Mazda Xedos 6 CA KF 93'

GF / GW / GE / CA / GD / GV / GC / CB

Postprzez rclmati » 15 kwi 2012, 11:10

Witam wszystkich Mazdowiczów :) Przez zakupem Xeda byłem "szczęśliwym" posiadaczem Fiata Brava, który co tu dużo mówić nie sprostał moim oczekiwaniom choć nigdy nie narzekałem na Fiacika mimo, że prócz radia z wyposażenia dodatkowego nic miał. Chęć zmiany samochodu miałem w głowie od mniej więcej pół roku. Przez myśl przechodziły E36 w kombi, A3/A4, Civici na Fiacie Stilo kończąc. W okolicach lutego wpadła mi w oko Fka o symbolu BA. Początkowo miał być to słynny Z5, mała pojemność, małe opłaty i utrzymanie. Na tamten okres KF pozostawał w sferach marzeń.., Po nieudolnych poszukiwaniach, rozmowach oraz opiniach na forum stwierdziłem, że warto poszukać czegoś większego, mocniejszego, a jednocześnie niezbyt drogiego w utrzymaniu. Jak się łatwo domyśleć wybór padł znów na 232f BA tyle, że BP ale ze względu bardzo małej, praktycznie zerowej oferty zacząłem się rozglądać za 2.0 V6 :P Dalsze poszukiwania wymarzonej BA ciągły się w nieskończoność... Do momentu gdy przypadkiem natrafiłem na ceny Xedosów, które były w moim pułapie cenowym. Szukałem wszędzie, allegro, tablica, forum aż w końcu natrafił się zadbany, ładny i pewny egzemplarz. Piszę pewny gdyż kupiony z forum, tak naprawdę jechałem po moją Madzię w ciemno 400 km ale opłaciło się. Z miejsca zakochałem się w moim nowym samochodzie... <zawstydzony> Przyspieszenie, rozmiary, wygląd o którym marzyłem, wszystko to stało się rzeczywistością w momencie kupna Xedosa.

Teraz trochę o samej Mazdzie :) . Auto jak na swój wiek wygląda bardzo dobrze, jest kilka rysek, które z czasem będę chciał usunąć, rysa na przednim zderzaku i lekko wgniecione lewe drzwi to praktycznie jedyne mankamenty. Po blisko 20 latach zaczęła pojawiać się rdza, którą będę eliminował na pierwszym miejscu. Co do prowadzanie, w porównaniu do Fiata jestem mile zaskoczony prowadzeniem, które jest bardzo pewne, pokonując zakręty ma się wrażenie, że Xedos jest przyklejony do nawierzchni niczym gokart. Ale niestety są też tego minusy, kosztem niskiego zawieszenia Xedos nie wie co to komfort jazdy w mieście, gdzie dziur w asfalcie jest multum. Silnik jest w dobrej kondycji, od wymiany oleju dolałem okrągły litr przy 5 tyś km. Jak na KFa nie jest źle, tym bardziej z 93 roku ;)

Wyposażenie:
– klimatyzacja
– światła przeciwmgielne przód
– elektrycznie sterowany szyberdach
– elektrycznie sterowane szyby
– elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka
– poduszka powietrza
– alufelgi ( 16' letnie i 15' zimowe )
– audio z Xedosa 9 Bose, wzmacniacz oraz mała tuba JBLa, 4 głośniki seryjne
– alcantara
– centralny zamek
– układ ABS
– wspomaganie kierownicy
– immobilizer
– skórzana kierownica, gałka zmiany biegów, dźwignia hamulca ręcznego

Modyfikacje:

1) Wymiana boczków welurowych na boczki z alcantary
2) Wygłuszenie drzwi oraz klapy bagażnika
3) Wymiana plastiku ze środkowego tunelu na oryginalny czarny
4) Pomalowanie zacisków na srebrno

Mam nadzieję, że Xedos będzie się bezproblemowo sprawował :)

Zdjęcia tuż po kupnie: ( stan z dnia 14.04.2012r.)
Obrazek
Obrazek


Pierwszy spot Xedosa ( stan z dnia 24.04.2012 r.)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wyciszenie drzwi z tyłu oraz dołożenie nakładek od Eunosa 500

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Stan na 30.08.2012 r.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia konkursowe

Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 30 sie 2012, 20:33 przez rclmati, łącznie edytowano 9 razy
Był X6 ,M6, A6 C6
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 kwi 2012, 22:21
Posty: 2760 (13/8)
Skąd: Łódź
Auto: Daewoo Matiz 00'
Audi A6 C7 12'
VW Polo 10'

Postprzez deejay27 » 15 kwi 2012, 18:06

Swietne zdjęcia , i Xedosik w innym otoczeniu . Aż łezka w oku się kręci . Będę tu zaglodał częściej żeby śledzic jak się Xedosik prezentuje . Pozdrawiam i życze bezawaryjnej jazdy .
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 6 gru 2009, 12:35
Posty: 3100 (13/54)
Skąd: Barlinek
Auto: Mazda Xedos 9 TA Kl 95 r. +LPG
Xedos 9 TA KL 99 r. LPG :)

Postprzez Bandyta » 15 kwi 2012, 18:29

Gdzieś już to auto widziałem w innym temacie... bodajże u deejay27 <oczko> Dobrze, że auto zostało w klubie...
Gratuluje zakupu fajny xedzik <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2006, 08:50
Posty: 735
Skąd: Świdnik
Auto: BMW E46 320i

Postprzez Ania_TM » 15 kwi 2012, 18:38

deejay27 napisał(a):Swietne zdjęcia , i Xedosik w innym otoczeniu . Aż łezka w oku się kręci . Będę tu zaglodał częściej żeby śledzic jak się Xedosik prezentuje . Pozdrawiam i życze bezawaryjnej jazdy .



gratuluje zakupu.
Auto naprawdę się i prezentuje dobrze i jedzie. Widać, że były właściciel dbał o nie! <spoko>
Kolorek fajny, zadbane, muzyka też dobrze gra.
Oby się przyjemnie użytkowało :)



teraz tylko spoty i droga na klubowicza :)
Ania_TM
 

Postprzez rclmati » 15 kwi 2012, 19:05

deejay27 napisał(a):Swietne zdjęcia , i Xedosik w innym otoczeniu . Aż łezka w oku się kręci . Będę tu zaglodał częściej żeby śledzic jak się Xedosik prezentuje . Pozdrawiam i życze bezawaryjnej jazdy .


Czy ja wiem czy takie świetne, muszę się bardziej postarać. Jasne, zaglądaj będę dbał o niego jak tylko moge :)

Dziękuje za gratulacje bo jest czego, cieszę się, że trafił mi się ten Xedos, a do klubowicza daleka droga...
Był X6 ,M6, A6 C6
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 kwi 2012, 22:21
Posty: 2760 (13/8)
Skąd: Łódź
Auto: Daewoo Matiz 00'
Audi A6 C7 12'
VW Polo 10'

Postprzez buster1982 » 16 kwi 2012, 00:19

Ładny i zadbany Xedosik, ważne, że został z nami ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 sty 2011, 18:27
Posty: 159
Skąd: Szczecin/Kłodkowo
Auto: CA KF '92

Postprzez sylwo » 16 kwi 2012, 00:28

Nie żebym się czepiał ale na 3 i 5 foto maska jest niedomknięta albo jakieś "zaliczenie" było :>
Oby się dobrze sprawował xedzik <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sie 2009, 11:45
Posty: 4283 (76/34)
Skąd: Janów Lubelski / Kraśnik / Lublin
Auto: Xedos 6 (ex)
Lexus GS300 II (ex)
Mazda 6 GJ 2,5

Postprzez rclmati » 16 kwi 2012, 06:31

sylwo napisał(a):Nie żebym się czepiał ale na 3 i 5 foto maska jest niedomknięta albo jakieś "zaliczenie" było :>
Oby się dobrze sprawował xedzik <spoko>


Tak, jest niedomknieta. Zdjęcia były robione jak płyn dolewałem :)
Był X6 ,M6, A6 C6
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 kwi 2012, 22:21
Posty: 2760 (13/8)
Skąd: Łódź
Auto: Daewoo Matiz 00'
Audi A6 C7 12'
VW Polo 10'

Postprzez mbydlinski » 22 kwi 2012, 09:09

fajna furka i co najważniejsze z pewnego źródła.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 cze 2010, 22:18
Posty: 173
Skąd: Rybnik
Auto: MONDEO MK3 2.0TDCI 115KM + CHIP

Postprzez rclmati » 22 kwi 2012, 21:05

mbydlinski napisał(a):fajna furka i co najważniejsze z pewnego źródła.


Dziękuję :) Z pewnego źródła to fakt, ale wiek robi swoje i troszkę będzie trzeba zainwestować. Ale taki już urok samochodów.

Wrzucę kilka zdjęć :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fotki z dzisiejszego grillowego spota:

Obrazek
Obrazek
Był X6 ,M6, A6 C6
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 kwi 2012, 22:21
Posty: 2760 (13/8)
Skąd: Łódź
Auto: Daewoo Matiz 00'
Audi A6 C7 12'
VW Polo 10'

Postprzez sylwo » 22 kwi 2012, 21:18

Migacze zmień na białe :D to taki obowiązek klubowy <czarodziej>

Coś nie tak z tą lewą lampą. zderzakiem albo maską...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sie 2009, 11:45
Posty: 4283 (76/34)
Skąd: Janów Lubelski / Kraśnik / Lublin
Auto: Xedos 6 (ex)
Lexus GS300 II (ex)
Mazda 6 GJ 2,5

Postprzez rclmati » 22 kwi 2012, 21:24

sylwo napisał(a):Migacze zmień na białe :D to taki obowiązek klubowy <czarodziej>

Coś nie tak z tą lewą lampą. zderzakiem albo maską...


Pierw niezbędne rzeczy do wymiany, pozniej wezmę sie za wygląd :) Tak, reflektor jest cofnięty względem kierunkowskaza... Tez mi sie to nie podoba. Wczoraj miałem ciekawa sytuacje, po odpaleniu walczyłem światła i o dziwo swiecila tylko jedna strona. Myslalem, ze żarówka sie przepalia ale po ponownym włączeniu świateł juz było ok :) Moze zwarcie?
Był X6 ,M6, A6 C6
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 kwi 2012, 22:21
Posty: 2760 (13/8)
Skąd: Łódź
Auto: Daewoo Matiz 00'
Audi A6 C7 12'
VW Polo 10'

Postprzez bajer0 » 22 kwi 2012, 21:27

jak oglądam xedosy to zaluje, ze nie kupilem jednego... tylko 626 :)
gratuluje, piekne auto !

ps.
widze, ze jestes z mysliborza? Wlasnie tam naprawialem swoja mazdzine – mam tam rodzine.

Pzdr
"W niebie Cię czeka nagroda, wielka nagroda tylko grzeszyć się nie waż, bądź nam posłuszny to pójdziesz do nieba
W niebie Cię czeka niewyobrażalne, totalne i spektakularne, męczeństwo Twoje nie poszło na marne
W niebie Cię czeka religii sens taki, że masz być jak te pokraki bez myśli, Bóg Ojciec o wszystkim i tak za Ciebie pomyśli
Do nieba pójdziesz za czyny prawe, a nie za zabawę, religia daje niewolę, ale daje i strawę"
Kult – Park23
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2004, 13:11
Posty: 1134 (0/3)
Skąd: Lodz
Auto: 626 GF FS `98

Postprzez sylwo » 22 kwi 2012, 21:30

rclmati napisał(a):Moze zwarcie?

żarówki mają to do siebie ze lubią tak ;) znak że trzeba wymienić...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sie 2009, 11:45
Posty: 4283 (76/34)
Skąd: Janów Lubelski / Kraśnik / Lublin
Auto: Xedos 6 (ex)
Lexus GS300 II (ex)
Mazda 6 GJ 2,5

Postprzez Bartg » 22 kwi 2012, 21:31

Nisko leży, lubię to <faja> Radexy koniecznie, do tego wywalić drewnotronik ze środka i będzie malina ;)
Avatar użytkownika
Moderator
CUP 2011 miejsce 3
 
Od: 23 sty 2008, 22:25
Posty: 7808 (21/118)
Skąd: Łódź
Auto: Volvo V50 2.4 '04
EX Premacy FS Sportive '02
EX 323 CBA Z5 '98

Postprzez rclmati » 22 kwi 2012, 21:39

bajer0 napisał(a):ps.
widze, ze jestes z mysliborza? Wlasnie tam naprawialem swoja mazdzine – mam tam rodzine.


Rejestracja poprzedniego właściciela, niebawem będzie Łódzka :)

sylwo napisał(a):
rclmati napisał(a):Moze zwarcie?

żarówki mają to do siebie ze lubią tak ;) znak że trzeba wymienić...


Dobrze wiedzieć, zastanawiam się nad Philipsami +50%, w poprzednim samochodzie miałem i różnica była. Poczytam na forum najwyżej.

Bartg napisał(a):Nisko leży, lubię to <faja> Radexy koniecznie, do tego wywalić drewnotronik ze środka i będzie malina ;)


Na żywo troszkę lepiej wygląda, ale dwa elementy różnią się od siebie kolorystycznie. Myślałem, o okleinie jakiejś fajnej, a'la carbon odpada.
Był X6 ,M6, A6 C6
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 kwi 2012, 22:21
Posty: 2760 (13/8)
Skąd: Łódź
Auto: Daewoo Matiz 00'
Audi A6 C7 12'
VW Polo 10'

Postprzez deejay27 » 23 kwi 2012, 09:00

Kilka dni tu nie zaglądałem i prosze jakie ładne fotki się pokazały :)
Kilka wskazówek :
-lewa zarówka w reflektorze
Kiedys, poprzedni właściciel tego Xeda , pozakładał tam xenony i zapewne coś rzeżbił z lampami bo mi też się tak robiło , prawdopodobnie wyskoczyło mocowanie zarówki ( taki drucik sprężynowy) .Jeśli raz Ci zgasło , to juz się to bedzie powtarzac , do momentu kiedy nie otworzysz z tylu lampy tej klapeczki i ponownie trzeba to dobrze zamocowac i na pare tygodni spokoj do czasu kiedy nie wjedziesz w wiekszą dziure i znowu wyskoczy.
– maska odstaje z lewej strony
Tak jest to widoczne chociaż nie często zalezy jak się stanie przy aucie :) podejrzewam ze byle jaki blacharz sobie z tym by poradził moze to kwestia ustawienia albo samego dogiecia jej .
Pozdrawiam kolegów forumowiczów z grupy Łódzkiej :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 6 gru 2009, 12:35
Posty: 3100 (13/54)
Skąd: Barlinek
Auto: Mazda Xedos 9 TA Kl 95 r. +LPG
Xedos 9 TA KL 99 r. LPG :)

Postprzez Radex » 23 kwi 2012, 10:25

na tej glebie strasznie prosi się o większe koło bo przez obniżenie opona wydaje się jeszcze większym balonem
a może po prostu opony są za duże? :)

i koniecznie oklej ten "drewnotronik" jak to powiedział Bartek <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez rclmati » 23 kwi 2012, 11:46

deejay27 napisał(a):Kilka dni tu nie zaglądałem i prosze jakie ładne fotki się pokazały :)
Kilka wskazówek :
-lewa zarówka w reflektorze
Kiedys, poprzedni właściciel tego Xeda , pozakładał tam xenony i zapewne coś rzeżbił z lampami bo mi też się tak robiło , prawdopodobnie wyskoczyło mocowanie zarówki ( taki drucik sprężynowy) .Jeśli raz Ci zgasło , to juz się to bedzie powtarzac , do momentu kiedy nie otworzysz z tylu lampy tej klapeczki i ponownie trzeba to dobrze zamocowac i na pare tygodni spokoj do czasu kiedy nie wjedziesz w wiekszą dziure i znowu wyskoczy.
– maska odstaje z lewej strony
Tak jest to widoczne chociaż nie często zalezy jak się stanie przy aucie :) podejrzewam ze byle jaki blacharz sobie z tym by poradził moze to kwestia ustawienia albo samego dogiecia jej .
Pozdrawiam kolegów forumowiczów z grupy Łódzkiej :)


A dziękujemy, rownież pozdrawiam :) i dla Ciebie i dla Zony :) Dobrze wiedzieć z żarówka, w wolnej chwili w weekend przyjrze sie bardziej i naprawie. Juz jest ok, tylko raz mi sie to przydarzyło.

Radex napisał(a):na tej glebie strasznie prosi się o większe koło bo przez obniżenie opona wydaje się jeszcze większym balonem
a może po prostu opony są za duże? :)

i koniecznie oklej ten "drewnotronik" jak to powiedział Bartek <lol>


Cieżko większe gdyż przy max skrecie obciera o nadkole. Okleiny nie bedzie tej obecnej, tym bardziej ze nie jest jednolita. Myślałem o a'la szczotkowamym aluminium :)
Był X6 ,M6, A6 C6
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 kwi 2012, 22:21
Posty: 2760 (13/8)
Skąd: Łódź
Auto: Daewoo Matiz 00'
Audi A6 C7 12'
VW Polo 10'

Postprzez deejay27 » 23 kwi 2012, 11:53

Do tej żarówki , to trzeba miec "japońskie" palce bo dostęp do niej jest zaj..... i najlepiej jest aku wyciągnac.
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 6 gru 2009, 12:35
Posty: 3100 (13/54)
Skąd: Barlinek
Auto: Mazda Xedos 9 TA Kl 95 r. +LPG
Xedos 9 TA KL 99 r. LPG :)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy