Dodawanie fotek we własnym temacie zgodnie z regulaminem – coś tu nie gra?

Uwagi na temat działania forum i strony klubowej. Zajrzyj, jeśli masz problemy z działaniem i obsługą.

Postprzez Adriano_4G » 5 mar 2009, 19:45

Może słabo szukałem, ale nie znalazłem nigdzie polemiki nt. tego pkt-u regulaminu, a uważam, że jest delikatnie mówiąc niedopracowany.
Jeżeli ktoś już wcześniej poruszył ten temat to proszę o przeniesienie mojego posta do odpowiedniego wątku. Chodzi mi konkretnie o:
"Dodając nowe/aktualizując galerię fotek – robimy to w pierwszym poście (po zalogowaniu pojawi się przy nim przycisk "zmień"). Staramy się nie zamieszczać ich na innych stronach.
Dopiski do nazw tematów np. "Nowe fotki na str. 7", "SPRZEDAM" itp. będą usuwane."

Załóżmy, że chcę być przykładnym użytkownikiem forum, mam nowe, przepiękne fotki mojego auta po kilku świeżych modach i chciałbym dowiedzieć się co forumowi koledzy o nich sądzą.
Zgodnie z regulaminem umieszczam je w pierwszym poście swojego tematu, którego od kilku miesięcy nikt nie odkopywał i który ma dajmy na to 10 stron.
I co dalej?
Skąd ludzie mają wiedzieć, że dodałem nowe fotki skoro nie mogę nawet o tym napisać?
Mam na gg koledze z klubu pisać, żeby sztucznie zaczął dyskusję nt. tych zdjęć?
Poza tym nie każdemu chce się przeskakiwać do pierwszego postu i czekać aż się załaduje 15 metrów różnych zdjęć od początku zakupu auta tylko po to, żeby zobaczyć te najświeższe.
Nie prościej ustalić, że dodając fotki w swoim temacie dodajemy je obowiązkowo w pierwszym poście (np. w formie miniaturek), żeby ludzie nie musieli szukać fotek po całym wątku (bo rozumiem, że to ma na celu ten pkt. regulaminu) i dodatkowo wedle uznania w ostatnim poście, jeżeli chcemy żeby zostały komentowane?
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2008, 14:21
Posty: 189
Skąd: Leeds/Gdynia
Auto: Type R EP3 04' 245KM

Postprzez Paweł » 5 mar 2009, 20:47

Adriano_4G napisał(a):Nie prościej ustalić, że dodając fotki w swoim temacie dodajemy je obowiązkowo w pierwszym poście (np. w formie miniaturek), żeby ludzie nie musieli szukać fotek po całym wątku (bo rozumiem, że to ma na celu ten pkt. regulaminu) i dodatkowo wedle uznania w ostatnim poście, jeżeli chcemy żeby zostały komentowane?

Jestem za mniej więcej taką interpretacją. Jeśli nie jest ona oczywista, to faktycznie trzeba ten punkt regulaminu przeredagować.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Adaś » 5 mar 2009, 20:58

Adriano_4G napisał(a):Załóżmy, że chcę być przykładnym użytkownikiem forum, mam nowe, przepiękne fotki mojego auta po kilku świeżych modach i chciałbym dowiedzieć się co forumowi koledzy o nich sądzą.

Większość userów pisze wtedy posta "nowe foty str.1"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez check » 5 mar 2009, 21:04

Adaś napisał(a):Większość userów pisze wtedy posta "nowe foty str.1"

sytuacja się komplikuję jeśli już wcześniej nasza wypowiedź jest ostatnią wypowiedzią w temacie. :) Chyba,że napiszemy post pod postem co też nie jest mile widziane. :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2006, 14:29
Posty: 753

Postprzez Adriano_4G » 5 mar 2009, 21:11

kamilgt napisał(a):sytuacja się komplikuję jeśli już wcześniej nasza wypowiedź jest ostatnią wypowiedzią w temacie. :) Chyba,że napiszemy post pod postem co też nie jest mile widziane. :P

dokładnie. :)
chodziło mi generalnie o możliwość równoczesnego dodawania fotek na pierwszej stronie i w ostatnim poście – wydaje mi się, że w niczym to nie przeszkadza, a póki co zgodnie z regulaminem jest zabronione.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2008, 14:21
Posty: 189
Skąd: Leeds/Gdynia
Auto: Type R EP3 04' 245KM

Postprzez Adaś » 5 mar 2009, 23:10

Adriano_4G napisał(a):a póki co zgodnie z regulaminem jest zabronione.

a kto tego pilnuje <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez ravo » 6 mar 2009, 00:25

ja jestem za dodawaniem na kolejnych stronach, sledzimy wtedy cala historie wraz z komentarzami
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 13:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez Grzyby » 6 mar 2009, 11:40

tco_tm napisał(a):Adriano_4G napisał:
Nie prościej ustalić, że dodając fotki w swoim temacie dodajemy je obowiązkowo w pierwszym poście (np. w formie miniaturek), żeby ludzie nie musieli szukać fotek po całym wątku (bo rozumiem, że to ma na celu ten pkt. regulaminu) i dodatkowo wedle uznania w ostatnim poście, jeżeli chcemy żeby zostały komentowane?

Jestem za mniej więcej taką interpretacją. Jeśli nie jest ona oczywista, to faktycznie trzeba ten punkt regulaminu przeredagować.

Ale aktualne zapisy wcale nie negują takiego rozwiązania.
Jest ono jak najbardziej logiczne i często stosowane.

Wszystkie foty na 1 stronie służą przede wszystkim temu żeby – chcąc obejrzeć auto – nie musieć przewalać czasami kilkudziesięciu stron tematu. Na tych stronach te fotki oczywiście mogą być umieszczane z opisem autora, ale nie ma opcji że nie będzie ich w 1 poście.
Ja mam tak zrobione w swoim temacie i wg mnie jest przejrzyście i jasno – kto chce same foty ogląda pierwszy post, kto chce również poczytać przegląda całość.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Globy » 6 mar 2009, 12:54

Zgadzam się z zamysłem tematu i proponuję uściślić Regulamin. Zdjęcia można dodawać w ostatnim poście przez podbicie tematu i – jak wyjaśnił Mariusz – eksportować ich kopię do pierwszego posta dla pełnego rozeznania <usmiech> Regulamin zabrania tylko adnotacji o nowych fotkach w temacie i niech tak zostanie.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Koordynatorzy Forum