Klub, strona, forum – co dalej?

Uwagi na temat działania forum i strony klubowej. Zajrzyj, jeśli masz problemy z działaniem i obsługą.

Postprzez Neonixos666 » 6 sty 2021, 23:50

Dłuższy czas nie miałem FB dopiero od jakiś 2 lat mam nie uważam żebym był jakiś opentany, nie wrzucam zdjęć dzieci ani rodziny, nie robię zdjęć z klopa ani co jem. Nie siedzę non stop na grupach a powiadomienia mam tylko te które chce mieć. Obecnie traktuje to też biznesowo dzięki wrzuceniu ogłoszenia na jedną grupę sprzedałem coś co nie mogłem na OLX bo trafiło do konkretnej grupy odbiorców. Jak bawiłem się w inwestowanie, złożyłem stronę dzięki której przyciągałem ludzi i miałem kasę z afiliacji. Tak że jeśli ktoś myśli to nie zrobi mu to krzywdy a może nawet zyskać, to po której stronie będziemy zależy od nas.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez zadra » 7 sty 2021, 00:56

Neonixos666 napisał(a): Obecnie traktuje to też biznesowo dzięki wrzuceniu ogłoszenia na jedną grupę sprzedałem coś co nie mogłem na OLX bo trafiło do konkretnej grupy odbiorców. Jak bawiłem się w inwestowanie, złożyłem stronę dzięki której przyciągałem ludzi i miałem kasę z afiliacji. Tak że jeśli ktoś myśli to nie zrobi mu to krzywdy.


Hmm.. muszę to przemyśleć- może jednak założę konto... :>
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez kinki » 7 sty 2021, 18:03

Nadal nie wiemy czy forum umiera przez FB czy jest inny powód
Wladca ognia
Avatar użytkownika
Moderator Globalny
 
Od: 28 lis 2006, 22:08
Posty: 6076 (447/183)
Skąd: Poznań
Auto: A4

Postprzez MazdaOwner » 7 sty 2021, 20:24

Kilka powyższych postów, pod avatarami w sekcji Auto mamy Renówkę, Hondę i A4. Na forum jest tego sporo więcej. Od dłuższego czasu zastanawiam się, jak to jest, że na tematycznym forum Mazdy jest aż tylu użytkowników samochodów innych marek. To jeden z powodów, dla którego forum zamiera.
Innym powodem jest to, co dręczy większość for tematycznych – dryf w kierunku zmiany forum ludzi z pasją na forum handlowe, kolejną platformę, na której za darmo można sprzedać to i owo. Takie zmiany na wielu forach powodują, że odchodzą ludzie z pasją, a napływają i przejmują inicjatywę ludzie zainteresowani biznesowym wykorzystaniem forum. Coś kupić, coś sprzedać, wysępić pomoc przy naprawie samochodu klienta... Przychodzą nowi ludzie, którym nie chce się czytać forum, a wpadają po to, by zadać pytanie, często takie, na które na forum już dawno ktoś odpowiadał. To lenistwo i roszczeniowe postawy sprawiają, że ludziom nie chce się już odpisywać.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2008, 12:28
Posty: 136 (0/8)
Skąd: Małopolska
Auto: Mazda 3

Postprzez Neonixos666 » 7 sty 2021, 20:53

MazdaOwner napisał(a):Przychodzą nowi ludzie, którym nie chce się czytać forum, a wpadają po to, by zadać pytanie, często takie, na które na forum już dawno ktoś odpowiadał. To lenistwo i roszczeniowe postawy sprawiają, że ludziom nie chce się już odpisywać.


To jest najlepsze, ludzie są wręcz przekonani że to obowiązek ludzi na forum i m pomagać <lol>. Kiedyś ludzie z kulturą prosili czy ktoś wie albo może podpowiedzieć to aż się chciało pomóc.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez szkodnik_byd » 7 sty 2021, 20:59

Inne marki aut by są i będą, często to są osoby które miały mazde albo kiedyś do niej wrócą, zresztą to nie ważne – liczy się pasja do motoryzacji i chęć spotykania się na zlotach ogólnopolskich – to buduję nasze motoryzacyjne społeczeństwo

Ja nadal uważam tak samo – brak rozwoju strony to kultywacja zacofanego reliktu – obsługa strony z pozycji telefonu jest tragiczna i nie ułatwia kontaktu a brak kontaktu to brak użytkowników ot co
–=[SzkodniK]=– –=[506112282]=– –=[790525980]=– –=[szkodnikbyd@gmail.com]=–
-=[cytrynowy]=-
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 2 gru 2006, 23:10
Posty: 6161 (890/431)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: X9 TA 2,5v6 MT 98r.
X9 TA 2,5v6 AT 01r. dawca
X9 TA 2,5v6 AT 99r. green
5 CW 1,6D 11r.
MX-5 NC 2,5 06r
były:
6 GG 2,0 02r.
626 GF2,0HP 98r.
323f BG 1,6 91r.

PostTen post został usunięty przez kinki 8 sty 2021, 18:03.
Powód: Spam

Postprzez Płomień » 8 sty 2021, 01:16

Mam kilka różnych hipotez w temacie "dlaczego forum sflaczało", ale tej chyba jeszcze nie prezentowałem.

Może forum umiera, bo od 2002 roku Mazda nie wypuszcza ciekawych samochodów, poza Rx8 i Mx5 które mają swoje społeczności, swoje fora, grupy i eventy?

Serio, najciekawsze auta na forum to 20-kilku letnie gruzy. Społeczność moto kręci się wokół ciekawych aut, ciężko będzie to ruszyć z pomocą kilkuset trójek i szóstek, w różnych kolorkach, i z różnymi felgami. O serii Cx nawet nie wspomnę, bo to suvy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2018 miejsce 1
 
Od: 13 lis 2014, 16:47
Posty: 1120 (25/84)
Skąd: Łódź / Kowary
Auto: Xedos 6 KL `92
323C `96 ZM-VE
Mazda 6 GH

Postprzez Tasman20Wroc » 8 sty 2021, 10:26

Płomień napisał(a):Mam kilka różnych hipotez w temacie "dlaczego forum sflaczało", ale tej chyba jeszcze nie prezentowałem.

Może forum umiera, bo od 2002 roku Mazda nie wypuszcza ciekawych samochodów, poza Rx8 i Mx5 które mają swoje społeczności, swoje fora, grupy i eventy?

Serio, najciekawsze auta na forum to 20-kilku letnie gruzy. Społeczność moto kręci się wokół ciekawych aut, ciężko będzie to ruszyć z pomocą kilkuset trójek i szóstek, w różnych kolorkach, i z różnymi felgami. O serii Cx nawet nie wspomnę, bo to suvy.

To jedna sprawa druga to, że mazda jeszcze kilka lat temu była autem niszowym. Marką uznawaną za egzotyczną i skierowaną tylko dla fanów marki i motoryzacji. Właściciele jeżdżąc po ulicach mogli się szczycić tym , że mają auto którego na ulicach nie widać. Obecnie 3 i 6 po 2013r jeździ równie dużo co octavi. Mazda mimo że robi auta ładne to stała się marką taką nijaka , wszędzie jej pełno, żeby mnie nikt źle nie zrozumiał ale teraz 3 bm/bn, cx3 czy 6jest pełno i jeżdżą nią ludzie co o motoryzacji nie wiedzą nic i trochę klimat mazdy gdzieś uleciał. Mam kumpla który jeździ 6 i on nawet do końca nie wie czym jeździ, kupił bo ładna. Ogólnie motoryzacyjny ignorant jak ja to nazywam oleju od benzyny nie odróżni dla niego to jeden ....
Ja sam pamiętam jak kilka lat temu na ul pierwszy raz zobaczyłem bl mps to mało mi się głowa nie ukręciła, tak się za nią ogladalem, zresztą nie tylko ja. Większość ludzi, która stała obok mnie też patrzyła co to za auto jedzie. Owszem częściowo mazdę zmusza do tego nasza cudowna UE z idiotami wymyślającymi kolejne bzdetne normy do ratowania świata. Szkoda tylko, że najmniejszy kontynent próbuje ratować świat a Rosją, Chiny USA, cała Am Południowa i Afryka ma na to wyjeb... Ale jajogłowi z UE uratują świat <jupi> .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 maja 2019, 20:45
Posty: 485 (24/11)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BL 2012
Były:
Polonez Caro 1.5 GLE
Golf IV 1.6 MPI

Postprzez Dominator » 8 sty 2021, 11:23

Heh, ja też nie mam FB i dobrze mi z tym ;) i mam wyebane na wersje mobilne stron, okrojone i mega niewygodne do użytkowania. Od x lat odkąd tutaj zaglądam korzystałem i korzystam w zdecydowanej większości przy pomocy telefonu. Pełna wersja strony jest ok i przejrzystość lepsza niż na niejednym innym forum. A forum żyje w marazmie bo żółtych praktycznie tutaj nie widać, nie ma zlotów czy większych spotkań-korona, do tego żyjemy w świecie konsumpcjonizmu, bogacimy się, przy samochodach robimy coraz mniej, bo i samochody coraz bardziej bezpłciowe..życie.
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 22:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

PostTen post został usunięty przez kinki 8 sty 2021, 18:03.
Powód: Spam

PostTen post został usunięty przez kinki 8 sty 2021, 18:03.
Powód: Spam

PostTen post został usunięty przez kinki 8 sty 2021, 18:02.
Powód: Spam

Postprzez kinki » 8 sty 2021, 18:02

Proszę skupić się na temacie a nie na osobistych wycieczkach
Wladca ognia
Avatar użytkownika
Moderator Globalny
 
Od: 28 lis 2006, 22:08
Posty: 6076 (447/183)
Skąd: Poznań
Auto: A4

Postprzez Grzyby » 8 sty 2021, 20:18

Panowie, wg mnie wersja mobilna niewiele zmieni.
Popatrzcie kiedy zacząłem drążyć ten temat https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 6&t=174975
Czy cokolwiek się w tej kwestii zmieniło?
Czy "zarząd" pogadał – tak naprawdę od serca – nie wiem może jakaś burza mózgów żółtych, cokolwiek na jakimś zlocie – w tym temacie? Zastanowił się co mozna zrobić? Jak przyciągnąć ludzi, jak ich zachęcić do drobnego wysiłku na rzecz klubu?

Jak byłem wice, staraliśmy sie spotykać dość często, wymyślaliśmy – często beznagrodowe konkursy. Mało prestiżowe, czasem głupie ale "lud" miał ubaw i ... wkręcał się w zabawę. COŚ SIĘ DZIAŁO.

Teraz naprawdę wygląda na to, że szczytem możliwości jest zapewnienie jakotakiego działania "sklepu".
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez szkodnik_byd » 8 sty 2021, 21:16

Ale sklep nie działa – kup podkładki w normalnej edycji gdyby nie limitowane nie szło by nawet posiadać podkładek klubowych

Kochani ale Mazdaspeed to nigdy nie nowe mazdy jest kilka osób w Polsce które kupią nowa mazdę ściągną 2,5turbo z USA i będą to modzić – to wszystko przed nami więc brak ciekawych modeli nie jest do końca prawdziwy, już w naszym regionie padł pomysł aby do nowej mazdy 2 zapodać 2,5 litra z m6 i to będzie ciekawie jechało i będzie o czym dyskutować – ale takie dyskusje prowadzimy na grupach bo na forum się nie da sensownie wchodzić bez komputera – oczywiście responsywna strona nie wróci starych czasów ale będzie pierwszym dużym krokiem aby to mogło się kiedyś stać, kwestie o których piszesz są też bardzo istotne ale do tego trzeba chęci – a tu nawet Paweł (właściciel) się nie wypowiada smutek i żal ot tyle

A to że o zmianach piszemy od lat to tylko dowód od jak dawna te zmiany powinny mieć miejsce i tłumaczenie Pawła że nie włączy tapatalk bo tam nie ma reklam już dawno przestało być adekwatne do tego nie dostaliśmy nic w zamian więc to chyba tłumaczy całe podejście – aż ciśnie się na usta Paweł wyłącz forum, co kiedyś na złocie nawet się odbyło i to już był czas kiedy próbowaliśmy z Pawłem rozmawiać tak tak pół nocy kilka osób gadało w nocy na zlocie z Pawłem w końcu uznał motywowany przez sq2jul że lepiej wyłączyć skoro zmian nie będzie i nie będziemy się wtedy wszyscy oszukiwać

Paweł po męsku albo działamy (chętnie pomogę) i wiele osób również albo push the red button

https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 6&t=174975

W twoim temacie który 7 lat temu był poruszony

Zauważ że wtedy chociaż i Paweł i inni kolorowi w miarę szybko coś napisali choć zbywającego choć nie na temat a teraz gdzie oni są
–=[SzkodniK]=– –=[506112282]=– –=[790525980]=– –=[szkodnikbyd@gmail.com]=–
-=[cytrynowy]=-
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 2 gru 2006, 23:10
Posty: 6161 (890/431)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: X9 TA 2,5v6 MT 98r.
X9 TA 2,5v6 AT 01r. dawca
X9 TA 2,5v6 AT 99r. green
5 CW 1,6D 11r.
MX-5 NC 2,5 06r
były:
6 GG 2,0 02r.
626 GF2,0HP 98r.
323f BG 1,6 91r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Koordynatorzy Forum

cron