Lakierowanie czy cieniowanie?

Postprzez ammy2102 » 6 gru 2012, 15:13

Witam.

Mam pytanie dotyczące kolorystyki mojej Madzi, a mianowicie od 2 tygodni jestem szczęśliwą posiadaczką srebrnej Mazdy 3, byłam swiadoma zakupu samochodu z jednymi lakierowanymi drzwiami, sprawdzałam auto czujnikiem lakieru i chyba potwierdzi się fakt, iż drzwi były lekko zarysowane i ktos sobie lekko prysnął, ale mnie to strasznie denerwuje a jak wiadomo kobiety są estetkami... no i moje pytanie jest następujące czy lepiej prysnąć ponownie drzwi czy je jakoś przycieniować no i czy znacie jakiegoś dobrego lakiernika z Łodzi, który by sie tego podjął????
Początkujący
 
Od: 20 lip 2012, 13:44
Posty: 4
Auto: Mazda 3 Sedan, 2.0 Top Sport, 2004r.

Postprzez JohnnyB » 6 gru 2012, 15:31

Jedź do lakiernika, stwierdzi co zrobić, jeśli rysa jest płytka może da radę odrobina nitra i polerka, jeśli rysa będzie głębsza, element do lakierowania.
Wszystko zależy gdzie jest rysa, bo może obok jest jakieś załapanie na elemencie i w sumie można by się na nim odciąć, nie lakierując całego elementu. Jednak jest to trudniejsze niż polakierowanie całego elementu.

Cieniować raczej można sąsiedni element tak aby zgubić różnice odcieni.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez Guinness » 6 gru 2012, 15:39

Dokładnie tak jak kolega wyżej ci opisał . Jak jest to niewielkie uszkodzenie to można by zastanowic się nad zaprawką . Dobrze by było jak byś dodała do tematu zdjęcie .
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2011, 21:31
Posty: 662 (0/4)
Skąd: Skarżysko Kamienna
Auto: Była Mazda MPV
Jest Opel Astra H

Postprzez ammy2102 » 6 gru 2012, 15:50

Dziekuję za odpowiedź tylko, że chyba nie do końca dobrze się zrozumieliśmy...ja kupiłam auto z jednymi (tył od str pasażera) juz polakierowanymi drzwiami i na srebrnym widać znaczną różnicę..tak jakby ktoś wstawił drzwi z innego auta...i jest znaczna różnica pomiedzy przednimi drzwiami a tyłem. ( jak kupowałam auto w słoneczny dzień nie było, aż tak bardzo widać, jednak o zmroku to jest masakra) -ktoś poprostu nieudolnie polakierował te drzwi:( Chciałabym mieć auto w 1 kolorze a nie łaciate <oczko>
Znacie jakiegoś profesjonalistę z Łodzi?
Jutro podrzucę fotę!
Początkujący
 
Od: 20 lip 2012, 13:44
Posty: 4
Auto: Mazda 3 Sedan, 2.0 Top Sport, 2004r.

Postprzez Paweł » 7 gru 2012, 05:43

Całe drzwi do lakierowania, a reszta do cieniowania.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki