Mazda6 GG LF-DE '06 Sport Exclusive 147KM. Bilstein B8 Sport

GL / GJ / GH / GG / GY

Postprzez Przemysław » 26 maja 2013, 18:31

Rok produkcji 2006
Data pierwszej rejestracji 31. 07. 2006r
Silnik LF-DE
Moc 147 KM
Pojemność 1999 ccm

NADWOZIE:
Liftback
Kolor 25B.

Poszukiwania auta zacząłem w grudniu 2011 r. Na początku mych poszukiwań brałem pod uwagę wiele marek aut ale nie Mazdę. Któregoś dnia na parkingu zobaczyłem M6 i od razu wiedziałem, że chcę właśnie takie auto.
Na początku szukałem diesla, ale im więcej przeczytanych postów tym bardziej skłaniałem się w stronę silnika benzynowego. Co do nadwozia to nie miałem żadnych wątpliwości, że ma być liftback ( na kombi jeszcze zbyt wcześnie a sedan mi się nie podoba od rury strony). Obejrzałem wiele egzemplarzy i zrobiłem jeszcze więcej kilometrów w poszukiwaniu wymarzonego modelu niestety bezskutecznie. W końcu zdecydowałem się napisać do Pana Bartka z Carpasji. Niestety przez jakiś Pan Bartek nie mógł znaleźć egzemplarza, który by mi odpowiadał. Któregoś dnia postanowiłem i ja czegoś poszukać na stronach WWW naszych zachodnich sąsiadów i znalazłem. Od razu wysłałem maila do Pana Bartka a on od razu złapał za telefon i zadzwonił do firmy która auto sprzedawała. Auto okazało się być tym jakiego szukam. I od 31.07.2012r stałem się właścicielem Mazdy 6.
Przez całą drogę z Piaseczna do Lublina uśmiech nie znikał mi z twarzy nawet pomimo nie działającego radia.

Co tam moja Mazda ma:
• Wyposażenie Sport Exclusive
• Skrzynia manualna 6 biegowa
• 6 poduszek powietrznych
• Wielofunkcyjna kierownica
• Tempomat
• ABS
• DSC
• 4 elektryczne szyby
• Elektryczne lusterka
• Centralny zamek
• ISOFIX
• Oryginalne alufelgi 16” z oponami Bridgestone Turanza 205/55


Modyfikacje, które udało mi się zrealizować:
• Podłączyłem Xcarlink (obyło się bez przelewu krwi jak u kolegi NIEBO)
Zakupiłem nowe alufelgi 17” MOMO Quantum i pomalowałem zaciski
LED-owe oświetlenie bagażnika
Przerobienie tylnych lamp na wersję A-spec
Światła do jazdy dziennej
Zamontowanie spryskiwaczy mgłowych od Mazdy CX-5
Fender Washers i aluminiowe nakładki na pedały
Hella Supertones, krótsza antenka i rozpórka
Alufelgi 17'' od wersji Tamura
Założony spoiler i lampy od MPS'a
Bagażnik dachowy z uchwytem na rower i owiewka THULE
Końcówki tłumika WM Sport
Eibach ProKit
Listwy z drzwi OUT
Felgi Drag Wheels DR31
Właściwe obniżenie po założeniu sprężyn H&R
Czyszczenie końcówek wydechu pastą AUTOSOL
Mały akcent JDM w postaci owiewek z firmy HEKO
Wymiana świec zapłonowych
Stołki Speed6
Znowu Rexy
Bilstein B8 Sport
Pozdrawiam i czekam na wszelkie komentarze.
Załączniki
pierwsze.JPG
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.JPG
na hamowni.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
1.jpg
2.jpg
Ostatnio edytowano 4 cze 2016, 07:30 przez Przemysław, łącznie edytowano 15 razy
Yo, mr. White!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2012, 13:05
Posty: 994 (0/10)
Skąd: okolice Świdnika
Auto: M6 GG LF-DE '06

Postprzez Rafał_ » 26 maja 2013, 23:26

Fajnie się prezentuje na tych kołach <ok>
Kaizen Sushi Racing Team Polub nasz FP :)
jarek.ZE
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2014 miejsce 3
CUP 2013 miejsce 2
 
Od: 25 lis 2008, 01:19
Posty: 3760 (180/234)
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Auto: Mazda MX-5 NA B6 '93
Była:
Mazda3 BM PE 120KM '14
Rajdowe Clio F7P '91
Mazda mx-3 EC KLZE '91
Subaru Impreza WRX MY05
Mazda6 GG AJ '04

Postprzez WisniaUs » 26 maja 2013, 23:43

Fajniutkie fele czy mozna prosić fotke boku auta jak one sie prezentuja???? <spoko>
WisniaUs
 

Postprzez Przemysław » 27 maja 2013, 00:30

Podziękowania. Szczerze mówiąc, to myślałem, że niektórym nie będą się podobać, Kolegom z grupy Lubelskiej się podobały a część moich znajomych mówiła "ja tam wolę srebrne...". Już od jakiegoś czasu chodziła mi po głowie zmiana kół i jak zobaczyłem ten wzór wiedziałem, że będą moje.
Yo, mr. White!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2012, 13:05
Posty: 994 (0/10)
Skąd: okolice Świdnika
Auto: M6 GG LF-DE '06

Postprzez NIEBO! » 27 maja 2013, 00:48

Witaj! Początkowo chciałem Magdę w tym kolorze, ale niestety nie wyszło :) Dobrze, że udało Ci się nie przelać krwi, może coś pomogłem w tej kwestii, czy demontowałeś radio? :) Ja mam "ślad" po tej akcji coś a'la bliznę ... Mazda już na zawsze odcisnęła się w moim życiu :D

Przemysław napisał(a):Polerowanie przedniej szyby bo strasznie porysowana

To opłacalne? Będziesz robił sam czy zlecał? Daj znać o szczegółach jeśli się za to weźmiesz, bo też chętnie bym wypolerował – w poprzednim wymieniałem na nową, bo kosztowała 300zł, ale do Mazdy pewnie będzie dużo droższa jeszcze z czujnikami itp

Powodzenia w następnych modyfikacjach :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2013, 22:47
Posty: 685 (4/8)
Skąd: Poznań
Auto: Była skośnooka: Honda Civic Noblesse '95 1.3 75KM
Jest skośnooka:
Mazda6 GY L3 '06 2.3l 16V 166KM SportWagon 220V :)

Postprzez WisniaUs » 27 maja 2013, 06:40

Noooo i buciki 1 sza klasa <spoko>
WisniaUs
 

Postprzez Przemysław » 27 maja 2013, 10:26

NIEBO! napisał(a):Dobrze, że udało Ci się nie przelać krwi, może coś pomogłem w tej kwestii, czy demontowałeś radio? :)


Montowałem jeszcze przed Tobą. Miałem to robić tym sposobem co Ty ale dłoń mi się nie mieściła więc musiałem demontować radio.
Co do polerowania szyby to raczej zlecę to wykwalifikowanemu warsztatowi. Jeszcze nie orientowałem się ile będzie to kosztować

NIEBO! napisał(a):Witaj! Początkowo chciałem Magdę w tym kolorze, ale niestety nie wyszło

Właściwie to kolor mi nie bardzo odpowiadał, wolałem grafitowy albo w kolorze Twojej M6. Ale jak zobaczyłem auto na żywo to zmieniłem zdanie :) . Do tej pory widziałem tylko jedną poliftową w tym kolorze.
Yo, mr. White!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2012, 13:05
Posty: 994 (0/10)
Skąd: okolice Świdnika
Auto: M6 GG LF-DE '06

Postprzez NIEBO! » 27 maja 2013, 12:09

Przemysław napisał(a):Miałem to robić tym sposobem co Ty ale dłoń mi się nie mieściła
Ale ja nie mówiłem, że moja się mieściła <glupek2> <lol> Dzisiaj zrobiłbym to tym samym sposobem, ale zabezpieczył rękę i przeszlifował mega ostro wykończone (nie wykończone) plastiki pod schowkiem, a nie pchał się na siłę. Z drugiej strony gdybym wiedział, że do demontażu schowka nad wyświetlaczem (będę sam instalował NAVI) trzeba wyjąć radio to odwlekłbym w czasie montaż i zrobił dwie pieczenie ...

Daj znać co zrobisz z szybą. Na allegro jakieś specyfiki od szklarzy chodzą po 9-25zł więc nie dużo. Pewnie bardzo czasochłonne żeby wypolerować cała szybę, a i dojście w środkowych obszarach kiepskie. Kiedyś jak chciałem robić w wyspecjalizowanym to gościu tłumaczył, że musi sprawdzić czy ma plik obróbki danego modelu, z krzywizną szyby itp, bo u nich robi to maszyna numeryczna, czyli pewnie szyba wychodzi jak nówka, ale i koszt był jak nowa szyba więc jako, że miałem zwykłą szybę to się nie opłacało i kupiłem nową... ale przy GG/GY? Ile w ogóle kosztuje szyba czołowa do naszego modelu z czujnikiem deszczu i zmierzchu – zamiennik i ASO? Ktoś wie? Wymieniał?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2013, 22:47
Posty: 685 (4/8)
Skąd: Poznań
Auto: Była skośnooka: Honda Civic Noblesse '95 1.3 75KM
Jest skośnooka:
Mazda6 GY L3 '06 2.3l 16V 166KM SportWagon 220V :)

Postprzez koczis » 29 maja 2013, 17:17

Ładne autko, ale jedna rzecz mnie drażni – wygląda jakby poprzednim właścicielem była kobieta jeżdżąca w butach na obcasach :)
koczis
 

Postprzez Przemysław » 29 maja 2013, 17:31

koczis napisał(a):Ładne autko

Dziękuję :D
koczis napisał(a):wygląda jakby poprzednim właścicielem była kobieta jeżdżąca w butach na obcasach :)

Poprzednim właścicielem był mężczyzna. Może jeździł właśnie w obcasach... <diabełek>
Zamówiłem już nowe dywaniki. W piątek powinny dotrzeć.
Yo, mr. White!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2012, 13:05
Posty: 994 (0/10)
Skąd: okolice Świdnika
Auto: M6 GG LF-DE '06

Postprzez WisniaUs » 29 maja 2013, 17:43

Jesli wlasnie mowa o drażniących rzeczach to mi jakoś nie przypadają do gustu te końcówki tłumków.Jakies takie niezgrabne i duże.Moze dlatego tak mnie to razi ze umnie jest inny zderzak i owalne koncówki.Generalnie cacane autko <spoko> Gratuluje i bezawaryjnosci życze <spoko>
WisniaUs
 

Postprzez Przemysław » 29 maja 2013, 17:55

Końcówki prawdopodobnie założył poprzedni właściciel. Jakoś niedawno próbowałem je odkręcić ale za nic nie chciały odpuścić więc dałem sobie spokój. Więc przy następnej okazji ja im nie odpuszczę :>
Yo, mr. White!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2012, 13:05
Posty: 994 (0/10)
Skąd: okolice Świdnika
Auto: M6 GG LF-DE '06

Postprzez Nightfall » 29 maja 2013, 19:52

Piekny egzemplarz.Zycze radosci z uzytkowania i bezawaryjnosci <spoko>
Nightfallówna
Dum Spiro Spero.....
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 11 lut 2013, 22:32
Posty: 4111 (138/173)
Skąd: Gorzów Wlkp.
Auto: Mazda 6,kombi ,2006 rok, 2.0 diesel, Dpf out,chiptuning 130 KM/363 Nm,Phantom Blue

Postprzez Przemysław » 3 cze 2013, 17:01

Dziękuję bardzo. Przeglądając na forum szóstki i widząc jakie efekty przynosi oświetlenie bagażnika diodami LED, też postanowiłem sobie takie zamontować. Po ich włączeniu pomyślałem, że już po samym zakupie auta trzeba było to zrobić. Teraz w nocy nie będę musiał wyciągać lewarka "na czuja".
Zakupiłem również wycieraczki hybrydowe Valeo. Normalnie to zostałbym przy płaskich ale zaciekawiło mnie określenie "hybrydowe". Więc pomyślałem dlaczego miałbym ich sobie nie kupić i tak muszę wymienić.
Załączniki
wyc.jpg
led.jpg
Yo, mr. White!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2012, 13:05
Posty: 994 (0/10)
Skąd: okolice Świdnika
Auto: M6 GG LF-DE '06

Postprzez matthies » 3 cze 2013, 17:21

i co powiesz o tych hybrydowych ?
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 18:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez Przemysław » 3 cze 2013, 17:26

Na chwilę obecną mogę tylko powiedzieć, że są dość ciężkie. Jedna hybrydowa waży prawie tyle co dwie płaskie. Założyłem je 10 minut po napisaniu postu w którym o nich wspomniałem więc jeszcze nie wiem jak będą sprawować się w praktyce.
Yo, mr. White!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2012, 13:05
Posty: 994 (0/10)
Skąd: okolice Świdnika
Auto: M6 GG LF-DE '06

Postprzez matthies » 3 cze 2013, 17:31

a ok. W takim razie czekam na relację za czas jakiś ;)
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 18:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez WisniaUs » 3 cze 2013, 18:19

hejka mam od roku takie same hybrydowe ale DENSO i powiem wam ze miód na moje oczy ,wiecej innych nie kupie tylko DENSO HYBRYD.A Bosch to jeden wielki przereklamowany SHIT <dupa>.Zdecydowanie DENSO.POLECAM bo za 85 zeta masz wypas wycieraczki <spoko>VALEO nidy nie miałem wiec nie wypowiadam sie.Zostaje przy DENSO, Japan parts for japan Cars <spoko>
WisniaUs
 

Postprzez Przemysław » 3 cze 2013, 21:34

Po wczorajszym spocie grupy lubelskiej i po kilku sugestiach zacząłem się zastanawiać nad pomalowaniem zacisków. Na chwilę obecną po głowie mi chodzą kolory: 2170 i 2165.
Wszelkie sugestie mile widziane.
Załączniki
zaciski_kolory.jpg
Yo, mr. White!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2012, 13:05
Posty: 994 (0/10)
Skąd: okolice Świdnika
Auto: M6 GG LF-DE '06

Postprzez matthies » 3 cze 2013, 22:57

wybierz ten, który tobie najbardziej pasuje ;)
ja osobiście uważam, że do twojego lakieru może być 2162, 2166, 2172, 2175
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 18:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy