ABC Klimatyzacji – problemy oraz pytania.

Postprzez mersan » 4 sie 2008, 22:13

Koledzy poradźcie! W moim samochodzie (dane pod Emblematem) postanowiłem wymienić wszystkie filtry, również KABINOWY. Dokonałem już zakupu, ale..... nie mogę zlokalizować gdzie właściwie jest umieszczony f.k. :|
Sądziłem że samochód z klimą ma takowy, poza tym w sklepie przewidują do tego modelu, dlatego sądziłem....
Przeglądałem inne posty (dotyczyły innych modeli) sądząc że mnie naprowadzą. Wymontowałem schowek, oglądałem okolice wentylatora nawiewu z każdej strony i niestety nic rzeczowego nie mogę znaleźć <nie>
<pomocy> <pomocy> <pomocy>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 29 lut 2008, 09:04
Posty: 17
Skąd: Toruń
Auto: Była: 323f 2,0DiTd 2002r.
Aktualnie: Mazda 5 CW, 2.0 2010r.

Postprzez Jaksa » 4 sie 2008, 22:43

mersan napisał(a):Wymontowałem schowek
Looknij pod schowek , tam gdzie pasazer trzyma nogi. Jak Twoje auto jest wyposazone w filtr kabinowy bedziesz miał jedną nakrętke ( klucz 10 )
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez mersan » 4 sie 2008, 23:12

Jaksa napisał(a):
mersan napisał(a):Wymontowałem schowek
Looknij pod schowek , tam gdzie pasazer trzyma nogi. Jak Twoje auto jest wyposazone w filtr kabinowy bedziesz miał jedną nakrętke ( klucz 10 )

Oblukakałem dokładnie z każdej strony. Pod schowkiem, z wymontowanym schowkiem.... :>
Zakupiony filtr jest stosunkowo duży, a te elementy które są w okolicy schowka (wentylatora i inne) jakoś nic nie są podobne żeby do nich mógł wchodzić ten filtr.
Gdzieś jeszcze wyczytałem, jakby mogło to się znajdować w środkowej części konsoli... <co?>
Jutro jeszcze powalczę <killer>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 29 lut 2008, 09:04
Posty: 17
Skąd: Toruń
Auto: Była: 323f 2,0DiTd 2002r.
Aktualnie: Mazda 5 CW, 2.0 2010r.

Postprzez Jaksa » 5 sie 2008, 08:27

mersan napisał(a):Oblukakałem dokładnie z każdej strony
Myslę ze zle patrzyłes :P
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez darko12345 » 6 sie 2008, 13:42

ja kupilem Air Con Cleaner firmy Comma, srodek w sprayu 12 funciakow, zawartosc jednorazowa, zabija bakterie, grzyby, odswierza zapach w kabinie i na tapicerce, uzywa sie go rozpylajac we wnatrz i wlaczajac klimena full z ustawieniem obieg wewnatrz i robilem to juz w Rover 75, pomoglo nie jechalo stechlizna czy jakims niprzyjemnym zapachem, teraz sprobuje profilaktycznie w madzi 6,
Darko12345 :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lip 2008, 17:57
Posty: 148

Postprzez yaro626 » 10 wrz 2008, 09:32

Witam,chcialbym sam odgrzybic nieco klime,tylko nie wiem gdzie znajduje sie otwór w który wklada sie rurke dołączoną do tego specyfiku w sprayu.Moze ktos ma jakiś screen.Jeszcze jedno czy w tym modelu jest filtr kabinowy i gdzie sie znajduje,bo zdjełem plastik od strony pasazera i tam go nie widze.Czy taki preparat bedzie dobry http://moto.allegro.pl/item427050900_wu ... zacji.html
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 cze 2008, 11:17
Posty: 331
Skąd: Lublin/Turka
Auto: 626 GH 2.2 163km

Postprzez Malpiszon78 » 10 wrz 2008, 10:35

Takiego nie polecam. Kup taki, który stawiasz na podłodze auta (tzw. granat, bomba), otwierasz zawór włączasz silnik,otwierasz wszystkie nawiewy, klimę na max i czekasz około 15 minut do wyczerpania się środka. Stosuję to w 3 autach.
Serwis komputerowy – usługi – porady – dojazd .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2006, 15:27
Posty: 65
Skąd: Gdańsk
Auto: Mx6 KL, Mondeo 1.8HE, Ducato 2.8, Eagle Vision 3.5

Postprzez Jacekm_ » 20 gru 2008, 10:58

Wczoraj próbowałem uruchomić klimę przy +2' C. Oczywiście nie po to aby schłodzić wnętrze, ale żeby odparować szybę przednią... Lekko się zdziwiłem, gdy okazało się, że pomimo, że kontrolka reagowała to sprężarka się nie włączała – pomyślałem ok, jest za zimno, pewnie zadziałał czujnik temperatury i sprężarka nie zadziała, ale tu pojawił się problem, szyby nie dało się odparować! O ile po przełączeniu nawiewu na pasażerów i włączeniu max siły nawiewu mocno wiało, o tyle po przestawieniu na szybę dmuchało słabo mimo maksymalnej siły nawiewu. To znaczy tak, dmuchawa chodziła na max cały czas – było to słychać, ale jakoś na szybę słabo wiało – czy to tak ma być?
Poczułem się jak w moim starym Fordzie, gdzie musiałem jechać z uchylonymi szybami i odparowywać szybę przez całą drogę... Straszna lipa, jak w tej sytuacji odparowywać szyby? Autentycznie nawiew nic nie dawał, dmuchał sobie ale szyba cały czas zaparowana.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2008, 17:56
Posty: 486
Skąd: Łódź
Auto: mazda dwa zero

Postprzez freshbratek » 20 gru 2008, 20:07

a Ty kolego odparowujesz szyby zimnym czy ciepłym powietrzem????
u mnie przy 0 st. cel. uklad potrzebuje około 5-10 min aby odparowac przednią szybe.

mersana tutaj lukales ????
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=13672
Uważaj mam Mazde i nie zawaham się jej użyć !!!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2008, 16:45
Posty: 351
Skąd: wawa
Auto: 323F BJ 2.0 TDVI 2001

Postprzez Jacekm_ » 20 gru 2008, 21:52

freshbratek napisał(a):a Ty kolego odparowujesz szyby zimnym czy ciepłym powietrzem????
u mnie przy 0 st. cel. uklad potrzebuje około 5-10 min aby odparowac przednią szybe.

Ciepłym kolego, ale strasznie ciężko to idzie. A przy klimie najpierw próbowałem też z ciepłym, ale skoro się sprężarka nie włączała to spróbowałem też kilka razy z zimnym, ale i tak się nie załączyła. Ciekawi mnie tylko czy używać obiegu amkniętego, czy nie?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2008, 17:56
Posty: 486
Skąd: Łódź
Auto: mazda dwa zero

Postprzez person1 » 22 gru 2008, 12:17

Jacekm_ napisał(a):
freshbratek napisał(a):a Ty kolego odparowujesz szyby zimnym czy ciepłym powietrzem????
u mnie przy 0 st. cel. uklad potrzebuje około 5-10 min aby odparowac przednią szybe.

Ciepłym kolego, ale strasznie ciężko to idzie. A przy klimie najpierw próbowałem też z ciepłym, ale skoro się sprężarka nie włączała to spróbowałem też kilka razy z zimnym, ale i tak się nie załączyła. Ciekawi mnie tylko czy używać obiegu amkniętego, czy nie?

kurcze u mnie to samo !
person1
 

Postprzez freshbratek » 23 gru 2008, 00:38

Waluś a ile razy pislaem post pod postem???? że taka "kara" ???
kasując moje posty zaszkodzisz osobom które mogą skorzystać z moich informacji a nie bezpośrednio mnie ;)
Uważaj mam Mazde i nie zawaham się jej użyć !!!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2008, 16:45
Posty: 351
Skąd: wawa
Auto: 323F BJ 2.0 TDVI 2001

Postprzez fazzi » 3 sty 2009, 22:08

Z tego co wiem w większości aut system jest następujący:
W trybie ECO klima nie działa w ogóle. System wentylujący samym nawiewem próbuje utrzymać temperaturę.
W trybie AUTO/NORMAL klima jest załączana w momencie gdy jest potrzebna a moc nawiewu powinna być mniej więcej stała i mało dokuczliwa dla kierowcy.
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2005, 14:16
Posty: 519
Skąd: Milanówek
Auto: były:
Mazda 323 F BG GT '89
Mazda MX-3 1.8 V6 '97
jest: Skoda Fabia :|

Postprzez rafu83 » 4 sty 2009, 04:37

fazzi napisał(a):W trybie ECO klima nie działa w ogóle. System wentylujący samym nawiewem próbuje utrzymać temperaturę.
W trybie AUTO/NORMAL klima jest załączana w momencie gdy jest potrzebna a moc nawiewu powinna być mniej więcej stała i mało dokuczliwa dla kierowcy.


Jestem posiadaczem 6 od niedawna ale skoro klima w ECO w ogole nie dziala to daczego mozna ja jeszcze wylaczyc ? tzn przelacznik u mnie dziala norm –> eco –> nic (klima OFF) i chyba tak jest we wszystkich 6
W poprzednim aucie mialem tylko klima ON –> OFF.

Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 26 lis 2008, 22:47
Posty: 20
Skąd: Stamford; UK
Auto: Mazda 6 2.0 Sport 2006 (143KM)
poprzednio
Mazda 6 2.0 TS TD 2003 (121KM)

Postprzez Jacekm_ » 6 sty 2009, 21:22

Hmm, mój problem jest nadal aktualny, jednakże już bez udziału klimy (w tych temperaturach po prostu nie działa). Problem jest z nawiewem, po prostu słabo wieje niezależnie od pozycji czy też ustawienia potencjometru od regulacji siły nawiewu. Oczywiście pierwszą rzeczą w tej sytuacji byłaby wymiana filtra kabinowego, którego moja Mazda nie posiada... Nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Dmuchawa słychać że chodzi i że normalnie przyspiesza wraz ze zmianą położenia potencjometru jednak z nawiewu leci tak tylko lekki powiew (moim zdaniem siła max 1go biegu)... Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2008, 17:56
Posty: 486
Skąd: Łódź
Auto: mazda dwa zero

Postprzez JanuszM » 7 sty 2009, 10:42

Jacekm_ Klima musi działać niezależnie od temperatury (przynajmniej u mnie działa). Jeżeli słabo wieje, to gdzieś musi być przytkany przepływ powietrza. Skoro nie ma filtra kabinowego (u mnie też nie ma) to na obiegu zewnętrznym powinno Ci dmuchać nieźle. Jeżeli nie wieje na obiegu wewnętrznym, to może filtr/gąbka wlotowa się zasyfiła (widoczna po otwarciu schowka po prawej stronie). U mnie zauważyłem, ze lepiej osusza szyby na obiegu zewnętrznym z włączoną klimą i nadmuchem na szybę przednią (przy takim położeniu nawiewu nie da się włączyć obiegu wewnętrznego).
Obrazek
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 wrz 2008, 08:24
Posty: 188
Skąd: Lublin
Auto: Mazda 323f BJ '02 ZM

Postprzez Jacekm_ » 7 sty 2009, 22:46

JanuszM napisał(a):Jacekm_ Klima musi działać niezależnie od temperatury (przynajmniej u mnie działa). Jeżeli słabo wieje, to gdzieś musi być przytkany przepływ powietrza. Skoro nie ma filtra kabinowego (u mnie też nie ma) to na obiegu zewnętrznym powinno Ci dmuchać nieźle. Jeżeli nie wieje na obiegu wewnętrznym, to może filtr/gąbka wlotowa się zasyfiła (widoczna po otwarciu schowka po prawej stronie). U mnie zauważyłem, ze lepiej osusza szyby na obiegu zewnętrznym z włączoną klimą i nadmuchem na szybę przednią (przy takim położeniu nawiewu nie da się włączyć obiegu wewnętrznego).


No u mnie sprężarka przy tych temperaturach się nie włącza (co innego dioda na desce, zapala się, ale sprężarka nie) A z nawiewem mam ewidentny problem, zdecydowanie za słabo dmucha, dzisiaj sobie to trochę potestowałem i na obiegu zamkniętym dmucha minimalnie mocniej, ale też słabiutko. W najbliższy weekend sprawdzę wszystko co się będzie dało (wlot w podszybiu, kanały do których uda mi się dotrzeć i zobaczymy czy coś znajdę.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2008, 17:56
Posty: 486
Skąd: Łódź
Auto: mazda dwa zero

Postprzez JanuszM » 8 sty 2009, 10:18

Jacekm_ U mnie nie ma żadnej diody na desce. Może Ci gdzieś nie łączy na stykach i nie łapie elektromagnes na sprężarce?
Co do nadmuchu – jeszcze dokładnie nie znam tego samochodu, ale może gdzieś spadła guma na połączeniach kanałów i powietrze bokiem ucieka? Może warto by było wyciągnąć silnik nawiewu i sprawdzić stan wentylatora? Mógł się poluzować i nie kręci się tak jak silnik.
Obrazek
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 wrz 2008, 08:24
Posty: 188
Skąd: Lublin
Auto: Mazda 323f BJ '02 ZM

Postprzez Jacekm_ » 8 sty 2009, 14:27

No jest lampka kontrolna przycisku AC przeca...
Nawiew będę sprawdzał w weekend a co do klimatyzacji no to już nie wiem, wszędzie piszą, że nie powinna działać przy niskich temperaturach, ale sprawdzę to również.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2008, 17:56
Posty: 486
Skąd: Łódź
Auto: mazda dwa zero

Postprzez JanuszM » 8 sty 2009, 16:01

Jacekm_ napisał(a):No jest lampka kontrolna przycisku AC przeca...

A, o tę chodzi... Myślałem, że masz gdzieś w okolicy zegarów ;)
Co do klimy – to przecież urządzenie zwykłe, więc powinna działać wtedy, kiedy ją włączymy, a nie stroić fochy, jak zimno na zewnątrz ;) Dla porównania moja żona ma w służbowej Hondzie klimę i ta działa bez zająknięcia,niezależnie od pogody.
Obrazek
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 wrz 2008, 08:24
Posty: 188
Skąd: Lublin
Auto: Mazda 323f BJ '02 ZM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki