Jakieś tam rozmowy o moderatorach

Uwagi na temat działania forum i strony klubowej. Zajrzyj, jeśli masz problemy z działaniem i obsługą.

Postprzez Gajdzin » 3 maja 2013, 23:19

jarek.ZE napisał(a):Ale popatrz na to ze strony innych użytkowników.... szukasz danego problemu i próby rozwiązania jego... chyba lepiej czytać porządne związane z tematem posty... niż przebijać się przez 2 lub 3 podstrony OT...

Jasne, ale obecnie I TAK trzeba się przebijać przez dziesiątki podstron wypełnionych OT. Vide wątek o ochronie lakieru, w którym próbowałem znaleźć coś o powłokach "kwarcowych" i jak zobaczyłem DZIESIĄTKI stron wypełnionych masą różnych tematów, to mi ręce opadły... Dlaczego? Bo taka jest natura ludzka. Tak ludzie mówią i myślą. Nie liniowo – nie jesteśmy komputery. Robimy dygresje, jeden temat prowadzi do drugiego, tak się myśli i mówi.

Ciekawa obserwacja – im ludzie inteligentniejsi, tym bardziej off-topują :) Obserwuję to raz na miesiąc na spotkaniach warszawskiego oddziału Mensy :) Na tym forum ludzie bardzo szybko uciekają od tematu. Konkluzja – masz tu bardzo inteligentnych ludzi!

Dlatego wątki dyskusyjne nie powinny być bazą do przyszłego szukania problemów i prób ich rozwiązania. W tym celu jedynym logicznym rozwiązaniem jest:
1. zgłosić problem w nowym wątku (i tak robią ludzie na forach wszędzie na świecie);
albo:
2. udać się do baz wiedzy – wątków "sticky", które moderatorzy, mający masę wolnego czasu (jako że nie polują na OffTop'oców od rana do wieczora), zręcznie kompilują z najciekawszych postów w wątkach dyskusyjnych.

Czy jak chcesz się dowiedzieć, jakie jest ET swojej felgi, to będziesz przesłuchiwał nagranie 100 godzin rozmów mechaników w warsztacie oponiarskim? Nie – zapytasz fachowca, albo zajrzysz do katalogu :D

jarek.ZE napisał(a):np.powodem na pozostanie na forum może być to, że model GJ jest nowością na forum i fajnie byłoby gdybyś dzielił się swoimi spostrzeżeniami, problemami itp. oczywiście w odpowiednich działach i bez OT :) ..... po prostu możesz mocno się przyczynić do rozwoju działu modelowego GJ <spoko> ....

OK – w takim razie mogę się zobowiązać, że o ile szanowni Moderatorzy nie usuną mi konta, to w sierpniu zaloguję się tutaj raz i przekleję moją recenzję GJ z innego forum :) Niestety, zaraz znowu ucieknę, bo jeśli na ten post ktoś odpowie, to ja też odpowiem (bo rodzice mnie nauczyli, że niegrzecznie jest nie odpowiadać, jak ktoś nam odpowiada), nawiąże się dyskusja, która popłynie w 10 różnych kierunków, i znowu dostanę ostrzeżenia i usuwanie postów. Nie, dziękuję... :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2013, 21:17
Posty: 174 (21/3)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2013 2.5 SKYACTIV-G 192KM 6AT i-ELOOP SkyPassion. Zamówiona: CX-60 2023 PHEV Homura.

Postprzez discus » 3 maja 2013, 23:41

Gajdzin widzę, że jesteś do rozmowy osobą z silniejszym zabarwieniem ekspresywnym tak jak ja :D. A tak lubię. Szkoda, że pisanie mi gorzej wychodzi (robię błędy a na tym forum jest to nie kulturalne), gdyby nie to, był bym Twoim równym adwersarzem w przemyśleniach.
Forumowicz
 
Od: 11 mar 2013, 11:26
Posty: 95

Postprzez Rafał_ » 3 maja 2013, 23:50

Gajdzin napisał(a): Nie, dziękuję...


Twój wybór... powodzenia :)
Kaizen Sushi Racing Team Polub nasz FP :)
jarek.ZE
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2014 miejsce 3
CUP 2013 miejsce 2
 
Od: 25 lis 2008, 00:19
Posty: 3760 (180/234)
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Auto: Mazda MX-5 NA B6 '93
Była:
Mazda3 BM PE 120KM '14
Rajdowe Clio F7P '91
Mazda mx-3 EC KLZE '91
Subaru Impreza WRX MY05
Mazda6 GG AJ '04

Postprzez Wojtek » 4 maja 2013, 15:07

Konczac te rozwazania... dodam tylko, ze nasze forum ma swoja przemyslana strukture.
Sa dzialy luzniejsze (Moto), calkowicie swobodne (Po godzinach) i te konkretne – modelowe, gdzie wymagamy byc jak najblizej tematu wiodacego. Realizujemy w ten sposob nasza role wspierania w potrzebie uzytkownikow Mazd. Pomagamy im w rozwiazywaniu ich problemow i rozwiewamy rozne watpliwosci...

I niech tak zostanie... <ok>

ps. Nie jestem tak obytym i swiatowym obywatelem jak kolega Gajdzin, ale w swojej karierze przerobilem juz opisywane i zachwalane przez niego zasady... :P
I wyciagnalem juz swoje wnioski papa
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 12:44
Posty: 17490 (109/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez Mario64 » 30 cze 2014, 21:08

Witam,
jak to miło spotkać tutaj kogoś z innej bajki. Myślę, że w jakimś stopniu to również książki o Japonii autorstwa Pana Marcina przyczyniły się w moim wypadku do wyboru japońskiego auta. A co do samego forum to zgadzam się z nim w zupełności i chyba też będę musiał je opuścić, chociaż z żalem bo gości tu wielu fajnych ludzi, właścicieli mazd, od których można by się wiele dowiedzieć i miło pogawędzić. :(
Początkujący
 
Od: 1 cze 2014, 20:55
Posty: 6
Auto: Mazda Premacy 2.0 TDVi, 2002 r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Koordynatorzy Forum