Zmiana podziału w dziale Opinie

Uwagi na temat działania forum i strony klubowej. Zajrzyj, jeśli masz problemy z działaniem i obsługą.

Postprzez Anade » 20 maja 2005, 16:08

Nowy układ jest bardzo dobry i o wiele bardziej funkcjaonalny i czytelny gdy wszystkie wątki są zebrane w jednym temacie i nie trzbea szukać( np o oponach) w kilkunastu postach. :) Tak trzymać ravo dobra robota :)
Anade :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2005, 14:48
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Auto: 323f BA 1.5 Z5 r. 95

Postprzez ravo » 20 maja 2005, 16:30

Anade napisał(a):Tak trzymać ravo dobra robota usmiech


dzieki caly czas przenosze posty, jak ktos ma jakis pomysl to z checia sie z nim zapoznam
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 13:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez Puhcio » 22 maja 2005, 09:40

ravo dobra robota z tym działem opinie <spoko>
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 17:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez nemi » 22 maja 2005, 21:12

Nowy podział jest super !!
Ale niestety, moim zdaniem, jest zbyt zaśmiecony.
Np.
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... c&start=60
na jednej stronie 9 na 15 wypowiedzi to OT, ale rozumiem, że to jest początek funkcjonowania.

Czy posty układają się datą utworzenia, bo wydaje mi się, że odpowiedzi są przemieszane.
Mój pomysł na rozwiązanie jest taki, żeby faktyczne OPINIE na temat konkretnego modelu, opon czy olejów umieścić w jednym poście używając metody kopiuj-wklej, a resztę wypowiedzi wyrzucić w cholerę.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez nemi » 22 maja 2005, 21:24

Chodzi mi o coś takiego
GE

nemi napisał(a):GofNet napisał:
Na co w tych modelach zwracać szczególną uwagę Co negatywnego może występować w Mazdach z tego rocznika i o takim wyposażeniu

Trzeba koniecznie sprawdzić czy działają WSZYSTKIE elektryczne bajery, często są kłopoty z szyberdachem.



malper napisał(a):interesuje mnie wszystko na co warto zwrócić uwagę przy zakupie mazdy 626 niestety nie mam sprecyzowanych wymagań który model silnik 1,8 lub 2,0 z gazem, albo do zagazowania


Heja.Na poczatku rzuc okiem na blachy.Nie ma w tych autkach z tyn problemu chyba,ze byl walony.Jak juz to na slupkach przy przedniej szybie wystepuje rdza.Co do silnikow to 2.0 i 1.8 sa gitek.Maja wady np.cykajace zawory ale wystepuje to w 90% autek wiec spoko.Mozesz poszukac na stronce jak odczytuje sie kody bledow silnika zapamietane przez kompa.Silniczki te chodza gitowo z przebiegiem grubo ponad 250kkm.Ale tez zalezy jak ktos o niego dbal.Czesci nie sa drogie,mowimy oczywiscie o podrobach.Samochodzik jest bardzo przyjemny,moze troche za miekki.A z gazem to ciezki temat.Jak wstawiac gaz to tylko SGI IV generacji,bo nie wiem czy wiesz,ze w gorszych instalkach wystepuje ryzyko strzalu w kolektor.W rezultacie rozwalone wszystkie puszki i przeplywomierz,ktory kosztuje ok.1000zl I to uzywany!!!aA jak bedzie na gazie to sprawdz koniecznie te elementy.Jezeli kupisz takie autko w dobrym stanie to nie pozalujesz.A co do silniczka to ja mam 1.8 i nie narzekam.Moze nie jest to sport strzala ale styka.POZDRO


xlink napisał(a):ajczulszym punktem 626 jest dlugi pyszczek, ktorym ( konkretniej podbrodkiem ) latwo zachaczyc o kraweznik lub inne wystajace przeszkody ( wyboje itp. ) ... no ale czego sie nie wybacza swojej ukochanej Madzi
btw. dzisiaj moja Monique przewiozlem w koncu z piskiem wszystkich kol po kretych uliczkach – przednia zabawa, Madzia zachowywala sie neutralnie w 100%, tylko Monique narzekala ze mam swira

a tak powazniej to norma sa:
popiskujaca tylna polka / klapa
popiskujace plastiki w kokpicie
ubytki w uszczelkach drzwi


geriavid napisał(a):Normą są też:
-klekoczące zawory
-przebicia na kablach WN
-metaliczne dzwonienie rotora w chwili włączania się sprężarki klimy
-wycieki oleju spod dekli zaworów
Powyższe dotyczy silnika 2.5L a nie wiem jak jest z innymi. Oczywiście to co
wymieniłem oraz xlink nie musi występować w całości w kazdym egzemplarzu.
Generalnie silnik v6 KL 2.5l jest jak najbardziej OK i daje dużo satysfakcji w trasie.


GD
krzysiek626 napisał(a):Dobre bezawaryjne autko szkoda ze części drogie...

chudy napisał(a):Po pierwsze musisz sie zastanowić ile chcesz wydać na ten samochód, bo często takie drobiazgi wskazują na większe usterki – tak właśnie było u mnie. Niedziałający nawiew – moze być tylko spalony bezpiecznik, ale nie można wykluczyć ogólnie złego stanu elektryki w samochodzie. Nie chcę Cię straszyć, ale wymiana elementów hamulców też nie jest najtańsza. Autko nie jest najmłodsze, więc kto wie czy to tylko klocki hamulcowe, być może także tarcze, szczęki i bębny, a wtedy koszta przekraczają już tysiąc złotych. Jeśli na pękniętej szybie widoczny jest jakiś odprysk który spowodował pęknięcie, to nie jest to aż takie straszne, lecz jeśli nie widać żadnego uszkodzenia, to pęknięta szyba może świadczyć o tym, że prawdopodobnie cała karoseria pracuje – czyli elementy nośne mogą być skorodowane. To jest realne oblicze tego co możesz odkryć po kupnie autka, lecz oczywiście nie musi tak być. Mazdą jeżdżę od niedawna, ale jestem bardzo zadowolony i mimo wszystko polecam Ci ten samochód, bo jeśli doprowadzisz samochód do porządku, to odwdzięczy Ci się i na pewno będziesz zadowolona. Musisz jednak wziać pod uwagę, że prowadzenie go bez wspomagania jednak wymaga trochę "wysiłku", samochód do najlżejszych nie należy. Jeśli samochód Ci się podoba i masz chęć trochę przy nim popracować, to jak najbardziej jestem za kupnem.Ale cena 4500 wydaje się dość wygórowaną.



Waluś napisał(a): ogólnie to przyłączam sie do reszty GD-owców zajefajne autko. Duże, z dużym bagarznikiem, z dużą iloscią miejsca wewnątrz i dobrymi bezawaryjnymi silnikami, pod warunkiem że nie zostały wcześniej zakatowane
A cała reszta napewno z czasem będzie sie powoli psuć bo trzeba wziąć pod uwage, że jednak auto to ma już 16 lat


chudy napisał(a):Moja to ten sam rocznik... po zalupie kiepsko bo sie naciąłem, ale teraz silniczek super ! I chociaż nieciekawie się zaczęła moja "przygoda" z Mazdą, to mimo wszystko polecam.Prowadzi się dobrze, na trasie po prostu się "płynie" hehe. Eksploatacje jak na 15-to latka nie jest najtańsza, porównując np. do golfa czy kadeta, ale nie ma na co narzekać. Co do ceny, to nie wygląda na zbyt wygórowaną jeśli auto jeździło by już w Polsce, ale jeśli to jest świerzo sprowadzone auto i doliczyć do tego opłaty, to jest chyba rozsądna i nie nasuwa żadnych podejrzeń. Nie będę dużo pisał na co zwrócić uwagę przy kupnie, bo jak pisałem sam się naciąłem. Ale mogę poradzić Ci abyś dokładnie posprawdzał wszystkie mechanizmy – otwieranie okien, drzwi, nawiew, czy dobrze działa szyber-dach i czy nie przecieka, czy działają wszystkie żarówki – także te w drzwiach i przy stacyjce, oświetlenie bagażnika.. To może drobiazgi, ale mogą świadczyć o tym jak ktoś dbał o ten samochód



GF
Marek 1980 napisał(a):Jestem na kupnie mazdy 626 1.8 kombi 98r 96tyś przebiegu auto przyjechało z Włoch. Czy ten silnik wystarczy do kombi, jakie są ceny części. Co robić ?

Globy napisał(a):Wystarczy na pewno do spokojnej jazdy (0-100 km/h kolo 13 sekund), ale w zamian otrzymujesz motor oszczedny i bezawaryjny. Ceny czesci sa przystepne, chociaz niektore ciezko zdobyc ze wzgledu na mala ilosc aut na rynku wtornym. Kombi w tym wydaniu jest prawdziwym autem bagazowym z ksztaltnym bagaznikiem. Mimo ze GF-ka nie rzuca na kolana stylistyka, a szczegolnie projektem wnetrza, jest samochodem funkcjonalnym i potrafiacym zjednac sobie kierowce.

Mysle, ze cena tego egzemplarza jest atrakcyjna, a przebieg niski (sprawdz, czy rozrzad zostal wymieniony oraz czy sa papiery z ASO). Musisz dokladnie ja obejrzec, niestety o sprowadzanych z Wloch kraza brzydkie stereotypy.


xANDy napisał(a): Auto bez bajerów, bo to jest samochód do używania a nie do bajerowania. Skonstruowane tak, że wszystko jest na swoim miejscu. Usterki – jeśli nie zarzynasz autka, to najwyżej będziesz musiał normalnie serwisować (oleje, paliwo!!, płyny eksloatacyjne, ogumienie).
Ja też szukałem "typowych usterek" jak kupowałem swoje i poza sławnym paskiem rozrządu – nie znalazłem nic do czego można się przyczepiać. Te autka są dopracowane.
Sprawdź czy ino nie bita, i dokładnie sprawdź, czy nie tłuczona.
Poza tym – mam ją od pół roku prawie i nie mam się do czego przypiąć.
a mazdę – dobrą Mazdę zawsze warto kupić... bo to jest przecież mazda...
PS. niemcy bardziej lubią ostatnio mazdy niż VW, bo się mniej psują i mają do nich większe zaufanie...
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez ravo » 23 maja 2005, 15:29

juz zrobilem ale tam nie bylo az tak duzo postow ot, nie wiem co jeszcze ??
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 13:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez Puhcio » 23 maja 2005, 15:32

OOO ravik tyu stwotzyłeś 2/121 ??

Zróbcie też 929/Millenia/Xedos 9 :P
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 17:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez polnik@studio » 23 maja 2005, 15:50

było tylko zostało usunięte i dołożone do pozostałych teraz powróciło być może dlatego że jest trochę więcej osób zainteresowanych ;)
[url=http://www.polnik-studio.pl/]systemy informatyczne[/url] || [url=http://www.athleticshop.com.pl/]sprzęt fitness[/url] || [url=http://www.trampoliny.com.pl.pl/]trampoliny[/url] || [url=http://www.ogrodowe-meble.pl/]meble ogrodowe[/url]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2003, 16:31
Posty: 1097
Skąd: Warszawa
Auto: Kia pro cee'd/ Toyota Starlet

Postprzez ravo » 23 maja 2005, 19:17

Puhcio napisał(a):OOO ravik tyu stwotzyłeś 2/121 pytajnik

nie pan administrator :P
Puhcio napisał(a):Zróbcie też 929/Millenia/Xedos 9 język

pomecz pana administratora hehe
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 13:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez Anade » 24 maja 2005, 06:28

Puhcio napisał(a):Tco ?


Tco jest administratorem forum :)
Anade :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2005, 14:48
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Auto: 323f BA 1.5 Z5 r. 95

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Koordynatorzy Forum