przybywa :D nie będę o nich pisał <nie powiem> :P lepiej pisać o ich realizacji <diabełek>
W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zapraszam do podjęcia danego tematu. Pozdrawiam i życzę bezawaryjności ;)
7logog.jpg

4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG


I niech ZOOM-ZOOM będzie z Wami <lol>
Ostatnio edytowano 11 gru 2016, 23:23 przez rafałmazda, łącznie edytowano 41 razy
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez Rafał_ » 6 lip 2013, 22:21

Ładna Mazda, fajny kolorek .... foty też na plus <spoko>
Kaizen Sushi Racing Team Polub nasz FP :)
jarek.ZE
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2014 miejsce 3
CUP 2013 miejsce 2
 
Od: 25 lis 2008, 01:19
Posty: 3760 (180/234)
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Auto: Mazda MX-5 NA B6 '93
Była:
Mazda3 BM PE 120KM '14
Rajdowe Clio F7P '91
Mazda mx-3 EC KLZE '91
Subaru Impreza WRX MY05
Mazda6 GG AJ '04

Postprzez matthies » 6 lip 2013, 22:31

jarek.ZE napisał(a):Ładna Mazda, fajny kolorek

+1
wygląda na rzeczywiście zadbaną :)
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 18:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez rafałmazda » 6 lip 2013, 23:05

staram się o nią dbać :) zwłaszcza, że to mój pierwszy samochód :D
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez Celin » 6 lip 2013, 23:44

Ładna i zadbana sztuka :) Ostatnie foto wymiata, jakby z F&F. Można wiedzieć gdzie nabyłeś żarówki pod klimę?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 maja 2012, 12:48
Posty: 568
Skąd: Legionowo
Auto: Mazda 5 2.0 SPORT benzyna, 2010, CW LF

Postprzez drum24 » 7 lip 2013, 10:16

KOLEGO P O M O C Y CHYBA JAKO JEDYNY MASZ NAWIGACJĘ KTÓRA DZIAŁA W MADZI Z PRZED FL!! SKĄD JĄ ZDOBYŁEŚ, CZY DA SIĘ SKOPIOWAĆ?? JA JUŻ SIĘ TYLE NACZYTAŁEM, ŻE TROCHE SZLAK MNIE TRAFIA ŻE KUPIŁEM MAZDĘ Z MEBLEM ZAMIAST NAWIGACJI!! <glupek2>
drum24
 

Postprzez rafałmazda » 7 lip 2013, 10:44

Celin napisał(a):Ładna i zadbana sztuka :) Ostatnie foto wymiata, jakby z F&F. Można wiedzieć gdzie nabyłeś żarówki pod klimę?

Ze zdjęć nie do końca byłem zadowolony, gdyż mój aparat na kolana nie rzuca :P Jednak cieszę się, że zdjęcia przypadły do gustu :D Żarówki nabyłem w Płocku w sklepie "Castor". Jest to żarówka 0.8W z długimi wąsami. Świeci ona jednak troszkę słabiej (ostatnia lewa żarówka), więc pewnie aktualnie założone są 1.2W.
drum24 napisał(a):KOLEGO P O M O C Y CHYBA JAKO JEDYNY MASZ NAWIGACJĘ KTÓRA DZIAŁA W MADZI Z PRZED FL!! SKĄD JĄ ZDOBYŁEŚ, CZY DA SIĘ SKOPIOWAĆ?? JA JUŻ SIĘ TYLE NACZYTAŁEM, ŻE TROCHE SZLAK MNIE TRAFIA ŻE KUPIŁEM MAZDĘ Z MEBLEM ZAMIAST NAWIGACJI!! <glupek2>

U mnie mapy były w pakiecie <jupi> Płyty skopiowane niestety nie działają. Też czytałem o tej nawigacji, kiedy szukałem nowszych map. Jedne nawet zdobyłem, jednak navi wcale ich nie widziała. Przy okazji wizyty u elektryka spytałem o nawigację i powiedział, że on sam tego nie robi, ale wie że gdzieś robią (język polski + mapy). Więc może wystarczy popytać trochę u elektryków i bezużyteczny mebel stanie się w pełni funkcjonalną nawigacją :)
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez zigu18 » 7 lip 2013, 11:47

No ale to ori plyta od navi jest czy nie ?

co od przyspieszenia 0-100 to chyba miało być 10 zamiast 8 z przodu ;) chyba ze mierzyłeś stoperem z górki ;p
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2012, 18:35
Posty: 360 (4/3)
Auto: Mazda 6
GG 2002 sedan
2.0 benzyna BRC

Postprzez rafałmazda » 7 lip 2013, 11:55

zigu18 napisał(a):No ale to ori plyta od navi jest czy nie ?

co od przyspieszenia 0-100 to chyba miało być 10 zamiast 8 z przodu ;) chyba ze mierzyłeś stoperem z górki ;p


Płyta oryginalna Navteq, a co do przyspieszenia i prędkości http://www.youtube.com/watch?v=dNRItY6i8x4 i nie z górki :D
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez zigu18 » 7 lip 2013, 12:37

No ją tam nie widzę twojego wyniku ;–) ale to malo istotne, bardziej przydał by sie obraz płyty od navi zresztą nie tylko mnie :-D

Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2012, 18:35
Posty: 360 (4/3)
Auto: Mazda 6
GG 2002 sedan
2.0 benzyna BRC

Postprzez rafałmazda » 7 lip 2013, 12:40

czas mierzony stoperem i dwukrotnie mi taki wyszedł, nieważne :D zdjęcie płytki wrzucę, jak przy najbliższej okazji zrobię, ale kopiowane nie działają, bo sprawdzałem u siebie (miały być aktualne) :(
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez zemoj » 7 lip 2013, 12:59

Ładna M6.
Piękny kolor ;)
z kropką nad z
Klubowicz
 
Od: 4 sty 2010, 22:12
Posty: 3195 (146/240)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Jest: MX-5 NC 2.5 + M5 CR

Było: MX-3 B6-D, 626 GF FS, 6 GY L3, Lancer CX_3A, 323F BA Z5, Maxima A32 VQ30, Logo, Ave T22 2.0

Postprzez rafałmazda » 7 lip 2013, 13:01

zemoj napisał(a):Ładna M6.
Piękny kolor ;)

kolor piękny, do kombi też idealnie pasuje :D

Dopisano 7 lip 2013, 18:35:

zastanawiałem się nad rozbudową nawigacji o czytnik DVD. Wtedy Magdalena stałaby się bardziej multimedialna <oczko> Po przepaleniu płytki, nawigacja wcale jej nie widzi :( widocznie jest jakoś zabezpieczona <co?>
Swoją drogą, ciekawe czy te by działały? http://allegro.pl/nowosc-mapa-2013-2014 ... 38602.html
Załączniki
DSC_0007.jpg
a oto zdjęcie płyty z mapami do navi (może zdjęcie pomoże w poszukiwaniach).
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez mądry » 7 lip 2013, 23:19

[flash=][/flash]na początek gratuluję autka :) , a teraz co do nawigacji, z tego co wiem to nawigację vdodayton nie montowali oryginalnie tylko jest to sprzęt montowany przez dealera samochodowego ;) i teraz powiem szczerze że gdyby udało się jakoś skopiować tę płytkę to było by ekstra bo mam takie samo urządzenie u siebie :D
Może ten artykuł Ci pomoże http://www.cdrinfo.pl/artykuly/kopia-pl ... gacyjnych/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 sie 2009, 09:33
Posty: 637 (0/8)
Skąd: Kołbiel
Auto: Mazda 6 MZR-CD 2.0 TD 121 KM,
Yamaha DT 125 32 KM

Postprzez rafałmazda » 8 lip 2013, 09:17

udało się :D znalazłem mapy, które działają <jupi> co prawda dłużej się wczytują niż oryginał i nieraz nie chcą się włączyć, ale wystarczy wtedy wyjąć kluczyk ze stacyjki, odczekać aż komputer od navi przestanie działać i uruchomić ponownie :) teraz przedstawię sposób działania:
1. na początku pobieramy stąd http://chomikuj.pl/aquamatic_/VDO-Dayto ... 12+C-IQ+CD mapy (Polska w Eastern Europe). Żeby ściągnąć mapy potrzebne jest konto (jeśli nie macie załóżcie) i pakiet danych, który otrzymujemy po wysłaniu sms'a (ile potrzebujecie, tyle sobie kupcie. Jeśli więcej korzystać nie będziecie z chomikuj.pl, weźcie 2 GB za 3.69 zł).
2. pobieramy 7 plików z folderu Eastern Europe (inne kraje z pozostałych folderów też później możecie ściągnąć jeśli potrzebujecie, tylko nie nagrywajcie wszystkiego na jedną płytkę :P ).
3. po pobraniu zaznaczamy wszystkie i wypakowujemy je.
4. plik Eastern Europe.img otwieramy programem, który umożliwia nam nagranie obrazu płyty (ja to zrobiłem przez program poweriso).
5. w poweriso klikamy nagraj i czekamy aż płytka się wypali (musi być koniecznie CD, bo DVD raczej czytać nie będzie).
6. wkładamy wypaloną płytkę do naszej nawigacji, chwilkę czekamy (jeśli navi się stawia robimy patent z kluczykiem o którym na początku wspomniałem) i powinno działać :)
7. piszecie czy działa czy nie <lol>
P.S. cenna rada: nagrałem drugą płytkę z jedną zmianą. W opcjach nagrywania poweriso (po wciśnięciu nagraj) ustawiłem najwolniejszą prędkość wypalania płytki i w navi działa lepiej. Może problemy, o których pisałem na początku były spowodowane zbyt dużą prędkością nagrywania <co?>
mam nadzieję, że jakoś pomogłem i nawigacja przestanie być u Was tylko mebelkiem <oczko>

Dopisano 8 lip 2013, 09:22:

i tak poza tym:
mądry napisał(a):na początek gratuluję autka :)

więc dziękuję bardzo :)
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez mądry » 8 lip 2013, 12:50

no to jutro walczę z moją navi, już nie mogę się doczekać :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 sie 2009, 09:33
Posty: 637 (0/8)
Skąd: Kołbiel
Auto: Mazda 6 MZR-CD 2.0 TD 121 KM,
Yamaha DT 125 32 KM

Postprzez kozik24 » 8 lip 2013, 17:25

Gratulacje zakupu <spoko>

Ostatnio stałem obok M6 w takim kolorze i byłem nim zachwycony. Zdjęcia tego nie oddają ale wygląda naprawdę rewelacyjnie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2012, 13:37
Posty: 148
Skąd: Dęblin → Piaseczno
Auto: była: 323C, 1.5B czerwona, Mazda 6 GG (121KM), 2.0 MZR-CD, 2004r czerwona jest CX9 bordowa

Postprzez rafałmazda » 8 lip 2013, 17:37

kozik24 napisał(a):Gratulacje zakupu <spoko>

Ostatnio stałem obok M6 w takim kolorze i byłem nim zachwycony. Zdjęcia tego nie oddają ale wygląda naprawdę rewelacyjnie.


dzięki kolego :) niestety jak to ciemny kolor, jest ciężki do utrzymania... Od razu widać kurz i każdą najmniejszą ryskę, co drażni moje oczy <oczy> ale po polerowaniu i woskowaniu w słońcu wygląda ach <serduszka>
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez kozik24 » 8 lip 2013, 17:55

Pracowałem kilka lat temu w myjni w Volvo i na ciemne lakiery trzeba było bardzo uważać aby ich nie porysować szczotkami z myjni automatycznej. Te lakiery są naturalne ale za to bardzo miękkie a co za tym idzie bardzo podatne za zarysowania. Jak się już taki lakier nawoskowało to aż biły po oczach kiedy auto było odstawione do pokoju z masą lamp gdzie je odbierali klienci. Ja akurat mam [tiiit] na puncie czystości lakieru zarówno na motocyklu jak i na M6 wiec zawsze mam co robić w garażu ;)

Ten twój kolor jest perłowy?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2012, 13:37
Posty: 148
Skąd: Dęblin → Piaseczno
Auto: była: 323C, 1.5B czerwona, Mazda 6 GG (121KM), 2.0 MZR-CD, 2004r czerwona jest CX9 bordowa

Postprzez rafałmazda » 8 lip 2013, 18:05

ja też nie lubię jeździć brudnym samochodem :P i nigdy na myjniach automatycznych nie myję <ok>
czy kolor jest perłowy? hmm... szczerze mówiąc nie wiem <glupek2> wiem, że metalik :D w przybliżeniu lakier wygląda tak (jakość nie najlepsza, a zdjęcie robione z lampą):
Załączniki
kolor.jpg
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy