Czym czyścisz plastiki i wnętrze swojego auta?

Postprzez Bacon » 8 kwi 2010, 12:31

Na ale jak po takim czyszczeniu tym środkiem, mogę użyć zwykłego PLAKA w sprayu i będę miał połysk tak ??

P.S: Sorry za dwa takie same posty z rzędu ale jakoś mi błędy wywaliło na forum i wysłało 2 razy a nie wiem jak usunąć :/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 cze 2009, 15:32
Posty: 171
Skąd: Czersk/Pruszcz Gdański/Gdańsk
Auto: Mazda Mx-3 1.8 V6 24V '97
Black Edition :)

Postprzez krzych » 8 kwi 2010, 13:05

sq2jul napisał(a):
krzych napisał(a):Szmatem ;). Kosmetyki moga Ci zaszkodzic ;)

Umyj sie 'szmatem', mydlo i dezodorant moga Ci zaskodzic!!

Mydlo jest lagodnym i prostym srodkiem czyszczacym, dokladnie rzecz biorac estrem z tego co pamietam z chemii. Szmat moze i nawet powinien byc nim lekko (!) zwilzony i tyle. Piszac 'kosmetyki' (nie bez powodu) mialem na mysli mase przeroznych chemikaliow niewiadomego przeznaczenia, a nie srodki odtluszczajace. Zreszta jesli posiadasz skore, prawie kazdy powie Ci, ze o ile nie masz maksymalnie zasyfialej, najlepiej ja czyscic szmatem z ciepla woda przez kilka pierwszych lat uzytkowania. Sprawdzone.

i mozna je wepchnac w najmniejszy zakamarek (w przeciwienstwie do szmaty).

Szmat zrobiony z recznika (brzeg = zakladka) pieknie penetruje zakamarki ;)

Ale oczywiscie jesli PLAK czy cokolwiek innego jest zwykla odmiana srodka czyszczacego bez "nawilzaczy/nablyszczaczy/koloryzujacych/innych chemikaliow" to jestem _za_.
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 16:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez misiura » 8 kwi 2010, 21:06

Tylko PLAK :)



P.S Koledzy co zrobić do kogo zgłosić błąd na forum za każdym razem dodają się 2 takie same posty nie wszystkie daje rade usunąć, pisałem już do paru osób ale nie wiem czy dobrze uderzyłem:/ Prosze o PW jeśli to możliwe.
P O Z D R A W I A M
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 mar 2010, 18:00
Posty: 107
Skąd: Wlkp / Poznań okolice
Auto: 2x MX3 1.6 16V 98r. Było sobie życie;)
VW Passat B6 2.0 TDI CR 4MOTION DSG
VW Golf 4 1.9 TDI 150KM

Postprzez AKURAT » 9 kwi 2010, 18:20

zacytuje:

"Stosowanie środków do pielęgnacji deski rozdzielczej.

Przestrzegam przed używaniem środka "Plak" do deski rozdzielczej. Po pewnym czasie używania środka zaczynają trzeszczeć klamki w drzwiach zarówno przy głośniejszym słuchaniu muzyki jak i zwykłym otwieraniu drzwi. Skrzypienie pojawia się również w okolicy styku deski rozdzielczej z przednią szybką. W przypadku klamek wystarczy rozebrać boczki drzwi i dobrze umyć jakimś środkiem odtłuszczającym, ja do tego celu użyłem płynu do szyb z zawartością alkoholu i trzeszczenie ustąpiło. Sprawa deski rozdzielczej wygląda gorzej, w moim przypadku pomogło używanie nowego środka do kokpitu firmy Statoil (MAT). Nie nadaje on zbędnego błyszczącego połysku, a jedynie usuwa zabrudzenia i pozostawia czystą matową powierzchnię przypominającą tą jaka była przy odbiorze auta z salonu.
Jednak w skrajnym przypadku może być konieczne nawet zdejmowanie przedniej deski aby dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i usunąć sylikonową substancję, którą naniósł "Plak".

24.08.2006"

żródło: http://mazda6.prv.pl/
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2008, 13:39
Posty: 136
Auto: Mazda 6 2.0 Benz, 2003

Postprzez Wojtaszek23 » 9 kwi 2010, 21:37

To w takim przypadku jest też "PLAK Super Mat" kolego :) Świetnie się trzyma i nie nabłyszcza. Nadaje kokpitowi taką miękkość. Sam tylko tego używam.
www.demotywatery.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2009, 21:38
Posty: 48
Skąd: Lubin
Auto: Mazda Premacy TDVI 2.0

Postprzez sz.elmo » 9 kwi 2010, 23:13

Wojtaszek23 napisał(a):To w takim przypadku jest też "PLAK Super Mat" kolego :) Świetnie się trzyma i nie nabłyszcza. Nadaje kokpitowi taką miękkość. Sam tylko tego używam.


Twoja opinia z wiadomych względów nie jest do końca obiektywna...

Zareklamowałeś produkt – daj teraz ludziom poużywać – sprawdzą, czy rzeczywiście jest to najlepsze rozwiązanie na rynku.
pozdr. elmo

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2009, 20:31
Posty: 37 (0/1)
Skąd: Gdańsk
Auto: M6 GY '06 MZR-CD 143KM A+

Postprzez krzych » 10 kwi 2010, 01:09

sz.elmo napisał(a):
Wojtaszek23 napisał(a):To w takim przypadku jest też "PLAK Super Mat" kolego :) Świetnie się trzyma i nie nabłyszcza. Nadaje kokpitowi taką miękkość. Sam tylko tego używam.


Twoja opinia z wiadomych względów nie jest do końca obiektywna...

Zareklamowałeś produkt – daj teraz ludziom poużywać – sprawdzą, czy rzeczywiście jest to najlepsze rozwiązanie na rynku.


Nie tylko nieobiektywna, ale i sprzeczna z poprzednia – najpierw od trzech lat uzywa VINETu, a teraz twierdzi, ze tylko Super Mat. I zaufaj tu sprzedawcy...

Wojtaszek23 napisał(a):Panowie nie chcę robić tu cholera reklamy mojej firmy ale muszę po prostu muszę o tym powiedzieć bo wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Najlepszy na świecie i bez konkurencyjny, do tego tani jest PLAK Hobby Auto VINET. Ludzie stosuje go od 3 lat i to co on wyrabia jest niesamowite.
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 16:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez Wojtaszek23 » 10 kwi 2010, 02:25

Panowie, ja tu czegoś nie rozumiem.
Poleciłem Vinet bo jest świetny do czyszczenie, tylko i wyłącznie czyszczenia i robi to nieziemsko dobrze. Nie ma on nic wspólnego z Plakiem. Po wyczyszczeniu zawsze używam PLAKA w celu ochrony i nadaniu właściwego wyglądu. Jeśli u was czyszczenie polega na kupieniu PLAKA no to ok, ale w tym temacie poleciłem środek najlepszy do czyszczenia a nie konserwacji i nabłyszczania. Jak już zmyjecie, ten żółty brud którego żaden kokpit nie wyczyści (zapewniam) to sobie plakujemy, jak kto woli nabłyszczającym albo matowym. Ja używam MATA bo nie wali po oczach a kokpit robi się jak by mokry i miękki. Panowie kompletnie źle mnie zrozumieli albo całe życie ich czyszczenie polegało na używaniu kokpitów samochodowych. Jest taka mała różnica między środkami o nazwie "Kokpit samochodowy" a "Do kokpitu samochodowego".

Jak wy macie takie podejście, to ja się wypowiadać nie muszę. Tych marek nie trzeba reklamować, bo są wystarczająco dobrze znane a to, że kupi płyn czy kokpit dwie osoby więcej to nie wpłynie zbytnio na sprzedaż. To co mówię robię z dobrej woli, opierając się na własnym doświadczeniu by jakoś wam pomóc w wyborze czegoś dobrego, a co dostaje w zamian? oszczerstwa. I jak tu chcieć dobrze dla innych.

Zareklamowałeś produkt – daj teraz ludziom poużywać – sprawdzą, czy rzeczywiście jest to najlepsze rozwiązanie na rynku.

To, że pracuje w firmie która to sprzedaje, to znaczy że nie mogę polecić tego środka? Od razu reklama? Ludzie opamiętajcie się. Jak ktoś się zapyta jaki filtr paliwa kupić i ktoś poda firmę, to też powiecie, że reklama? Co za mentalność, nie mogę.
www.demotywatery.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2009, 21:38
Posty: 48
Skąd: Lubin
Auto: Mazda Premacy TDVI 2.0

Postprzez Radex » 10 kwi 2010, 08:17

Bacon napisał(a):Na ale jak po takim czyszczeniu tym środkiem, mogę użyć zwykłego PLAKA w sprayu i będę miał połysk tak ??

no jasne, nie widzę przeciwwskazań :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez AKURAT » 14 kwi 2010, 13:50

Wojtaszek23 napisał(a):
Zareklamowałeś produkt – daj teraz ludziom poużywać – sprawdzą, czy rzeczywiście jest to najlepsze rozwiązanie na rynku.

To, że pracuje w firmie która to sprzedaje, to znaczy że nie mogę polecić tego środka? Od razu reklama? Ludzie opamiętajcie się. Jak ktoś się zapyta jaki filtr paliwa kupić i ktoś poda firmę, to też powiecie, że reklama? Co za mentalność, nie mogę.


Dobry produkt nie potrzebuje reklamy :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2008, 13:39
Posty: 136
Auto: Mazda 6 2.0 Benz, 2003

Postprzez Wojtaszek23 » 14 kwi 2010, 14:33

AKURAT napisał(a):Dobry produkt nie potrzebuje reklamy :)


No to nie błysnąłeś.
www.demotywatery.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2009, 21:38
Posty: 48
Skąd: Lubin
Auto: Mazda Premacy TDVI 2.0

Postprzez Erastotenes » 14 kwi 2010, 23:30

Używałem różnych preparatów do czyszczenia, ale najsensowniej wydaje mi się używanie Sonax płyn do czyszczenia wnętrza nr kat. Sonax 321 200. Czyszczę nim regularnie i oceniam ten preparat bardzo dobrze. Ładnie zbiera brud i uzyskuje się czystą powierzchnię. Nie jest to preparat z nabłyszczaczem. Nie robię tu kryptoreklamy ale tej firmy chemia samochodowa jest na prawdę dobra. Sami spróbujcie. Jako czernidło na zewn. elem. samochodu i wosku używam T-cut. Daje także bdb efekt. Do czyszczenia ręcznego wnętrza, szyb polecam zwykła pieluchę tetrową lub gazę niewyjałowioną opatrunkową. Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2009, 21:04
Posty: 1844
Skąd: Warszawa
Auto: ex BJ TDVI RF4F '02 101PS
obecnie Kia QL

Postprzez damian87 » 15 kwi 2010, 13:02

Witam

Ja używam chemię Tenzi TOPEFEKT (pół mat, lekki cytrusowy zapach)
Jak przedmówca nie reklamuje firmy bo nie o to chodzi, nie mam z tego również żadnych profitów.

Zazwyczaj wlewam sobie do wiaderka i gąbką lub pieluchą tetrową lekko czyszczę.

Pozdrawiam
damian87
 

Postprzez Szyna » 15 kwi 2010, 17:31

Witam, ja mam takie pytanie, czym wyczyścić tapicerkę. Ostatnio ktoś w samochodzie wylał mi mleko, zauważyłem to dopiero wtedy jak już skisło i zaczęło strasznie śmierdzieć. Czyściłem wszystko z 10 razy wycieraczkę prałem chyba z 5 i nic nadal śmierdzi ;/ Co prawda nie tak mocno jak na początku ale czuć :( Sam już nie wiem co mam z tym zrobić może jakiś preparat do neutralizacji zapachów albo coś ? Co wy o tym myślicie i polecanie? :)
Pozdrawiam.
To, co łatwe, nie prowadzi do niczego.
GD – Generacja Doskonała
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 20 lut 2008, 21:59
Posty: 3348 (89/158)
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 626 GD 2.0i 90 km '92r + LPG

Postprzez Grzyby » 15 kwi 2010, 18:00

Wyprać wnętrze. Takie syfy włażą głęboko i sądzę że to nie wycieraczka robi smród a wyłazi gdzieś z tapicerki.
Nic innego nie polecam w takiej sytuacji.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Szyna » 15 kwi 2010, 18:11

No właśnie w tym problem ze prałem już ta tapicerkę co jest pod wycieraczka i nadal śmierdzi :/ Może musiał bym się przejechać do kogoś kto mi to zrobi jakaś specjalna maszyna albo coś :P Prałem już ludwikiem, proszkiem do prania, specjalnym preparatem do czyszczenia dywanów i tapicerki. I nic :( Spróbuje jeszcze tym jakimś neutralizatorem może pomoże ;)
To, co łatwe, nie prowadzi do niczego.
GD – Generacja Doskonała
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 20 lut 2008, 21:59
Posty: 3348 (89/158)
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 626 GD 2.0i 90 km '92r + LPG

Postprzez Grzyby » 15 kwi 2010, 18:19

Jak wyglądało to "pranie"?
Roztwór środka naniesiony gąbką lub spryskanie roztworem i co dalej?
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Erastotenes » 15 kwi 2010, 18:36

Tu przydałby się odkurzacz z możliwością prania dywanów i wykładzin. Jak masz jeszcze siłę i chęci wypróbuj Sonax płyn do czyszczenia wnętrza nr kat. Sonax 321 200.;ODOR OUT lub Vanish w paście i delikatną szczoteczką wyczyść. .Good Sense Fresh; TENZI Sani Plus NANO – preparat do neutralizacji zapachów z tkanin i mebli. Tego ostatniego nie używałem, wiec nie wiem jaki jest efekt. Myślę, ze powinno pomóc w przypadku Sonaxa i Vanishu. Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 15 kwi 2010, 18:52 przez Erastotenes, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2009, 21:04
Posty: 1844
Skąd: Warszawa
Auto: ex BJ TDVI RF4F '02 101PS
obecnie Kia QL

Postprzez Grzyby » 15 kwi 2010, 18:51

erastotenes22 napisał(a):Tu przydałby sie odkurzacz z możliwoscią prania dywanów i wykładzin

Do tego właśnie zmierzałem :) Żeby pozbyć się smrodu trzeba pozbyć się źródła, a bez odessania tylko się je wciera głębiej.
Mając dostęp do takiego odkurzacza wystarczy zwykła chemia Karchera (np. RM760 w proszku lub tabletkach). Łatwo dostępna nawet na sztuki gdzieniegdzie (tabletki)
Wysoce skuteczna.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez krzych » 15 kwi 2010, 22:29

Szyna napisał(a):Witam, ja mam takie pytanie, czym wyczyścić tapicerkę. Ostatnio ktoś w samochodzie wylał mi mleko, zauważyłem to dopiero wtedy jak już skisło i zaczęło strasznie śmierdzieć. Czyściłem wszystko z 10 razy wycieraczkę prałem chyba z 5 i nic nadal śmierdzi ;/ Co prawda nie tak mocno jak na początku ale czuć :( Sam już nie wiem co mam z tym zrobić może jakiś preparat do neutralizacji zapachów albo coś ? Co wy o tym myślicie i polecanie? :)
Pozdrawiam.

Mcbeth polecal do smrodu jonizator powietrza. Ja osobiscie tez slyszalem, ze to dziala jak urok jak to mawiaja amerykanie. Generalnie, warto sprobowac, bo przy okazji wytlucze grzyby z klimatyzacji i tym podobne kwiatki czego zadnym praniem nie osiagniesz.

Sam przetestuje gdy tylko gotowki troche zaoszczedze, mi sie kapuchon "rozlal" w bagazniku (a dokladnie, moze lyzeczka herbaciana, moze troszke wiecej, ale to wystarczylo zeby "zapach" utrzymywal sie dluuuuuuuuugo, a nawet dzis mozna wyczuc, ze cos jest nei tak, choc nie wiadomo co :) ).

PS. Oczywiscie mowie o upranej wykladzinie bagaznika po tym fakcie – pranie dalo skutek duzy, ale mimo iz tuz po praniu bylo czuci "tylko swiezosc" – po jednym dniu juz "zapach" powrocil.
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 16:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki