Dlaczego trzeba mieć 30 postów, aby napisać w Ogłoszeniach?

Uwagi na temat działania forum i strony klubowej. Zajrzyj, jeśli masz problemy z działaniem i obsługą.

Postprzez rogalmini » 9 gru 2008, 15:41

Wg mnie zarządzenie to jest chore.

Przykład:
Osoba kupuje mazdę i pada mu coś. I co ? Aby napisać że szuka jakiejś części musi wyklepać 30 postów gdziekolwiek o "d... Maryni" ?

To chyba foum jest po to aby pomagać. Czy się myle?
Pozdrawiam
Rogal

..a to robię jak się nudzę :)
http://www.youtube.com/profile?user=RogalMINI
Początkujący
 
Od: 25 mar 2007, 22:08
Posty: 22
Skąd: Ełk
Auto: mazda 323 BG, 1.7D PN, 1992r

Postprzez Myjk » 9 gru 2008, 15:45

rogalmini napisał(a):To chyba foum jest po to aby pomagać. Czy się myle?

Nie mylisz się. Forum to pewna społeczność. Zadowolenie jednych nie może być kosztem drugich.
Dlatego forum musi się bronić przed SPAMerami i przed HOOD (Hero Of One Day). :P
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez rogalmini » 9 gru 2008, 16:02

ja to rozumiem.

Ale czy dając ogłoszenie że czegoś poszukuję ( notabene do Mazdy) nie wyklucza mnie z tego kręgu?
I czy to ze na tym forum jestem blisko 2 lata nie daje do myślenia adminowi?
Pozdrawiam
Rogal

..a to robię jak się nudzę :)
http://www.youtube.com/profile?user=RogalMINI
Początkujący
 
Od: 25 mar 2007, 22:08
Posty: 22
Skąd: Ełk
Auto: mazda 323 BG, 1.7D PN, 1992r

Postprzez Myjk » 9 gru 2008, 16:19

rogalmini napisał(a):I czy to ze na tym forum jestem blisko 2 lata nie daje do myślenia adminowi?

Wygląda na to, że zbyt dużo wymagasz.
Spójrz ilu jest użytkowników na forum – to powinno wiele wyjaśnić.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez domin1979 » 9 gru 2008, 18:12

rogalmini napisał(a):Ale czy dając ogłoszenie że czegoś poszukuję ( notabene do Mazdy) nie wyklucza mnie z tego kręgu?
I czy to ze na tym forum jestem blisko 2 lata nie daje do myślenia adminowi?
Zawsze możesz kogoś poprosić na privie z tych, którzy się ogłaszają, że sprzedają części. Rozumiem twoje argumenty ale jednak dla dobra ogółu lepiej eliminować spamerów.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez Globy » 9 gru 2008, 18:23

...oraz – w dalszej perspektywie – naszą przerośniętą bazę. Niestety nie pochwalamy rejestracji dla samej publikacji ogłoszenia, a i teoretyczny autor z mizerną ilością postów nie wzbudza zaufania. Moderatorzy deklarują zresztą, że sprawdzają publikacje delikwenta na forum (jeśli nie ma 30 postów) i tematy doświadczonych Użytkowników zostawiają. Każdy jednak popełnia błąd, a sytuacja w Ogłoszeniach naprawdę nie skłania do cackania się z moderacją. Dziękujemy za uwagę.

=> Uwagi...
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Beny » 9 gru 2008, 18:52

a co z podbijaniem?Wystawiam ogloszenie spada ono na 3 str po tyg.Rozumiem nie wolno podbijac ale np cena ulega zmianie,jesli edytuje posta i dam nowa cene on dalej zostanie na 3 str a potencialny nabywca dla ktorego cena byla za duza sie nie dowie o nowej jesli nie sledzi tematu.A jesli napisze posta z nowa cena to leci do kosz za podbijanie.Rozumiem kosz za dopisywanie np:co nikt nie chce,nadal aktualne zachecam ale za podanie nowej ceny nie powinno sie koszowac według mnie :)
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 16:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez rogalmini » 9 gru 2008, 22:44

Odzywam się na tym forum , gdy naprawdę mam jakiś problem, wątpliwość ( jako takie pojęcie o mechanice posiadam ) , lub gdy mam coś istotnego do napisania. A jeśli ogłoszenie w dziale "kupię" o czystej i zrozumiałej treści uznaje sie za spam, no to więcej pytań nie mam.

Zawsze można spróbować kupić to w sklepie :)

Więc w takim trybie mojej spamerskiej aktywności owego 30-go posta osiągnę za jakieś 2 lata. Spoko, może madzia dożyje. dzięki za uwagę.
Ostatnio edytowano 9 gru 2008, 22:49 przez rogalmini, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Rogal

..a to robię jak się nudzę :)
http://www.youtube.com/profile?user=RogalMINI
Początkujący
 
Od: 25 mar 2007, 22:08
Posty: 22
Skąd: Ełk
Auto: mazda 323 BG, 1.7D PN, 1992r

Postprzez Beny » 9 gru 2008, 22:46

jeszcze nastukasz 4 i bedziesz miał 30 :)
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 16:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez Adaś » 9 gru 2008, 23:11

rogalmini myślę, że jak prawidłowo nazwiesz wątek to moderatorzy Ogłoszeń będą wyrozumiali
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez loockas » 10 gru 2008, 00:02

Beny napisał(a):ale za podanie nowej ceny nie powinno sie koszowac według mnie


racja
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Żanetka » 10 gru 2008, 09:54

rogalmini napisał(a):Przykład:
Osoba kupuje mazdę i pada mu coś. I co ? Aby napisać że szuka jakiejś części musi wyklepać 30 postów gdziekolwiek o "d... Maryni" ?

Absolutnie nie musi "wyklepać" 30 postów, żeby kupić jakąkolwiek część do swojego auta (i nie tylko). Istnieje przecież dział "Sprzedam" w którym forumowicze wyprzedają części do wielu modeli aut. Nikt nie broni Ci zapytać się w takim temacie czy ktoś posiada części które Cię interesują (możesz to również zrobić poprzez PW = prywatną wiadomość).

rogalmini napisał(a):Ale czy dając ogłoszenie że czegoś poszukuję ( notabene do Mazdy) nie wyklucza mnie z tego kręgu?
I czy to ze na tym forum jestem blisko 2 lata nie daje do myślenia adminowi?

A czy będąc na forum 2 lata Twoje tematy nie powinny być jakoś inaczej nazwane niż
mazda 323 BG, 89-94 rok, 1,7d PN – cześci z demontażu silnika
Temat 1
Szukam przewodu olejowego Mazda 323 1,7 d PN
Temat 2
Dodam, że z tak nazwanymi tematami świadczącymi o tym, że nie poswieciłeś minuty żeby zobaczyć co jest w regulaminie działu – nawet mając ponad 30 postów dostałbyś nakaz poprawienia tego tematu. Jeśli by to nie zostało wykonane również znalazłby się w koszu... Wymagasz czegoś od administratorów i moderatorów forum a sam nie jesteś w stanie nazwac poprawnie tematów...

Globy napisał(a):Moderatorzy deklarują zresztą, że sprawdzają publikacje delikwenta na forum (jeśli nie ma 30 postów) i tematy doświadczonych Użytkowników zostawiają.

Oczywiście zarówni ja jak i Pajko sprawdzamy każdego użytkownika który ma niepoprawnie nazwany temat. Wszystkie tematy które są poprawnie nazwane zostają. Jeśli temat ma jakieś nieznaczne pomyłki a forumowicz ma ponad 30 postów to zazwyczaj jest poprawiany przez nas...

Beny napisał(a):a co z podbijaniem?Wystawiam ogloszenie spada ono na 3 str po tyg.Rozumiem nie wolno podbijac ale np cena ulega zmianie,jesli edytuje posta i dam nowa cene on dalej zostanie na 3 str a potencialny nabywca dla ktorego cena byla za duza sie nie dowie o nowej jesli nie sledzi tematu

Działy są tak moderowane i sprzątane aby nie powtórzyła sie sytuacja, że jest po 10 stron i nikomu się nie chce czytać co ktoś ma do zaoferowania. Mając 3-4 strony (w przypadku działu Sprzedam) tematów aktualnych jeśli użytkownik chce znaleźć samochód, głośniki czy cokolwiek innego zrobi to bardzo szybko. Weź pod uwagę, że pozwolenie na podbijanie bo ktoś zmienił cenę może zaowocować sytuacją że nagle codziennie cena bedzie malała o pare groszy – i co też bedzie zgodne z regulaminem... W tej chwili zmieniając cenę możesz podać to w podtemacie przecież nikt Ci tego nie zabrania (tak jak zrobił to ten forumowicz Sprzedam samochód ).
rogalmini napisał(a):A jeśli ogłoszenie w dziale "kupię" o czystej i zrozumiałej treści uznaje sie za spam, no to więcej pytań nie mam.

Jak już wyżej napisałam Twoje ogłoszenia delikatnie ujmując "nieco" odbiegały od ogłoszeń innych użytkowników – i nie było to zbyt czytelne...

Adaś napisał(a):rogalmini myślę, że jak prawidłowo nazwiesz wątek to moderatorzy Ogłoszeń będą wyrozumiali


<peace> <spoko>

Pozdr.
Była 626 GE KL | Była 323 BG B6 "małyszolot"; Będzie... :D | Kiedyś zdobywczyni 997 obecnie 69 ;) |
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2006, 22:19
Posty: 738
Skąd: Złą sławą owiane /WWL
Auto: mazda 6

Postprzez Myjk » 10 gru 2008, 10:29

rogalmini napisał(a):Odzywam się na tym forum , gdy naprawdę mam jakiś problem, wątpliwość

To w zasadzie wyczerpuje temat. Ty, Ty, ciągle Ty...

rogalmini napisał(a):lub gdy mam coś istotnego do napisania.

Szczerze? Jak na dwa lata pobytu tutaj, dużo tego nie było. Przemyśl.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez rogalmini » 10 gru 2008, 10:52

Co do umiejscowienia tekstu w ogłoszeniach. ok. nie czytałem regulaminu.


Jakiś czas temu na UW przeprowadzono ankietę "kiedy polak czyta instrukcję obsługi" nowo zakupionego urządzenia. Oto wyniki.
1. Jak się urządzenie zepsuje.
2. Jak jej stopień skomplikowania przerasta użytkownika.
3. Z nudów.

P.S.
MYJK, Twoja szczerość mnie wzruszyła. Naprawdę <lol>
A co do Twej wypowiedzi "Ty, Ty, ciągle Ty... " To odpowiadam.
Jak Ci się nudzi to przeskocz na inny wątek <lol>
Ostatnio edytowano 10 gru 2008, 11:06 przez rogalmini, łącznie edytowano 2 razy
Pozdrawiam
Rogal

..a to robię jak się nudzę :)
http://www.youtube.com/profile?user=RogalMINI
Początkujący
 
Od: 25 mar 2007, 22:08
Posty: 22
Skąd: Ełk
Auto: mazda 323 BG, 1.7D PN, 1992r

Postprzez siegu » 10 gru 2008, 10:59

rogalmini zostały ci jeszcze trzy posty ;)
Moderator
 
Od: 27 sie 2007, 18:08
Posty: 2121 (0/4)
Skąd: Osielsko / Bydgoszcz
Auto: 626 GF FS
Infiniti M37x
Mitsubishi Colt Cz3

Postprzez LoboAlien » 11 gru 2008, 20:37

W sumie mozesz wspierac uzytkownikow swoja wiedza skoro jak piszesz masz pojecie o mechanice. I szybko wbijesz sobie posty i pomozesz innym. Ja np. odzywam sie w tematach o mazdzie 323f, autko mam juz 2 lata i co nieco wiem na jego temat, dlatego nieraz pomagam innym rozwiazywac problem. A ty jak na 2 lata na forum to chyba tylko czytasz posty a nie pomagasz rozwiazywac problemy innych i dziwisz sie ze nie mozesz wklepac tematu do dzialu Kupie :P:P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lis 2006, 13:14
Posty: 450
Skąd: Wałbrzych
Auto: Była Mazda 323F 1.8 16V LPG BRC
Był Nissan Primera P12 1.8 LPG BRC
Jest .....

Postprzez Adaś » 11 gru 2008, 23:42

siegu napisał(a):rogalmini zostały ci jeszcze trzy posty ;)

Ale jeśli nadał będzie się upierał, że Regulamin jest głupi i źle nazywał tematy to i tak skończą w Mordorze <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez Pajko » 12 gru 2008, 00:40

rękami i nogami podpisuje Się pod tym co napisała Żanetka . Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2005, 21:18
Posty: 2563
Skąd: Tarnów
Auto: GMC Safari Hi-top , Skoda Fabia III 1,2 Tsi

Postprzez rogalmini » 12 gru 2008, 11:39

To prawda.
Rzadko dzielę się tu swoimi radami, ponieważ średnio 4 godziny dziennie udzielam porad o innych samochodach.
Ciśnienia na ilość wyklepanych postów nie mam. Tak więc śledzę to forum przeważnie jako obserwator. I tak jak wspomniałem jeśli ktoś ma problem a nikt inny wcześniej na niego nie odpowiedział to bez poroblemu poratuję.
Pozdrawiam
Rogal

..a to robię jak się nudzę :)
http://www.youtube.com/profile?user=RogalMINI
Początkujący
 
Od: 25 mar 2007, 22:08
Posty: 22
Skąd: Ełk
Auto: mazda 323 BG, 1.7D PN, 1992r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderatorzy

Koordynatorzy, Koordynatorzy Forum