Foteliki samochodowe dla dzieci

Postprzez laczyn » 14 sty 2009, 11:08

Cześć,

Wczoraj troszkę czasu spędziłem nad tymi fotelikami i nawet kilka informacji wyciągnąłem – no to żeby oszczędzić innym czasu:
– o fotelikach i ich ocenach można dowiedzieć się na stronie http://fotelik.info/ – jest tu wyszukiwarka – wystarczy wpisac producenta lub model fotelika i wywali oceny z różnych testów ADAC, OEAMTC, AA i ANWB z resztą wszystko jest tu opisane
– mazda jako firmowane przez siebie sprzedaje foteliki firmy RÖMER w wielu sklepach w Polsce przekładają tą nazwę na Roemer. Jak posprawdzałem w ww. wyszukiwarce nieźle wybrali sobie bo to jeden z liderów jeśli chodzi o rynek fotelików :)
– ale jeżeli ktoś chce fotelik z logo mazda to zauważyłem że są takie o tu: http://www.azauto.pl/mazda/?id1=349 – w załączniku xls.
laczyn
 

Postprzez Dortann » 14 sty 2009, 16:35

Foteliki z Isofixem może i są sztywniej z samochodem zczepione ale biedne dziecko nie za bardzo ma jak się w nim przespać bo raczej nie sią rozkładane.
Madzia i Misiek to zgrana para.
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2007, 16:03
Posty: 237
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 diesel kombi

Postprzez GILB » 14 sty 2009, 20:03

foteliki z isofixem są rozkładane
http://www.autofoteliki.pl/dane1.php?id=131
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2007, 19:16
Posty: 300
Skąd: RT
Auto: Mazda 6 3.0 V6 GY

Postprzez Basilius » 29 wrz 2009, 10:32

Witam,
nadszedł czas na zakuo fotelika samochodowego dla naszej starszej córeczki. Jaki fotelik samochodowy 15-36kg? Chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat. Kasa jaka jest na wydaniu to około 500-700PLN. Max 850PLN ale to już w ostateczności i pewnie będzie to Recaro Monza. Fajnie by było gdyby był IsoFix. Dziękuję za pomoc w zakupie i pozdrawiam. Basilius.
Forumowicz
 
Od: 4 cze 2009, 09:00
Posty: 272
Skąd: Wolbrom
Auto: Mazda 6 GY, 2.0 CD 143KM(166), Mazda MX-3 2.5 V6 KL-ZE

Postprzez Paweł_JB » 30 wrz 2009, 17:47

Gdzie masz takie drogie te Recaro??

Recaro ma trochę inny system niż isofix, tak zwany seatfix :) Z foteli 15-36 znam jeszcze Concorda Transformer xt, ale ten to już trochę ponad tysiaka kosztuję, chociaż jeśli chodzi o punkty bezpieczeństwa to w testach w tym roku dostał maksymalne 5 gwaizdek. Są jeszcze fotele z Jane, nazywają się chyba Indy no i Casualplay ze swoim fotelem Protector, który także kosztuję coś około tysiąca. Z tych wszystkich, które wypisdałem najbardziej bezpieczny jest Concord, a najbardziej popularny i przystępny cenowo Recaro Monza Seatfix :) Jeśli miałbyś jeszcze jakieś pytania odnośnie tych foteli to pisz, jak będę coś wiedział to z chęcią pomogę.


Pozdrawiam.

EDIT: Zapomniałem dodać jeszcze fotelik Romer kidfix, także bardzo dobre jeśli chodzi o bezpieczeństwo.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2009, 22:43
Posty: 40
Skąd: Bstok/Wawa
Auto: Mazda 6 2.3 GY '04

Postprzez Kosek » 9 lis 2010, 23:35

My mamy fotelik Recaro Young Sport dla dzieci 9-36 kg lub w wieku od 9 miesięcy do 12 lat i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Z funkcji dodatkowych to fotel ma poduszkę pomniejszającą dla młodszych dzieci i własne 5-punktowe szelki bezpieczeństwa z opcją demontażu. Nam pasuje jak najbardziej i ma niezły sportowy wygląd:) idealnie pasuje do auta :D
Trzy Słowa litery przestrzenne przyciągajace uwagę! <<>> Nawigacje TomTom do auta.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 9 lis 2010, 23:26
Posty: 7
Skąd: wwa
Auto: Madzia 6 2.2d 175KM

Postprzez mysiak » 15 lis 2010, 18:36

od 3 lat córa śmiga w fotliku Roemer Kid fix – super się sprawdza, zwłaszcza regulowany zagłówek. Syn jak wyrósł z pierwszego dostał taki sam. może i nie ma podnóżka, ale z tym zagłówkiem to świetna sprawa. Pasy chodzą dobrze, a i w zapięciu trzymaja się dobrze – na krętej drodze pokonywanej właściwie non stop z prędkościami z przedziału 80-110 km/h ani drgą w mocowaniach
Power is nothing without control
http://www.4kolkaszczescia.pl
Forumowicz
 
Od: 11 wrz 2010, 21:02
Posty: 995 (1/11)
Skąd: pomorskie
Auto: Outlander

Postprzez Kosek » 29 lis 2010, 22:03

Pogoda nie najlepsza za oknami więc zdecydowałem wraz z żoną że fotelik naszego starszego synka (4 latka) trzeba wymienić na coś pewnego, bo jeśli chodzi o fotelik młodego (Adka) ;] ten Recaro to jest świetny, ale Mateuszek(ten starszy) ma cały czas (aż wstyd się przyznać) no name'a..;/ i pozostając już przy tym samym sklepie w oko wpadły mi foteliki samochodowe Britax z kategorii 9-36kg? Jesteśmy prawie zdecydowani na Evolve, ale zastanawiamy się tylko czy brać ten z Plusem czy bez? Jak sądzicie, opłaca się dopłacić i kupić model „wzmocniony”? Bo na takich rzeczach nie warto oszczędzać, tylko czy rzeczywiście to ,,ulepszenie" się sprawdza?
Trzy Słowa litery przestrzenne przyciągajace uwagę! <<>> Nawigacje TomTom do auta.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 9 lis 2010, 23:26
Posty: 7
Skąd: wwa
Auto: Madzia 6 2.2d 175KM

Postprzez mysiak » 30 lis 2010, 09:42

myślę że warto dopłacić za to wzmocnienie. jeśli masz uchwyty isofix to rozważ z takim mocowaniem – moim zdaniem naprawdę warto. wygodę, szybkość i pewność montażu docenisz na poewno
Power is nothing without control
http://www.4kolkaszczescia.pl
Forumowicz
 
Od: 11 wrz 2010, 21:02
Posty: 995 (1/11)
Skąd: pomorskie
Auto: Outlander

Postprzez gstroy01 » 2 gru 2010, 12:28

A czy zakładał ktoś fotelik z Isofixem do foteli ze skórą? Sam się do tego przymierzałem, ale jak zobaczyłem, jakie grube są te łączenia (na oko jakieś 2 cm) i pomyślałem, że to coś muszę wepchnąć między siedzisko i oparcie fotela, a potem całość będzie w trakcie eksploatacji 'pracować', to potem po demontażu fotelika zostaną na skórze trwałe ślady. Jednym słowem bałem się tak zrobić i wybrałem zwykły fotelik, który dodatkowo umieściłem na złożonym kocu, żeby plastik nie wycierał skóry. No chyba, że się mylę. Wolałem jednak dmuchać na zimne. Ma ktoś przejścia z isofiksem i skórą?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 06:55
Posty: 57
Auto: 6 GY MZR-CD A+ '07

Postprzez Badyl » 2 gru 2010, 13:23

Ja kupiłem za 100zł taką podkładkę skórzaną – matę Recaro pod fotelik.
Obrazek
Obrazek Mazda Premacy 2003 | CP DiTD RF4F | Badylowóz v4.0
| 323f BA 1,5->323f BA 2,0 GT->323f BA 2,5 KL-ZE->Premacy DiTD
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2007, 15:28
Posty: 1650
Skąd: Lublin
Auto: Mazda Premacy CP 2.0DiTD RF4F 2003

Postprzez mysiak » 2 gru 2010, 22:42

do fotelików Roemera masz takie specjalne plastikowe nakładki na uchwyty – właśnie po to by nie rysować skórzanej tapicerki. Nakładasz je na te uchwyty w kanapie i problem uszkodzenia tapicerki znika. Tracisz jednak mozliwość składania kanapy, chyba że zdejmiesz te nakładki co sprawa łatwą nie jest
Power is nothing without control
http://www.4kolkaszczescia.pl
Forumowicz
 
Od: 11 wrz 2010, 21:02
Posty: 995 (1/11)
Skąd: pomorskie
Auto: Outlander

Postprzez Tora » 27 gru 2010, 13:08

Foteliki romer są całkiem niezłe jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka w aucie. Pod tym linkiem który Wam podałam można sobie porównać ilość gwiazdek w testach ADAC; większość z nich dostała ocenę 4, a to już o czymś świadczy...
Tora
 

Postprzez maciek.wilczak » 5 kwi 2011, 17:15

Hejka,

Wlasnie szukam jakiegos fotelika ISOFIX dla corki (15-36kg). Myslalem, ze jak kupie fotelik ISOFIX to bedzie na pewno pasowal, ale na forach znalazlem historie ludzi narzekajacych, ze Mazdy potrafia byc wybredne w tym wzgledzie i dosc czesto zdarza sie, ze cos nie pasuje.

Jak tak poczytalem w Internecie to w sumie obecnie najlepsze/najbezpieczniejsze sa dwa foteliki w przedziale 15-36kg:

– Concord Transformer XT
– Romer Kidfix Isofix High Line

Czy ktos z forumowiczow posiada ktorys z tych fotelikow i moze sie wypowiedziec czy pasuja do Mazdy 6 GH ? Mozecie w ogole podzielic sie swoimi doswiadczeniami ogolnie jesli chodzi o kompatybilnosc fotelikow z Mazda 6 GH ?

Pozdr,

Maciek
Forumowicz
 
Od: 2 sty 2011, 21:45
Posty: 46
Auto: Mazda 6 2,2D 180KM

Postprzez Wojtek » 5 kwi 2011, 20:10

... Mazda proponuje taki:
Roemer Child seat Kid Plus

http://www.mazda-accessories.co.uk/roem ... -644-p.asp

a cenowo to od £120 do £160
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez miras79 » 7 kwi 2011, 02:20

Ja np. worze swojego małego panicza ;)na zwykłej podkładce styropianowej z Kauflandu za 32 zł
wiek 5 lat ,112cm waga chyba ze 25 kilo

staram się mieć go za przednim pasażerem wtedy mam nad nim kontrole,ale jeszcze nie rozwiązaliśmy problemu z zapinaniem pasa bo coś do tej kieszeni nie pasuje przy której siedzi i trzeba daleko się wychylać by zapinać do innej ,mam pas który wychodzi z sufitu ale jeszcze z nim nie kombinowałem ?
Czy jest sens wydawać kasę na drogi fotelik ,mazdy ? oczywiście wiadomo na bezpieczeństwie nigdy nie zaoszczędzisz <nauka> bo taki styropian się chowa do tego fotelika z linka <oczy> bo jest głowa chroniona i nie spada podczas drzemki <rotfl>

Obrazek

Dziś zerknąłem do książki mazdy o mocowaniach fotelika ISO jest chyba 30 stron wiec powodzenia
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 wrz 2010, 15:30
Posty: 34
Skąd: SLOUGH UK a z polski jestem ze Stronia Śląskiego
Auto: http://www.polskajazda.pl/Samochody/Mazda/6/119798

Postprzez glowasiek » 7 kwi 2011, 08:18

Szczerze to nie jestem pewien czy powiniennes zapinac pas do zapiecia od innego miejsca.
Miras obejrzyj sobie filmiki na tej stronie : http://fotelik.info/pl/faq/
Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji o fotelikach z punktu widzenia bezpieczenstwa , miedzy innymi o tym jak niebezpieczne sa "foteliki" ktore uzywasz.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2010, 22:36
Posty: 1675 (3/6)
Skąd: z daleka
Auto: Mazda 6 GH sport

Postprzez maciek.wilczak » 7 kwi 2011, 14:11

Nie no fotelik to podstawa, wole wydac wiecej na cos sprawdzonego i miec jakies tam poczucie bezpieczenstwa kosztem kilkunastu browarow i innych uciech :) Jak poogladalem sobie efekty po testach zderzeniowych przy slabych i dobrych fotelikach to roznica jest mocno zauwazalna ... dlatego moim zdaniem warto.
Forumowicz
 
Od: 2 sty 2011, 21:45
Posty: 46
Auto: Mazda 6 2,2D 180KM

Postprzez czarnoksieznik » 8 kwi 2011, 00:11

ja używam fotelika bez isofix'a – mam roemer'a king plusa (9-18kg) – bo szkodnik trochę mniejszych rozmiarów niż Twój.
Używałem go w kilku różnych samochodach (raczej niższej klasy niż M którą posiadam) i niestety muszę stwierdzić, że w M jest najmniej stabilny. Mimo naprawdę mocnego zapięcia fotelika pasem delikatnie lata na boki a gdzie indziej tego nie było. Wydaje mi się, że winny jest profil siedziska kanapy, który nie trzyma spodu fotelika zbyt dobrze.
Początkujący
 
Od: 30 gru 2010, 12:51
Posty: 5

Postprzez maciek.wilczak » 8 kwi 2011, 00:48

Hejka,

W koncu zakupilem Concord Transformer XT i spiesze doniesc, ze pasuje bez problemu do Mazdy 6 GH.

Pozdr,

Maciek
Forumowicz
 
Od: 2 sty 2011, 21:45
Posty: 46
Auto: Mazda 6 2,2D 180KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki