Pierwsze odpryski na lakierze. Jak sobie radzicie?

Postprzez KMBak » 31 lip 2014, 09:55

ZOOMik napisał(a):jak się już odprysk przytrafi, pozostaje zrobić umiejętnie zaprawkę – są nawet dostępne w ASO pod kolor auta zestawy lakierów do tego celu


No właśnie – ja mam zestaw (kolor i bezbarwny) i kilka odprysków. I boję się robić – bo nie wiem jak. Piszą coś o wykałaczce i kropelce na czubeczku... Nie chce by w efekcie to miejsce było widoczne jeszcze bardziej... Jest jakiś instruktaż? Najlepiej video? Ktoś mądry to już robił, żeby pouczyć kolegę? <głaszcze>
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez creet » 31 lip 2014, 11:42

Ja coś takiego robiłem na granatowym lakierze malutkim pędzelkiem i... wyszło tragicznie. Kolejnych odprysków na tym samochodzie już nie poprawiałem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 23:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

Postprzez ZOOMik » 1 sie 2014, 12:25

A czego się spodziewałeś po „kleksie” wykonanym pędzelkiem? Żeby to wyglądało jak należy, takie miejsce trzeba później wyrównać (zmatowić) bardzo drobnym papierem ściernym i wypolerować.
Konrad, wykałaczkę sugerują do naniesienia kropli, bo jest ogólnodostępna i będzie bardziej precyzyjnym "narzędziem" do tego celu od pędzli, które ewentualnie posiada przeciętny użytkownik Mazdy ;) Z tym, że to też nie załatwi sprawy do końca – no chyba, że odprysk jest naprawdę malutki i uda się zaaplikować odpowiednio małe porcje lakieru to może ujdzie. Potrenuj gdzieś „na brudno” – zobaczysz, jak to Ci wychodzi i czy będziesz zadowolony z efektu po samym tylko "zakropleniu" lakieru – wątpię.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki