Jaka temperatura barwowa światła ?

Postprzez Pawnik » 21 wrz 2007, 13:51

mcbeth napisał(a):
prokopcio napisał(a):Odbłyśniki mam bardzo mocno zniszczone i zamierzam je okleić cieniutką folią samoprzylepną alu"chrom" jak lustro

Sorry, ale z tego rozumiem, że innych użytkowników drogi po prostu olewasz :| . Ksenony z Allegro plus sreberko w kloszach ? <killer> . Dobrze, że nie jeździsz w mojej okolicy ....

No właśnie! Nie dość, że lampa bez homologacji na xenon, , to jeszcze sreberko na odbłyśnikach! Ja też uciekam z drogi ( jak zdążę... :| )
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2007, 21:45
Posty: 580 (0/1)
Auto: Mazda 6 Kombi MZR-CD 136 PS

Postprzez LaCosaNostra » 21 wrz 2007, 23:43

no panowie- zaistalowalem sobie xenonki 5000k.... co tu duzo gadac- efekt piorunujący. dopiero po dwoch dniach przyzwyczailem sie do tej... jasności. jest super! <jupi>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 mar 2005, 13:15
Posty: 47
Skąd: BIAŁYSTOK
Auto: Mazda 626 GF 2.0 16V

Postprzez prokopcio » 22 wrz 2007, 23:09

Podajcie mi firmę, która zregeneruje mi plastikowe odbłyśniki w cenach co podajesz czacha a na 100% oddam. folia ma grubość 0,075mm i niewierzę, żeby zmieniła parametry luster, żeby kierowały światło nie tam gdzie trzeba w przypadku reflektorów soczewkowych – tam głównym elementem ksztautującym jest przesłona z soczewką a odbłyśnik jedynie kieruje światło z żarówki w stronę soczewki. Zresztą szanuję innych użytkowników dróg napewno bardziej niż inni mnie więc swoje słowa pogardy zostawcie na później jeśli rzeczywiście okaże się, że moje światła będą świeciły po oczach lub jeszcze inaczej.... Napewno zamieszczę fotki dla Waszej oceny czy są dobrze "wyprofilowane" wiązki światła... jeśli ocenicie, że jest źle to wrócę do tego co było bo jak już pisałem – Wasze zdanie traktuję jako priorytet (jako użytkowników aut jadących z przeciwka ;–) ).

EDIT:
ps. powtórzę – jeden odbłyśnik kiedyś na próbę (prowizorycznie) obkleiłem folią aluminiową (śniadaniową) żeby tylko sprawdzić, czy w ogóle jest sens w to się bawić i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że reflektor poza tym, że jaśniej to świeci identycznie jak przed rozmontowaniem (wg. rzutu na ścianę ) – jeżdżę do dziś i nie oślepiam.
Autko na sprzedaż !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2006, 09:35
Posty: 213
Skąd: Grodków
Auto: MX6 (MazdaXedos6) ;–)

Postprzez Czacha » 23 wrz 2007, 14:15

http://www.regeneracja-hc.com
http://www.regeneracja-tmc.euroadres.pl
http://www.reflektory.gda.pl
http://www.allegro.pl/item247452705__re ... _48h_.html
http://www.allegro.pl/item246003587_reg ... owych.html

Proponuję poszukać samemu na Google, Allegro, itp....
Można zadzwonić, napisać maila i zapytać się o cenę – jest ona oczywiście zależna od typu reflektora.

A jak tam xenony? Dużo lepiej świecą?
Czy kształt wiązki światła rzuconej na ścianę jest taki sam jak w przypadku żarówki?
Wyłącz światła – włącz myślenie
Nareszcie zamontowane dzienne <jupi> ....... Moja Madzia :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2007, 23:30
Posty: 312
Skąd: Rybnik
Auto: 323C (BA) 1.5i 16V '97

Postprzez mcbeth » 23 wrz 2007, 19:29

prokopcio napisał(a):Wasze zdanie traktuję jako priorytet (jako użytkowników aut jadących z przeciwka ;–)

To powiedz jeszcze jak rozwiązujesz problem rozpraszania światła na brudzie, który osadza się na szkle reflektora z zewnątrz w zwłaszcza w okresie zimowo-wiosennym ? Wycieraczki czy spryskiwacze ? :] Bo to oślepia bardzo (zmniejsza kontrast między strefami światło/cień) ...
2B || !(2B) ? by mcbeth
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2007, 14:29
Posty: 817
Skąd: 3miasto
Auto: M6 GG1 MZR-CD 143KM '07 Active+ / Legacy 2.0R 165KM AT S-AWD '07

Postprzez prokopcio » 23 wrz 2007, 19:44

no dobra. wygraliście... xenonów nie montuję – oddam z pół ceny :P

a tak na serio czacha to jak szukałem rok temu firm regenerujących odbłyśniki (a także dzwoniłem do nich) to albo nie podejmowali się regenerowania plastików lub ceny regeneracji plastikowych były zabójcze. Podzwonię i zapytam jak to jest na dzień dzisiejszy.

mcbeth – oczywiście będą wycieraczki, spryskiwacze, a nawet o czym zapomniałeś wspomnieć – system autopoziomujący i jeszcze kilka bajerów :P ....

może inaczej patrzylibyście na temat, jakbyście teraz nocą pojeździli moją mazdą :–(
Autko na sprzedaż !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2006, 09:35
Posty: 213
Skąd: Grodków
Auto: MX6 (MazdaXedos6) ;–)

Postprzez mcbeth » 24 wrz 2007, 08:25

prokopcio napisał(a):oczywiście będą wycieraczki, spryskiwacze, a nawet o czym zapomniałeś wspomnieć – system autopoziomujący i jeszcze kilka bajerów

To chyba będziesz jedynym takim 'tjunerem' w Polsce :|
2B || !(2B) ? by mcbeth
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2007, 14:29
Posty: 817
Skąd: 3miasto
Auto: M6 GG1 MZR-CD 143KM '07 Active+ / Legacy 2.0R 165KM AT S-AWD '07

Postprzez prokopcio » 26 wrz 2007, 21:21

<jupi> xenonki zamontowane... nawet mam kilka fotek i nie zabardzo wiem gdzie to opisać bo to chyba nie jest dobry temat, choć bardzo się rozwinął <lol> ...

Podsumuję:

Xenon H1 6000K 35W ( jest to bialusieńkie światło nie mające nic wspólnego z niebieskością )

1. W xedosie 6 nieda się zamontować xenonów bez przeróbek jakby to wynikało z reklamy ale tego się spodziewałem.
2. Efekt powalający – wkońcu jest jasno :D nawet na mokrej drodze bo akurat pada deszcz
3. Okazało się, że mam (miałem) nieszczelną lampę a odbłyśnik jedynie wypalony nad żerówką (ok. 1cm średnicy) co zakleiłem łatką ze wspomnianej folii chrom – jest cieńsza niż przypuszczałem i kryje idealnie jak farba – prawie nie widać granicy naklejenia.... brudne opary (wyschnięte) wprowadziły mnie w błąd bo przez klosz i soczewkę wyglądało jak wypalone lustro
4. Lampę trzeba było tylko wypolerować i uszczelnić
5. Kształt wiązki jest identyczny z rzucaną przez zwykłe żarówki z tą różnicą, że z xenonów jest bardzo kontrastowa granica światło/cienia
6. Jeśli ktokolwiek mnie zapyta czy warto.... zależy na co przeliczać :| na światło – warto na kasę za xenony (ok. 340zł ) – warto.... na kasę za mandaty ..... jeszcze niewiem :P :P :P ale jak nie za często i nie za duże to chyba warto <lol>
7. Jeśli ktoś próbował żarówek halogenowych typu hiper blue xenon +50% :P i mówi, że są dobre to zapraszam do siebie, na zmianę zdania :P
Ostatnio edytowano 26 wrz 2007, 21:38 przez prokopcio, łącznie edytowano 1 raz
Autko na sprzedaż !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2006, 09:35
Posty: 213
Skąd: Grodków
Auto: MX6 (MazdaXedos6) ;–)

Postprzez prokopcio » 26 wrz 2007, 21:32

a i jeszcze jedno:

slav napisał(a):Czacha napisał:
Nie potrzeba xenonów – wystarczy dobra żarówka oraz czysty i sprawny reflektor (

ja tez tak myslalem
nie bede ciagnol tej dyskusji bo nie jest to moim celem, napisze jeszcze raz , mylisz sie ale to Twoja sprawa.


Przyłączam się z czystym sumieniem do Twojej wypowiedzi slav (zwłaszcza jeśli chodzi o światła xedosa 6 <93')
Autko na sprzedaż !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2006, 09:35
Posty: 213
Skąd: Grodków
Auto: MX6 (MazdaXedos6) ;–)

Postprzez mcbeth » 27 wrz 2007, 09:03

prokopcio napisał(a):nawet mam kilka fotek i nie zabardzo wiem gdzie to opisać

Dawaj te fotki. Zobaczymy jak rozwiązałeś samopoziomowanie i spryskiwacze ;P
2B || !(2B) ? by mcbeth
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2007, 14:29
Posty: 817
Skąd: 3miasto
Auto: M6 GG1 MZR-CD 143KM '07 Active+ / Legacy 2.0R 165KM AT S-AWD '07

Postprzez slav » 27 wrz 2007, 09:27

prokopcio napisał(a):6. Jeśli ktokolwiek mnie zapyta czy warto.... zależy na co przeliczać na światło – warto na kasę za xenony (ok. 340zł ) – warto.... na kasę za mandaty ..... jeszcze niewiem ale jak nie za często i nie za duże to chyba warto


Ciesze sie ze jestes zadowolony , roznice zawsze widac dopiero wtedy jak sie zacznie samemu uzytkowac :)

zeby dostac mandat za xenony trzeba chyba miec naprawde duzego pecha i ja sam osobiscie nigdy nie slyszalem zeby ktos dostal za to mandat, jezeli zamontujesz chocby jakies atrapy spryskiwaczy (o systemie samopoziomowania nawet nie wspominam bo na nasze drogi jest to bzdura,malo tego sa przypadki nawet w orginale w mazdzie ze zle dziala i to tu na forum ),watpie zeby ktokolwiek przy jakies kontroli zwracal uwage na to co Ci sie pali w lampie .

w epoce pseudo xenonowych zarowek , zarowek 100 watowych , twierdze ze taki zestaw xenonow ,po zalozeniu, wyregulowanych na stacji diagnostycznej jest najlepszym i najbezpieczniejszym wyborem.

niech zaproponuja fabryczne "kity" xenonow w normalnej cenie a problem sam sie rozwiaze,a nie ceny z kosmosu , podobnie jest z nawigacja , ta fabryczna kosztuje kase z kosmosu a ta "podrobiona" czesto 10 razy mniej , a efekt i skutek taki sam albo i lepszy <lol>

Czekam kiedy zaczna sie krzyki ze tylko orginalna nawigacja jest bezpieczna i tylko taka powinna byc montowana . :P
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2005, 23:38
Posty: 1137
Skąd: WLKP
Auto: rozne

Postprzez slav » 27 wrz 2007, 09:37

mcbeth napisał(a):Ksenony z Allegro


Sorry ale jak myslisz ? Ty masz inne ? no moze tak bo homologowane przez fabryke ,i w cenie z kosomosu. innych roznic nie ma .
pzdr.
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2005, 23:38
Posty: 1137
Skąd: WLKP
Auto: rozne

Postprzez Czacha » 27 wrz 2007, 12:41

prokopcio napisał(a):W xedosie 6 nieda się zamontować xenonów bez przeróbek

Co to ma znaczyć? Trzeba coś kroić, powiększać otwór na żarówkę?

prokopcio napisał(a):Kształt wiązki jest identyczny z rzucaną przez zwykłe żarówki z tą różnicą, że z xenonów jest bardzo kontrastowa granica światło/cienia

Tyle dobrze, spodziewałem się, że będzie z tym problem :)

mcbeth napisał(a):Dawaj te fotki. Zobaczymy jak rozwiązałeś samopoziomowanie i spryskiwacze

Nawet gdyby jakimś cudem wyposażyć reflektor w te rzeczy, to nie uzyska on homologacji na ksenon.
Ale chętnie zobaczę fotki, porównanie kształtu wiązki i oświetlenia drogi.

Na czas przeglądu technicznego wkładasz żarówki? ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2007, 23:30
Posty: 312
Skąd: Rybnik
Auto: 323C (BA) 1.5i 16V '97

Postprzez slav » 27 wrz 2007, 13:21

Czacha napisał(a):Na czas przeglądu technicznego wkładasz żarówki?


nie jest to potrzebne , u mnie gosciu nawet nie zwrocil uwagi na xenony , sprawdzil tylko ustawienie ( i tak bylo ok :) )
ale nie gwarantuje ze kazdy diagnosta nie zwroci na to uwagi .
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2005, 23:38
Posty: 1137
Skąd: WLKP
Auto: rozne

Postprzez Marco81 » 27 wrz 2007, 14:23

Hejka
Wklejam fajny artykuł na ten temat :)
Obrazek

Pozdro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 gru 2004, 20:49
Posty: 637
Skąd: WROCŁAW
Auto: Mazda 6 GY – aktualnie
Mazda 323F BJ – była

Postprzez prokopcio » 27 wrz 2007, 14:57

mcbeth napisał(a):Dawaj te fotki. Zobaczymy jak rozwiązałeś samopoziomowanie i spryskiwacze



oj klisza się naświetliła :P ....
<glupek2> hahaha
ale wpadłem ;)
Autko na sprzedaż !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2006, 09:35
Posty: 213
Skąd: Grodków
Auto: MX6 (MazdaXedos6) ;–)

Postprzez CAM-VID » 27 wrz 2007, 16:34

ja za kilka dni wyposażam swoje auto w zestaw MTEC, który kupiłem na e-bay`u za 300$. Kupiłem wersję 6000K.
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/AUTHENTI ... QQtcZphoto
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 sty 2007, 16:18
Posty: 63
Skąd: Żyrardów
Auto: z ptaszkiem w kółku

Postprzez prokopcio » 27 wrz 2007, 18:50

No i obiecane Fotki a raczej fotorelacja:
zapraszam :

http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... 861#633861
Autko na sprzedaż !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2006, 09:35
Posty: 213
Skąd: Grodków
Auto: MX6 (MazdaXedos6) ;–)

Postprzez mcbeth » 28 wrz 2007, 18:46

Marco81 napisał(a): fajny artykuł na ten temat

jasne, że te przepisy nic nie mówią na temat doposażania w ksenony samochodów starych. W końcu taki samochód traci homologację na światła – to nie jest kwestia domontowania czegokolwiek ale uzyskania świadectwa homologacji ...
:]
2B || !(2B) ? by mcbeth
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2007, 14:29
Posty: 817
Skąd: 3miasto
Auto: M6 GG1 MZR-CD 143KM '07 Active+ / Legacy 2.0R 165KM AT S-AWD '07

Postprzez mcbeth » 3 paź 2007, 08:31

Fanom ksenonów z Allegro polecam wątek:

http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=38709
2B || !(2B) ? by mcbeth
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2007, 14:29
Posty: 817
Skąd: 3miasto
Auto: M6 GG1 MZR-CD 143KM '07 Active+ / Legacy 2.0R 165KM AT S-AWD '07

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki