Nasze Mazdy – propozycja

Uwagi na temat działania forum i strony klubowej. Zajrzyj, jeśli masz problemy z działaniem i obsługą.

Postprzez lukster » 11 lip 2008, 08:50

ravo napisał(a):mozna jedynie wybrac pare ciekawych aut i wstawic np na strone klubowa

Ale co to da ? Jak to wpłynie na tygiel jakim jest NM ?

ravo napisał(a):Wkurzaja mnie te teksty, ze to nie forum mazdy tylko ogolnotowarzyskie bo tak nie jest

To skąd te teksty w takim razie? Nie sądzę, żeby chodziło o to, że kilku aktywnych forumowiczów ma auta innej marki. Mi to absolutnie nie przeszkadza. Sądzę, że chodzi o to , że samochody i to co z nimi robimy zeszły na drugi plan, a aspekt towarzyski jest najistotniejszy. Nie znam drugiego takiego forum motoryzacyjnego.

ravo napisał(a):Mowcie wprost co was razi abysmy mogli temu zaradzic

Właśnie mówimy i natychmiast atak władz – precz rebelianci !! :P
ravo napisał(a):Czy vice jezdzacy fiatem czy pare osob na 10 tys udzielajacych sie majac inne auta niz mazdy

Fiat to prawie jak Mazda ;)

makoshark napisał(a):wprowadzcie podzial wg modelu, bo teraz to jest burdel straszny

Średnio to do mnie przemawia, ale fakt, trochę ładu i porządku by było. Przyznam szczerze, że zaglądając do NM poruszam się głównie po wątkach dot. Mx3 i pewnie nie tylko ja więc ten podział nie jest złym pomysłem.
makoshark napisał(a):Co to za roznica czy samochod jest przerobiony czy nie, mazda to mazda

Odpowiedz mi wtedy na pytanie jaki jest sens pokazywania kolejnego seryjnego samochodu? Bo jest mój?? Moderator powinien pisać w takich topicach "było, użyj szukajki, temat leci do kosza". Czemu tego nie robi?

makoshark napisał(a):wszyscy ci co maja zalozone jakies dokladki do tego felgi i obnizone zawieszenie beda chcieli byc w tym dziale bo przeciez to tez jest tuning

A ja chcę być moderatorem NM, Bo mam 2 ręce, 2 nogi, głowę (chyba) i komputer.
I co ? Nie jestem.

Stworzenie działu z projektami nie miałoby na celu faworyzowania kogokolwiek, wyciągania przed szereg itp. Chodzi o to by dać inspirację innym do działania, pokazać, że Mazdy potrafią być szybkie i piękne. Wiele osób szuka nas na MS po spotkaniu na mieście, z marnym skutkiem. Nie znająć nicka z forum nie ma szans. Często słyszę "Bananowe forum", nie wiem jak to rozumieć ale traktuję to jako epitet i pod osłoną nocy muszę bronić honoru na ulicach trójmiasta, na szczęście z powodzeniem :D
Zamiast więc bić pianę o to, że Zdzisio ze swoją seryjną 121 może czuć się dotknięty niemożnością zaprezentowania bryki w dziale modowanych aut, zastanówmy się jak pokazać "pazur". A parę autek fajnych mamy. Żeby nie było, że się tam pcham, moja Mx3 prawie seria ;) Może w przyszłym roku :]
'08-'11 Mazda Mx3 klze-T '94 370HP ET12,35@1,0bar
'11-'?? BMW e30 '90 m50b25 ???HP ET??,??@?,?bar :)
Boost is like a crack. Once you go up you won't wanna come down
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2005, 07:23
Posty: 1181
Skąd: Muszaki, Wawa, Polska
Auto: Mx3 k8
Mx3 klze
Mx3 klze turbo
E30 M50B25 '90 RIP
Afa Romeo 156 Sportwagon 1,9 jtd
Citroen C4 2.0HDI

Postprzez Mako » 11 lip 2008, 09:09

Luki1010 napisał(a):Odpowiedz mi wtedy na pytanie jaki jest sens pokazywania kolejnego seryjnego samochodu?

a jaki jest sens pokazywania kolejnego samochodu ktory np ma wsadzone kl-ze pod maske wiem ze kupe pracy czasu i pieniedzy to pochlonelo ludzi ktorzy to robili ale to jest robienie aut na jedno kopyto i znowu wracamy do pkt wyjscia bo samochod juz nie jest zjawiskowy i ma niewiadomo co.
nie wiem jakie auta mialy by tam trafiac, dla jednego to jest super przerobka a dla drugiego tamto wiec dlaczego ktos mialby decydowac czy np moje auto nie trafi do aut przerabianych skoro rozni sie od tysiecy takich samych 323F
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez lukster » 11 lip 2008, 09:31

makoshark napisał(a):a jaki jest sens pokazywania kolejnego samochodu ktory np ma wsadzone kl-ze pod maske

Zaczynasz sie bawić w dopi**dalanki, niefajnie. Nie będę dyskutował w taki sposób. Mógłbym cię zapytać po kigo grzyba chwalisz się włożeniem kawałka filcu do BJ ale tego nie zrobię :P
'08-'11 Mazda Mx3 klze-T '94 370HP ET12,35@1,0bar
'11-'?? BMW e30 '90 m50b25 ???HP ET??,??@?,?bar :)
Boost is like a crack. Once you go up you won't wanna come down
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2005, 07:23
Posty: 1181
Skąd: Muszaki, Wawa, Polska
Auto: Mx3 k8
Mx3 klze
Mx3 klze turbo
E30 M50B25 '90 RIP
Afa Romeo 156 Sportwagon 1,9 jtd
Citroen C4 2.0HDI

Postprzez Mako » 11 lip 2008, 09:45

Luki1010 napisał(a):Zaczynasz sie bawić w dopi**dalanki, niefajnie. Nie będę dyskutował w taki sposób.

nie bawie sie w do*ierdalanki. chodzi mi o to zeby pokazac ze dla kazdego co innego jest wazne.
Luki1010 napisał(a):Mógłbym cię zapytać po kigo grzyba chwalisz się włożeniem kawałka filcu do BJ ale tego nie zrobię język

wlasnie zaczynasz sie bawic, bo ja nie stekam ze chce miec osobny dzial dla tych co wsadzili sobie kawalek filcu pod podloge zeby miec ciszej w samochodzie, robie to w swoim temacie i jakbys nie wszedl do niego nawet bys nie wiedzial
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez Pajko » 11 lip 2008, 10:36

A wg Mnie tak jak piszecie dział projekty czy jak by to tam zwał nie koniecznie muszą sie zaliczac do modyfikacji mechanicznych , bo dla mnie takowym projektem jest np (nieskromnie ujmując) moj przypadek gdzie odbudowalem auto od podstaw i zdjecia byly wzucane na bierzaco i kazdy widzial jak postepuja prace przy mojej Madzi , dla Mnie to jest rownież projekt . Takim projektem moze byc np pokazanie modyfikacji jakie wlascicel przeprowadzil od poczatku posiadania auta pokolei opisujac co zmienil itp nie mowie tu o np a wymienilem sobie naklejke na szybie czy folike na drzwiach itp ale gruntowne mdy typu zmiana zawiasu , body kitu czy jakis trudnodostepnych czesci co jednak w naszych autach nie wystepuje tak jak w przypadku Civic'a czy BMW . Takie jest moje zdanie i jezeli by ten dzial wygladal tak jak napisalem ze nie tylko beda sie liczyc modyfikacje mechaniczne to jestem jak najbardziej za , seryjne wozy mialy by swoj dzial a takie orzy ktorych ktos wlozyl duzo pracy i serca swoj jestem na tak .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2005, 21:18
Posty: 2563
Skąd: Tarnów
Auto: GMC Safari Hi-top , Skoda Fabia III 1,2 Tsi

Postprzez lukster » 11 lip 2008, 10:46

Pajko napisał(a):nie koniecznie muszą sie zaliczac do modyfikacji mechanicznych , bo dla mnie takowym projektem jest np (nieskromnie ujmując) moj przypadek gdzie odbudowalem auto od podstaw i zdjecia byly wzucane na bierzaco i kazdy widzial jak postepuja prace przy mojej Madzi , dla Mnie to jest rownież projekt

Jak najbardziej
'08-'11 Mazda Mx3 klze-T '94 370HP ET12,35@1,0bar
'11-'?? BMW e30 '90 m50b25 ???HP ET??,??@?,?bar :)
Boost is like a crack. Once you go up you won't wanna come down
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2005, 07:23
Posty: 1181
Skąd: Muszaki, Wawa, Polska
Auto: Mx3 k8
Mx3 klze
Mx3 klze turbo
E30 M50B25 '90 RIP
Afa Romeo 156 Sportwagon 1,9 jtd
Citroen C4 2.0HDI

Postprzez Pajko » 11 lip 2008, 11:07

Wiec jestem jak najbardziej za .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2005, 21:18
Posty: 2563
Skąd: Tarnów
Auto: GMC Safari Hi-top , Skoda Fabia III 1,2 Tsi

Postprzez brii » 11 lip 2008, 11:23

Pajko napisał(a):dział projekty

<spoko>
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Adaś » 11 lip 2008, 12:10

makoshark napisał(a):pewnie zaraz ktos sie odezwie ze jest szukajka od tego

jak już "niedługo" ( <lol> ) będzie nowe forum to szukajka będzie sprawniejsza, ale chyba się nie doczekamy tego :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez wronx » 11 lip 2008, 12:11

Ale tu gorąco!
Jestem za, a nawet przeciw. Dobrze by było wyodrębnić ciekawe, nietuzinkowe auta (optycznie i mechanicznie). Ale nie zazdroszczę temu, który będzie je selekcjonował. Aby to sprawnie działało trzeba określić jasne zasady.
Podział NM na modele też mi się podoba.
function over fashion
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 sty 2008, 11:37
Posty: 297
Skąd: Olsztyn
Auto: MX-3 KLZE

Postprzez Grzyby » 11 lip 2008, 15:15

Luki1010 napisał(a):A ja chcę być moderatorem NM, Bo mam 2 ręce, 2 nogi, głowę (chyba) i komputer.
I co ? Nie jestem.

Najpierw trzeba być klubowiczem ...

Luki1010, może jasno określisz kryteria dla takiego działu?
Chciałbym je zobaczyć.

Co miałoby tam być? Auta po swapach silników? A co w nich takiego "zjawiskowego"?
Z obniżonym zawieszeniem, większymi/mniejszymi felgami?
Z 5 spoilerami z tyłu czy żółtymi szybami?
A może wystarczą zwykłe 626 GE z przednim układem hamulcowym z Mazdy 6 ?
A może mój klekot się załapie? Tylko z jakiego powodu? Bo ma 152 KM zamiast 136 ?? Taka sensacja? Wątpię ...

Czemu np. auto Pajko (bez urazy Piotrek) miałoby się tam znaleźć? Bo nie miało podłogi i została odbudowana i dostała nowe felgi? Moje poprzednie auto też miało robioną blacharkę i nowy lakier. Fakt – felg brakło – to chyba dyskwalifikuje ......
Czy może kryterium będzie kwota wydana na zmiany? <glupek2>

Im więcej to czytam tym dochodzę do wniosku że byłyby tam głównie MX3 z KL lub KLZE, czy inne auta z tymi silnikami. I byłoby w tym takiego wyjątkowego?

A może auto jakim wcześniej jeździł Sebas – 626 GE Comprex w którym podmieniona byłagłowica z auta poprzedniej generacji i zdemontowany Comprex. To jest wyczyn (auto jeździło).
Tylko dlaczego? Bo działało coś co nie miało prawa (teoretycznie) działać? A auto ledwo się ciągnęło?

Dział NaszeMazdy został stworzony właśnie po to do czego służy w tym momencie.
Co więcej – auta Klubowiczów mają być pokazywane na stronie głównej www.mazdaspeed.pl
Nie widzę powodów do powstania kolejnego działu. Zresztą jest temat o autach po tuningu w HP <lol>

Uważam pomysł (przynajmniej w obecnej formie) za niecelowy i pozbawiony sensu.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Pajko » 11 lip 2008, 15:36

Grzyby napisał(a):Czemu np. auto Pajko (bez urazy Piotrek) miałoby się tam znaleźć? Bo nie miało podłogi i została odbudowana i dostała nowe felgi? Moje poprzednie auto też miało robioną blacharkę i nowy lakier. Fakt – felg brakło – to chyba dyskwalifikuje ......


Mariusz ja nie mowilem ze moje auto mialo by sie tam znalesc a chodzilo mi o danie przykladu zeby ni eszufladkowac "projektów" tylko do zmian mechanicznych .

P.S nie poczułem sie urażony wiec spoko hehe :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2005, 21:18
Posty: 2563
Skąd: Tarnów
Auto: GMC Safari Hi-top , Skoda Fabia III 1,2 Tsi

Postprzez Globy » 11 lip 2008, 15:54

Mysle, ze Mariusz napisal o wszystkim, co moglem dodac do tej dyskusji. Rowniez zreszta uwazam, ze jesli juz – kwalifikujmy takze dziedzine tuningu optycznego. W skladzie Zarzadu nie planujemy obecnie rozszerzania/modyfikacji topografii forum MazdaSpeed, a ewentualne kroki zostana poczynione dopiero po instalacji phpbb3 (w nieokreslonej przyszlosci, niestety).

Obawiam sie rowniez, iz dzial Projekty wzbudzilby zupelnie niepotrzebne sensacje, bedace dla nas – kadry zarzadzajacej Klubem – strata czasu i energii. Daleki jestem od podawania stricte przykladow sytuacji, aczkolwiek moim projektem jest zawsze utrzymanie auta w totalnej serii. Projektem <usmiech> Jesli zas mamy odnosic sie do sytuacji innych for, slowo to zamyka raczej pojecie pelnej modyfikacji egzemplarza, zarowno mechanicznej, jak i wizualnej – garstka takich na naszym forum, a tylko czesc przynalezaca do grona Klubowiczow.

Dziekujemy za pomysl, niemniej oddamy sie realizacji innych.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Adaś » 15 lip 2008, 19:43

jak za 3 lata przejdziemy na nowe forum, to w Tuningu będzie można zrobić subforum
projekty
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez oblivion » 30 lip 2008, 21:26

Jeżeli chodzi o dział NM to uważam, że przydałby się w nim podział na 323, 626 itp ułatwiłoby to przeglądanie zainteresowanych modeli, o czym już była chyba mowa.
tyle z mojej strony ;)
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2006, 20:47
Posty: 3269 (1/0)
Skąd: Sanok
Auto: Subaru XV Crosstrek 2.0 benz 2015

Postprzez Boris86 » 5 sie 2008, 12:34

brii napisał(a):Sądzę, że duża część entuzjastów motoryzacji jest zainteresowana nieprzeciętnymi samochodami uśmiech

Zgadzam sie w 100%
Zwiedzając tematy w Nasze Mazdy szukam czegoś ciekawszego niż kolejna seryjna mazda. Trudno to wyłapać z 45-46 stron...
Nawet jeśli tych MX-3 z 2,5l pod maską jest 10 to fajnie jak by te tematy były wyróżnione bo chętnie bym sie dowiedział, który właściciel, w jakim przypadku napotkał, jakie problemy. A 10 pośród dziesiątek czy setek seryjnych MX-3 to i tak elita.
Tak samo jak przykładowo Fiva MX-5 nie powinna ginąc wg mnie w nawałnicy bardzo popularnych ostatnio w PL MX-5....
Oglądanie kolejnej dopiero co kupionej mazdy niektórych może zniechęcać. Sam pewnien jestem ze nie znam wszystkich ciekawych aut na forum ... i pewnie nie poznam bo nie mam ochoty otwierac wszystkich tematów po kolei. Dla tych których nie zniechęca takie coś... był by zwykły dział NM...
Dla tych którzy szukają rodzynków znacznie wyróżniających sie był by dział Projekty.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 gru 2004, 00:03
Posty: 1154 (0/5)
Skąd: Łódź
Auto: 323 BG KL V6
RX-8 Pandem v12
RX-8 RB25DET Neo
RX-8 R3
300ZX Strosek
Viper GTS
Cuda TT
Crossfire SRT6
Corvette C5
E30 325cabrio, E39 523

Postprzez lukster » 5 sie 2008, 12:44

Adaś napisał(a):będzie to niesprawiedliwe w stosunku do innych userów

loockas napisał(a):forum MS nie jest forum tuningowym. Mazda tunigowa czy nie, powinna leżeć w NM

Grzyby napisał(a):Uważam pomysł (przynajmniej w obecnej formie) za niecelowy i pozbawiony sensu.

Globy napisał(a):Dziekujemy za pomysl, niemniej oddamy sie realizacji innych.

:)
Szkoda klawiatury Boris
'08-'11 Mazda Mx3 klze-T '94 370HP ET12,35@1,0bar
'11-'?? BMW e30 '90 m50b25 ???HP ET??,??@?,?bar :)
Boost is like a crack. Once you go up you won't wanna come down
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2005, 07:23
Posty: 1181
Skąd: Muszaki, Wawa, Polska
Auto: Mx3 k8
Mx3 klze
Mx3 klze turbo
E30 M50B25 '90 RIP
Afa Romeo 156 Sportwagon 1,9 jtd
Citroen C4 2.0HDI

Postprzez Sokool » 5 sie 2008, 12:47

Mam pomysła :]
Wystarczy zrobić w NM spis treści – linki do poszczególnych tematów (podzielone na przykład modelami) i przy każdym opis czy seria, czy jakieś modyfikacje (np. tuning mechaniczny, tuning optyczny, car audio).
To powinno zadowolić osoby które szukają tuningowanych samochodów, osoby które chcą oglądać tylko wybrane modele.
Nawet mogę coś takiego zrobić w ramach rehabilitacji za opieprzanie się w 323 :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2004, 18:10
Posty: 2737 (1/10)
Skąd: Tychy
Auto: na gaz

Postprzez lukster » 5 sie 2008, 12:52

Sokool napisał(a):Mam pomysła krzywy

I to się chwali ;)
Tak czy siak wydaje mi się, że dotarło do władz, że coś trzeba z tym zrobić. Szczycimy się najbardziej uporządkowanym forum motoryzacyjnym a w NM burdello aż miło.
'08-'11 Mazda Mx3 klze-T '94 370HP ET12,35@1,0bar
'11-'?? BMW e30 '90 m50b25 ???HP ET??,??@?,?bar :)
Boost is like a crack. Once you go up you won't wanna come down
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2005, 07:23
Posty: 1181
Skąd: Muszaki, Wawa, Polska
Auto: Mx3 k8
Mx3 klze
Mx3 klze turbo
E30 M50B25 '90 RIP
Afa Romeo 156 Sportwagon 1,9 jtd
Citroen C4 2.0HDI

Postprzez Fiveopac » 5 sie 2008, 15:31

Cos jest na rzeczy, szczerze powiedziawszy nie raz sie zaskakuje jakie skarby kryja sie w czelusciach dzialu NM a gdyby nie przypadkowe wyciagniecie ich na wierzch, nigdy bym do niech nie dotarl. Jesli nie osobny dzial do ktorego trafialy by auta ktore sa reprezantacja klubu i jego reklamowka, niekoniecznie swapy w 121 z 1.3 na 2,5 v6 ale takze youngtimery czy inne perelki klubowe to chciaz jakis FAQ , czy inny Hall of Fame :)
Less roof, more fun
Obrazek
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4294 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Koordynatorzy Forum