Czy zasadna jest naprawa opony uszkodzonej z boku?

Postprzez zeusik » 5 lis 2008, 22:22

SHY napisał(a):Juz podjalem decyzje. Kupuje dwie nowe sztuki. Mi opony starczaja na maksymalnie poltorej roku (duzo jezdze) wiec sie nie bede zastanawial. Z ta naprawa napewno daje sie zauwazyc, ze nie jest to taka oczywista sprawa. Z drugiej strony znam dwa przyklady (znajomi) gdzie ktos jezdzil na uzywkach i skonczyl w rowie ze skasowanym samochodem. Niestety czy to boli czy nie jezdzac samochodem trzeba liczy sie, ze to kosztuje. Nie mozna jedzic za wszelka cene. Jak nas nie stac to trzeba sie rozstac z ulubiona zabawka, bo mozna napytac sobie lub innym biedy.

Dzieki za odpowiedzi.

Pozdrawiam


No i niech tak zostanie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2007, 22:34
Posty: 271
Skąd: Łapy
Auto: 323f 96' :)

Postprzez Belzee24 » 5 lis 2008, 22:32

Życie bezcenne za dwie nówki zapłacisz mas***card
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 wrz 2008, 19:39
Posty: 18
Skąd: Oświęcim/Parzniew
Auto: MAZDA 5 2.0 143KM 2008

Postprzez fazzi » 6 lis 2008, 01:28

zeusik napisał(a):Po drugie pekaja tez nowe opony i nie jest to wcale taka anomalia.
Po trzecie nie znane sa Ci uszkodzenia i nie mozesz stwierdzic ze opona jest do wyrzucenia

Skoro piszesz, że potrafią pęknąć nowe, to chyba zgodzisz się, że prawdopodobieństwo pęknięcia uszkodzonej jest dużo większe? Swoją drogą już dawno nie słyszałem o pęknięciu nowej, dobrze dobranej (!) do auta opony.
zeusik napisał(a):Skad wiesz ze twoje opony sa w porzadku? kontrolujesz je co 25tysiecy?

Nawet częściej – ciśnienie sprawdzam co kilka tankowań. Opony oglądam zazwyczaj przy myciu auta. Jak coś zaczyna mnie niepokoić np. drżeć, jadę wyważyć.

Uważam, że opony to jedna z najważniejszych części samochodu i tak jak hamulce mają decydujący wpływ na bezpieczeństwo. Fakt – zdecydowanie częściej niż Ty przekraczam 120km/h ale staram się, by nikomu nie zrobić przy tym krzywdy.

SHY – słuszna decyzja <spoko>
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2005, 14:16
Posty: 519
Skąd: Milanówek
Auto: były:
Mazda 323 F BG GT '89
Mazda MX-3 1.8 V6 '97
jest: Skoda Fabia :|

Postprzez sołtys » 6 lis 2008, 09:02

Krisek napisał(a):bo nie zarobi 50zl na czysto na 1 oponie ?


na 1 opinie zarobił by wiecej niż na łataniu bo u niego taka nówka kosztowała by 240zł a miesiąc wcześniej kupiłem taką samą nową za 200zł i wulkanizator przecież też na niej zarobił.
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2005, 16:56
Posty: 1241
Skąd: Polanka Wielka
Auto: Focus I TDCi

Postprzez SHY » 6 lis 2008, 23:46

Wszystko fajnie tylko aktualnie jest maly problem zeby je nabyc. Nie ma sezonu.

Pzdr
SHY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lut 2005, 23:16
Posty: 458 (2/2)
Skąd: Gniezno
Auto: Mazda 6 GH 2,2 MZR-CD 163KM

Postprzez gramian » 2 paź 2012, 07:39

Wszystko zależy od sprzętu jaki posiada wulkanizator. Profesjonalny zakład powinien ogarnąć sprawę, a typ z wyważarką i wanną się raczej nie podejmie i łatwiej będzie mu przecież nie kompromitować się. Przeczytajcie ten artykuł , choć wiem że obudziłem się z tematem po latach ;) Ale jechałem na kapciu i wytarłem dodatkowy rant w oponie, w niektórych miejscach zaczynają przebijać się sznurki i też zastanawiam się co dalej...Dodam , że to nowy zestaw dlatego interesuję mnie czy to można dać do zrobienia. . Artykuł poniżej dodaje otuchy:
http://www.przegladoponiarski.pl/wydania/artykul/710/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2010, 14:46
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Auto: 323F BA 95" 1.8

Postprzez JohnyS » 2 paź 2012, 21:05

Zgadza się. Można naprawiać opony uszkodzone z boku, ale nie przy stopce.
Można to robić tylko na gorąco. Nie można naprawić opon z indeksem prędkości powyżej V. Żeby opona nadawała się do naprawy, nie może nosić śladów innych uszkodzeń, np. przegrzania, nie może być przejechania bez powietrza itp.
Najlepiej zlecić taką naprawę firmą, które zajmują się serwisem kół ciężarowych i przemysłowych. Klejenie na gorąco to dla nich chleb powszedni.
Mazda 6 2.0 GY MZR-CD 143KM 2007r. Parrot 9200 + Yanosik + Connect 2 BT
8szt. 6,5x16" 205/55 R16 Continental TS830P SEAL + Dunlop SP Sport 9000
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2010, 10:57
Posty: 89 (1/0)
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 6 2.0 MZR-CD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki