POLECANE auta / sprzedawcy.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez veker » 5 kwi 2010, 11:02

Panie i Panowie, z tego co się doczytałem to Blacky jak na razie nie jest w stanie pomóc mi przy zakupie samochodu (tj. Mazdy 6). Czy nie znacie może kogoś tak równie polecanego jak Blacky?.
Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 5 kwi 2010, 10:50
Posty: 7
Skąd: okolice Legionowa
Auto: Mazda 6, 2004, 2.0 benzyna.

Postprzez MarQs » 5 kwi 2010, 19:02

sprawdz gości z www.carpasja.pl – poleca ich też Jaksa oraz na www.bezwypadkowe.net
Pozdrawiam,
MarQs
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2007, 00:06
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Auto: M6 2.0 citd sportbreak ;–) '04

Postprzez sq2jul » 5 kwi 2010, 23:08

blacky24 podaj moze jakis namiar do siebie (najlepiej kom&gg) – umiescimy w pierwszym poscie tak, aby na przyszlosc nie bylo problemow z kontaktem.
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 20:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez Bartg » 5 kwi 2010, 23:48

Bezwypadkowe.net to polecam traktowac baaaardzo orientacyjnie, niedawno "Motor" wystawil swoja opinie na bezwypadkowe, ze auto jednego z redaktorow ( Audi A4 w stanie bardzo dobrym ) bylo po powodzi, silnik kopci, tapicerka wytarta, rdza z tylu itd. Dostali pochwale od adminow, a nikt nie mial zamiaru weryfikowac stanu. Wiec specjalnie bym na tej stronie nie polegal.
Avatar użytkownika
Moderator
CUP 2011 miejsce 3
 
Od: 23 sty 2008, 21:25
Posty: 7803 (21/118)
Skąd: Łódź
Auto: Volvo V50 2.4 '04
EX Premacy FS Sportive '02
EX 323 CBA Z5 '98

Postprzez sz.elmo » 6 kwi 2010, 08:15

Poruszę dwie sprawy:

I. Carpasja – polecam p. Bartka i Andrzeja. Sprowadzili mi w lutym moją M6. Była przeze mnie sprawdzana u Jaksy.

Szczegółowy opis znajdziecie tutaj: http://bezwypadkowe.net/f255/polecam-ca ... post115120 (mam nadzieję, że daję dobry adres, bo wyciągnąłem go z proxy – o tym dlaczego – poniżej....)

II. Bezwypadkowe.net:

W trakcie poszukiwania auta miałem przyjemność(?) kontaktu z innym sprzedawcą oferującym auta na bezywpadkowe.net – tradeluxem (wystawia(ł?) też auta na allegro: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=12077331).

Niestety poziom obsługi klienta bardzo słaby jak dla mnie. Początkowo miałem nie pisać nic specjalnie na ten temat (delikatnie wspomniałem o tym w swojej opinii dla Carpasji) – ale jak poczytałem same ochy i achy na bezwypadkowe.net, postanowiłem napisać coś od siebie....

Pierwsza moja opinia nie ukazała się – mimo, iż nie byłem ledwie zarejestrowanym użytkownikiem z 1-2 postami. Akurat wyjeżdżałem za granicę, więc po powrocie spróbowałem zamieścić ją jeszcze raz. Również nie została opublikowana. Dodatkowo zostało zablokowane moje konto na bezwypadkowe.net (po 'zalogowaniu' forum nie ładuje się) oraz zbanowane zostały 2 adresy IP, z których wchodziłem na forum. Dlatego też obecnie korzystam z różnych proxy, aby wejść na forum.

Próbowałem skontaktować się z administratorem forum (idefix) oraz gościem, który jest tam ekspertem i jest bardzo aktywny (blanker) z mojego nowego, fake'owego konta. Niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Podsumowując – bezwypadkowe.net pomogło ustrzec mi się wejścia na minę, ale obecnie jak dla mnie ciągnie się za nim wielki smród. Smród, o którym pisał Motor. Posty są w jakiś sposób moderowane – nie twierdzę, że każdy – ale coś jest na rzeczy....

Sprawa nie jest świeża – swoją opinię próbowałem zamieścić 19 i 26 marca. Początkowo podejrzewałem, że może są jakieś problemy techniczne. Obserwując jednak, iż forum działa normalnie – wnioskuję, że moje konto i adresy IP zostały zablokowane celowo – tylko i wyłącznie dlatego, że nie chciałem napisać peanów na cześć sprzedawcy bardzo aktywnego na forum.
pozdr. elmo

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2009, 19:31
Posty: 37 (0/1)
Skąd: Gdańsk
Auto: M6 GY '06 MZR-CD 143KM A+

Postprzez Carlos155 » 26 kwi 2010, 22:15

Chciałbym w tym miejscu pdozielic się swoją opinią i polecic wam sprzedawce o nicku, tu niespodzianka, blacky24.

Od dłuższego czasu szukałem Mazdy 6 z dwulitrowym silnikiem benzynowym. Po dłuższych poszukiwaniach udało mi się trafic na to forum a potem wlasnie do Krystiana, bo tak blacky ma na imie.
Dawno nie uświadczyłem tak bezstresowego zakupu, mój wkład skonczyl się na okresleniu co mnie interesuje i wyłożeniu gotówki. Blacky dalej zajął sie wszystkim: wyszukał samochod, sprawdzil dokładnie, zawiózł mnie tam oraz pomógł sfinalizowac transakcje. Całą eskapade będę wpsominał nie jako zwykłe kupno samochodu, ale jedną z życiowych przygód. Czułem się jak na wycieczce po Niemczech a Boysi na rozbudzenie, ciepły Niemiec z Yorkiem czy Cinquecento na import dalej będą u mnie wzbudzac uśmiech na twarzy.
Mimo wszystko chcac byc brany bardziej prawdziwie muszę wspomniec, że nie odbyło się bez jedngo zgrzytu. Tym zgrzytem byłem ja. Będąc na prostej drodze ku Polsce udało mi się pomylic trasę. Jednak jak widac piszę i żyję a Krystian dał dowód, że nie traktuję klienta przedmiotowo i dopóki nie dojechałem do domu męczył mnie telefonami czy radzę sobie w trasie. Poradziłem sobie a teraz moje oko cieszy grafitowa Mazda 6 z 2005r.

Z całym sercem polecam tego forumowicza a jeśli ktos chce zakupic Mazde niech już się spieszu ustawic w kolejce, bo tak to w tej ekonomii bywa, że na dobrą jakościowo podaż jest popyt.
Początkujący
 
Od: 14 gru 2009, 20:05
Posty: 4
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 6 2.0

Postprzez blacky24 » 16 maja 2010, 14:34

macol napisał(a):
grzegorzb1 napisał(a):Wszyscy polecacie BLACKY24'ego, ale jak się z nim skontaktować? Pisałem na PW ale całkowity brak odzewu :(


Mam ten sam problem. Może kolega jest trochę zarobiony.
Może ktoś inny z forumowiczów świadczy podobną pomoc przy zakupie samochodu ?



Szanowni forumowicze, faktycznie ostatnio nie miałem czasu praktycznie na nic, ale teraz jest już lepiej,
więc jeśli ktoś jest zainteresowany wyjazdem po autko do Niemiec to zapraszam na PW :)
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2007, 18:37
Posty: 84 (0/4)
Skąd: Mysłowice
Auto: Mazda 626 GF

Postprzez sq2jul » 16 maja 2010, 16:23

Blacky24 podaj moze jakies namiary na siebie (tel. kom./gg/email). Ludzie nazekaja na brak namiarow na Ciebie, a tak to sie umiesci w pierwszym poscie.

EDIT:

OK – dane Krystiana blacky24 znajduja się w pierwszym poscie tego tematu.
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 20:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez tradelux » 25 maja 2010, 22:34

sz.elmo napisał(a):Poruszę dwie sprawy:

I. Carpasja – polecam p. Bartka i Andrzeja. Sprowadzili mi w lutym moją M6. Była przeze mnie sprawdzana u Jaksy.

Szczegółowy opis znajdziecie tutaj: http://bezwypadkowe.net/f255/polecam-ca ... post115120 (mam nadzieję, że daję dobry adres, bo wyciągnąłem go z proxy – o tym dlaczego – poniżej....)

II. Bezwypadkowe.net:

W trakcie poszukiwania auta miałem przyjemność(?) kontaktu z innym sprzedawcą oferującym auta na bezywpadkowe.net – tradeluxem (wystawia(ł?) też auta na allegro: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=12077331).

Niestety poziom obsługi klienta bardzo słaby jak dla mnie. Początkowo miałem nie pisać nic specjalnie na ten temat (delikatnie wspomniałem o tym w swojej opinii dla Carpasji) – ale jak poczytałem same ochy i achy na bezwypadkowe.net, postanowiłem napisać coś od siebie....

Pierwsza moja opinia nie ukazała się – mimo, iż nie byłem ledwie zarejestrowanym użytkownikiem z 1-2 postami. Akurat wyjeżdżałem za granicę, więc po powrocie spróbowałem zamieścić ją jeszcze raz. Również nie została opublikowana. Dodatkowo zostało zablokowane moje konto na bezwypadkowe.net (po 'zalogowaniu' forum nie ładuje się) oraz zbanowane zostały 2 adresy IP, z których wchodziłem na forum. Dlatego też obecnie korzystam z różnych proxy, aby wejść na forum.

Próbowałem skontaktować się z administratorem forum (idefix) oraz gościem, który jest tam ekspertem i jest bardzo aktywny (blanker) z mojego nowego, fake'owego konta. Niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Podsumowując – bezwypadkowe.net pomogło ustrzec mi się wejścia na minę, ale obecnie jak dla mnie ciągnie się za nim wielki smród. Smród, o którym pisał Motor. Posty są w jakiś sposób moderowane – nie twierdzę, że każdy – ale coś jest na rzeczy....

Sprawa nie jest świeża – swoją opinię próbowałem zamieścić 19 i 26 marca. Początkowo podejrzewałem, że może są jakieś problemy techniczne. Obserwując jednak, iż forum działa normalnie – wnioskuję, że moje konto i adresy IP zostały zablokowane celowo – tylko i wyłącznie dlatego, że nie chciałem napisać peanów na cześć sprzedawcy bardzo aktywnego na forum.


Ochy i achy są na temat samochodów zresztą nie tylko na forum bezwypadkowe (z forum tym nie współpracuję w żaden sposób, ani nie jestem z nikim spokrewniony).
Nie żyję z importu samochodów przez co może "nie nadskakuję" jak inni w tej branży nad klientem jeśli chodzi o kontakt. Nie słodzę w mailach, telefonach i nie pobieram też prowizji po kilka tysięcy zł na samochodzie.
Jeśli ktoś chce zapłacić więcej za "wzorową" obsługę rodem z Call Center to faktycznie może szukać auta w innych źródłach :)
Nie lekceważę żadnej osoby (nie tylko klientów) i zawsze podchodzę do każdego na równi.
To już klient decyduje gdzie chce zakupić auto i ile zapłacić za nie :)
Wszystko opisane zostało w poście pod adresem: viewtopic.php?f=35&t=36484&start=500#p1713558
Trade-LUX – Pewne i bezwypadkowe samochody w Polsce – z nami to możliwe.
Samochody do sprzedaży dostępne już Polsce
Forumowicz
 
Od: 4 paź 2009, 19:56
Posty: 135 (0/3)
Auto: Zawsze jakieś jest :)

Postprzez Magoor » 28 maja 2010, 20:16

Chciałbym się podzielić opinią o Tradelux. To właśnie u niego dokonałem zakupu. Co do samego auta, to nie mogę narzekać – jest po prostu super. Tak się złożyło, że nie czekałem z zamówieniem gdyż miał na miejscu akurat to co chciałem.

Kontakt był bardzo dobry telefoniczny i mailowy. Reagował natychmiast na wszystkie moje prośby. Zanim pojechałem oglądać auto wiedziałem o nim praktycznie wszystko, a potem potwierdziłem to tylko w serwisie, który sam wybrałem. Nie namawiał na siłę i nie upiększał niczego, a tym bardziej nie zmyślał, jak to robią niektórzy sprzedawcy. Nie było problemu aby podjechać na umówioną godzinę kilkadziesiąt kilometrów.
Całą transakcję zakończyliśmy tuż przed północą, poświęcił dużo czasu i dopomógł gdy popsuł się samochód, którym tam dojechaliśmy. Spędziliśmy razem ponad 7 godzin i przejechaliśmy może nawet ponad 100 kilometrów autem, które potem nabyłem. Zanim trafiłem do niego spotkałem wielu handlarzy nastawionych na łatwy i szybki zysk i nie jestem taki pewien czy byliby zdolni na takie poświęcenie.

Jak dla mnie to było warto się spotkać i mogę Go z całą stanowczością polecić.
Obrazek
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2009, 23:29
Posty: 339 (0/3)
Skąd: Świdnik\Lublin
Auto: M6 2,0 GY 136KM (~160KM) '05

Jazz 1,4 83KM '05
S-max 1,6 160KM' 12

Postprzez SPIRIT00 » 8 cze 2010, 22:12

Ja natomiast chciałem podzielić sie opinią na temat "biura podróży" <oczko> organizującego wyjazdy do naszych zachodnich sasiadów. W ofercie wycieczki było:
– znalezienie najlepszego miejsca i lokalizacji rezerwowych
– dowóz na miejsce
– fachowe doradzctwo w zakresie oglądanych atrakcji
– negocjacje z tubylcami
– zorganizowanie wszelkich formalności za granicą
– porady w zakresie odnalezienia się w biurokratycznej rzeczywistości po powrocie do kraju

A wszystko sprawnie zorganizowane przez wspominanego już wyżej Krystiana "BLACKY24".

Pamiątkę z wyjazdu mogę dumnie prezentować w swoim profilu, co tu więcej dodawać, polecam.


P.S.
Dalsza część przygód będzie prezentowana w dziale "opieka medyczna", ale po takim wyjeżdzie wygląda ze to tylko formalność. Mam nadzieje nie być dochodowym klientem, w przeciwieństwie o tych co korzystają z niektórych wycieczek krajowych. W drodze powrotnej dalo się zauważyć, co bedzie oferowane klientom zanim zostanie pokolorowane.
SPIRIT00
 

Postprzez macol » 23 cze 2010, 12:27

Witam

Już od miesiąc a jeżdżę M6 kombi, 2003 więc czas na podsumowanie.
Moja historia z zakupem auta wyglądała jak wiele tutaj przedstawionych.
Z zapałem przystąpiłem do szukania Mazdy 6. Jednak im dłużej szukałem i czytałem opinie na tym i innych forach mój zapał do samodzielnego zakupu stopniowo malał.
Postanowiłem, więc skorzystać z pomocy. Ponieważ Blacky24 był mocno zajęty nawiązałem kontakt na Carpasja i był to stał w 10 !!!
Przede wszystkim bardzo miły kontakt z Panem Bartkiem, który cierpliwie odpowiadał na pytania laika, za jakiego raczej się uważam. Wiele wspólnie przejrzanych ofert i po ok. miesiącu od nawiązania kontaktu pojawiał się ciekawy egzemplarz (pomijam szczegóły tych, które wcześniej odpadły z różnych powodów). Najważniejsze było to jak powiedział Pan Bartek „jeśli samochód nie spełnia naszych standardów to nie bierzemy”. Krótki wywiad telefoniczny z dealerem w Niemczech, u którego było autko i telefon z Carpasja, że wstępnie polecają samochód a szczegółowych oględzin mogą dokonać na miejscu. Zgadzam się.
Dwa dni później dzwoni do mnie Pan Bartek już z Niemiec. Samochód weryfikację przeszedł pozytywnie. Ma drobne rysy (2003 rok, więc trudno, aby nie miał żadnego zadrapania) ale ogólny stan jest bardzo dobry. Miesiąc wcześniej miał wykonany przegląd. Moje tętno bliskie zawału ale szybka decyzja – biorę. Dwa dni później odebrałem z Carpasja moje wymarzone autko. Wszystko dokładnie tak jak opisywał i oceniał Pan Bartek. Jestem bardzo zadowolony.
Trochę trafiłem w kiepski okres bo euro poszybowało do góry a myślałem, że na wiosnę będzie większy ruch w interesie i coś taniej się trafi, ale to już takie ryzyko zakupie autka.
Podsumowując w 100% polecam zakupy z Carpasja.

Pozdrawiam

Damian
macol
 

Postprzez Carpasja » 24 cze 2010, 20:50

Ja dodam od siebie, dziękując panu Damianowi za miłą wypowiedź, że rzeczywiście poszukiwania tego egzemplarza trwały nadzwyczaj długo. W końcu udało się u autoryzowanego dealera kupić bardzo przyzwoite auto z kompletną dokumentacją i oryginalym lakierem. Obejrzeliśmy w sumie dla pana Damiana około 5 aut w Niemczech ale jakaś niespodzianka podczas oględzin dyskwalifikowała auto.
Szukasz porządnego auta? Zadzwoń lub napisz do mnie
https://www.carpasja.pl/
bartek@carpasja.pl

+48 691 180 000
Zobacz jak pracuje w TVN Turbo w programie Zawodowi Handlarze w I edycji, dostępne na http://player.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 20 cze 2010, 21:25
Posty: 87 (2/2)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: Skoda Superb III 2.0 TSI 272KM SportLine
BMW E65 745i
BMW E38 725 TDS
Saab 9000 3.0 V6

Postprzez Zenith » 11 lip 2010, 21:11

Witam wszystkich

Co by tradycji stało się zadość – mój koment na wyprawę z Blacky'm i ekipą.
Dla tych, którzy nie lubią dużo czytać, napiszę – mistrzowska robota, polecam każdemu. Dzwonić do Krystiana, umawiać się , jechać, przywieźć i cieszyć się nowo zakupionym autem.

A teraz dłużej – szukałem MPV 2.0 CDTi po lifice 7mio miejscowego – ciężki orzech, bo większość to Karakuri, czyli 6cio miejscowe. Wydać za dużo też nie chciałem. Blacky wybrał 3 oferty, szybka decyzja no i wyjazd – w sumie jakiś tydzień od pierwszego kontaktu do wyjazdu. Jak się okazało, już w PL wiedział więcej o tym aucie do którego jechaliśmy (mojego faworyta) niż jego właściciel. Na miejscu jeszcze dokładniejsze rozpracowanie fury, wypunktowanie usterek, negocjacje ceny, przyklepanie umowy, wszystkie formalności – w sumie 3.5 h od rozpoczęcia oględzin do momentu załatwienia absolutnie całości formalności po których został mi już tylko powrót do domu. Chłopy znają się perfekcyjnie na Mazdach, oględziny i badanie stanu technicznego po prostu rozkładają na łopatki, opędzenie wszystkich formalności na pięć ( po drodze zatrzymała mnie Polizei – zero uwag), na każde pytanie wyczerpująca odpowiedź – wliczając w to gdzie najlepiej kupić proszki do prania w D ;).

Polecam każdemu – naprawdę warto. Warto zainwestować dodatkowy fundusz żeby mieć pewność, że kupuje się wzorcową furę. Razem ze mną był Daniel, kupował 6kę – zakup jeszcze bardziej ekspresowy od mojego – mam nadzieję, że też opisze swoją przygodę.
Zenith
 

Postprzez patel69 » 12 lip 2010, 21:25

Witajcie!

No i mam i ja swą M6 dzięki Blacky'emu :D

Na wycieczkę wybrałem się z Blacky'm, Zenith'em i ekipą w zeszła środę, Niemcy grali z Hiszpanami półfinał i mieliśmy małą nadzieje że wygrają i w czwartek rano będą w dobrych humorach i dadzą coś utargować ;) no ale się nie udało im wygrać w przeciwieństwie do Nas ponieważ dzięki Krystianowi udało mi się kupić piekną M6 2,0 benzynka GY ;) Faktycznie Zenith'a MPV była kupowana bardzo długo w porównaniu do mojej M6, nie jestem pewien ale chyba w ciągu godziny odjechałem już moja Madzią ;)
Co do Blacky'ego i ekipy to normalnie opadła mi kopara jak chłopaki "sprawdzają" autka!! byłem w szoku!!! czysty profesjonalizm!!

Co do mojej M6 to jestem nią zachwycony ;) w Lipcu 2009 miała zrobione "błotniki" więc spokój z rudym, prowadzi się jak nowa ;) teraz tylko tankować i cieszyć się jazdą <rotfl> <serduszka>

Polecam Krystiana <spoko> <spoko>

pozdrowionka!!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 14 maja 2010, 19:09
Posty: 17
Skąd: Złoczew
Auto: M6 – 2.0i – 16V – 141Km – GY – 2004 – LPG (STAG PREMIUM)

Postprzez Brunek » 27 lip 2010, 16:29

Witajcie!

Ja ostatnio zakupiłem swoją wymarzoną Mazdę 3 HB w wersji TOP 2,0 z 2007 r. <serduszka>
A to wszystko dzięki Bartkowi z CarPasja... Polecam z całą stanowczością.

Muszę powiedzieć, że sporo marudziłem, bo trudno było trafić moją wymarzoną wersję TOP. Mimo tego Bartek z dużym spokojem i dystansem znosił moje "humory", co jakiś czas podsyłał mi ogłoszenia. Dzwonił, sprawdzał, aż wreszcie się udało. Pojawiła się wymarzona wersja w kolorze czarnym. Samochód stał w salonie Mazdy w Niemczech. W czasie gdy się zastanawiałem nad nią, Bartkowi udało się uzyskać raport Dekry o tym samochodzie. Trochę przemyśleń i decyzja –> BIORĘ. W kolejny dzień roboczy już Bartek był w drodze po mój samochód. Jeszcze z miejsca telefon do mnie z informacją co zobaczył. Potwierdziło się samochód jest w super stanie... Po kilku dniach umówiliśmy się na obejrzenie go u mnie. Bartek podjechał na umówioną godzinę pod blok i zaczęło się oglądanie, jeszcze wizyta w salonie Mazdy i wydruk historii z VINu. Po czym finalizacja transakcji...

Następnego dnia wybraliśmy się do urzędu komunikacji. Tak dobrze przeczytaliśmy, wybraliśmy się, bo Bartek pojechał razem ze mną. Dostarczył wszystkie dokumenty, opłaty, ja wypełniłem tylko druczek rejestracji samochodu. Jeszcze przy okienku uratował mnie, bo Pani pytała czy samochód sprowadzony był na blachach (ja ich oczywiście nie miałem ze sobą – tych niemieckich, musiałbym po nie wracać, itp.), dlatego powiedzieliśmy, że bez blach. Dzięki temu m.in. zostały mi one na pamiątkę :)

Pełen profesjonalizm, super kontakt oraz obsługa klienta na najwyższym możliwym poziomie.
Polecam z całą stanowczością firmę CarPasja Bartka i Andrzeja, robią naprawdę kawał dobrej roboty.
Jeżeli nie masz czasu wybierać się do Niemiec, tłuc tysiąca kilometrów w jedną stronę, później wracać to z całą stanowczością można im zaufać <spoko> <spoko>

Bartek, dzięki WIELKIE raz jeszcze. Można powiedzieć, że spełniłeś moje marzenia o nowej dziewczynie w rodzinie :) Madzi 3 :)

Jakby ktoś potrzebował bardziej szczegółowych informacji a bał się zapytać CarPasja to zapraszam na PW.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2010, 12:49
Posty: 76
Skąd: Warszawa / Bielany
Auto: Mazda 3 HB BL Sport DiSi i-stop 2011/2012 2.0 Benzyna

Postprzez dmn22 » 7 sie 2010, 14:48

Witam wszystkich forumowiczów,
Jestem tutaj novy i zamierzam kupić Mazdę,
znalazłem już sprzedawcę ale chciałbym zapytać Was o opinie czy ktoś już miał z nim do czynienia,
" V I P C A R S auto's " Katowice
Pozdrawiam!
dmn22
 

Postprzez simon30 » 13 sie 2010, 16:11

Pozdro dla wszystkich!!!!
Wczoraj tj. 12.08 stałem się szczęśliwym posiadaczem Mazdy 6 Impression!!!! Akcja została perfekcyjnie przez takiego gościa zrealizowana, którego dane podam na samym końcu. W skrócie: gość pomimo mojego wysmradzania znalazł dla mnie wóz, zorganizował wyjazd, sprawdził je pod każdym względem na miejscu, załatwił formalności związane z papierami, stargował 150 euro i dał błogosławieństwo na drogę. To tak w skrócie. Dodam jeszcze że facet jest totalnie wyluzowany ale jest naprawdę mistrzem. Pomimo tego, że na początku bardzo się obawiałem wyprawy z facetem, którego nigdy nie widziałem, można powiedzieć że tak naprawdę musiałem mu na 100% zaufać bo jestem totalnym laikiem pod względem samochodów, teraz świadomie napiszę zwłaszcza do tych którzy się wahają co do takiego wyjazdu – UMAWIAĆ SIĘ Z FACETEM, BRAĆ KASĘ I W DROGĘ, bo gość jest naprawdę w dechę!!!!!
Spytacie kto to taki...oryginalny nie będę i się nie wyłamię spośród wszystkich opinii – to oczywiście blacky24 zwany również Krystianem!!!!!!!!!!
Jednego tylko żałuję...nie napiliśmy się po sprawie dobrej wódki...ale myślę, że gdy będę może za 2 lub 3 lata jechał po następną mazdę to będzie okazją to nadrobić. Krystian pozdrawiam i dziękuję.
simon30
 

Postprzez plaa1978 » 27 sie 2010, 14:47

Witajcie,
chcę podzielić się wrażeniami z zakupu Mazdy 6 za pośrednictwem firmy Carpasja.

POZYTYWY:

– dostarczone auto w bardzo dobrym stanie. W zasadzie bez zarzutu poza jedną istotną rzeczą o której piszę w negatywach
– nie musiałem wybierać się samemu (czy z kimś) za granicę
– szybkość działania (praktycznie na drugi dzień odpowiedź na maila, kilka dni później już propozycja sprowadzenia konkretnego egzemplarza, na dzień czy dwa od decyzji już wyjazd w oparciu o zaliczkę)
– dostałem link do ogłoszenia w którym były zdjęcia, opis i cena proponowanego pojazdu
– pomoc w negocjacji warunków ubezpieczenia w zaprzyjaźnionej firmie ubezpieczeniowej
– zakup od firmy zarejestrowanej w Polsce, na fakturę

NEGATYWY:

– dostarczone auto nie posiadało (wbrew opisowi z ogłoszenia) systemu ESP. Nie zostałem o tym poinformowany. Brak ESP mogłem stwierdzić dopiero w momencie kiedy auto zostało sprowadzone, gdyż na zdjęciach z ogłoszenia nie było możliwości braku ESP zwerfyikować (na zdjęciu miejsce przycisku DSC OFF zasłaniała kierownica, nie było powodów by sądzić że tego przycisku tam nie ma).
– zgodnie z zapowiedzią i treścią ogłoszenia została dostarczona książka serwisowa. Tyle tylko że ostatni wpis w książce serwisowej był z 2008 roku i to nie z ASO – znów: dowiedziałem się o tym dopiero przy odbiorze auta. (Brakujące wpisy zasadniczo uniemożliwiają skorzystanie z warunków gwarancji Mazdy odn. np. blacharki – musi być ciągłość)
– auto dostarczone bez papierów potrzebnych do rejestracji – w sumie nie byłoby problemu, gdyby nie to że znów: nie zostałem o tym zawczasu poinformowany. Myśląc że od razu zarejestruję auto zdążyłem już sprzedać poprzednie. Papiery zostały przysłane kurierem dwa dni później.

PODSUMOWANIE:

Jeśli chcesz kupić samochód szybko i w bardzo dobrym stanie – można spróbować z Carpasja. Jeśli jednak chcesz przy odbiorze uniknąć "niespodzianek" – albo zastanów się nad innym źródłem/metodą zakupu (gdzie w sumie też mogą Cie jakieś niespodzianki spotkać) albo skrupulatnie dopytaj się każdy jeden detal, element wyposażenia itp i najlepiej potwierdź e-mailowo jeszcze przed decyzją o zakupie, a nie telefonicznie. Choć nie musi Cię to uchronić przed odkryciem czegoś dopiero po fakcie.
plaa1978
 

Postprzez Blade » 5 wrz 2010, 18:06

Witam.

Ponieważ znalezienie zdrowego, fajnego auta w Polsce za rozsądne pieniądze jest zadaniem typu "mission impossible" postanowiłem poszukać za granicą. Po zasięgnięciu języka wśród forumowiczów i przeczytaniu wątku "Polecane auta/sprzedawcy" również i ja postanowiłem skorzystać z pomocy Krystiana (Blacky24). Jednym słowem – polecam.

Auta na poważnie szukaliśmy od lipca (ja przeglądałem ogłoszenia od marca). Większość odpadała z różnych przyczyn – od stanu technicznego, przez zbyt wysoką cenę, aż po brak odzewu sprzedawców. 2 fajne sztuki nam uciekły – sprzedały się w ciągu jednego dnia. Bywa..

Oczywiście przez całe 2 miesiące męczyłem Krystiana pytaniami i linkami do ogłoszeń na co on ze stoickim spokojem odpowiadał, kontaktował się ze sprzedającymi, załatwiał zdjęcia, nr VIN itp.
W końcu wypatrzyłem fajną ofertę, podesłałem do oceny i wyszło na to, że warto się sprawą zainteresować. Krystian wypytał sprzedawcę o auto oraz załatwił większe zdjęcia, historię serwisową i VIN. Podjąłem decyzję o zakupie, dogadaliśmy termin i pojechaliśmy.

Z Krystianem jechał jego kolega Tomek ( mam nadzieję że nie pomyliłem imienia ), też obeznany w temacie samochodów wszelakich. O drodze powiem tyle – jechaliśmy w nocy, szybko pokonaliśmy ponad 600 km, dotarliśmy cało na miejsce i osobiście miło wspominam tą podróż (mam nadzieje że chłopaki też).

Na miejscu auto zostało poddane dokładnej weryfikacji i..
Okazało się że nic tylko brać, stan faktyczny w 100% zgodny z ogłoszeniem, istna perełka <jupi> i w ogóle, ale to nie temat o moim nowym aucie ;)

Krystian załatwił wszelkie formalności, sprawdził dokumentację, błyskawicznie załatwił ubezpieczenie i tablice wywozowe. Razem z Tomkiem dokładnie przetrzepali całe auto. Nie udało się zbić ceny bo "internetowa" już była niższa niż cena "na placu". W drodze powrotnej chłopaki przepilotowali mnie pod polską granicę i każdy zadowolony wrócił do domu.

Podsumowując:

Chcesz przywieźć zza granicy auto ale nie znasz się, nie orientujesz się, zarobiony jesteś itp. – śmiało kontaktuj się z Blacky'm. Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z samego auta oraz naszej współpracy.

Krystian – jeszcze raz dzięki i pozdrawiam :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sie 2006, 16:00
Posty: 2834 (1/0)
Skąd: Wrocław
Auto: MX-5 NBFl BP '01

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy Moto