Zmiany w dziale 2/121

Uwagi na temat działania forum i strony klubowej. Zajrzyj, jeśli masz problemy z działaniem i obsługą.

Postprzez Kubutek » 27 kwi 2007, 18:57

Witam,

Na dzień dzisiejszy niestety mam bardzo ograniczony dostęp do netu i nie jestem w stanie moderować działu 121 i cieszę się, że Globy pozbawił mnie tego obowiązku.

Jeżeli chodzi o tą nieszczęsną instrukcję, to jestem za tym, aby było tak jak teraz: tzw. instrukcja użytkowania typu gdzie się leje płyn do spryskiwaczy, co oznacza jaka kontrolka powinna byc dostępna dla każdego kto wejdzie na forum i kliknie na linka od Jaksy. Książka serwisowa (tyko w języku niemieckim), którą otrzymałem od JackaB, zeskanowałem i wrzucona została serwer forum może być dostępna jedyhie dla Klubowiczów.

Napewno nie jestem za tym, żeby łączyć 2/121 z "Pozostałe Modele" poneważ ruch w tym dziale jest większy i wprowadziłoby to jedynie niepotrzebne zamieszanie.

Oczywiście fajnie byłoby, gdyby posiadacze innych Mazd odwiedzali ten dział i pomagali właścicielom "maluchów" ;) i dlatego uważam, że dodanie oznaczenia nadwozia w temacie posta bardzo ułatwi im poruszanie się w tym dziale i podawanie dokładniejszych porad. Sam, jak tyko czas na to pozwoli także staram się pomagać jak mogę.

Pozdraiwam,

Kuba
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2004, 11:51
Posty: 747
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 323F BA 2,5 V6 '95
Smart ForTwo 0,8 CDI '03
Mazda 6 GY 2.0 CITD '07
Mazda CX7 2.2 CITD '10

Postprzez Yoyac » 8 maja 2007, 20:19

Witajcie,
odwiedzam forum od bardzo niedawna, ale zauważcie że niektórzy z obecnych posiadaczy innych modeli mogli kiedyś mieć "kaczuchę" i ich wiedza i doświadczenie może być bardzo cenne. To może być argument za połączeniem działów.
Minusem będzie niestety mniejsza przejżystość :(
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 6 maja 2007, 18:41
Posty: 5
Skąd: Ząbki
Auto: Mazda 121 DB, 93 r, 1.4 16V

Postprzez brii » 8 maja 2007, 20:24

Łączenie działów to zły pomysł, ale nadal nalegam i proszę "nie posiadaczy 121" o zaglądanie do działu 121 – 121 to też samochód i ogólna wiedza nt. motoryzacji też się w jego przypadku sprawdza :)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez ap2 » 23 maja 2007, 09:00

Uprzejmie uprasza sie moda o poprawe nie dzialajacych linkow w temacie:

http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=25018

A poniewaz praca moda ciezka jest wiec chodzi mi konkretnie o te:

http://www.mazdaspeed.pl/obsluga/oznaczenia.php
i
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... szukiwarki

Dziekuje bardzo,

ap2
Forumowicz
 
Od: 21 maja 2007, 10:33
Posty: 123
Skąd: Oswiecim
Auto: Mazda 121 GLX CT,1991,73KM
Mazda Xedos 1.6, 1995

Postprzez brii » 23 maja 2007, 09:09

Dziękuję za info dzisiaj jakąś godzinę temu robiłem mały porządek w tym temacie i zaktualizowałem linki do FAQ klubowego, ale te dwa mi umknęły – już poprawiam :)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez ap2 » 23 maja 2007, 09:16

Witam,

Nie wiem kto zajmuje sie obsluga techniczna, ale moze gdyby podczas wpisywania postow na temat silnika bylaby mozliwosc wybrania typu silnika CHECK BOXem to wtedy latwo byloby takie posty linkowac pomiedzy dzialami 323 i 121.
Jestem nowym posiadaczem 121 i nie wiem jakie inne elementy moga byc wspolne.

A powodem malej liczby odwiedzin forum 2/121 jest fakt niskiej awaryjnosci samochodu (czego innym uzytkownikom MAZD zycze) oraz specyficznej konstrukcji, np dach.
Niemniej jednak brakuje tutaj manuali dotyczacych wlasnie naprawy owego dachu.
Jestem tez czlonkiem forum FIAT'a i wiem, ze tam ludzie pisza o wszystkich pierdolach/modyfikacjach samochodu, bez wnikania czy to sie komus przyda czy nie. Moze to jest sposob :)

Poza tym wiele osob naprawia samochody 10 letnie (a ja mam w domu szesnastke :) ) w warunkach garazowych i nie dzieli sie doswiadczeniami z innymi, bo blednie zaklada ze cos jest proste. Prawda jest taka, ze czasami operacja jest prosta, ale nie udalo jej sie zrobic, bo akurat jedna sruba...

Pzdr,
ap2
Forumowicz
 
Od: 21 maja 2007, 10:33
Posty: 123
Skąd: Oswiecim
Auto: Mazda 121 GLX CT,1991,73KM
Mazda Xedos 1.6, 1995

Postprzez Grzyby » 23 maja 2007, 10:40

ap2 napisał(a):Niemniej jednak brakuje tutaj manuali dotyczacych wlasnie naprawy owego dachu.

wydaje mi się że coś było ... mogę się mylić bo za wielkiej uwagi do takich szczegółów nie przywiązuję (nie mam 121) :)
ap2 napisał(a):Poza tym wiele osob naprawia samochody 10 letnie (a ja mam w domu szesnastke ) w warunkach garazowych i nie dzieli sie doswiadczeniami z innymi, bo blednie zaklada ze cos jest proste. Prawda jest taka, ze czasami operacja jest prosta, ale nie udalo jej sie zrobic, bo akurat jedna sruba...

święta racja – a potem "ratunku – rozkręciłem samochód i nie mogę złożyć" czy coś w tym stylu.
W 6/626 staram się zbierać i namawiać ludzi do zamieszczania fotorelacji z wszelkich napraw. To się przydaje.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez brii » 23 maja 2007, 11:26

Jest kilka postów nt. dachu CanvasTop – w postach które o tym traktują zazwyczaj pojawia się w podtemacie skrót CT. Gdzieś nawet była cała fotorelacja z naprawy – odnajdę ją i dodam link do regulaminu
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Koordynatorzy Forum