Jakieś tam rozmowy o moderatorach

Uwagi na temat działania forum i strony klubowej. Zajrzyj, jeśli masz problemy z działaniem i obsługą.

Postprzez Gajdzin » 3 maja 2013, 16:33

Taka natura ludzi i taka natura forów. Chcesz znaleźć ważną informację lekko, łatwo, przyjemnie i z indeksem alfabetyczny? Kup fachowy podręcznik. Albo zachęć panów Moderatorów, żeby wyciągali z wątków ważne i pożyteczne informacje, po czym je kompilowali w bazy wiedzy. Tak się robi na wielu forach międzynarodowych, np. dwóch poświęconych sprzętowi muzycznemu, których jestem od lat członkiem. Uczmy się od świata :)

To jest forum UŻYTKOWNIKÓW samochodów, a nie inżynierów i mechaników. Właściciele samochodów lubią gawędzić o swoich autach, odkąd auta powstały <ok>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2013, 21:17
Posty: 174 (21/3)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2013 2.5 SKYACTIV-G 192KM 6AT i-ELOOP SkyPassion. Zamówiona: CX-60 2023 PHEV Homura.

Postprzez Marianek » 3 maja 2013, 18:34

Gajdzin napisał(a):Albo zachęć panów Moderatorów, żeby wyciągali z wątków ważne i pożyteczne informacje, po czym je kompilowali w bazy wiedzy.

Dlatego lepiej usuwać zbędna dyskusje nie na temat, żyje się wtedy nam i wam lepiej. Prościej wyszukać potrzebna informacje itd.
Wracając do tematu, spytajcie dilerów skąd jest brany pomiar prędkości waszych aut <oczko> i czy aby na pewno są to koła :>
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez Marcinii » 3 maja 2013, 19:12

Gajdzin napisał(a):A KTO twierdzi, że lepiej? Użytkownicy, którzy boją się na chwilkę zejść z tematu, bo zaraz dostaną opieprz albo ktoś im skasuje posty, czy może przypadkiem Moderatorzy, bo tak im wygodniej? Pytanie, czy to użytkownicy są dla moderatorów, czy może przypadkiem na odwrót...?

Znów wypowiem się okiem użytkownika forum: moim zdaniem zdeka przeginasz. Nikt nie mówi, że nie można zejść z tematu, ale szczerze Twoje posty to już pomijam czytając którykolwiek wątek, w większości (nie mówię, że zawsze) nie wnoszą niczego nowego do dyskusji, czy informacji o Maździe...
Forumowicz
 
Od: 17 lut 2013, 06:24
Posty: 196 (0/1)
Auto: Mazda 6, 2.0 165KM, 2013

Postprzez Gajdzin » 3 maja 2013, 19:30

OK, jeżeli użytkownicy tak używają, to po prostu przestanę pisać na forum. Faktycznie, jeśli niczego tu nie wnoszę, to nie ma sensu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2013, 21:17
Posty: 174 (21/3)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2013 2.5 SKYACTIV-G 192KM 6AT i-ELOOP SkyPassion. Zamówiona: CX-60 2023 PHEV Homura.

Postprzez discus » 3 maja 2013, 19:39

Gajdzian mimo Twojej egzeltacji w opisach zadajesz dużo ciekawych pytań i Twoje przemyślenia zmuszają do przemyśleń. A wnioski to już inna sprawa :)
Forumowicz
 
Od: 11 mar 2013, 11:26
Posty: 95

Postprzez Gajdzin » 3 maja 2013, 19:41

O, to miło :) Jako pisarzowi, zmuszanie ludzi do przemyśleń jest moim zadaniem bojowym :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2013, 21:17
Posty: 174 (21/3)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2013 2.5 SKYACTIV-G 192KM 6AT i-ELOOP SkyPassion. Zamówiona: CX-60 2023 PHEV Homura.

Postprzez pli » 3 maja 2013, 19:48

To ja okiem innego użytkownika. Uważam, że Gajdzin wnosi bardzo dużo (no może poza dygresjami, ale pisarze tak widać mają). Nie tylko mechanicy oglądają to forum, a Gajdzin wyraźnie się w temat wgryzł i dostarcza bardzo dużej ilości informacji ważnych dla nowomazdowiczów.
Poza tym ja jakoś nie mam problemów z wyłonieniem tego co dla mnie ważne, jak ktoś ma to zamiast zniechęcać innych, niech popracuje u siebie nad czytaniem ze zrozumieniem i analizą tekstu pisanego...

Marcinie – nie odchodź! ;–)
Jestem więcej niż ciekaw Twoich experience-postów po otrzymaniu samochodu.
Obrazek
Początkujący
 
Od: 28 kwi 2013, 18:43
Posty: 10
Auto: Biała strzała: Mazda 6 2013 2.5 SKYACTIV-G 192KM 6AT i-ELOOP SkyPassion

Postprzez Marcinii » 3 maja 2013, 19:50

pli napisał(a):Marcinie – nie odchodź! ;–)
Jestem więcej niż ciekaw Twoich experience-postów po otrzymaniu samochodu.
Z tym się też zgadzam – faktycznie ciekawiej zapewne będzie jak już otrzymasz samochód i będziesz opisywał swoje zmagania z nim.
Forumowicz
 
Od: 17 lut 2013, 06:24
Posty: 196 (0/1)
Auto: Mazda 6, 2.0 165KM, 2013

Postprzez Marianek » 3 maja 2013, 19:55

Gajdzin napisał(a):A KTO twierdzi, że lepiej?

Doświadczenie pokazuje i sprawdza się to od lat.
Do schodzenia z tematów wyżej określonych i tak wychwalanych są czaterie w tym jedna dostępna dla wszystkich tu viewtopic.php?f=94&t=130240&start=10980
Można sobie tam schodzić z tematów ile się chce. Na forach modelowych i tematycznych trzymamy się wyznaczonych ram danego tematu/wątków.
Gajdzin napisał(a):Ale rozumiem preferencję sz. Moderatorów, bo oczywiście przyjemniej jest bawić się w policjantów i wyżywać poczucie waaadzy polując na Off-Topic'owców, niż zakasać rękawy i zużyć ten sam czas na zrobienie kompilacji wartościowych informacji...

Wycieczki personalne proszę zachować dla siebie, kolejny raz tak jak mówisz zabawie się w policjanta.
Jest to polskie forum nie amełykanskie i to co na nich jest i jaka tam jest polityka mnie nie interesuje.
Uważam temat za wyczerpany, jak mój kolega wróci online posprząta ten OT. <diabełek>
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez Gajdzin » 3 maja 2013, 20:24

Marcinii napisał(a):
pli napisał(a):Marcinie – nie odchodź! ;–)
Jestem więcej niż ciekaw Twoich experience-postów po otrzymaniu samochodu.
Z tym się też zgadzam – faktycznie ciekawiej zapewne będzie jak już otrzymasz samochód i będziesz opisywał swoje zmagania z nim.

Niestety – te opisy byłyby pełne dygresji, bo taka moja natura, które to dygresje byłyby zawzięcie ścigane przez panów Moderatorów. Co by mnie stresowało. Pytanie – po co się stresować po pracy? Ja mam dość stresu w pracy...

Z zasadami, zwyczajami i kulturą danej organizacji albo trzeba się zgadzać, albo z niej odejść. Ja się nie zgadzam, więc odchodzę. Myślę, że tak powinien robić każdy uczciwy człowiek.

Uważam, że to bardzo ciekawe forum, z masą niezwykle wartościowych ludzi, tylko cierpi na chorobę wspólną sporej części polskich forów – moderatorzy nie wiedzą, co to znaczy "moderator" i po co tu są. Ale cóż – większość rodaków pracujących w obszarze obsługowo-usługowym nie rozumie, jaka jest ich rola. To się oczywiście zmieni z czasem. Dajmy sobie jeszcze z 20 lat.

No cóż, rozpisywać się nie będę, bo i tak zaraz sz. Moderatorzy tu "posprzątają". Wzruszające słowo zresztą, i niezwykle odpowiednie, biorąc pod uwagę datę, bo tak właśnie za PRLu określano akcje ZOMO w stosunku do demonstracji trzeciomajowych :D

Żegnam wszystkich serdecznie, a o moich wrażeniach z nowej M6 będzie można przeczytać na innych forach, bo zaraz się na jakieś zapiszę – zresztą jestem od jakiegoś czasu na Mazda5Club.com, gdzie jeszcze nikt ani razu mnie nie opieprzył za OT ani nie wyciął mi postu – niebywałe! :) Więc zapraszam tam na przykład.

Pozdrawiam i do zobaczenia na innych, bardziej przyjaznych forach!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2013, 21:17
Posty: 174 (21/3)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2013 2.5 SKYACTIV-G 192KM 6AT i-ELOOP SkyPassion. Zamówiona: CX-60 2023 PHEV Homura.

Postprzez misiek89 » 3 maja 2013, 20:54

Widzę że ktoś tu nie potrafi się dostosować i płacze, pisz sobie gdzie chcesz nikt przecież nikogo do niczego nie zmusza, jakieś zasady trzeba trzymać. Powodzenia na nowym forum może tam cię docenią kolego papa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2012, 21:30
Posty: 509 (0/3)
Skąd: Wawa/Zmc
Auto: A4 1,8tQ

Postprzez MMM » 3 maja 2013, 21:41

Nie tragizujmy. Jeden lubi dużo pisać, drugi lubi konkretnie i na temat. Ważne, aby każda strona rozumiała, że być może ktoś inny lubi po prostu inaczej. Akceptuję to, że Gajdzin, bądź inni lubią pisać dużo, czasem ciekawie, czasem drażni mnie lanie wody i wypytywanie o takie szczegóły jakby chodziło o wywiad wobec przyszłego zięcia ;) Akceptuję to, choć nie musi mi się to podobać. Gajdzin – zaakceptuj więc też to, że są zapewne ludzie, którym Twój styl nie zawsze odpowiada. I wzajemna akceptacja odmienności inności ludzkiej będzie służyć ogółowi. Nie trzeba się zaraz obrażać i karcić nas naszą małostkowością i brakiem światowego obycia i ile lat jesteśmy za tzw. "Światem".
Forumowicz
 
Od: 5 sie 2005, 07:21
Posty: 61
Skąd: Piła
Auto: M6 SkyEnergy 2,0 AT kombi

Postprzez Gajdzin » 3 maja 2013, 21:51

MMM napisał(a):Gajdzin – zaakceptuj więc też to, że są zapewne ludzie, którym Twój styl nie zawsze odpowiada. I wzajemna akceptacja odmienności inności ludzkiej będzie służyć ogółowi. Nie trzeba się zaraz obrażać i karcić nas naszą małostkowością i brakiem światowego obycia i ile lat jesteśmy za tzw. "Światem".


Ależ ja to w pełni akceptuję! I dlatego grzecznie odchodzę na fora, gdzie ludziom mój styl odpowiada. Udzielam się na takowych od dawniej niż istnieje WWW – kiedyś nazywały się BBS'ami i wdzwaniało się do nich modemem :) Sam byłem administratorem (dawniej: SYSOP'em) jednego, moderatorem na dwóch. I jeszcze nigdy się nie zdarzyło, odkąd się udzielam na forach, czyli od roku 1988 kiedy kupiłem w Tokio mój pierwszy modem, żeby ktoś mi usunął post czy przeniósł go do śmietnika. Czyli są takie fora, gdzie mój styl odpowiada. Po co mam psuć krew ludziom w miejscu, gdzie NIE odpowiada, prawda?

To nie jest obrażanie się, tylko chyba zupełnie racjonalna, spokojna i logiczna decyzja <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2013, 21:17
Posty: 174 (21/3)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2013 2.5 SKYACTIV-G 192KM 6AT i-ELOOP SkyPassion. Zamówiona: CX-60 2023 PHEV Homura.

Postprzez MMM » 3 maja 2013, 22:20

Ja mimo wszystko jestem ciekaw (nie tylko ja) czy jak w końcu odbierzesz swoją Mazdę ilość pytań wzrośnie, czy zmaleje :)
Forumowicz
 
Od: 5 sie 2005, 07:21
Posty: 61
Skąd: Piła
Auto: M6 SkyEnergy 2,0 AT kombi

Postprzez discus » 3 maja 2013, 22:27

Gajdzin, Gajdzin ...... A gdzie zgodnie z tematem postu o Moderatorach ? Tak łatwo odejść od tematu :)
Forumowicz
 
Od: 11 mar 2013, 11:26
Posty: 95

Postprzez bieski » 3 maja 2013, 22:33

Gajdzin napisał(a):Zapraszam na ,,, a na pewno się dowiesz :D


Panie Gajdzin nie obraź się, ale jesteś jak przedszkolak.
Niestety to już jest szkoła. Trzeba w niektórych przypadkach się dostosować, a nie z każdego wątku robić niepotrzebnie czaterie a potem się obrazić że ktoś to posprzątał.

Tak, tak wiem na międzynarodowych forach można pisać co się chce gdzie się chce.
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 08:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez Gajdzin » 3 maja 2013, 22:40

bieski napisał(a):Trzeba w niektórych przypadkach się dostosować


A po co? To jest hobby. To ma być fun. Dostosowywać to ja się muszę 10 godzin dziennie w pracy. Również w urzędach, a kiedyś w wojsku i w szkole. Jak siadam po godzinach, zmęczony formalnością, zasadami i poprawnością do komputera, żeby pogadać z ludźmi fascynującymi się tym, co ja – czy jest to forum perkusistów, realizatorów nagrań czy motoryzacyjne – to ostatnia rzecz, jakiej chcę, to znowu się dostosowywać.

Jeszcze gdyby to było jedyne forum, gdzie mogę z sympatycznymi ludźmi porozmawiać o samochodach – ale jest ich wiele i jak sam zauważyłeś, na zachodnich nikt mnie nie będzie opieprzał za OT ani kazał się dostosowywać. To po co być tutaj? Podaj mi jedną dobrą przyczynę...

Dlatego wydaje mi się to zupełnie logiczną, rozsądną i racjonalną decyzją, a nie żadnym obrażaniem się. Jeśli ktoś się gdzieś dobrze nie czuje, to po co tam tkwić? Mamy demokrację :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2013, 21:17
Posty: 174 (21/3)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2013 2.5 SKYACTIV-G 192KM 6AT i-ELOOP SkyPassion. Zamówiona: CX-60 2023 PHEV Homura.

Postprzez bieski » 3 maja 2013, 22:49

Gajdzin napisał(a): To ma być fun

No widzisz, ty przychodzisz tutaj po fun, a niektórzy przychodzą poszukać informacji na jakiś temat.
Naprawdę nieraz ciężko coś znaleźć. Takie swobodne rozmowy niepotrzebnie wydłużają wątki.

Tak ciężko zrozumieć że takie swobodne rozmowy toczymy w dziale Moto a nie w dziale modelowym, gdzie ludzie przeważnie przychodzą po pomoc?
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 08:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez Gajdzin » 3 maja 2013, 22:57

Dokładnie – ja tu ewidentnie przychodzę w innym celu, niż przewiduje to forum. Czyli lepiej, żebym przychodził gdzie indziej, na inne fora, gdzie ludzie informacji szukają w specjalnych wątkach Sticky i kompilacjach informacji z postów zrobionych przez moderatorów, a nie w normalnych wątkach dyskusyjnych dla wszystkich, prawda?

Czyli – to nie jest przedszkole i obrażanie się, tylko logiczny, sensowny i racjonalny wybór miejsca lepiej pasującego do danego człowieka. CBDO :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2013, 21:17
Posty: 174 (21/3)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2013 2.5 SKYACTIV-G 192KM 6AT i-ELOOP SkyPassion. Zamówiona: CX-60 2023 PHEV Homura.

Postprzez Rafał_ » 3 maja 2013, 23:02

Ale popatrz na to ze strony innych użytkowników.... szukasz danego problemu i próby rozwiązania jego... chyba lepiej czytać porządne związane z tematem posty... niż przebijać się przez 2 lub 3 podstrony OT...
ja w swoich działach też usuwam OT...
nie ma co się denerwować.... jest przecież miejsce do wolnych dyskusji...

np.powodem na pozostanie na forum może być to, że model GJ jest nowością na forum i fajnie byłoby gdybyś dzielił się swoimi spostrzeżeniami, problemami itp. oczywiście w odpowiednich działach i bez OT :) ..... po prostu możesz mocno się przyczynić do rozwoju działu modelowego GJ <spoko> ....

nikt z nas nie robi na złość użytkownikowi.....

ja i tak czekam na Twój temat założony w Poczekalni <faja>

ale wybór należy do Ciebie....
Kaizen Sushi Racing Team Polub nasz FP :)
jarek.ZE
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2014 miejsce 3
CUP 2013 miejsce 2
 
Od: 25 lis 2008, 00:19
Posty: 3760 (180/234)
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Auto: Mazda MX-5 NA B6 '93
Była:
Mazda3 BM PE 120KM '14
Rajdowe Clio F7P '91
Mazda mx-3 EC KLZE '91
Subaru Impreza WRX MY05
Mazda6 GG AJ '04

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Koordynatorzy Forum