Czy admini na forum sa pedantami regulaminowymi?

Uwagi na temat działania forum i strony klubowej. Zajrzyj, jeśli masz problemy z działaniem i obsługą.

Postprzez Pajko » 14 gru 2006, 00:40

janosik napisał(a):Puhcio ale ja nie mam tyle czasu , wez pod uwage ze ja pracuje i nie mam czasu zeby poprawiac czyjes wypociny



to chyba ja pisalem o ile dobrze pamietam , wiec odpisze na
janosik napisał(a):jak nie masz czasu to się tym nie zajmuj bo może więcej z tego złego niż dobrego


wstap do klubu i staraj sie kiedys moze zostaniesz modem zobaczysz jak to fajnie jak rzucisz czyms do kosza i za minute to samo , pamietaj ze medal ma dwie strony !!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2005, 21:18
Posty: 2563
Skąd: Tarnów
Auto: GMC Safari Hi-top , Skoda Fabia III 1,2 Tsi

Postprzez janosik » 14 gru 2006, 00:42

Ja w klubie juz byłem i składki tez płaciłem kolego, ale ze nie mam czasu się udzielać to zrezygnowałem i Tobie tez tak radzę.
"pewne kobiety sa bezcenne za wszystkie inne zaplacisz karta MASTERCARD"
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2004, 23:45
Posty: 52
Skąd: Łódź
Auto: xedos6

Postprzez Pajko » 14 gru 2006, 00:48

janosik uwierz mi na slowo ale ja napewno nie zrezygnuje z powodu braku czasu , zabardzo lubie swoja "prace" na forum i atmosfere tu panująca i wlasnei dzieki takim jak ty jest ona co jakis czas mącona . Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2005, 21:18
Posty: 2563
Skąd: Tarnów
Auto: GMC Safari Hi-top , Skoda Fabia III 1,2 Tsi

Postprzez janosik » 14 gru 2006, 00:52

mi tylko chodzi oto ze jak cie to męczy i nie masz czasu pomagac tylko stac cie na wywalanie wszystkiego do kosza to moze niema to sensu. o mnie nie chodzi bo ja z mazdą jestem juz pare lat i sobie radzę tylko o nowych którzy piszą "jestem nowy czy ktoś może i pomuc " a odpowieź tak oczywiście poczytaj regulamin i kosz :)
"pewne kobiety sa bezcenne za wszystkie inne zaplacisz karta MASTERCARD"
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2004, 23:45
Posty: 52
Skąd: Łódź
Auto: xedos6

Postprzez Pajko » 14 gru 2006, 00:55

Uwierz mi że tak jest lepiej poleeci kogos ogloszenie 2 razy do kosza za 3 napisze je poprawnie i bedzie wiedzial na przyszlosc zeby przeczytac regulamin nie tylko "moich" dzialów . Gdybym chcial poprawiac kazde ogloszeenie to trwalo by to caly dzien , kiedys gdy zaczynalem moderowac przybywalo 5-6 ogloszeni dzienne dzis tyle przybywa na 1 h .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2005, 21:18
Posty: 2563
Skąd: Tarnów
Auto: GMC Safari Hi-top , Skoda Fabia III 1,2 Tsi

Postprzez janosik » 14 gru 2006, 00:58

i to właśnie powinno cię cieszyć ze klub i forum się rozrasta bo choć jak słusznie zauwazyłeś nie jestem klubowiczm to mnie to cieszy ze jest nas miłośników marki coraz więcej
"pewne kobiety sa bezcenne za wszystkie inne zaplacisz karta MASTERCARD"
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2004, 23:45
Posty: 52
Skąd: Łódź
Auto: xedos6

Postprzez Pajko » 14 gru 2006, 01:01

janosik ale ja sie ciesze i to bardzo , ale chce zeby forum bylo przejrzyste i zeby "nowi" uczyli sie od poczatku jak ma sie zachowac na forum .
porek dg napisał(a):niewiem czy może nie wysyła PW do delikwenta który źle zakłada/nazywa temat

nei wysylam , wiekszosc odrazu lapie co bylo zle a jak ktos jest zlosliwy to wykluca sie na GG czy PW
porek dg napisał(a):Pozatym jesteśmy cywilizowanymi ludźmi a regulaminy są jasne i nadal twierdę że trzeba ich przestrzegać.


i tu sie zgadzamy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2005, 21:18
Posty: 2563
Skąd: Tarnów
Auto: GMC Safari Hi-top , Skoda Fabia III 1,2 Tsi

Postprzez janosik » 14 gru 2006, 01:04

ja też twierdzę ze poto jest regulamin zeby sie do niego stosować i nie mam problemu z koszem bo mojego tematu tam jeszcze nie było chodzi mi tylko o to po co jest mod czy tylko do wywalania i wstawiania nowym krzywych tekstów ? czy powinien być gospodarzem danego działu i zachowywać się jak gospodarz a nie pracownik gospodarczy który tylko zamiata
"pewne kobiety sa bezcenne za wszystkie inne zaplacisz karta MASTERCARD"
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2004, 23:45
Posty: 52
Skąd: Łódź
Auto: xedos6

Postprzez Pajko » 14 gru 2006, 01:09

janosik rozumie cie , wiem o co ci chodzi , ale jezeli starzy klubowicze albo userzy z dlugim starzem a nawet moderatorzy sie do niego nie stosuja to nie co liczyc na wyrozumialosc nowych wiec nie wszystko leci do kosza ostatnio pozatym moderuje sam bo Bimbak zadko zaglada na forum .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2005, 21:18
Posty: 2563
Skąd: Tarnów
Auto: GMC Safari Hi-top , Skoda Fabia III 1,2 Tsi

Postprzez Pajko » 14 gru 2006, 01:10

porek dg widze ze wiesz o co mi chodzi i ze mnie rozumiesz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2005, 21:18
Posty: 2563
Skąd: Tarnów
Auto: GMC Safari Hi-top , Skoda Fabia III 1,2 Tsi

Postprzez janosik » 14 gru 2006, 01:17

pajko ja Ciebie tez rozumie nie chowaj do mnie urazy ale mówie ci jak patrze do kosza jak tam jest pełno to dla mnie to szok a w uzasadnieniu jest tylko kosz ale jezeli chodzi o porządek to tu napewno jest tak ze spoko
"pewne kobiety sa bezcenne za wszystkie inne zaplacisz karta MASTERCARD"
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2004, 23:45
Posty: 52
Skąd: Łódź
Auto: xedos6

Postprzez Pajko » 14 gru 2006, 01:20

porek dg to nie zalezy ode mnie kto jest modem
janosik ja wcale sie nie zlosze na ciebie normalne 2 osoby 2 rozne wzorce i 2 rozne charaktery
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2005, 21:18
Posty: 2563
Skąd: Tarnów
Auto: GMC Safari Hi-top , Skoda Fabia III 1,2 Tsi

Postprzez Globy » 14 gru 2006, 03:24

Mateusz, bedziemy miec na uwadze w niedlugim czasie Twoj odzew. Ja staram sie osobiscie prowadzac za raczke nowych userow, bo niektorzy na to zasluguja, niektorzy nie... Ale niezbity jest dla mnie argument, ze tylko w ten sposob mozna ich wychowac – a jesli zabawia u nas na forum dluzej, zostanie im to.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Slavoo » 21 lut 2007, 19:22

Tak sobie czytam wszystkie posty i śmiać i płakać mi się chce na przemian...
Kiedyś sam napisałem o tym, że forum mazdy zorganizowane jest jakoś dziwnie... nie można sie po nim poruszać intuicyjnie, jak na innych forach, podałem nawet przykłady, ale zakończyło się oczywiście zmasowanym atakiem modów, więc w końcu sam poprosiłem o zamknięcie tematu. Wydawało mi się, że dział "Uwagi na temat forum i strony" ma służyć udoskonalaniu forum, a nie ślepej obronie, jakie to forum jest idealne. Jeśli się mylę, to przepraszam, ale czytając chociażby ten topik nie znalazłem jakoś stwierdzenia, że OK... zastanowimy się co zmienić, udoskonalić itp. Zdarzają się wypowiedzi w stylu, jak się nie podoba, to nie zaglądaj tu, przeczytaj najpierw regulamin, a może sam to zrobsz itp. A już na maksa rozbawiło mnie porównanie regulaminu do kodeksu drogowego... jeśli wszyscy Modowie przestrzegają tak przepisów kodeksu, jak regulaminu tego forum... to gratuluję, jesteście chyba jedyni w Polsce! :)
Co do (za)szybkiej reakcji Modów, to niektórzy użytkownicy mają też rację. Znalazłem post mojego kolegi: zadał pytanie, 1.odpowedź – zmień opis, 2.odpowiedź – kosz.
Jeśli chodzi o ogłoszenia, to nie przemawia do mnie argumentacja typu: jak dwa razy wyrzucimy, to trzeci raz będzie wiedział, jak pisać... a co będzie, jak trzeciego razu nie będzie? Użytkownik w końcu odpuści i sprzeda to "coś" na allegro... kto straci? on czy użytkownicy tego forum?
To tyle ode mnie... zaglądam tu do Was już tylko z ciekawości, bo nie udało mi się w końcu kupić mazdy 6, tylko stałem się szczęśliwym posiadaczem Toyoty Avensis. Nie chcę nawet podawać linku do forum Toyota Klub Polska, z którego teraz korzystam, bo oczywisty komentarz Modów będzie następujący: ale tam bałagan, u nas to jest porządek!
Pozdrawiam, Sławek

Obrazek LPG
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2006, 19:46
Posty: 105 (1/2)
Skąd: Józefosław
Auto: Mazda 6 GH 2.0 MZR A/T + LPG Landi Renzo Omegas

Postprzez Winetou » 21 lut 2007, 20:06

Slavoo napisał(a):Jeśli się mylę, to przepraszam, ale czytając chociażby ten topik nie znalazłem jakoś stwierdzenia, że OK... zastanowimy się co zmienić, udoskonalić itp.


Zastanawiamy się cały czas – w gronie klubowiczów, moderatorów i koordynatorów, czyli osób, którym zależy na tym klubie i forum i wkładają w nie kupę pracy i serca. Jeśli chcesz coś zmienić, wyślij zgłoszenie do klubu, zapłać składkę – wysoka nie jest – z tego co wiem dużo niższa niż w innych klubach. Będziesz miał dostęp do działu PiO i tam będziesz mógł walczyć o zmiany – cały czas praktycznie toczą się dyskusje na ten i wiele innych tematów.

Pozdrawiam Cię
ZDOBYWCA STRON 6, 323, 626, 929 <faja>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2005, 18:06
Posty: 1741
Skąd: raz tu raz tam...
Auto: MX-3 KF, Honda CBR600F4i

Postprzez Globy » 21 lut 2007, 23:16

Ciezko nam tlumaczyc sie wobec takich stanowisk, ale nalezy sie rowniez postawic na naszym miejscu oraz zauwazyc, ze jednak polityka moderatorow ewoluuje. W pewnych konkretnych przypadkach los tematu w danym dziale zalezy od osobistego podejscia moderatora i o ile kazdy po czesci dostosowuje sie do stylu forum, o tyle kazdy ma takze wlasna wizje pracy. Jak rozna jest interpretacja regulaminow, widac po zachowaniu uzytkownikow.

Jako administrator musze obserwowac ruchy w dzialach, zwracac uwage na korekty, ale nie moge tez nie doceniac czyjejs regularnej i dobrowolnej pracy na rzecz forum. Druga kwestia jest niezbity fakt, ze ilosc tematow i uzytkownikow rosnie nam w tempie kwadratowym, a tylko dzieki obecnej polityce jestesmy w stanie utrzymac kontrole nad rozwojem forum. Nie sztuka jest 14 watkow o jednej usterce, bo zapewniam, ze odnalezienie w nich informacji bedzie bardziej upierdliwe niz odszukanie i odeslanie delikwenta do jednego konkretnego topicu.

Z jednej strony jest Wasz komfort, odpowiedzi osob, ktore akurat sie "nawina", a z drugiej my musimy myslec o globalnym zapychaniu dzialow oraz bazy forum. Zupelnie odchodzac od tematu na droge argumentacji, wiem z doswiadczenia, ze podczas takowych poszukiwan wpada w oko wiele innych, ciekawych watkow.

Kolejna rzecza, na ktora od czasu do czasu sa naciski, to coraz drobniejsze rozbijanie forum na dzialy modelowe oraz dotyczace danych podzespolow. Uprzejmie informuje, ze w obecnym mechanizmie phpbb jest to niemozliwe z prostego powodu – forum ciagneloby sie nam nieskonczenie w dol. Dopiero, gdy stanie sie dostepna opcja tworzenia poddzialow, bedziemy mogli na nowo rozplanowac uklad forum. W tej chwili wydaje mi sie, ze spelnia ono role codziennej gazety motoryzacyjno-towarzyskiej. Nadmiar dzialow teoretycznie sluzy porzadkowi, w praktyce jednak obecny rozklad takze pozwala na ergonomie przegladania, a przede wszystkim ludzka integracje (to w koncu forum Klubu MazdaSpeed – forum dajace sie przegladac w calosci od A do Z).

Ostatnia rzecza, o ktorej chce wspomniec w swoim jak zwykle przydlugim wywodzie, to tematyka dzialow. Mysle, ze rozdzial ogolnych opinii o autach, czesciach i problemow warsztatowych jest jasny i ma wystarczajaco duzo plusow. Na pewno z czasem oddzielimy od "starych" generacji platformy Zoom-Zoom (2, 3, 6 itd.). Tymczasem jednak stawiamy na codzienna polityke moderacji, bo dzieki wielomiesiecznemu doswiadczeniu dany moderator pamieta o zakurzonych tematach, nierzadko wskazujac swiezym userom udzielone juz wczesniej porady. Naprawde nie chce gloryfikowac naszego forum, ale na ktorym uzytkownicy sami zwracaja sobie uwage o zachowaniu porzadku lub gdzie panuje tak przejrzyste nazewnictwo tematow?

To sa rzeczy, na ktore od lat kladlismy nacisk. Podsumowujac moge stwierdzic – mimo ze to forum Mazdy – ze z rozwiazaniami jestesmy rownie konserwatywni co szwedzkie samochody, ale przynajmniej juz wprowadzane nowosci okazuja sie dopracowane do maksimum. Moge jednak podkreslic, ze zachowanie moderatorow potrafi byc lagodne i zadbamy o osoby zainteresowane przegladaniem np. jednego dzialu – jednak poza nasza kreatywnoscia jestesmy uzaleznieni od publikacji nowych mechanizmow phpbb.

PS1. Jestesmy otwarci na konkretne rady (nie lament "ciagle Kosz!").

PS2. Gratuluje zakupu Avensisa.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Slavoo » 22 lut 2007, 07:51

Globy napisał(a):PS2. Gratuluje zakupu Avensisa.

dziękuję ;)
Pozdrawiam, Sławek

Obrazek LPG
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2006, 19:46
Posty: 105 (1/2)
Skąd: Józefosław
Auto: Mazda 6 GH 2.0 MZR A/T + LPG Landi Renzo Omegas

Postprzez Waluś » 22 lut 2007, 22:49

Globy <spoko>
ale od siebie mam taka prośbę do szanownego grona Moderatorów naszego forum

Panowie zwróćcie uwagę na to co i kiedy wywalacie do kosza. Przedywszystkim kiedy. Często pojawiają się komentaże "Proszę o poprawienie... regulamin..." a niedługo potem "brak zainteresowania ...kosz..."
Tylko nikt nie sprawdza czy autor tematu miał czas na zainteresowanie się tym tematem – czyli brak logowania od momentu założenia topicu do momentu "skoszowania"
Czy naprawdę tak trudno zajrzeć przed wywaleniem do Profilu i upewnienie się czy forumowicz sie wogóle logował ?? Rozumię kiedy mija kilka dni ale tu coraz częściej idzie o kilka godzin. Troszkę pobłażliwości plissss
Fotorelacje z napraw 626 GD
Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2003, 20:48
Posty: 5112 (0/4)
Skąd: Włodawa
Auto: GJ SH01, a rekreacyjnie niebieskie 1300 ccm na dwóch kołach

Postprzez Pajko » 23 lut 2007, 01:57

A ja od tygodnia albo i nawet wiecej nic nie zucielem do kosza , poprawiam kazde ogloszenie :D :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2005, 21:18
Posty: 2563
Skąd: Tarnów
Auto: GMC Safari Hi-top , Skoda Fabia III 1,2 Tsi

Postprzez brii » 23 lut 2007, 10:31

Waluś – właśnie tak robię :D
Tematy z prośbą o poprawienie wiszą w 121 nawet przez tydzień, dopiero potem je koszuję, bo i tak osoba która je zamieściła zazwyczaj nigdy już się nie loguje na forum...
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Koordynatorzy Forum