Uwagi do nowego forum

Uwagi na temat działania forum i strony klubowej. Zajrzyj, jeśli masz problemy z działaniem i obsługą.

Postprzez Paweł » 4 lut 2010, 22:19

Nie rozumiem. Masz ekran, który statystycznie posiada malejące ćwierć rynku użytkowników witryn internetowych, a jeśli pominąć rosnący udział netbooków i smartfonów, to za rok – dwa będzie go używało 10% osób. Twierdzisz, że masz mało miejsca na ekranie, a 30 pikseli wysokości zabiera Ci pusty pasek zakładek. Ja mówię, że dla takich ekranów (ok, bardziej w stronę urządzeń "mobile") zostanie przygotowana odpowiednia wersja forum i strony, a mimo to dalej jesteś niezadowolony. Podajesz przykład, w którym nie layout powoduje "rozstrzelenie", a dane o forumowiczu pod jego awatarem. Według mnie właśnie z tego powodu powinny być one pokazywane np. dopiero po kliknięciu w nicka (lub pobliski guzik) i ewentualnie o tym możemy dyskutować, a nie ogólnie o wszystkim i niczym jednocześnie. Ja się nie upieram, ja w tym siedzę i jestem do tego przekonany, choć przyznaję, że w porównaniu do starego forum sam musiałem się jakiś czas przyzwyczajać, ale na tym forum zmienia się nie tylko wygląd, ale także sposób jego przeglądania – ze względu na wielopoziomową strukturę.

P.S. Widzę, że w profilu masz ustawiony długi format daty, który jeszcze dodatkowo rozciąga pole szczegółów. :)
P.P.S. Zmniejszyłem _trochę_ niektóre odstępy, będą wrzucone razem z następną paczką poprawek.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez PLaster » 4 lut 2010, 23:06

tco_tm napisał(a):Twierdzisz, że masz mało miejsca na ekranie, a 30 pikseli wysokości zabiera Ci pusty pasek zakładek

pusty, bo wykasowałem jego zawartość przed opublikowaniem w sieci
tco_tm napisał(a): Ja mówię, że dla takich ekranów (ok, bardziej w stronę urządzeń "mobile") zostanie przygotowana odpowiednia wersja forum i strony, a mimo to dalej jesteś niezadowolony.

i nie chodzi mi o małe ekrany, bo mogę się przełączyć na większy 22" 1980x1080px i co z tego jak i tak widzę puste pola pomiędzy wierszami
Obrazek
tco_tm napisał(a):Podajesz przykład, w którym nie layout powoduje "rozstrzelenie", a dane o forumowiczu pod jego awatarem. Według mnie właśnie z tego powodu powinny być one pokazywane np. dopiero po kliknięciu w nicka (lub pobliski guzik) i ewentualnie o tym możemy dyskutować, a nie ogólnie o wszystkim i niczym jednocześnie.

dane pod awatarem to już kolejna sprawa
tco_tm napisał(a):Ja się nie upieram, ja w tym siedzę i jestem do tego przekonany, choć przyznaję, że w porównaniu do starego forum sam musiałem się jakiś czas przyzwyczajać, ale na tym forum zmienia się nie tylko wygląd, ale także sposób jego przeglądania – ze względu na wielopoziomową strukturę.

Że Ty w tym siedzisz, to tego nie kwestionuje, wiem na czym to polega.
Wiem, nowe forum, nowa struktura, nowe zasady, nowe przyzwyczajenia, ale tu chodzi o zwykłą ergonomię i optymalizacje!!
tco_tm napisał(a):P.S. Widzę, że w profilu masz ustawiony długi format daty, który jeszcze dodatkowo rozciąga pole szczegółów. :)
P.P.S. Zmniejszyłem _trochę_ niektóre odstępy, będą wrzucone razem z następną paczką poprawek.

Ustawienie daty, to inna sprawa, każdy ma możliwość taką sobie ustawić jaka jest do wyboru, a i tak zmniejszyłem datę, bo przy dłuższej to wchodziła na Nick autora postu.
nie miej mi za złe, ale przejrzystość i łatwość patrzenia na zawartość strony są dla mnie jednymi z pierwszych elementów na jakie zwracam uwagę, następnie wczytuje się w jej treść. jak źle mi się czyta, to taką stronę opuszczam :|
Ostatnio edytowano 4 lut 2010, 23:27 przez PLaster, łącznie edytowano 1 raz
www.czelej.net
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 4 lut 2008, 02:41
Posty: 2350 (22/37)
Skąd: Mark k. Warszawy/Podlasie
Auto: GH '10 L5 125KW
CR '08 LF 107KW

Postprzez Myjk » 4 lut 2010, 23:19

tco, abstrahując od zupełnie zbytecznego wiatru pomiędzy elementami, które oznaczyłem w screenach na cerwono (wiesz, mam myszkę za grubą kasę, jak mi się licznik w kółku przekręci i padnie – będziesz bulić! ;) ), możesz mi chociaż logicznie wyjaśnić położenie daty i nazwy usera? Data wysłania postu nad avkiem, a ksywa nad postem... zupełnie od czapki.

Odnośnie informacji avatarowych – w moim przykładzie wykosiłem część, zbytecznych jak dla mnie, informacji. Pod avkiem powinno IMHO pozostać jedynie miejsce osiedlenia i auto. Ew ikonki gg/www/web oraz kiedy zarejestrowany i ile ma postów przerzucić do stopki, nad podpis, w jednym rzędzie.

Trzeba tutaj więcej skompresować informacji – i nie chodzi mi o kompresję w drugim templejcie, tylko w tym, głównym.
tco, mam w pracy ekran 24" i wcale nie jest łatwiej to ogarnąć.

Mako napisał(a):Jutro sprawdze forum na moim netbooku. Mam nadzieje sie przyzwyczaic do wszechobecnej bieli ;)

Masz zepsuty monitor, bo tło jest szare. ;)
Ostatnio edytowano 4 lut 2010, 23:24 przez Myjk, łącznie edytowano 1 raz
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Grzyby » 4 lut 2010, 23:23

To jest dokładnie problem którego tco nie dopuszcza do siebie – w tej formie stronę się "źle czyta" !
Ile jeszcze osób ma to napisać? Na szczęście widzę że jednak się da :)
Zmniejszyłem _trochę_ niektóre odstępy, będą wrzucone razem z następną paczką poprawek

Miejmy nadzieję że to "trochę" będzie zauważalne :)


Paweł, naprawdę w tej formie (rozstrzelenie) forum wygląda jak gotowce z komentarzami do artykułów w necie. I to jest oblecha na maxa – ja tamtych for (czy tez komentarzy) nie cierpię. Kojarzą się z syfem i bluzgami. A nie z poukładanym i konkretnym forum.

Nie opierajmy się na aktualnej modzie a na rozwiązaniach przyjaznych dla użytkownika. A to co wcześniej nazwane zostało "wiatrem na forum" mało pomaga. Paweł, przyjmij te negatywne opinie i nie bierz ich do siebie. Po prostu uwzględnij w dalszych pracach. Nie bądźmy niewolnikami trendu, a zróbmy coś co będzie ergonomiczne.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Siw-y » 4 lut 2010, 23:28

To co zauważyłem to chyba już wszystko opisane.

Mnie też razi ten "wiatr", to co zapodał Myjk jakoś wydaje się kapkę czytelniejsze.


A czy na dole strony będzie tak jak na górze, czyli przejście na poszczególne gałęzie forum?
Nie na zasadzie "Skocz do" tylko przez bezpośredni klik " Home / Forum / Inne / Uwagi na temat forum i strony "
Obrazek
¼ – 16,851s
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2006, 13:36
Posty: 9625 (2/41)
Skąd: Warszawa
Auto: présidentiel

Postprzez Siw-y » 4 lut 2010, 23:46

Obrazek
¼ – 16,851s
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2006, 13:36
Posty: 9625 (2/41)
Skąd: Warszawa
Auto: présidentiel

Postprzez Topaz » 4 lut 2010, 23:48

To i cos ode mnie. Kolor szary jest OK, na poprawnie ustawionym monitorze jest dobrze odroznialny od bialego. Ale juz w trybie pisania posta to wyglada beznadziejnie. :P Chociaz jakies ramki na te pola by sie przydaly.

Kolejna rzecz to nie skaluje sie do szerokosci ekranu. Na lapku mam 1024 szerokosc w pikselach i forum jest szersze. Moge to sam przeskalowac ale wygodniej byloby, zeby skrypt sam to robil. :P

No i pozostale uwagi to mam takie jak inni. Nielogiczna i bez sensu jest zamiana daty posta z nickiem. To samo dotyczy umieszczenia przycisku odpowiedz z lewej strony.

A reszta, hmm, mysle, ze to kwestia przyzwyczajenia. Faktycznie teraz wszystko wyglada jak lista dyskusyjna, a nie jak forum. Ale po jakims czasie wszyscy sie przyzwyczaja i bedzie dobrze. :) Chociaz teraz to sam nie wierze w to co napisalem :P hehehe, bo czyta sie baaaaaardzooooo dziwnie.
Zgadnij kotku, co mam w środku....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2006, 20:18
Posty: 477
Skąd: Białystok
Auto: M6 2.3 Sport

Postprzez Magdalena » 5 lut 2010, 00:05

Dopiszcie do listy:
Wcześniej na forum naciskając na nick automatycznie w oknie odpowiedzi pojawiał się [ b ]nick[ / b ] a teraz zamiast tego to wchodzę w profil danej osoby :)
Ruda czarownica
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lut 2008, 00:17
Posty: 2125 (3/5)
Skąd: Z daleka
Auto: 323 P/Małe czarne

Postprzez Pawko_6 » 5 lut 2010, 00:35

linki otwierają się w tym samym oknie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2003, 15:25
Posty: 1083 (3/4)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda6 GJ SkyActiv-G 2.5 '15 SkyPassion
CX-7 Sport EU powered by DISI-tune

Poprzednie auto:
Mazda6 GG L3 '02

Postprzez Pit » 5 lut 2010, 07:40

Panie i Panowie, don't panic. To jest wersja 2.02 unstable, i tak o niebo lepsza od dostępnej dla funkcyjnych jeszcze wczoraj 2.01 :) Tco żyły sobie wypruwa, żeby wersja stabilna była i estetyczna i funkcjonalna :) Chłop czuje oddech połowy Polski na karku... ;) cierpliwości :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez Myjk » 5 lut 2010, 08:44

Ale z Was ludzie są jelenie – piszę o tych forumowiczach, co wleźli i po 20 minutach wystawili ocenę – po prostu brak słów. Jak widać otwarcie forum nie w tej fazie było dobrym pomysłem. Trochę pokory i szacunku dla czyjejś pracy. Mimo wszystko mam nadzieję, że nowy, autorski Lay Pawła wróci (ponieważ był BARDZO dobry) i po lekkich zabiegach kosmetycznych, zgłaszanych i sugerowanych przez "kolorowych" w fazie zamkniętych testów, pozostanie na długo. Ten oryginalny z phpBB3 to jest dopiero porażka na maksa.

Gwoli wyjaśnienia nowo przybywającym. To co widzicie obecnie (logo phpBB w lewym górnym rogu), to jest oryginalny, standardowy lay z phpBB. Było coś nowego, ładnego, ale niestety poległo.
Ostatnio edytowano 5 lut 2010, 08:46 przez Myjk, łącznie edytowano 1 raz
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez brii » 5 lut 2010, 09:57

– brak automatycznej szybkiej odpowiedzi
– przydałby się jakiś margines po lewej stronie, albo avatary tak jak był na starym forum
– zmienić nazwę hobby na To & Owo ;)
– w wynikach wyszukiwania domyślnie chyba przydałoby się by zwracało tematy a nie posty, jak już wyświetla posty to łatwiej by się było zorientować gdyby oprócz posta wyświetlało w jakiś wyraźny sposób tytuł wątku i dział w którym jest ten post
– Trochę więcej światła by się przydało (mam wrażenie, że wszystko jest baaaardzo ściśnięte i się zlewa), ale może to kwestia przyzwyczajenia
– w porównaniu do poprzedniego, ten motyw przez często stosowanie różnego odcienia tła jest dla mnie mało czytelny
– przydałby się osoby poddział dla nie-Mazd klubowiczów


Ogólnie respekt – myślałem, że dłużej potrwa wdrażanie nowego forum <spoko>
Ostatnio edytowano 5 lut 2010, 10:10 przez brii, łącznie edytowano 2 razy
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez loockas » 5 lut 2010, 12:24

Ludzie czytajcie poprzednie wypowiedzi! Komentujecie "techniczna", a nie docelową templatke!

tco – dla mnie nowa templatka przynajmniej na screenach wyglada bardzo przyzwoicie. Jest czytelna, ładna, nowoczesna i odróżnia się od innych for. Nie wiem jak wygląda z kąta użyteczności, bo nie było mi dane sprawdzić, ale wizualnie jak najbardziej ok. Ogromny szacunek za wkład pracy. Domyślam się co to znaczy zawalać kolejne godziny. Forum ma tysiące użytkowników, grubej roboty się podjąłeś. Moja propozycja? Otworzyłeś forum, zebrałeś opinie. Proponuje zamknąć je ponownie, otworzyć tymczasowe takie jak kilka dni temu i pracuj sobie spokojnie. Nie ma pośpiechu. Powodzenia!
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Paweł » 5 lut 2010, 12:37

Dziękuję za słowa pokrzepienia i wszystkie uwagi. Staram się je wprowadzić w życie zachowując ogólną koncepcję. Zależy mi, żeby forum nie przypomniało typowych schematów, bo ma być spójne z nową witryną klubową. W między czasie niech funkcjonuje obecny układ, żeby moderatorzy byli w stanie przejrzeć i uporządkować wątki. Poprawki do bugów i brakujące funkcjonalności wprowadzę razem z layoutem.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez mcbeth » 5 lut 2010, 19:36

Czy nowy silnik pozwala na tworzenie własnych list działów ? Np. ja korzystam z 3-4 działów i ich przeglądanie po wprowadzeniu struktury drzewiastej jest średnio wygodne. A tak – można by sobie 'skastomizować' forum odfiltrowując 'szum'.
2B || !(2B) ? by mcbeth
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2007, 14:29
Posty: 817
Skąd: 3miasto
Auto: M6 GG1 MZR-CD 143KM '07 Active+ / Legacy 2.0R 165KM AT S-AWD '07

Postprzez Wojtek » 5 lut 2010, 21:32

W profilu dane o aucie znalazly sie w komunikatorze Y!
np. mazda6tsdiesel136km – to pojawilo sie jak chcialem wyslac wiadomosc do innego klubowicza przez Y!
pole auto u tego kolegi jest puste...
Ostatnio edytowano 5 lut 2010, 21:37 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Koordynatorzy Forum