KAMOKA – czeska firma produkująca/sprzedająca części samochodowe

Postprzez bleid » 6 sie 2009, 08:44

kamoka załozyłem do 323F zimą,teraz przyjechałem z przeglądu na którym wyszło ze maja po 15% ,olej z nich nie wyłeciał
Początkujący
 
Od: 6 sie 2007, 09:28
Posty: 13

Postprzez flashmaniac » 6 sie 2009, 08:48

15% maja tylko ? to Ty żyjesz jeszcze ? :)
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2008, 15:34
Posty: 371
Auto: Była Mazda 323F 1.8 , LPG Koltec
Teraz Honda Accord 2.4 190KM Benzyna+LPG i Mazda 3 2.0 benzyna

Postprzez lil_pixi » 6 sie 2009, 20:18

Witam

Jestem świeżo upieczonym driverem oraz użytkownikiem fiata CC, przymierzam się właśnie do wymiany wszystkich amorków właśnie na KOMOKI pytanie tylko czy warto? Koszt wszystkich to magiczne 250zł a żeby było śmieszniej w cenie jest już komplet odbojów i osłon oraz wysyłka. Szukałem alternatyw dla KAMOKI i są amorki GH 188zł komplet (jednak ciężko cokolwiek znaleźć na ich temat) oraz MAGNUM 319zł oraz OPTIMAL 309zl nie wiem na które się skusić :( z tego co tu wyczytałem to większość raczej zachwala KAMOKI chodź 2 osobą wyraźnie w okolicach 25 000 km odmówiły posłuszeństwa. Reszta siedzi cicho, co mnie niepokoi: misiek3118, Pazur_zks, qbus, stonoga, sir_kriss, Lesiu, Piotreq jak tam Wasze KAMOKI, szczególnie misiek3118 masz je najdłużej bo od listopada 2008 w jakiej są kondycji ??

Będę wdzięczny za odpowiedź

pOzdr
<jelen>
Ostatnio edytowano 6 sie 2009, 20:54 przez lil_pixi, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 6 sie 2009, 17:33
Posty: 5
Skąd: Toruń
Auto: Fiat CC 1.1i Sporting "96

Postprzez flashmaniac » 6 sie 2009, 20:24

lil_pixi napisał(a):Koszt wszystkich to magiczne 250zł a żeby było śmieszniej w cenie jest już komplet odbojów i osłon oraz wysyłka.


gdzie takie ceny maja ? jesli nie chcesz robic reklamy to wyslij na prv
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2008, 15:34
Posty: 371
Auto: Była Mazda 323F 1.8 , LPG Koltec
Teraz Honda Accord 2.4 190KM Benzyna+LPG i Mazda 3 2.0 benzyna

Postprzez adeek » 7 sie 2009, 11:45

Kolego czym ty sie przejmujesz? Jesli nie chcesz kupywac amortyzatorow KYB badz innych z wyzszej polki to smialo bierz te kamoki. Nie czekaj na propozycje bo zawsze bedzie tak ze Ci co maja KYB beda Ci je polecac a Ci co maja Kamoke rowniez to samo. Chlopie masz 2lata gwarancji na nie i na dodatek nie musisz zakladac ich w warsztacie jak to jeden kolega pisal na poprzednich stronach. Za taka cene to kupuj i sam sprawdz jak dzialaja :) A jesli cos bedzie nie trybic to zawsze mozesz wymienic a jesli padna Ci po jakims czasie to chuk z nimi, wkoncu to nie KYB ze placisz 300zl za sztuke :P
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 26 maja 2009, 22:58
Posty: 15
Auto: Mazda 323F (BA) 1.5 16V

Postprzez lil_pixi » 7 sie 2009, 14:17

Nie chce pakować się w jakieś gówienko, fakt faktem dużo nie jeżdżę i i te 25 000 km domniemanej trwałości by mnie zadowoliło skoro rocznie zrobię ok 6 – 7 tys.

Jeszcze się zastanowię aktualnie dylemat mam pomiędzy amorkami OPTIMAL (309zł) i KAMOKA (250zł) chwile jeszcze poczekam na wypowiedź miśka3118 chyba że mu padły to nic nie powie <glupek2>
Obrazek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 6 sie 2009, 17:33
Posty: 5
Skąd: Toruń
Auto: Fiat CC 1.1i Sporting "96

Postprzez flashmaniac » 7 sie 2009, 14:41

ja tez na dniach kupuje olejowe kamoki za 190zl z przesylka 2 sztuki na tyl :)
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2008, 15:34
Posty: 371
Auto: Była Mazda 323F 1.8 , LPG Koltec
Teraz Honda Accord 2.4 190KM Benzyna+LPG i Mazda 3 2.0 benzyna

Postprzez lil_pixi » 10 sie 2009, 11:49

No i stało się, kupiłem je ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 6 sie 2009, 17:33
Posty: 5
Skąd: Toruń
Auto: Fiat CC 1.1i Sporting "96

Postprzez adeek » 10 sie 2009, 12:31

lil_pixi napisał(a):No i stało się, kupiłem je


No i teraz migiem je zakladaj i w trase zeby je przestestowac ;) Oczywiscie malo wiarygodne beda twoje opinie po przejechaniu na nich kilku dni ale przynajmniej obalisz mit iz juz od poczatku amortyzatory KAMOKI wydaja z siebie brzydkie dzwieki ;) :P
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 26 maja 2009, 22:58
Posty: 15
Auto: Mazda 323F (BA) 1.5 16V

Postprzez Lukano » 10 sie 2009, 14:35

jarekrk napisał(a):wg mnie ci ludzię chcą być zadowoleni, bo przeciez nie powiedza kurde kijowo , nie trzymają drogi itp , jestem w plecy

A czemuż nie?? Gdybym był niezadowolony to bym napisał, żeby kogoś ostrzec.
Założone do mazdy na początku lipca. Dużo nie przejechałem, ale pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.
Kayaby pewnie i są coś tam lepsze, coś za coś, cena robi swoje.
Mazda0202 napisał(a):przynajmniej w moim wypadku, jest niezły, a cena rewelacyjna.

I o to chodzi, kayaba bdb, te moze są dobre, ale wiecej niz polowe tansze.
Tylko przebieg mazdy to jakieś 5 kkm rocznie, więc długodystansowego testu robić nie będę.
Za miesiąc mam przegląd, zobaczymy ile na nich wyskoczy.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 18:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez Tubi » 11 sie 2009, 10:42

Mam dwa gazowe amorki tej firmy z przodu i jak na moje za tą cenę rewelacja 3tys zrobione i chodzą jak na początku ;)
Co się stanie, gdy jadąc z prędkością światła, włączysz przednie reflektory?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2009, 11:54
Posty: 1468 (10/16)
Skąd: Subkowy
Auto: Był:
Mazda Xedos 6 CA 2.0 MT 1992
Mazda Xedos 6 CA 2.0 MT 1994
Mazda Xedos 9 TA 2.5 AT 2000
Mazda 6 GY 2.3 MT 2005 fl
Jest:
Mazda 6 GJ SE 2.0 MT 2012

Postprzez Pioteq25 » 15 sie 2009, 15:37

Pioteq25 napisał(a):Długo się zastanawiałem co kupić i wczoraj wrzuciłem na tył gazowe kamoki. Pierwsze testy drogowe przeszły bardzo dobrze i tylko zobaczymy ile zniosą na naszych drogach. Przy montażu nie było najmniejszych problemów i nawet uchwyty na rurkę hamulcową pasowały idealnie.


Po trzech miesiącach jazdy mogę powiedzieć, że już nigdy więcej nie kupię amortyzatorów kamoka <killer> Trzymają nie najgorzej, ale zaczęły dudnić i stukać na dziurach, że odechciewa się jeździć. Dobrze że sam sobie zmieniałem to jestem w plecy "jedynie" 200zł 100zl/szt
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2006, 18:26
Posty: 1818 (6/13)
Skąd: opolski mazdaspeed
Auto: UFO 1.8

Postprzez Pioteq25 » 15 sie 2009, 16:05

flashmaniac napisał(a):a ile na nich przejechales km mniej wiecej ?


ok 5tys
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2006, 18:26
Posty: 1818 (6/13)
Skąd: opolski mazdaspeed
Auto: UFO 1.8

Postprzez Pioteq25 » 15 sie 2009, 16:09

Yooziu napisał(a):ja wiem ze pracujac jeszcze w poprzedniej firmie sprzedawalismy ich mnostwo, dziennie przynajmniej po 2 kpl na tyl czy przod glownie wlasnie do mazdy i nigdy nie bylo zwrotow, idac tym tropem do swojej BA tez kupilem kamoki na tyl.... i przerazilem sie zaraz po wyjezdzie z warsztatu, autem bujalo niemilosiernie, po docisnieciu tylu do ziemi i puszczeniu auto latalo gora dol, gorzej niz na wylanych 15letnich oryginalach, na dokladke jeden pukal, wywalilem to na drugi dzien i zalozylem Tokico – cisza i spokoj, auto sztywne tak jak powinno byc.
Takze wg starej zasady – kto oszczedza 2x placi, tym razem tylko za montaz, bo kamoki wrocily do sprzedawcy

moze faktycznie jest tak ze produkcja jest nierowna, i jedne sa ok a inne daja znac o swojej jakosci zaraz po montazu, widac ze pojawia sie coraz wiecej glosow niezadowolonych uzytkownikow


To były olejowe czy gazowo-olejowe?
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2006, 18:26
Posty: 1818 (6/13)
Skąd: opolski mazdaspeed
Auto: UFO 1.8

Postprzez Yooziu » 16 sie 2009, 09:20

Pioteq25 napisał(a):
Yooziu napisał(a):ja wiem ze pracujac jeszcze w poprzedniej firmie sprzedawalismy ich mnostwo, dziennie przynajmniej po 2 kpl na tyl czy przod glownie wlasnie do mazdy i nigdy nie bylo zwrotow, idac tym tropem do swojej BA tez kupilem kamoki na tyl.... i przerazilem sie zaraz po wyjezdzie z warsztatu, autem bujalo niemilosiernie, po docisnieciu tylu do ziemi i puszczeniu auto latalo gora dol, gorzej niz na wylanych 15letnich oryginalach, na dokladke jeden pukal, wywalilem to na drugi dzien i zalozylem Tokico – cisza i spokoj, auto sztywne tak jak powinno byc.
Takze wg starej zasady – kto oszczedza 2x placi, tym razem tylko za montaz, bo kamoki wrocily do sprzedawcy

moze faktycznie jest tak ze produkcja jest nierowna, i jedne sa ok a inne daja znac o swojej jakosci zaraz po montazu, widac ze pojawia sie coraz wiecej glosow niezadowolonych uzytkownikow


To były olejowe czy gazowo-olejowe?


gazowki
Obrazek
ZAPRASZAM DO SKLEPU ONLINE:

www.m-parts.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2003, 23:21
Posty: 227
Skąd: Luboń/k Poznania
Auto: Było BG B3, była BA Z5, jest NA B6 :)

Postprzez adeek » 16 sie 2009, 12:11

Jakby nie patrzyl to problemy sprawiaja wlasnie amortyzatory gazowe ;) Wiec moze naprawde cos z nimi nie tak;) Koledzy ktorzy wczesniej zachwalali milcza jak narazie :) Coz, polskie realia :P Mimo wszystko ja jestem za tymi amortyzatorami:) tylko nie bic <klotnia> Mieszkamy w kraju gdzie jezdzi sie tylko i wylacznie po dziurach a zwlaszcza ma warmi :P Wiec de facto KYB trzymalyby troszke dluzej ale zal ich wsadzac do 12 letniego auta :P Zreszta co do Kamoki, cos puka, stuka to na gwarancje i nowe dostajecie. Co do gadania ludzi iz reklamacje i wymiana trwaja 2tygodnie, to i tak dobrze. Te 14 dni przechodzone na piechote wyjdzie wam tylko na dobre <faja>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 26 maja 2009, 22:58
Posty: 15
Auto: Mazda 323F (BA) 1.5 16V

Postprzez Lukano » 16 sie 2009, 12:15

Ja kupiłem olejowe.
W VW T4 mielismy kiedyś gazowo -olejowe Monroe.
Wytrzymały marne 8 tysięcy km i poszły na reklamacje. Dostaliśmy zwrot kasy.
Olejowe śmigaja już kolejny rok. Ale już nie monroe tylko sahs.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 18:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez Lesiu » 28 sie 2009, 10:09

hej ludziska
ja kupiłem kamoki gazowe, zakładałem je gdzieś yyyyy w kwietniu może marcu – nie pamiętam (ale jest tu gdzieś moja wypowiedź po miesiącu jeżdżenia na nich :P:P ) i na razie nic się nie dzieje. wszystko w porządku nic nie puka stuka tłumią drgania według mnie tak samo jak zaraz po założeniu. codziennie przejeżdżam ok 50-60 km po różnych drogach w tym po drogach bez asfaltu (kamieniste) i póki co nie narzekam. co będzie dalej to się okaże, ale fakturę sobie trzymam :] po coś są te 2 lata gwarancji :D :P
Ostatnio edytowano 31 lip 2011, 16:34 przez Lesiu, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2005, 11:29
Posty: 361
Skąd: Dębica
Auto: 323F BA Z5 :] '96

Postprzez kanny » 31 sie 2009, 21:34

Powiem Wam tak. Kupiłem Kamoki olejowe do swojego Xedosa na tył. Po wymianie słychać stuki, jak przed wymianą. Wymieniłem więc górne mocowanie amortyzatorów, bo w końcu amortyzatory nowe. Zdziwiłem się bardzo, gdy okazało się, że to stukają właśnie one, i to po przejechaniu kilkuset km! Wymieniłem więc na takie same w ramach gwarancji i wiecie co? Tak... oba rozstukały się tym razem po przejechaniu 200 km!!! Teraz mam regenerowane i nie stukają. Niestety, w żadnym razie nie mogę ich polecić. Coś takiego zdarzyło mi się pierwszy raz w życiu :|
kanny
 

Postprzez lil_pixi » 22 wrz 2009, 19:27

No więc tak, przejechałem na nich póki co ok. 2300 km, jestem zadowolony, nic nie puka i mam nadzieje że nie będzie, przy kupnie sprzedawca wyraźnie zaznaczył że aby gwarancja była ważna amorki należyzałożyć w jakimś warsztacie

Kurde martwi mnie wypowiedź powyżej jednakże widzę że chyba nie robią kłopotów z gwarancją.

Dostałeś 100% zwrot kosztów ?

To co mogę powiedzieć to to że przed zakupem porównywałem te kamoki z OPTIMALami i te drugie właśnie troszkę silniej "chodziły" tak jak by w nich był gęstrzy olej tudzież jakiś lepszej jakości niż w kamokach.
Obrazek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 6 sie 2009, 17:33
Posty: 5
Skąd: Toruń
Auto: Fiat CC 1.1i Sporting "96

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki