Cenzura w temacie dowcipy.

Uwagi na temat działania forum i strony klubowej. Zajrzyj, jeśli masz problemy z działaniem i obsługą.

Postprzez nemi » 22 lip 2011, 10:53

Barthek napisał(a):Jeśli ktoś nie ma dystansu do siebie i otaczającej go rzeczywistości to już jego problem...

Zawsze KTOŚ może sobie wesoło zażartować, że Twoja matka to k*rwa. Na pewno byś się doskonale dystansował ;). Dziwi mnie, że niektórzy nie dostrzegają pewnych różnic.
Cóż – ja nie zamierzam z nikim walczyć, po prostu kładę na to lachę, bo za nic tu nie odpowiadam i rozstrzyganie tego typu spraw należy do kogoś innego. Na szczęście mogłem zaprezentować swoje poglądy – mam nadzieję, że jasno i merytorycznie.
Tyle od mnie i dziękuję za uwagę :).
Ostatnio edytowano 3 sie 2011, 09:00 przez nemi, łącznie edytowano 1 raz
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Barthek » 22 lip 2011, 15:20

nemi napisał(a):Zawsze można sobie wesoło zażartować, że Twoja matka to k*rwa

bez komentarza... nie będę się zniżać do Twojego poziomu dyskusji i porównań...
Odważyłbyś się wypowiedzieć te słowa w cztery oczy...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2007, 10:41
Posty: 1508 (0/1)
Skąd: Praszka
Auto: Mazda Xedos 6 CA KF '99 Back to Black

Postprzez nemi » 22 lip 2011, 17:06

hahaha
Czyli co, mnie i moje uczucia obrażać to ok – luzik, ale ciebie, to już nie? Czemu się nie dystansujesz? No czemu? Zwróć uwagę, że nie napisałem, że tak myślę. I nie myślę. Napisałem "Zawsze można zażartować...". Gdyby ktokolwiek wypowiedział nawet w żartach takie słowa, to para poszłaby Ci uszami. Mnie wkurza, kiedy ktoś wyśmiewa mojego Boga, chociaż oczywiście nie wszystkie "boże" żarty są złe i sam się z nich śmieję.

Barthek napisał(a):Odważyłbyś się wypowiedzieć te słowa w cztery oczy...

Oczywiście nigdy i nikomu bym nie powiedział takich słów ani w cztery oczy, ani za pośrednictwem internetu. To przykład. Drastyczny, ale wciąż przykład. Czytając te słowa nie potrafiłeś nawet tego odróżnić, bo tak bardzo Cię to zdenerwowało. Jakoś nie pokazałeś dystansu ani do siebie, ani do otaczającej rzeczywistości jak to postulowałeś na poprzedniej stronie. Nawet nie pokazałeś dystansu do kolesia, który to napisał i który nie może mieć bladego pojęcia kim jest Twoja matka.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Barthek » 23 lip 2011, 07:38

nemi napisał(a):Mnie wkurza, kiedy ktoś wyśmiewa mojego Boga,

To faktycznie jesteś trochę fanatyczny, skoro matka jest dla Ciebie tym samym co bóg.
Nie bez powodu piszę "o nim" z małej litery, bo w przeciwieństwie do "niego" moja matka istnieje naprawdę...
nemi napisał(a):Nawet nie pokazałeś dystansu do kolesia, który to napisał i który nie może mieć bladego pojęcia kim jest Twoja matka.

Masz rację nie pokazałem, w rzeczywistości też bym nie pokazał – znasz kogoś kto przejdzie obok obojętnie kogoś kto obraża imiennie Twoją najbliższą rodzinę?...
Idąc dalej, podając takiego poziomu przykłady jak Twoje naśladujesz Twojego miłosiernego boga?...

Nie kontunuuje dalej dyskusji bo z niej nie wyjdzie nic dobrego a nie mam czasu na przepychankę argumentów i odpieranie kolejnych błyskotliwych porównań.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2007, 10:41
Posty: 1508 (0/1)
Skąd: Praszka
Auto: Mazda Xedos 6 CA KF '99 Back to Black

Postprzez nemi » 23 lip 2011, 08:02

Barthek napisał(a):To faktycznie jesteś trochę fanatyczny, skoro matka jest dla Ciebie tym samym co bóg.

Nie, nie jestem fanatykiem i nie napisałem, że jest dla mnie tym samym. Nigdy nawet nie komentuję tego typu dowcipów, które pojawiają się w HP, ani gdziekolwiek w internecie. Toczy się dyskusja na boku, więc biorę w niej udział. Gdybym miał zrobić tabelkę, w której byłaby kolumna "sprawy ważne i poważne", to wpisałbym tam zarówno rodziców, swoją rodzinę, ale i Boga. Nie rozumiesz tego? Dlaczego sprawy ważne jednych osób można wyśmiewać, a innych już nie?

Różnimy się tylko tym:
Barthek napisał(a): bo w przeciwieństwie do "niego" moja matka istnieje naprawdę...

Ja wierzę w to, że On jednak istnieje.
Barthek napisał(a): znasz kogoś kto przejdzie obok obojętnie kogoś kto obraża imiennie Twoją najbliższą rodzinę?...

Tyle, że ja nie obraziłem. Pokazałem tylko jedną rzecz:
Ty się wkurzysz, kiedy ktoś napisze: "twoja matka to..., twój ojciec to..., twoja żona to...".
Ja się wkurzę, kiedy ktoś napisze: "twoja matka to..., twój ojciec to..., twoja żona to..., twój bóg to...".
Ktoś inny się wkurzy, gdy ktoś napisze: "twoja matka to..., twój ojciec to..., Murzyni to...".
To był PRZYKŁAD. Nie znam Cię, więc musiałem za pierwszym strzałem wymyślić coś, co odeprze Twój argument. I na celu miałem to, żeby pokazać, że nie wszystko można napisać, jak twierdzą niektórzy. Chyba nawet Ty stwierdziłeś, że to już jest indywidualny problem tego kogoś, kto przeczyta i mu się nie podoba. A jak widzisz – tak nie jest.
Ba! Ja jestem gotów nawet przeprosić – przepraszam za ten przykład. Naprawdę. Wcale nie chciałem tego pisać i gdybym tylko mógł, to wymyśliłbym coś łagodnego. I dlatego od początku postulowałem, żeby w temacie Dowcipów w HP zastanawiać się przed wysłaniem posta, czy dany dowcip nie będzie kogoś bolał. Forum Mazdaspeed to nie jest sadistic.pl – tu mamy różnych ludzi, z różnym spojrzeniem na świat, a tam są ludzie, którzy chcą i godzą się na humor każdego typu, nawet najstraszniejszy (i nikt nie może napisać, że coś go obraża, bo się zgodził na samym początku na publikowane tam treści). Uważam więc, że na forum MS co najmniej warto szanować tą różnorodność. I nie chodzi mi wcale o tematy religijne.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez ravo » 23 lip 2011, 09:18

Barthek napisał(a):To faktycznie jesteś trochę fanatyczny, skoro matka jest dla Ciebie tym samym co bóg.

Mhm to też jestem fanatykiem :)

Koniec dyskusji bo nic nie wnosi a i tak każdy będzie miał swoje racje najważniejsze byśmy się szanowali, szanowali swoje uczucia i poglądy i tyle.
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 12:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez nemi » 23 lip 2011, 09:39

ravo napisał(a):najważniejsze byśmy się szanowali, szanowali swoje uczucia i poglądy i tyle.

...tylko niektórzy, którzy wypowiadają się w tym temacie twierdzą, że to jest zbędne :P
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez pioterbezkitu » 24 lip 2011, 17:40

W ogóle co za chore podejście: na forum jest mało Murzynów i Żydów, to możemy sobie z nich żartować, ale że jako jest dużo Chrześcijan to już trzeba mieć się na baczności hahaha

Jestem wychowywany od najmłodszych lat w wierze katolickiej, ale jeżeli przeczytam jakiś zabawny (zabawny = słowo KLUCZ) kawał o Jezusie, to po prostu się z niego śmieję. Co więcej, puszczam go dalej w obieg :] tak samo jak śmieję się z innych zabawnych kawałów, nawet takich które swoją tematyką dotykają mnie. Tak jak jeden z kolegów napisał poluzujcie gacie i nie zachowujcie się jak DEWOTY.

Dziwi mnie to debilne porównanie "Zawsze można sobie wesoło zażartować, że Twoja matka to k*rwa." To nie jest w żadnym standardzie i pod żadną szerokością geograficzną dowcipne. W przeciwieństwie do większości kawałów przedstawionych na tym forum.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lis 2010, 23:52
Posty: 100 (0/1)
Skąd: Biała Piska/Elbląg
Auto: 323P 2.0D 71KM 99r

Postprzez nemi » 24 lip 2011, 22:21

W ogóle co za chore podejście: na forum jest mało Murzynów i Żydów, to możemy sobie z nich żartować, ale że jako jest dużo Chrześcijan to już trzeba mieć się na baczności hahaha

Mniej kumatym objaśniam: opisałem zjawisko dlaczego żarty religijne budzą emocje i dlaczego zostały usunięte (jeśli faktycznie to miało miejsce), a dlaczego żarty np. rasistowskie lub o Żydach nie powodują większego zgorszenia. Nigdzie nie napisałem "Z Jezusa żartować nie wolno pod groźbą kary śmierci, ale wyśmiewanie się z Murzynów i twierdzenie, że każdy powinien mieć swojego jest jak najbardziej na miejscu". Opisałem swoje spojrzenie na sytuację – wysunąłem przypuszczenia, dlaczego jest tak a nie inaczej. Żartować można ze wszystkiego (również z religii i koloru skóry), wystarczy się wykazać odrobiną dobrego smaku (i wklejać kawały ZABAWNE, jak to pisze pan powyżej) i najbardziej odrażającymi dowcipami dzielić się na sadistic.pl, a nie na forum MS.

Jednak ta nowa matura to kompletna porażka. Ciekawe, czy są jakieś kursy na czytanie ze zrozumieniem, tak jak są kursy szybkiego czytania...

-------
Przejrzałem temat dowcipów i chciałbym zauważyć, że tak naprawdę religijne żarty dostały co najwyżej rykoszetem – zostały usunięte bo w tych samych postach były rzeczy bardzo odrażające, które z równowagi wytrąciły jednego z klubowiczów (klubowicz przeżył tragedię straty dziecka i pewien "zabawny" żart sprawił, że nie wytrzymał). Były też treści o pedofilach :]. Cały czas chcę zwrócić uwagę, że chodzi głównie o jakieś poczucie przyzwoitości, dobrego smaku i temat religii to tylko przykład, ponieważ budzi emocje i jest w tytule tego wątku. To tak wiele?
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez giberes » 18 sie 2011, 21:09

Uważam, że jeżeli ktoś nie rozumie dowcipów, to nie powinien otwierać tego działu. W ten sposób uniknie "ryzyka " przeczytania dowcipu , który potencjalnie mógłby go obrazić. Jeżeli natomiast ma poczucie humoru, to przeczyta kawał z przymrużeniem oka.
Mały przykład naszego polskiego rozumienia dowcipów:
Jak zapewne pamiętacie, duża część polskiego społeczeństwa ( ja na szczęście nie ) oraz media była oburzone , jak niemiecka gazeta nazwała Kaczyńskich " kartoflami". Kilka dni temu na RMF FM usłyszałem głupawy żart z prezydenta Ukrainy, ale żadne larum się u nas nie podniosło na tę okoliczność.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 paź 2008, 00:13
Posty: 44
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 6 1.8 liftback 2007r.

Postprzez Mako » 7 wrz 2011, 00:26

nemi napisał(a): Zostałem też tak określony:
Mako napisał(a):bo za duzo tu dewot i hipokrytow

Mako nazwał mnie dewotem i hipokrytą, chociaż nie ja usuwałem jakieś posty. Ale popieram tą praktykę, więc logika jest prosta – jestem jednym i drugim :] :D.


Sorry ale w ktorym miejscu napisalem ze to chodzi o Ciebie. Moje stwierdzenie odnosi sie do grupy ludzi a nie konkretnie do Ciebie. Jezeli mamy miec dystans w wypisywaniu kawalow o murzynach, zydach czy czymkolwiek innym to dlaczego nie mozemy miec dystansu do kawalow gdzie wystepuje Jezus, Bog i wszyscy inni swieci. Jezeli ja mam miec dystans do pojawiajacych sie np kawalow o samobojcach, wisielcach itp itd (zaloze sie ze kogos jeszcze na tym forum dotknela taka tragedia czy to w bliskiej czy dalszej rodzinie, znajomych) to mam pisac do moda zeby usunal taki dowcip bo obraza moje uczucia... raczej nie, bo nie jestem malostkowy i upierdliwy zeby zawracac gitare komukolwiek kto jest wstanie usuwac takie a nie inne posty.

nemi napisał(a):Cały czas chcę zwrócić uwagę, że chodzi głównie o jakieś poczucie przyzwoitości, dobrego smaku i temat religii to tylko przykład


W moim odczuciu nie zwracasz uwagi tylko w pewien sposob narzucasz mi swoj tok myslenia, ze kawaly o czy zwiazane z religia katolicka sa beee poniewaz katolikow sa setki, tysiace czy iles tam na forum MS a takich murzynow czy zydow wcale wiec mozna sie z nich swobodnie smiac. Nie ma co wiecej pisac, tak juz jest ten swiat poukladany ze kazdy ma swoje racje, swoj swiatopoglad i nie ma co narzucac (czy jak to ladnie zostalo nazwane zwracac uwagi) czegos jezeli nie jest do tego przekonany, kazdy ma swoj rozum.
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 21:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez Leszek » 7 wrz 2011, 07:16

Trochę za dużo nerwów jak na dyskusję o dowcipach. Zapraszam do korzystania z opcji "zgłos post" i pozostawienia decyzji o cenzurze MODERATOROM. :)
Jakiś tam podpis Leszka :P
Dark Defender
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2008, 18:20
Posty: 3760 (21/55)
Skąd: Grodzisk Wlkp.
Auto: Brak

Postprzez Grzyby » 7 wrz 2011, 07:33

A oni każdorazowo i bez zastanowienia go skasują (tak profilaktycznie) <lol>
Już to widziałem wielokrotnie równie w stosunku do dowcipów praktycznie "neutralnych".
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Leszek » 7 wrz 2011, 07:40

Grzyby napisał(a):A oni każdorazowo i bez zastanowienia go skasują (tak profilaktycznie)

Być może. Będziemy wtedy ubolewać nad stratą jednego z miliona brzydkich kawałów. ;)
Jakiś tam podpis Leszka :P
Dark Defender
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2008, 18:20
Posty: 3760 (21/55)
Skąd: Grodzisk Wlkp.
Auto: Brak

Postprzez sraptak » 10 wrz 2011, 00:18

zwykle te brzydkie kawały są dobre....
Zresztą na forum jest taka dziwna mania, żeby wszystko cenzurować, jakby tu sami nieletni, tudzież same damy przebywały.
Dowcipy o gejach to mogą być, a o pedałach już nie..... brak słów. Kapitan Bomba by to dobrze skomentował: tępe...
Początkujący
 
Od: 28 gru 2009, 22:21
Posty: 18
Auto: M6 GY MZR-CD 2.0 | 121 KM | 2003

Postprzez Radex » 16 wrz 2011, 22:56

każdy ma swoją rację.. mniej lub bardziej mojszą niż Twojszą ... :P ale prawda jest taka że Moderatorzy muszą dbać o dobre imię Klubu i czasem zmuszeni są chcąc nie chcąc troszkę pokiwać paluszkiem ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 22:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez zahariash » 23 wrz 2011, 17:00

sraptak napisał(a):zwykle te brzydkie kawały są dobre....

Dobre kawały mogą być brzydkie. Nawet tragicznie chamskie. Ciężko się oburzać, gdy nie możemy złapać tchu ze smiechu. Problem w tym, że nie każdy chamski jest choć trochę śmieszny...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sty 2009, 13:18
Posty: 210
Skąd: Lubelskie
Auto: MX-6 2.5 V6 '92

Postprzez Alfred Hugecock » 21 cze 2016, 19:16

viewtopic.php?f=31&t=192464
Absurdalne działania moderatorów. Niedługo nie będzie można użyć słowa "cholera" <nie powiem>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2016, 20:43
Posty: 42 (11/13)

Postprzez Dominator » 21 cze 2016, 20:19

Alfred, nie wiem kto Cię bezpodstawnie zaatakował, ale to z policją wymiata :D nawet jeśli szanuje policję bo sam do mundurowych naleze ;)
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 22:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez Wojtek » 21 cze 2016, 20:23

Alfred Hugecock napisał(a):Absurdalne działania moderatorów. Niedługo nie będzie można użyć słowa "cholera" <nie powiem>

jakby była tam "cholera"... <glupek2>

Zapraszam do lektury i przestrzegania:

viewtopic.php?f=84&t=191237
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 12:44
Posty: 17490 (109/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Koordynatorzy Forum