Brak dostępu do serwera MazdaSpeed.pl

Uwagi na temat działania forum i strony klubowej. Zajrzyj, jeśli masz problemy z działaniem i obsługą.

Postprzez XsiX » 16 sty 2004, 01:06

Witam!

Doszły mnie słuchy że nikt oprócz Kwadrixa nie ma obecnie dostępu do naszego serwera. W związku z tym strona i forum nie mogą być aktualizowane.

Czy nie sądzicie że to lekko "chore" podejście ?
Kwadrix czy mógłbyś nam wszystkim wyjaśnić motywy swojego postępowania ? Jeżeli tak ma wyglądać współpraca między naszym klubem a tobą jako adminem naszego serwera to jakoś nie widzę przyszłości dla takiej współpracy. Czekamy na wyczerpującą wypowiedź.

pozdrawiam
XsiX
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Postprzez Zombi » 16 sty 2004, 10:50

No właśnie mógłbyś nam wyjaśnić co i jak??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:44
Posty: 504
Skąd: Wawka
Auto: Szybkie

Postprzez piXi » 16 sty 2004, 14:14

wiecie co... ten watek jak dla mnie nadaje sie do Hyde Parku... kilkoro doroslych facetow nie potrafi sie dogadac...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 13:22
Posty: 66

Postprzez XsiX » 16 sty 2004, 14:20

ja tam się zawsze dogaduje :D dlatego zaproponowałem polemikę <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Postprzez Globy » 16 sty 2004, 17:32

Wlasnie, co sie dzieje? Nie moge w ogole dostac sie do serwera. PiXi, tu nie chodzi o niedogadanie sie, bo jedna strona milczy ;) Poporsze Cie Kwadrix o wyjasnienia i porozumienie, bo takie zabawy to piii piii piii.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez kwadrix » 16 sty 2004, 20:15

OK juz co niektorym wyjasnilem ale wyjasnie dla wszystkich :)
W tygodniu przychodze na forum patrze jest 2 adminow z tego co pamietam uzgodnilismy ze adminem forum jestem ja tco zostal tylko dopuszczony na okres 1 miesiaca na probe. Pozmienial rozne rzeczy ktore mi sie wogole nie podobaja np napisy pod logiem. Ja jestem ugodowy i niektorzy o tym wiedza ale jezeli ktos postanawia ze np. zombi globy jest o www to ja nic nie zmieniam w ich zabawkach :( a okazalo sie ze ktos inny tego nie przestrzega :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2003, 20:51
Posty: 116
Skąd: Wałbrzych
Auto: VW Passat B5 1,9 TDI

Postprzez Globy » 16 sty 2004, 20:44

Wybacz Kwadrix, ze to powiem, ale – mimo tego, ze jestesmy Ci wielce wdzieczni za udostepnienie serwera – sami zajmujemy sie strona i forum i nie widze powodu, zebys mial tu cos do zmieniania. Chciales byc adminem – OK, ale sporo czasu Cie nie bylo, my potrzebowalismy przeprowadzenia zmian i mielismy czekac na zmilowanie? Nie wiem, jaki masz cel w tym, aby nikogo nie dopuszczac do adminowania forum i ograniczania nas. To, ze cos zostalo zmienione, widocznie bylo wymuszone potrzebami ergonomii i Twoja subiektywna ocena w tym momencie nie gra roli. To jest strona/forum Mazdy, mamy wydzielone osoby, ktore doskonala radza sobie z administracja konketnych organow.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Paweł » 16 sty 2004, 20:49

Ja proponuje Kwadrixowi podziekowac za wspolprace (ktora okazala sie zupelna pomylka) i poszukac innego miejsca na forum i strone.

Wielokrotnie probowalem sie z nim dogadac, co konczylo sie brakiem odzewu lub absurdalna wymiana zdan. Kwadrix tak sie zna na adminowaniu forum, jak ja na produkcji mydla (albo nawet gorzej). Osobiscie nie przeszkadza mi to, bo nie jest to jakas podstawa w zyciu. Jednakze, kiedy w takim ukladzie Kwadrix odmawia jakiej kolwiek wspolpracy, dziko trzyma sie (jak chyba sam to sobie wymyslil) stolka admina i nie chce dopuscic nikogo innego, to pozostaje tylko jedno wyjscie: dziekuje, postoje.

W naszym gronie (co nie brzmi skromnie, ale ma brzmiec) jestem jedyna osoba, ktora ma jako-takie pojecie o robieniu stron/php/mysql'u a przy tym moze no to poswiecic swoj czas. Idiotyczne jest wiec, zebym nie mial dostepu do serwera i wszystkiego co jest mi potrzebne, szczegolnie jesli zgadzaja sie na to Globy i Zombi.

Tak wiec, albo kwadrix sie opanuje i pokaze, ze jest prawdziwym klubowiczem, udostepniajac serwer, jak proponowal na poczatku, albo niech spada na drzewo. Nie bede tu wklejal rozmow z nim (bo nawet pomijajac prawo, to nie przystoi), ale wierzcie mi, ze byly one po prostu zabawne, a nawet zalosne.

W tej chwili widze (bo kwadrix nie daje oznak checi wspopracy), ze albo szukamy serwera u kogos kto moze nam cos udostepnic, albo zaczynamy rozmowe z providerami – na pewno czesc z nich zaproponuje nam jakies preferencyjne warunki. Troche pieniedzy ze skladek jeszcze zostalo, a wiem ze sa tez osoby, ktore na pewno doloza jeszcze pare PLN (chociazby globy, czy ja).

Problemem zostana konta poczty, ktore kupilismy u Kwadrixa. Ale i ten problem na pewno uda sie nam rozwiazac.

Pozdrawiam.
Pawel.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez XsiX » 16 sty 2004, 20:51

kwadrix napisał(a):Pozmienial rozne rzeczy ktore mi sie wogole nie podobaja np napisy pod logiem.


myślę że forum ma się nie podobać TOBIE tylko nam WSZYSTKIM, a wszystkie zmiany trzeba dyskutować wspólnie. Niestety przy ustalaniu pewnych rzeczy nie da się Ciebie z bliżej nieokreślonych powodów przekonać. Tco_tm jest świetnym webdesignerem i potrafi robić rzeczy na których (nie czarujmy się) kompletnie się nie znasz (ja zresztą też). Póki co mija 2 miesiąc od kiedy forum stoi na Twoim serwerze (skąd inąd świetnie się spisującym) i jak do tej pory wszystko chodzi dobrze (co jest też poniekąd zasługą tco_tm). Popatrz na nowy skin (light) zrobiony przez tco_tm, zdaniem wszystkich klubowiczów jest on najładniejszy ze wszystkich które można wybierać na forum. Wiem że aby cokolwiek zrobić potrzeba jest czasu, którego być może nie masz, ale są osoby które go mają i chcą coś dla klubu zrobić. Bywają sytuacje że wszelkie niezaspokojnoe ambicje trzeba odłożyć na bok i to jest właśnie taka sytuacja. Moja prośba jest taka abyś dał tco_tm dostęp do forum do czasu ukończenia nowej strony. Jak wszystko już będzie dograne możesz mu odebrać dostęp do serwera. I jestem przekonany że to będzie najlepsze rozwiązanie dla nas wszystkich.

peace
XsiX
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Postprzez kwadrix » 16 sty 2004, 21:03

Dzieki ze macie o mnie takie zdanie ale ok :) nic nie mowie :) ale ja dziekuje tez za wspolprace :( przykro mi ze tak wyszlo niektorzy nie doceniaja mojego wkladu i chyba z tego co widze i wiem to tylko jest to tco – dalem dla klubu serwer za ktory byscie musieli zaplacic okolo 1 tys zl niekce juz sie denerwowac i nie bede chamem usuwajac to natychmiast tylko daje wam czas az znajdziecie sobie nowy server :( sorry za moje dobre checi ale chyba nie wyszlo tak jak kceili inni :( To jest ostatni moj post na tym forum
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2003, 20:51
Posty: 116
Skąd: Wałbrzych
Auto: VW Passat B5 1,9 TDI

Postprzez Globy » 16 sty 2004, 21:10

Nam tez bardzo przykro. Przedmowcy doskonale wyslowili sie w sprawie.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez XsiX » 16 sty 2004, 21:26

Myślę że w tym momencie wszystie 4 nasze posty (tco_tm, Globy, ja i Kwadrix) zostały napisane pod wpływem emocji. Aktualnie rozmawiam z Kwadrixem na GG widzę że jest on gotowy na wypracowanie jakiegoś kompromisu. Jak sami wiecie to co zaoferował nam kwadrix dając serwer to i tak strasznie dużo (wszyscy się orientujemy ile to kosztuje). Z mojej rozmowy z Kwadrixem wynika że największy żal ma do tco za wprowadzenie nowego skina oraz poprawki starych bez wcześniejszego uzgodnienia tego z nim. Jednak mimo wszystko jak już wspomniałem jest gotowy na kompromisy. Mam więc następujące pytanie do tco_tm: ile ci potrzeba jeszcze fizycznie czasu aby doprowadzić forum do koncowego wyglądu oraz czy nie możesz tego zrobić "na sucho" u siebie a gotową koncepcję przedstawić na czacie przed tzw. "zarządem" ? Myślę że po drobnych korektach pozostałych 2 skinów forum mogłoby pozostac w obecnej formie. W końcu ani na nethicie ani na tuning.pl nie mieliśmy ŻADNEGO WPŁYWU na jego wygląd. Proponuję ciut ochłonąć i przedyskutować wszystko na spokojnie bez wzajemnego obrażania się.

pozdrawiam
XsiX
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Postprzez XsiX » 16 sty 2004, 21:37

Po rozmowie z Kwadrixem wypracowałem jedyny chyba w tym momencie kompromis. Nie wiem jak to będzie wyglądać ze strony technicznej, ale sprawa wyglądałaby następująco:
A) tco robi gdzieś forum w OSTATECZNYM kształcie,
B) przedstawia całość przed "zarządem" na czacie
C) uzgadniamy ew. poprawki które zostają naniesione
D) forum zostaje umieszczone w KOŃCOWEJ formie na serwerze i nikt nie ma prawa go zmieniać bez wspólnej "zarządowej" akceptacji.
E) Tco_tm nie ma dostępu do forum

To jedyne wyjście na które godzi się Kwadrix i myślę że należy tu uszanować jego wolę. Jeżeli nie godzimy się na tę formę współpracy szukamy nowego serwera. Myślę że plan który wypracowaliśmy nie byłby taki zły mając na uwadze to że na poprzednich forach nie mieliśmy jak już wspomniałem żadnego wpływu na wygląd forum, a jak pewnie wiecie znalezienie serwera takiego jak oferuje kwadrix graniczy praktycznie z cudem. Zastanówmy się wspólnie i podejmijmy jak najbardziej słuszną decyzję.

pozdrawiam ponownie
XsiX
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Postprzez Morder » 16 sty 2004, 22:02

a ja powiem krótko i brzydko.
Walicie w [tiiit] z kwadrixem i wcale mu się nie dziwie jak na to reaguje.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:07
Posty: 897
Skąd: Pułtusk
Auto: MX-3

Postprzez XsiX » 16 sty 2004, 22:06

Morder napisał(a):a ja powiem krótko i brzydko.
Walicie w [tiiit] z kwadrixem i wcale mu się nie dziwie jak na to reaguje.


a ja powiem tylko że NIKT NIE JEST BEZ WINY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Postprzez Zombi » 17 sty 2004, 22:08

Wysłany: 16 Sty 2004 | 20:37 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Po rozmowie z Kwadrixem wypracowałem jedyny chyba w tym momencie kompromis. Nie wiem jak to będzie wyglądać ze strony technicznej, ale sprawa wyglądałaby następująco:
A) tco robi gdzieś forum w OSTATECZNYM kształcie,
B) przedstawia całość przed "zarządem" na czacie
C) uzgadniamy ew. poprawki które zostają naniesione
D) forum zostaje umieszczone w KOŃCOWEJ formie na serwerze i nikt nie ma prawa go zmieniać bez wspólnej "zarządowej" akceptacji.
E) Tco_tm nie ma dostępu do forum


Ja się zgadzam ale co na to TCO i Kwadrix?? Co z dostępem do serwera??
W dalszym ciągu globy ma problemy z aktualizacją. Proszę Kwadrixa o odpowiedzi. A wytykanie że byśmy zapłacili za coś tam tysiąc złotych jest nie na miejscu jeżeli zaproponowałeś to klubowi za free.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:44
Posty: 504
Skąd: Wawka
Auto: Szybkie

Postprzez kwadrix » 18 sty 2004, 00:13

Zombi nie namiejscu ? jakby cenil to co dalem i to co robie dla klubu by tak nie bylo ale jestr inaczej :( zreszta nie mam czasu na pierdoly jezeli wam sie to nie podoba moge sobie isc ze swoimi zabawkami :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2003, 20:51
Posty: 116
Skąd: Wałbrzych
Auto: VW Passat B5 1,9 TDI

Postprzez Paweł » 18 sty 2004, 00:32

Wiesz, po co sie cenic. Gdyby Zombi wycenil to co zrobil dla Klubu, to nawet gdybys Mazde sprzedal, to jeszcze by zabraklo. Po co sie licytowac? Kazdy robi dla Klubu to co moze.

Twoja propozycja pokazuje, ze jednak mozna sie dogadac (nie mniej obiektywnie nie moge sie z nia zgodzic). Mogles dac serwer, to bardzo milo, bo rozwiazalo to jeden z glownych problemow. Nie znasz sie na robieniu stron, to juz nie musisz na sile przejmowac tej dzialki. Na pewno nie umniejszy to twoich zaslug dla Klubu, ktore moim zdaniem byly uczciwie docenione – zostales adminem i moderatorem (to na prawde bardzo duzo).

Pozdrawiam.

P.S. Skad ta niechec do tco_tm? Bo nie rozumiem.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Yooziu » 18 sty 2004, 00:32

nie znam Cie Kwadrix i nic do Ciebie nie mam ale jakos nie moge Cie zrozumiec i nie wiem o co Tobie wlasciwie chodzi?ludzie ktorzy tworza ten klub juz od dlugiego czasu chca sie z Toba jakos dogadac a Ty zachowujesz sie jak dziecko.nawet Twoj tekst z zabawkami idealnie pasuje do tego co soba reprezentujesz. No offence ale musialem sobie ulzyc po przeczytaniu tego wszystkiego :P
Obrazek
ZAPRASZAM DO SKLEPU ONLINE:

www.m-parts.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2003, 00:21
Posty: 227
Skąd: Luboń/k Poznania
Auto: Było BG B3, była BA Z5, jest NA B6 :)

Postprzez XsiX » 18 sty 2004, 02:39

a ja myślę że mimo wszystko się dogadamy i wszysto naprostujemy. W końcu wszystkich nas łączy wspólna pasja i to na nią powinniśmy skierować nasze nie zawsze zaspokojone ambicje.

PEACE
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Koordynatorzy Forum