Dioda prostownicza

Postprzez krzemyk1981 » 17 gru 2009, 19:08

Do zakończenia instalacji centralnego pozostało mi podłączenie kierunków. Z centralki wychodzi jeden przewód który należy podłączyć do kierunków. W związku z powyższym pytanie czy po rodzieleniu przewodu 1 do lewego kierunku 2 do prawego kierunku gdzie wpiąć diodę tzn. przed rozdzieleniem przewodów czy może dwie diody jedna w przewód do lewego kierunku druga w przewód do prawego. Jeszcze czy diodę wpina się w jakimś kierunku tzn. czy ten szary znacznik musi być skierowany w kierunku centralki czy może przewodów kiernków. Jeszcze czy wpinamy się w przewody wychodzące z rozdzielacza czy może gdzieś wcześniej np. włącznik świateł awaryjnych. poniżej zdjęcie diody

Obrazek
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2008, 14:18
Posty: 105
Skąd: TOS/oppeln/breslau
Auto: 323c 1.3 1996

Postprzez loockas » 17 gru 2009, 19:49

Normalnie robisz miotłę, czyli z jednego przewodu, dwa. Co za tym idzie dwie diody. Polaryzacja diody paskiem do końców przewodów.

Tu masz z resztą wszystko opisane: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... zamek&sid=

W maździe elektryk mi się gdzieś wpiął przy przekaźniku. W Hondzie civic ostatnio sam montowałem i zdecydowanie łatwiej mi było wpiąć się w przełącznik kierunkowskazów.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez PLaster » 5 sty 2010, 10:31

schemat z linku powyżej
Obrazek
www.czelej.net
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 4 lut 2008, 02:41
Posty: 2350 (22/37)
Skąd: Mark k. Warszawy/Podlasie
Auto: GH '10 L5 125KW
CR '08 LF 107KW

Postprzez lukasssss1 » 5 sty 2010, 10:44

ja u siebie przy montowaniu alarmu miałem dwa oddzielne kabelki do kierunków i wtedy je sie podłącza do przekaźnika,
a jak jest jeden kabelek to slyszalem ze do awaryjnych wystarczy :) ale głowy nie dam :P

spytam o takie pytanie..
u mnie po podłączeniu jest tak ze jak otworze drzwi to przez 5 sek mrugają wszystkie kierunki, czy da sie cos z tym zrobić ?? chce zeby mrugały tylko przy otwieraniu i zamykaniu (tak dzialaja) ale bez tych drzwi bo to jest wkurzające jak stoje na parkingu a samochód mruga przez 5sek.za kazdym razem jak drzwi otworze
zna ktos na to rade ???
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2008, 20:55
Posty: 419 (0/1)
Skąd: Białystok/Mońki
Auto: Mazda 6 2.0d 2007r. GG Hatchback

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki