Podgrzewanie płynu spryskiwaczy

Postprzez qlesh » 1 sty 2013, 20:06

matthies napisał(a):jestę archeologię :]
kolego qlesz, jak się temat w końcu skończył?

Wynajęciem garażu :D
Narazie zawiesiłem temat ze względu na charakter mojej pracy.
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Postprzez ewemarkam » 2 sty 2013, 23:22

Odświeżę kotleta. Aby łatwiej owijało się węże choćby od nagrzewnicy czy do chłodnicy. Można wyżarzyć rurkę, wtedy stanie się bardzo miękka. W zasadzie każdy mechanik chyba ma palnik więc to zrobi za parę groszy. Mi nigdy nie zamarzł płyn czy też dysze, w zasadzie to nie wiem po co ogrzewać płyn. Jeśli ktoś ma spryskiwacze mgłowe to jest to jakieś rozwiązanie bo one mogą zamarznąć. Wystarczy jak parę postów wyżej, zalać płyn zimowy i po sprawie.
Pogotowie Komputerowe
Alarmy samochodowe, centralne zamki, blokady zapłonu, czujniki cofania, światla dzienne itp.
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2011, 09:19
Posty: 615 (2/4)
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: 323F BJ DiTD '99

Postprzez qlesh » 3 sty 2013, 01:50

Jakbym miał podgrzewaną szybę przednią, tak jak tylna jest podgrzewana to bym pewnie nie wpadł na ten pomysł.
Gdy rano, przy -20 spryskasz szybę nawet najlepszym zimowym płynem do spryskiwaczy to zostaną na niej 4 smugi po cieczy ze zbiornika, wycieraczki tylko rozmarzą tę breję płynu z lodem z szyby i póki szyba nie dostanie ciepłego powietrza z dysz pod szybą płyn ze zbiornika jej nie rozgrzeje.
Podgrzewanie płynu, jeżeli będzie, to bez żadnego owijania zbiornika czymkolwiek. Jedyna opcja, która zresztą już padła w temacie, to grzałka w zbiorniku, najlepiej by działała pod włącznikiem podgrzewania tylnej szyby i lusterek (o ile instalacja sobie z tym poradzi <co?>)
A jaka grzałka i do jakiej temperatury ma grzac ok. 3-4 litry płynu, na tą chwilę jest zagadką.
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki