Jak często używasz IRC'a?

Uwagi na temat działania forum i strony klubowej. Zajrzyj, jeśli masz problemy z działaniem i obsługą.

Jak często używasz IRC'a?

Ankieta wygasła 29 mar 2009, 17:21

codziennie, dzień bez IRC'a to dzień stracony
3
6%
często
4
8%
tylko czasami wpadam, bo wózki drogie
5
10%
raz na ruski miesiąc
16
33%
a co to IRC?
9
18%
wolę zamienić IRC'a na shoutbox
12
24%
 
Liczba głosów : 49

Postprzez ravo » 3 mar 2009, 23:50

krzych napisał(a): Zagadkowe prawda?

Neo ?
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 12:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez krzych » 4 mar 2009, 21:25

Blue or red pill? :P
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 15:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez sq2jul » 12 mar 2009, 20:43

tiaa i potem sie mowi tyle o gwaltach... ;)

Krzych ty to wogole trudny przypadek jestes :D Kto dzisiaj z linuksa korzysta?! Wez nie rob szopek bo ja wiem i tak ze łyndołs to jedyny sluszny system :P A do edycji tekstu tylo mikrosoft łyrd <lol>
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 20:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez krzych » 13 mar 2009, 23:50

Ja trudny? :P No co Ty :P

A tak nawiasem, M$ $$ie :P

A w ogole to robta co chceta, o :P
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 15:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez Myjk » 18 mar 2009, 13:56

krzych napisał(a):A w ogole to robta co chceta, o język

Nie no... zostawcie titanica! hahaha
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez mcbeth » 5 sie 2009, 12:18

Czy myślicie, że byłoby możliwe zaopatrzyć IRC-a w jakiegoś bot-a – taką "Majstra Madzię". Nigdy nie konfigurowałem bota i nie wiem, czy potrafiłby np. odpowiedzieć na proste pytania na podstawie słów – kluczy (jesień idzie, znowu o Webasto będą pytać <lol> ) Jest wiele powtarzalnych tematów dot. choćby '6' – ściąganie, akcje serwisowe, SCV, podciśnienia itd.
W dodatku takiego IRC-a należałoby jakoś graficznie wyeksponować (ze zdjęciem ;) ).
2B || !(2B) ? by mcbeth
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2007, 13:29
Posty: 817
Skąd: 3miasto
Auto: M6 GG1 MZR-CD 143KM '07 Active+ / Legacy 2.0R 165KM AT S-AWD '07

Postprzez Globy » 5 sie 2009, 12:42

Super pomysł hahaha

"bierze olej" –> remont
"stuka magiel" –> nasmaruj wieloklin
"rdza na nadkolach" –> ten typ tak ma
"ręczny nie działa" –> zaciski, zaciski
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 21:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez sq2jul » 5 sie 2009, 13:43

da sie to zrobic – moze nie na zasadzie konwersacji a bardziej wydawania polecen w postaci slow-kluczy. Nie jest to kwestia konfiguracji a napisania odpowiedniego skryptu naprzyklad w tcl'u (jezeli to mialoby dzialac na eggdropie). W kazdym razie IMHO to bardziej sztuka dla sztuki – lepiej pomyslec nad dobrze usystematyzowana Wiki – forum ma to do siebie, ze mozna tutaj duzo znalezc ale najczesciej jest to mocno rozwalone po tematach – no i wyszukiwarka w phpbb to jakas porazka...
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 20:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez krzych » 5 sie 2009, 19:58

sq2jul napisał(a):da sie to zrobic

Prawda. Nawet mozna dosc zaawansowanego, nie tylko kluczowe slowa

sq2jul napisał(a):sztuka dla sztuki

Prawda, ludzie maja gdzies irc, wola obrazki

sq2jul napisał(a):usystematyzowana Wiki

Prawda, forum ssie jesli chodzi o szukanie, wiki byloby super

Globy napisał(a):"bierze olej" –> remont
"stuka magiel" –> nasmaruj wieloklin
"rdza na nadkolach" –> ten typ tak ma
"ręczny nie działa" –> zaciski, zaciski

Lepiej zamiast stroic sobie zarty, wez slowa Julka do serca i zacznij knuc ;P Chetnych do tworzenia bedzie wielu, redaktorow juz masz (moderatorzy, Ci co bardziej techniczni). Forum fajna rzecz, ale do odkryc – do usystematyzowanej wiedzy wiki o niebo lepsza
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 15:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez Globy » 5 sie 2009, 22:19

Mam dużo pracy, ale może Ty się nudzisz? :P
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 21:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez krzych » 5 sie 2009, 23:16

Globy napisał(a):Mam dużo pracy, ale może Ty się nudzisz? język

Myslenie wiele czasu nie zabiera. Wykonawcy juz wspomnialem, znalezliby sie. Jak ja bede mial klub, pewnie czas sie znajdzie ;P Zreszta nie majac w tym zadnego interesu (moglbym tylko czytac i czerpac z tego zysk, ew. pytac o moje tylko problemy) udzielam sie na tym forum i nie mam nawet z tego zadnego statusu klubowicza czy innych profitow. Ty masz (status prezesa, darmowe zloty itp :P oplaty pominmy, bo to jakis drazliwy temat z tego co wczesniej wyczytalem).

I wiesz co? Ja tez mam duzo pracy, a mimo to sie udzielam :P
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 15:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez krzych » 5 sie 2009, 23:29

Porek napisał(a):W sensie, że Globy się nie udziela?

Podtekstow szukasz – czy ja napisalem ze sie nie udziela?
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 15:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez krzych » 6 sie 2009, 00:04

krzych napisał(a):
Porek napisał(a):W sensie, że Globy się nie udziela?

Podtekstow szukasz – czy ja napisalem ze sie nie udziela?


Gdzie ja szukam podtekstow? Odpowiedzialem na Twoja wyrazna sugestie.

A wyrazna sugestia czegos, czego nie mogles znalezc w mojej wypowiedzi wyglada wyraznie na szukanie podtekstow.

Poza tym, odpowiedz nie byla w zasadzie do Ciebie, wiec tym bardziej i jasniej – po co Ci tak dziwna nie zwiazana z tematem informacja? Co chcesz uzyskac poprzez odpowiedz? Jesliby nawet zdarzylo sie tak, ze napisalbym cos takiego to co, skarcisz mnie? :P Nie moge miec zdania innego niz Ty? :P A moze Globy wolalby cos powiedziec od siebie? :P

Nie kumam, zaczepiasz, a poznej jeszcze sugerujesz, ze to ja zaczepiam, bez sensu.

PS. Dodam jeszcze od siebie tym razem – uwago odnosnie funkcjonowania strony sa chyba jeszcze bardziej drazliwe niz temat oplat, niestety akurat ten temat mnie interesuje...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 15:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez Paweł » 6 sie 2009, 00:48

krzych napisał(a):akurat ten temat mnie interesuje...

Więc co konkretnie Cię interesuje?
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 14:13
Posty: 11059 (565/888)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Globy » 6 sie 2009, 10:59

krzychu, lubię Cię i uważam za inteligentnego kolesia, chociaż Twoje posty bywają irytujące... ale któż z nas nie trzaska OT :P Nie jest tajemnicą, że mój kalendarz pęka w szwach od pomysłów i prywatnie już dawno uważam, że prowadzenie Klubu jest ponad moje możliwości czasowe. Jeśli chodzi o moje udzielanie się, to częściej próbuję komuś pomóc niż posuszyć zęby do monitora. Żałuję czasami, że moja praca nie polega na odpękaniu swojego od 8 do 16 albo nie mam bogatych starych, bo wtedy mógłbym poświęcać Klubowi (a przede wszystkim pieszczeniu swoich samochodów) więcej czasu.

krzych napisał(a):Ty masz (status prezesa, darmowe zloty itp język oplaty pominmy, bo to jakis drazliwy temat z tego co wczesniej wyczytalem).

Nie wiem, co masz na myśli. Jeśli chciałbyś zerknąć do bilansu i sprawdzić, czy płacę za wjazd, nocleg i dorzucam do tego od siebie czas, paliwo i rachunki telefoniczne poświęcone na załatwienie tysiąca spraw – wystarczy PW <usmiech> To zresztą dotyczy wielu osób funkcyjnych. Składkę od lat płacę regularnie w wysokości 100 zł.

Co do pomysłu bota, uważam go za sensowny i dziękuję za zgłoszenie, ale ani nie mam trzeciej ręki, ani zdolności do wykonania. Ponadto gdybym miał mu dać priorytet, byłby niski. Gdyby znalazła się osoba, która bez kopa w d... sama weźmie się do roboty – okej. W innym wypadku sądzę, że wystarczy poradnik w dziale Mazda 6 i podwieszone FAQ. Na internetowy analfabetyzm nie pomogą żadne obrazki.

krzych napisał(a):PS. Dodam jeszcze od siebie tym razem – uwago odnosnie funkcjonowania strony sa chyba jeszcze bardziej drazliwe niz temat oplat, niestety akurat ten temat mnie interesuje...

Nie są drażliwe. Jeśli jednak pijesz do własnych problemów z nieznikającymi oznaczeniami nieprzeczytanych tematów – tak, nikt się tym nie zajmie. Problem jest szczątkowy, a roboty – jeśli dobrze zinterpretowałem wcześniejsze diagnozy Pawła – dużo. Może ktoś myśli, że się lenimy, ale w Klubie zawsze jest co robić. Inna sprawa, że mamy za sobą wiele zarwanych nocy i walk czasem, a też chcemy mieć z tego trochę przyjemności. Dziękuję za uwagę.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 21:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Myjk » 6 sie 2009, 13:24

Globy napisał(a):Co do pomysłu bota, uważam go za sensowny i dziękuję za zgłoszenie, ale ani nie mam trzeciej ręki, ani zdolności do wykonania. Ponadto gdybym miał mu dać priorytet, byłby niski. Gdyby znalazła się osoba, która bez kopa w d... sama weźmie się do roboty – okej. W innym wypadku sądzę, że wystarczy poradnik w dziale Mazda 6 i podwieszone FAQ. Na internetowy analfabetyzm nie pomogą żadne obrazki.

Osobiście nie uznaję botów na IRCu, z tego też powodu powstała niezależna sieć na potrzeby tylko klubu – aby mieć nadeń całkowitą kontrolę bez pilnowania botów-srotów. Bot-encyklopedia to marnowanie czasu. Ilość osób która wpada na IRCa jest znikoma, a nakład pracy do włożenia w takiego bota niewspółmierny do korzyści. Zresztą IRC nie został stworzony do rozwiązywania problemów technicznych, tylko do luźnych, bezpośrednich pogawędek – takich jak toczą się na czaterii. Po informacje dot. techniki trzeba sięgać na forum – i jeśli już ktoś przychodzi, to go po prostu odsyłam(y) na forum, czasem z podaniem odpowiedniego tematu – osobiście z wyszukiwarką nie mam problemów. Oczywiście gadamy też o motoryzacji, bo przecież to nas głównie łączy.

Mnie tylko jedno zastanawia – czemu mcbeth poruszyłeś ten temat?
Przecież nie bywasz na IRCu (naszym) ;)
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez mcbeth » 6 sie 2009, 13:54

Myjk napisał(a):Mnie tylko jedno zastanawia – czemu mcbeth poruszyłeś ten temat?
Przecież nie bywasz na IRCu (naszym)

Bo nie ma żadnego bota do pogadania <lol> .
Swoją drogą czasem żal mi biednych modów po raz 10001 piszących – "popraw temat, przeczytaj regulamin". <głaszcze> Co to za robota !
2B || !(2B) ? by mcbeth
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2007, 13:29
Posty: 817
Skąd: 3miasto
Auto: M6 GG1 MZR-CD 143KM '07 Active+ / Legacy 2.0R 165KM AT S-AWD '07

Postprzez Myjk » 6 sie 2009, 14:25

mcbeth napisał(a):Bo nie ma żadnego bota do pogadania

Ja jestem. ;)

mcbeth napisał(a):Swoją drogą czasem żal mi biednych modów po raz 10001 piszących – "popraw temat, przeczytaj regulamin". głaszcze Co to za robota !

A... to Ty bota na forum chciałeś postawić na wzór takiego z IRCa?
Hm... no to już byłoby warte rozważenia – ale to nie ten temat. :]
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez krzych » 10 sie 2009, 11:32

Globy napisał(a):Co do pomysłu bota, uważam go za sensowny i dziękuję za zgłoszenie, ale ani nie mam trzeciej ręki, ani zdolności do wykonania. Ponadto gdybym miał mu dać priorytet, byłby niski. Gdyby znalazła się osoba, która bez kopa w d... sama weźmie się do roboty – okej. W innym wypadku sądzę, że wystarczy poradnik w dziale Mazda 6 i podwieszone FAQ. Na internetowy analfabetyzm nie pomogą żadne obrazki.

Najpierw na temat: napisalem wyraznie ze swojej strony, ze nie bot,a wiki – to o wiele lepszy pomysl


Globy napisał(a):krzych napisał:
Ty masz (status prezesa, darmowe zloty itp język oplaty pominmy, bo to jakis drazliwy temat z tego co wczesniej wyczytalem).

Nie wiem, co masz na myśli. Jeśli chciałbyś zerknąć do bilansu i sprawdzić, czy płacę za wjazd, nocleg i dorzucam do tego od siebie czas, paliwo i rachunki telefoniczne poświęcone na załatwienie tysiąca spraw – wystarczy PW usmiech 2 To zresztą dotyczy wielu osób funkcyjnych. Składkę od lat płacę regularnie w wysokości 100 zł.

Teraz nie na temat: chodzi mi o to, ze Ty masz jak najbardziej powody aby dbac o swoje wlasne forum i ze powinno Ci zalezec – chodzi mi tez o to, ze mimo to, ze moje wysilki nie sa tu raczej nijak doceniane, mi tez zalezy i dlatego "d*pe truje".

tco_tm napisał(a):Więc co konkretnie Cię interesuje?

Jesli o Ciebie chodzi, to tylko poprawne funkcjonowanie tego co jest + nowa wyszukiwarka jesli masz czas, bo ta jest ohydna i niefunkcjonalna. Rzucalem tez temat sledzenia przeczytanych watkow inaczej zamiast spamu pocztowego, ale widac nie czytasz, bo wiedzialbys o co mi chodzi...
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 15:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez Paweł » 10 sie 2009, 20:06

Skoro tak do tego podchodzisz, to wybacz, ale twoje wysiłki i poświęcenie są zbędne, a nazwanie ich "truciem d*py" bardzo celne.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 14:13
Posty: 11059 (565/888)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderatorzy

Koordynatorzy, Koordynatorzy Forum