Logowanie do Panelu Użytkownika

Uwagi na temat działania forum i strony klubowej. Zajrzyj, jeśli masz problemy z działaniem i obsługą.

Postprzez gawell2 » 22 lip 2012, 21:11

Witam szanownych użytkowników naszego forum, Myślałem że przed chwilą krew mnie zaleje i szlak trafi a moja chora wątroba i zraniona psycha tego nie wytrzyma (poważnie), jak po przekroczeniu jakiejś tam liczby prób mym oczom ukazał się obrazek do przepisania z 2 wyrazami do wprowadzenia. Jeden wyraz mimo odświeżania jest zawsze nieczytelny prawie w 99%. hieroglify są juz lepsze do odczytania niż te wijące się jak żmija lub zderzenia czołowego litery pierwszego wyrazu. Na szczęście drugi wyraz można normalnie odczytać. Ponowne zalogowanie zajęło mi ponad 30minut i niepotrzebne wku....nie na tego co to wymyślił. Zamiast pisać wiadomość do Badyla to musiałem dać upust temu faktowi. kończąc i reasumując są naprawdę dużo prostsze metody bez porąbanych wpisywanych nieczytelnych wyrazów. Proponuje najpierw takie rozwiązania sprawdzać na własnej skórze lub grupie wybranych użytkowników zanim cos takiego wprowadzi się w życie na tak poważnym forum. Skończcie z tego typu przeszkodami, by wszystkim żyło się lepiej(czytaj)– Nam Użytkownikom Naszego Forum. Dziękuje i pozdrawiam gawell2.
Wszystkim którzy odpowiadają na moje pytania -czasami niezbyt mądre, dziękuje!
Początkujący
 
Od: 26 paź 2011, 16:28
Posty: 22
Auto: Magda sprzedana. Niestety mimo miłości- rdza, rdza, rdza. Aż głowa boli. Służyła bardzo dobrze ale już nigdy więcej. Wszystkim dziękuje i pozdrawiam.

Postprzez Grzyby » 22 lip 2012, 23:19

Przepraszam – skoro to taki problem to ... czemu nie ma całej masy postów podobnych do Twojego?
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez gawell2 » 23 lip 2012, 00:13

Witam Szanownego kolegę Grzyby i dziękuje koledze za (chemię samochodową i) szybką odpowiedz na świeżo założony temat bo odpowiedz pojawiła się w 31minut od założenia tematu. Niemniej jednak dajmy się wypowiedzieć jeszce innym użytkownikom tego forum. Mam tylko prośbę wyobraźmy sobie że korzystamy z nowo postawionego systemu (Windows itp.) gdzie nie mamy zapisanych haseł w autouzupełnieniu po wpisaniu loginu. Czyli DeFacto nie pamiętamy hasła. Lub (dla posiadaczy systemu z wbudowanym autouzupełnieniem) podajmy kilkukrotnie złe hasło do zalogowania do naszego konta wtedy pojawi się magiczny monit obrazkowy i ... konia z rzędem temu co to poprawnie rozszyfruje za pierwszym razem.
Wszystkim którzy odpowiadają na moje pytania -czasami niezbyt mądre, dziękuje!
Początkujący
 
Od: 26 paź 2011, 16:28
Posty: 22
Auto: Magda sprzedana. Niestety mimo miłości- rdza, rdza, rdza. Aż głowa boli. Służyła bardzo dobrze ale już nigdy więcej. Wszystkim dziękuje i pozdrawiam.

Postprzez Paweł » 23 lip 2012, 00:37

Mechanizm, zwany z angielska "captcha", z którym stoczyłeś walkę ponad siły, pojawia się każdej osobie, która zakłada nowe konto na naszym forum. Pojawia się on również codziennie około 200 000 000 osób na całym świecie, gdyż jest z gotowym, darmowym i jednym z najlepszych rozwiązań tego typu. Stosują go tysiące administratorów, którzy starają się zabezpieczyć swoje serwisy przed botami. Jestem szczerze zdumiony, nie tyle Twoimi przeżyciami – czasami litery rzeczywiście układają się dwuznacznie, ale faktem, że mając wpisane w zainteresowaniach "komputery, IT" nie spotkałeś się z nim nigdy wcześniej...

gawell2 napisał(a):reasumując są naprawdę dużo prostsze metody bez porąbanych wpisywanych nieczytelnych wyrazów. Proponuje najpierw takie rozwiązania sprawdzać na własnej skórze lub grupie wybranych użytkowników zanim cos takiego wprowadzi się w życie na tak poważnym forum.

:)
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Grzyby » 23 lip 2012, 00:39

Ja wcale nie twierdzę, że system jaki mamy na forum jest dobry (osobiście uważam go wręcz za durny) :)
Po prostu – taki jest i tyle :)
Czasem zdarzy się jakiś problem z logowaniem czy ponowieniem hasła.
Niestety – to tylko automat i ma jakieś ograniczenia ale chyba nie jest aż tak potężna skala problemu?

Czy korzyści z takiego systemu są większe niż wk...nie poszczególnych użytkowników?
Nie potrafię ocenić :)
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Paweł » 23 lip 2012, 00:49

Jeśli kogoś interesuje skąd biorą się te nieczytelne wyrazy, proponuję krótką lekturę: http://www.google.com/recaptcha/learnmore
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Koordynatorzy Forum