Tematy, podtematy...

Uwagi na temat działania forum i strony klubowej. Zajrzyj, jeśli masz problemy z działaniem i obsługą.

Postprzez Mieczyslaw » 4 mar 2013, 19:20

Witam,
takie mam pytanie odnosnie nowego pomyslu, ktory zauwazylem, ze wszedl w zycie tak o. Mianowicie chodzi mi o tematy, podtematy i podpodtematy. Nie znalazlem jakiejkolwiek informacji jak to ma dzialac, co i gdzie ma sie znajdowac, w jakim podtemacie itd. Jakies wskazowki, poradnik, ksiazka?
Mi osobiscie sie nie podoba taki pomysl i chcialbym moc zaglosowac moze w ankiecie na ten temat? Czy to juz tak jest, ze co gora zarzadzi miedzy soba to juz tak zostaje? Niby jest przejrzyscie ale nie wiadomo o co chodzi. Gdzie mam np. dodac problemy ze skrzynia biegow? w silniku, podwoziu czy nadwoziu? Wszedzie mozna podpiac tak mi sie wydaje.
Problemy z elektryka, przygasaja kontrolki, choinka na desce itd. Zalozmy ze przyczyna jest akumulator, alternator czy inne ustrojstwo i temat bedzie przenoszony w kolko?
Tak z czystej ciekawosci nie bedziecie mieli teraz (mowie tu o moderatorach itd.) wiecej roboty i wiecej czasu bedzie trzeba "stracic" zeby ogarnac ze smieci to wszystko?

Pozdrawiam :)
Obrazek
Darnok - chlopak na opak
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lut 2008, 15:38
Posty: 4703 (5/32)
Skąd: eldoRadom, Kopenhaga
Auto: 626GF 1.8 97'
ex 323F BA GT Z5 95'
ex Suzuki Swift 06'
6GH 2.0 Sport 11'

Postprzez radar88 » 5 mar 2013, 22:13

Tak czułem że nikt nic nie napisze...jak zawsze głowy w piach....
A ja napiszę krótko...i wielkie CH z podziałów, ludzie się nie odnajdują...wątek ASB...już nowy temat na dzień dobry...ale co tam...musi być switaśnie glancko...
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 19:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez Siw-y » 6 mar 2013, 00:10

Też uważam, że ten podział słaby jest, o wiele trudniej jest cokolwiek znaleźć.
Obrazek
¼ – 16,851s
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2006, 12:36
Posty: 9625 (2/41)
Skąd: Warszawa
Auto: présidentiel

Postprzez Mieczyslaw » 6 mar 2013, 16:02

Czyli nie tylko mi się to nie podoba widzę. Może wypowie się pomysłodawca i powie nam tutaj zgromadzonym o co chodzi chyba że jest już tyle tych rozdziałów że się pogubili i zapomnieli o niektórych z nich
Obrazek
Darnok - chlopak na opak
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lut 2008, 15:38
Posty: 4703 (5/32)
Skąd: eldoRadom, Kopenhaga
Auto: 626GF 1.8 97'
ex 323F BA GT Z5 95'
ex Suzuki Swift 06'
6GH 2.0 Sport 11'

Postprzez matthies » 6 mar 2013, 17:20

Zapewne padnie hasło "zdecydowałem, że tak ma być, więc tak jest i będzie" ;)
Myślę, że była to przedyskutowana zmiana, ale na pewno w wąskim gronie. Wg mnie aż tak źle nie jest, bo przynajmniej jest podział na rodzaje paliwa w modelach, gdzie np mnie diesel guzik obchodzi. Owszem kategoria nadwozie/podwozie powinna być jakoś lepiej sklasyfikowana, ale chyba nie będzie aż tak źle.
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 17:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez radar88 » 6 mar 2013, 20:00

matthies napisał(a):ale na pewno w wąskim gronie

W bardzo wąskim, bo nawet ja nie wiedziałem że coś takiego powstanie.

matthies napisał(a):przynajmniej jest podział na rodzaje paliwa w modelach,


Ok, lecz np TA czy CA nie miała Diesla...I już powstał nowy wątek w jednym z działów o czymś co już dawni istnieje.

Ja chętnie poczytam wypowiedzi i każda jest ważna ;)

Pozdrawiam,
Kamil
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 19:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez Wojtek » 7 mar 2013, 09:33

moderatorzy wiedza jak i co ma byc...
przyklad wprowadzenia info do dzialu przez jednego z naszych moderatorow:

viewtopic.php?f=115&t=148944

Prosze pamietajcie, ze kazda zmiana jest "klopotliwa"... i nalezy dac jej czas na zadzialanie, aby pozniej moc okreslac czy byla potrzebna... i pozytywna...
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 12:44
Posty: 17490 (109/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez matthies » 7 mar 2013, 20:33

radar88 napisał(a):W bardzo wąskim, bo nawet ja nie wiedziałem że coś takiego powstanie.

dokładnie o to mi chodziło ;)
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 17:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez radar88 » 7 mar 2013, 21:58

Wojtek napisał(a): dzialu przez jednego z naszych moderatorow:

A czemu moderator o tym pisze a nie rozmawialiśmy o tym wszyscy przed podjęciem decyzji ?? Choćby zarząd + reszta kolorowych. Zapytam ponownie, czemu nie pytacie nas ludzi ??

matthies napisał(a):
radar88 napisał(a):W bardzo wąskim, bo nawet ja nie wiedziałem że coś takiego powstanie.

dokładnie o to mi chodziło ;)


Widzisz Wojtku...w dziale np TA ja się komunikuję z ludźmi, rozmawiamy wspólnie co zmienić w dziale, co powinno powstać, mało tego, osoby przeglądające ten dział, potrafią napisać do mnie i np wskazać błąd w pisowni czy tytule. Nie tak powinno tworzyć się miłą atmosferę i to nie tylko po między funkcyjnymi ??

Ale co tam moje gadanie, albo marudzę, albo nie ma czasu, bądź po co odpisywać, nie odpiszemy odpuści.

Mam nadzieję Wojtku, że choć trochę rozumiesz dla czego mocno wierzę w to, że czas oddać tabliczkę, najbardziej będzie mi szkoda pozostawić działu TA, spędziłem tam ponad pół roku aby ten dział wyglądał jak należy. Szkoda ale...tak może musi być.

Dopisano 07 mar 2013 21:44:

Dziękuję za błyskawiczną decyzję zdjęcia mi tabliczki.
Skoro jestem klubowiczem i tak się ucisza ludzi to napiszę coś.

Utarczki: owszem Wojtku, niech to będą utarczki, widzę że błyskawicznie ucisza się nie wygodnych ludzi, którzy piszą o tym co miało być zrobione, napisane a nie jest.

Bardzo miło podchodzicie do ludzi. Zapytam ponownie, gdzie ktoś zapytał się co sądzimy o poddziałach ?? CZY KTOŚ NAS ZAPYTAŁ ?? Nie tylko ja mam zdanie, że jest to nie logiczne, wrzucanie i mieszanie elektryki,z fotelami, pokrętłami i innymi plastikami jest bezsensu, spójrzcie do TA....powstał nowy wątek z zapytaniem o ASB (A/T), gratki, ale co ja wiem, tylko szkoda że nie tylko ja mam taką opinię....ale po co pytać, prawda ?? Po co porozmawiać, zastanowić się czy to będzie dobre rozwiązanie czy też nie, przedyskutować wszystkie za i przeciw....


A kiedyś to było takie przyjemne forum, pamiętam świetną atmosferę kiedy pierwszy raz się tu zalogowałem....szkoda że większość o tym już zapomniała...bardzo szkoda.
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 19:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez Neonixos666 » 7 mar 2013, 22:54

Ja powiem tak, mi też nie podoba się ten pomysł bo robi się forum w forum, działy modelowe będą zbyt zamknięte i nie będzie lepszej integracji. Co do dzielenia silników to też zły pomysł bo po co w 3 miejscach ma być to samo jak np. dział FP/FS powinien być wspólny dla 626 GF i 323BJ itp. nie powinien być on widoczny a jedynie można by było do niego wejść z modelowych. Tak samo do działu ditd wystarczyło linki dać w modelowych BJ GF i CP które przenoszą do wspólnego działu. Unikniemy w ten sposób sytuacji gdzie ktoś kto ma rzadziej występujący silnik nie uzyska w swoim dziale pomocy a linki nie pomogą. Dojdzie to tego ze ktoś kto ma M3 z 2.0 citd nie będzie pisał w swoim dziale modelowym tylko w M6 gdzie toczy się większa dyskusja i ktoś może zawsze pomóc. Ktoś kto ma problem z DiTD w Premacy będzie pisał w 626 bo tam więcej będzie osób i informacji. Można by było utworzyć niewidoczne działy dla silników bardziej popularnych czyli V6(K8,KF,KL) CiTD, DiTD, FP/FS itp. i podlinkować tylko. Mniej roboty i da się to wszystko ładnie ogarnąć.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9462 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez radar88 » 7 mar 2013, 22:58

Chcieć a móc to dwie różne sprawy. Można było podyskutować, można było, ale się nie chciało.

Ja nie oficjalnie wiem że odejdzie jeszcze jedna osoba, lecz nie będę pisał kto, za pewne nie długo odejdzie jeszcze jedna... Daje to coś do myślenia ??

Zapewne czytający to będą popadać w pytanie....skąd on to wie....Proste, chce mi się dyskutować z ludźmi i słuchać ich opinii.
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 19:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez Paweł » 7 mar 2013, 23:21

Kamilu, temat wydzielenia działów podzespołów pojawił się na forum moderatorow kilkukrotnie w ciągu ostatnich miesięcy, proszę więc nie wprowadzaj ludzi w błąd, że nie było okazji o tym porozmawiać. Do oceny tej decyzji powróćmy za jakiś czas, kiedy lepiej poznamy jej efekt. Może być tak, że przywrocimy stary układ, ale równie dobrze może okazać się, że decyzja jest sluszna – podobnie jak kiedyś utworzenie działów modelowych (w równie kameralnym gronie zarządu i koordynatorów), bez których dzisiaj forum chyba mało kto sobie wyobraża.

Neonixos – nie ma sensu wracać do tej dyskusji. Na pewno nie w taki sposób. Masz rację, ale przedstawiasz tylko jedną stronę medalu i nie jesteś konsekwentny. Przy takich argumentach mógłbym twierdzić, że nie tylko silniki powinny mieć wspólne działy, ale także skrzynie biegów, zawieszenia, elektronika, elektryka itd... Nasze forum jest jednak podzielone według modeli i ten podział jest nadrzędny – jak już mówiłem, z jego wszystkimi zaletami i wadami, z których zdajemy sobie sprawę.

Temat zamykam i dziękuję za moderatorska współpracę, z której zrezygnowaliscie.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 14:13
Posty: 11057 (564/887)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Tomas2000 » 7 mar 2013, 23:22

Jaki kraj taki obyczaj... Jak się nie pod porządkujesz to stryczek... Metody rodem z komuny <faja> szkoda tylko że trafiło radara88, dobrze wywiązywał się z obowiązków moderatora. Prawdziwa demokracja gratutluję :|

Co do wprowadzonych nowych porządków w dziale TA to szkoda mówić... Jeden wielki Bałagan <glupek2>

Teraz chcąc być na bieżąco trzeba przeglądać kilka pod tematów a w nich jeszcze pod pod tematy, wcześniej wystarczyło wejść do działu TA i wszystkie świeże rzeczy były na pierwszej stronie. Może zróbmy jeszcze podziały na np: lewa strona samochodu, prawa strona, pod maską, w kabinie, na dachu <czytaj>.

Żeby mój post został zauważony musiał wkleić link do tematu "szybkie pytania" bo akurat przez kilka dni nikt nie miał potrzeby wejść w pod rozdział podwozie...

Ciekawe jak wy byście się poczuli gdyby ktoś wjechał wam do domu z buciorami i zaczął przestawiać wszystko jak popadnie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Mazowsza
 
Od: 12 sty 2012, 16:49
Posty: 429 (0/2)
Skąd: Płock
Auto: Xedos 9 KL 2001
Xedos 9 KL 1999 – EX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Koordynatorzy Forum