Jednym zdaniem – kiepskie forum

Uwagi na temat działania forum i strony klubowej. Zajrzyj, jeśli masz problemy z działaniem i obsługą.

Postprzez dani_recens11 » 6 lis 2009, 22:15

Przygladajac sie forum od okolo 3 tygodni( od tylu mam Mazde) stwierdzam ze to forum jest do bani.

Nie mozna niczego znalezc, wszystko jest podlaczane do starych tematow przez co znalezienie interesujacej mnie informacji graniczy z cudem. Bo nie po to laze po forum zeby siedziec 2 godziny czytajac jeden watek i nie znalezc w dodatku informacji.

W porownaniu z forum AUDI 80 to forum sie nie nadaje do niczego. Beznadziejny regulamin ogranicza umieszczanie czytelnie informacji w nowych watkach.

Szukalem kilku rzeczy i do tej pory nie wiedzialbym tego gdyby nie google. Opcja szukaj w tym przypadku nic nie daje bo jezeli wrzuce opcje " szukaj wszystkich slow" pokazuja mi sie chyba wszystkie dostepne tematy na forum. A jak zaznacze zeby szukal dokladnie tych slow co umiescilem pokazuje raptem kilka tematow i w dodatku nie na temat.

Reasumujac powtorze co wczesniej, do bani forum.
Początkujący
 
Od: 20 paź 2009, 19:38
Posty: 8
Auto: Mazda 626 1.8 KAT

Postprzez Globy » 6 lis 2009, 22:27

Bardzo nam przykro. Gdybyś jednak zechciał wykazać odrobinę dobrej woli i zauważyć, że sami wskazujemy na słabą skuteczność działania funkcji Szukaj w FAQ i odsyłamy do Google'a, być może Twoje zdanie byłoby nieco lepsze. I gdybyś jeszcze dodał do tego poziom merytoryczny wątków i brak na forum MazdaSpeed internetowej hołoty, może w ogóle byłoby nieźle. A gdybyś uwzględnił na koniec, że to forum ma 6 lat, przeżyło już kilka pokoleń takich Użytkowników jak Ty i nie zniosłoby w kółko powtarzających się tematów pt. "gdzie korek, kopci, jakie klocki, piszczy, stuka", to ostatecznie zasługuje na ocenę co najmniej dobrą.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 21:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Sokool » 6 lis 2009, 22:39

dani_recens11 napisał(a):W porownaniu z forum AUDI 80 to forum sie nie nadaje do niczego.


dani_recens11 napisał(a):Opcja szukaj w tym przypadku nic nie daje bo jezeli wrzuce opcje " szukaj wszystkich slow" pokazuja mi sie chyba wszystkie dostepne tematy na forum.

No patrz. A na forum Audi szukajka działa mimo że i tu i tam jest phpBB czyli ta sama szukajka. No cud normalnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2004, 17:10
Posty: 2737 (1/10)
Skąd: Tychy
Auto: na gaz

Postprzez krzych » 6 lis 2009, 23:01

Ja tam nie wiem co na forum Audi daja, ale szukajka tutaj jest naprawde slaba i nie wydaje mi sie zeby to wina phpbb byla a raczej starej jego wersji ;).

Za to forum jest ok, tylko czasem "przysztywne" ;P
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 15:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez Globy » 6 lis 2009, 23:33

Gdybym miał więcej czasu, a forum było mniejsze, to bym dopiero je "usztywnił" :D
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 21:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez krzych » 6 lis 2009, 23:38

Globy napisał(a):Gdybym miał więcej czasu, a forum było mniejsze, to bym dopiero je "usztywnił" :D


No tak, Globus w koncu sztywna kula... ;P :D

PS. Mnie tam ryba, ale osobiscie wole wiecej humoru i dygresji, choc moze i ciezko to pozniej kontrolowac, wiec poniekad rozumiem podejcie
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 15:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez Globy » 6 lis 2009, 23:47

Na to też musi być miejsce – szczególnie, gdy przebywamy ze sobą dużo i długo. Im więcej jednak "martwych", ale dopracowanych tematów (poradniki, FAQ, wątki wałkowane aż do wyczerpania i wycięte w pień z OT), tym mniej upierdliwych pytań w rodzaju "zima przyszla, coś mię buczy w mym dizlu".

Nie mam tego za złego Użytkownikom, wręcz przeciwnie – kto pyta, nie błądzi – ale czytając spuściznę po swych poprzednikach są oni w stanie osiągnąć ten sam poziom wiedzy, a nam służyć inną. Nie brak zresztą na forum miejsc do pogawędek nie tylko o samochodach. A jak to w życiu, musi być czas na rzeczową dyskusję, jak i na relaks.

Zachęcam więc Forumowiczów do zwracania nam uwagi na porządek, proponowania nowych rozwiązań w obrębie istniejącego silnika forum oraz aktywności w rodzaju redakcji poradników eksploatacyjnych, przy których wymięka wszelka prasa motoryzacyjna. Niewiele więcej poza "dziękuję" możemy zaofiarować, ale zestaw klubowych gadżetów i ciepłe słowo na pewno.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 21:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez krzych » 7 lis 2009, 02:18

Globy napisał(a):proponowania nowych rozwiązań w obrębie istniejącego silnika forum

Wikiwikiwiki ;P Julek na redaktora! ;D
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 15:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez Magdalena » 7 lis 2009, 13:14

Globy napisał(a):ciepłe słowo

mrrr... brzmi ciekawie <diabełek>

Globy napisał(a):Bardzo nam przykro

A mi nie jest przykro. Zakładanie tych samych tematów mija się z celem, łatwo jest nabrudzić ale gorzej jest posprzątać. Szukać się nie chce, bo i po co. Najlepiej jest utworzyć nowy temat i czekać aż ktoś pomoże/napisze. W życiu też tak łatwo wszystko dostajesz ??

Regulamin się nie podoba – a w ogóle go czytałeś, bo z tego co widzę to masz braki w tym.

Nie mówię,że te forum jest super, jest dobre. Ma niedociągnięcia. Faktycznie, trzeba trochę poświęcić czasu by coś znaleźć ale dzięki temu możemy poczytać jak nasi poprzednicy rozwiązali dany problem. W końcu "co dwie głowy to nie jedna" :P

dani_recens11 napisał(a):Reasumujac powtorze co wczesniej, do bani forum.

trudno może i do bani, żyje się dalej. Znajdź lepsze ;)
Ruda czarownica
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2008, 23:17
Posty: 2125 (3/5)
Skąd: Z daleka
Auto: 323 P/Małe czarne

Postprzez Mev » 8 lis 2009, 19:54

andariel napisał(a):Znajdź lepsze

Ja znalazłem :D http://www.sweetbrokacik.pl <list> <jupi>


hahaha
f*ck
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2005, 13:16
Posty: 5791 (0/3)
Skąd: Piła
Auto: Mercedes CLS '18
Range Rover Sport
Fiat 500

Postprzez Olka » 8 lis 2009, 23:04

Mev hahaha hahaha hahaha
"Może, pomyślał, nie ma czegoś takiego jak dobrzy i źli przyjaciele. Może są po prostu tylko przyjaciele, ludzie, którzy będą przy tobie, kiedy ci coś dolega, i pomogą ci, byś nie czuł się zbyt samotny. Może to ludzie, dla których warto przeżywać strach, mieć nadzieję... i żyć. Być może są to ludzie, za których warto umrzeć, kiedy trzeba. Nie ma dobrych przyjaciół. Nie ma złych przyjaciół. Są jedynie ludzie, których pragniesz i z którymi chciałbyś być – ludzie, którzy mają swoje miejsca w twoim sercu. "
Stephen King, "To"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2008, 21:20
Posty: 2940

Postprzez sq2jul » 9 lis 2009, 00:53

krzych napisał(a):
Globy napisał(a):proponowania nowych rozwiązań w obrębie istniejącego silnika forum

Wikiwikiwiki ;P Julek na redaktora! ;D


Zgadza sie – wiki. Jednak watpie, ze znajdzie sie osoba, ktora to poprowadzi. Ja niestety nie mam na to czasu, poza tym nie znam az tak dobrze wszytkich niuanasow i kruczkow systemu wiki.
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 20:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez lw36 » 9 lis 2009, 22:02

Ja na forum jestem mniej więcej tyle samo czasu i zdąrzylem się przyzwyczaić do phpBB, gdzie zwykle korzystam z Invsion board (czy jakoś tak?) i stwierdzam że jest BDB.

Dlaczego?
– jak na razie na wszystkie moje pytania na forum odpisano w czasie krótszym niż godzina, ponadto nawet jak temat się potworzył to nie było żadnych wyszydzeń tylko poinformowano mnie, że niedługo temat zniknie w koszu, +link do tematu z odpowiedzią – czyli tak jak powinno być.
– luźna atmosfera i brak licznika postów (brak napinaczy)
– mili ludzie z którymi da się dogadać
– jak na forum z taką ilością postów to panuje tutaj duży porządek

Czego chcieć więcej?
Btw. Bo na audi80 to... to sprzedaj mazdę i kup audi80 8] Kto ci broni! o.0
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 13 wrz 2009, 20:07
Posty: 18
Skąd: Łomża/Warszawa
Auto: Volvo S60 217KM/505Nm

Postprzez krzych » 9 lis 2009, 22:34

lw36 napisał(a):– luźna atmosfera i brak licznika postów (brak napinaczy)

Mimo to co niektore ciekawsze osobniki imaginuja, ze inne osobniki spisuja chyba na kartce liczbe postow, bo podobno "nabijaja licznik". Ale to chyba dobrze, ze choc imaginacje maja ;)

lw36 napisał(a):Czego chcieć więcej?

Jeszcze wiecej zyczliwosci :)
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 15:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez krzych » 9 lis 2009, 23:55

Mateusz napisał(a):KLIK! oczko

Ta szukajka klamie ;P
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 15:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez lw36 » 10 lis 2009, 15:01

Hehe wariaty :P Zostawcie ten licznik w spokoju :P
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 13 wrz 2009, 20:07
Posty: 18
Skąd: Łomża/Warszawa
Auto: Volvo S60 217KM/505Nm

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Koordynatorzy Forum