Czateria 2025

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez MrShaleck » 16 maja 2026, 22:57

Ja nie widzę okazjonalnie części emotek, avatarów, nicków i zdjęc. To chyba wina mojej przeglądarki.
Mazda 626 coupe '90 / Mazda 626 Coupe '89 / Mazda 323 BA GT '94
Mazda 6 2.0 MZR-CD '04 / Mazda 6 1.8 ELPIDŻI '03 / i inni... :D
------------------------
Marcin / aka Roxygenium
Marcin
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 29 cze 2011, 20:56
Posty: 2629 (10/41)
Skąd: PRAUST
Auto: CLK 55 AMG W209
Kurczak El Rapido 1.6 TDI

Postprzez Szyna » 17 maja 2026, 16:11

Na liczniku Tiggo 6666km :D
Najmniejsze zużycie prądu jeżdżąc na samym elektryku to niecałe 14kw/100km
Najmniejsze zużycie paliwa w trasie z dystrybutora to 6.75L/100 km jazda 100-120 :)
Nadal zadowolony, nadal brak zastrzeżeń ;)
Ładuje praktycznie raz w tygodniu zazwyczaj w weekend przy zużyciu poniżej 20kw licznik pokazuje ponad 90km zasięgu na elektryku.
To, co łatwe, nie prowadzi do niczego.
GD – Generacja Doskonała
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 20 lut 2008, 20:59
Posty: 3375 (90/161)
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 626 GD 2.0i 90 km '92r + LPG

Postprzez JohnnyB » 18 maja 2026, 03:27

No moze troszke od Jaguara jest wiekszy ;), w tle Mustang sie jeszcze zalapal. Cala flota z USA, a wczoraj odebralem 4’tego ;).
Załączniki
IMG_2661.jpeg
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 20:27
Posty: 2542 (46/92)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Jaguar XE '20 P250 AWD,
Mustang GT 5.0 421 '15,
Volvo XC60 B5 '23
Ford Explorer '16 3.5 V6

Postprzez Neonixos666 » 19 maja 2026, 15:47

Jakieś przedstawiciel handlowy mieszka bo same białe :P Trochę ludzie naciągali tych aut ze stanów ostatnio, pełno tego na drogach
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9505 (54/244)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Krzemol » 21 maja 2026, 19:57

Sinusoida przebiegów u mnie stabilna. Wcześniej znowu 300km/ miesiac, ostatnio prawie 5tys w tydzień z groszem <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 22:11
Posty: 1572 (273/88)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Lexus IS200t 245KM '15r

Postprzez MrShaleck » 22 maja 2026, 23:20

Apropos rozmiarów, u nas też różnie bywa <lol>

lincoln1.jpeg
lincoln2.jpeg


There's always a bigger fish

A mi kolejna 'okazja' od klienta spadła, kręci, nie odpala...
Clio 2, wnetrze sport, 1.6 16v 110 koni taniej niż złom, bez rdzy. Już jeździ :D
Muszę teraz obejrzeć co w nim trzeba zrobić i chyba to sprzedam, bo 4 auta to za dużo.
Miałem ofc standardową wojnę z naszym wydziałem komunikacji – okazuje się, że wpisanie na umowie sprzedaży 'uszkodzony silnik' wiąże się z brakiem możliwości zarejestrowania pojazdu bez przeglądu po dacie z umowy zakupu. Pomijam już chamstwo i personalne wycieczki serdecznej pani w okienku, szkoda że nie poinformowała mnie, że mogę auto zarejestrować czasowo na tzw. czerwone tablice, a teraz mam czas do 30 maja, bo inaczej mandat 500zł. Tak dla obywatela, od serca.

Najśmieszniejsze chyba jest to, że w moim WK wymagają kartki z przeglądu, jeśli nie ma miejsca w dowodzie, gdy w innych WK sprawdzają sobie w CEPIKu. Ja usłyszałem 'musimy mieć kartkę, bo nas CEPIK nie przepuści'. Pytam 'ten CEPIK, w którym pani może w tej chwili sprawdzić, że auto ma aktualny przegląd tak?' No i się zaczęła wojna :D

W urzędach bez zmian – to ty jesteś głupek i frajer, a oni tam nie są dla Ciebie tylko żeby zrobić z Ciebie idiotę. ~35 auto na koncie, a co 2 rejestracja jakiś problem.
Mazda 626 coupe '90 / Mazda 626 Coupe '89 / Mazda 323 BA GT '94
Mazda 6 2.0 MZR-CD '04 / Mazda 6 1.8 ELPIDŻI '03 / i inni... :D
------------------------
Marcin / aka Roxygenium
Marcin
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 29 cze 2011, 20:56
Posty: 2629 (10/41)
Skąd: PRAUST
Auto: CLK 55 AMG W209
Kurczak El Rapido 1.6 TDI

Postprzez Neonixos666 » 23 maja 2026, 11:48

Na tego lincolna to chyba już kategorie C trzeba mieć <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9505 (54/244)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez MrShaleck » 23 maja 2026, 21:52

No szczerze to jest potężny samochód. Nie nadaje się do miejskich warunków w Polsce. Ale wciąż, robi wrażenie :D
Mazda 626 coupe '90 / Mazda 626 Coupe '89 / Mazda 323 BA GT '94
Mazda 6 2.0 MZR-CD '04 / Mazda 6 1.8 ELPIDŻI '03 / i inni... :D
------------------------
Marcin / aka Roxygenium
Marcin
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 29 cze 2011, 20:56
Posty: 2629 (10/41)
Skąd: PRAUST
Auto: CLK 55 AMG W209
Kurczak El Rapido 1.6 TDI

Postprzez Krzemol » 24 maja 2026, 00:49

A tam się nie nadaje, w sam raz na wożenie dzieci do szkoły i stawanie pod nią na awaryjkach :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 22:11
Posty: 1572 (273/88)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Lexus IS200t 245KM '15r

Postprzez Neonixos666 » 24 maja 2026, 09:22

Krzemol napisał(a):A tam się nie nadaje, w sam raz na wożenie dzieci do szkoły i stawanie pod nią na awaryjkach :P


Dokładnie tak. Nie wiem co przyświeca kupowaniu wielkiego auta do miasta ale patrząc na rozmiary miejsc parkingowych i ich liczbę to nie jest to łatwe życie. Ameryka ok tam wszystko podyktowane samochodom ale w Europie to się robią schody.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9505 (54/244)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez MrShaleck » 24 maja 2026, 09:48

Akurat w tym przypadku to mienie przesiedleńcze, pani wziela ze sobą z kanady :)
Mazda 626 coupe '90 / Mazda 626 Coupe '89 / Mazda 323 BA GT '94
Mazda 6 2.0 MZR-CD '04 / Mazda 6 1.8 ELPIDŻI '03 / i inni... :D
------------------------
Marcin / aka Roxygenium
Marcin
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 29 cze 2011, 20:56
Posty: 2629 (10/41)
Skąd: PRAUST
Auto: CLK 55 AMG W209
Kurczak El Rapido 1.6 TDI

Postprzez Neonixos666 » 24 maja 2026, 10:43

MrShaleck napisał(a):Akurat w tym przypadku to mienie przesiedleńcze, pani wziela ze sobą z kanady :)


Czyli świadomie sobie to zrobiła :P

Dopisano 24 maja 2026 11:35:

Zna ktoś taką firmę jak Trade republic? Może ktoś ma tam konto? Mają fajną ofertę na konto oszczędnościowe ale zbieram info co to za bank bo na Internecie to tylko płatne opinie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9505 (54/244)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Krzemol » 5 cze 2026, 10:20

Zrobiłem przegląd i klasycznie jak w praktycznie każdym moim aucie ręczny słaby... <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 22:11
Posty: 1572 (273/88)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Lexus IS200t 245KM '15r

Postprzez Grzyby » 5 cze 2026, 11:17

Yoł.
Zostałem posiadaczem BMW <lol>

Historia jest taka, że miałem sprzedać przyczepę kempingową którą mam chyba z 7 czy 8 lat.
Od trzech stoi praktycznie nieużywana, a my turlamy się kamperem – zresztą od sprzedaży Chryslera nie mam do niej holownika.
No ale w tym roku wychodzi na to, że ciężko będzie wyjeżdżać na wypady tygodniowe lub dłuższe, zresztą trochę to problematyczne z moimi resztkami stawów kolanowych.
No i podjechaliśmy kamperem na polecany, nieodległy kamping 153 w Sielpi. Wszyscy chwalili że cicho, że nie wpuszczają (lub wyrzucają) imprezowiczów ale nie do końca wierzyłem. No i kurła faktycznie. Spokój, las, cisza. Byliśmy tam 4 dni i powiem wam że daaaawno tak nie wypocząłem...
I wymyśliłem że wstawę do nich na ten kamping tą moją ogromną przyczepę (7,5m) i będziemy tam wpadali osobówką z rowerami jak tylko będzie trochę luzu. Zresztą zaraz wakacje...
A jako że jestem na zasilku rehabilitacyjnym i wszystko wskazuje że jeszcze minimum 8 m-cy tak będzie, to .... czemu nie?
No ale nie mam holownika. Potrzeba na haku 1,5T i max DMC 1800-2000 żeby wystarczyło prawko B.

Mało nie kupiłem Tribute, bo spełnia wymogi. Ale nie jest to dobry pomysł. One nie mają blach zupełnie....
Potem miał być Nissan Xtrail lub CRV ale one dla odmiany istnieją tylko w ogłoszeniach komisów w necie jako podpucha żeby klient przyjechał, bo na miejscu okazuje się że z pięciu Xtrali któe wiszą w necie od miesiąca, wczoraj wieczorem sprzedały się wszystkie. No taki przypadek <snajper>

I w końcu trafiłem do Wrocka bo tak w sumie tego stoi pełno. Btw, polecam gorąco PKP IC – bilet za 2 osoby w 1 klasie za 174zł (360km) to wręcz śmieszna cena. A pociąg wypas. Czysto, cicho, wygodnie i.... punktualnie :)
Pół dnia po komisach szukając po danych z dowodów rejestracyjnych auta które spełnia wymagania.
Kurła, to wręcz nieprawdopodobne ale trafiłem tylko 2 auta które się załapały. LAgunę 2 w stanie rozkładu i całkiem przyzwoite E46 318d kombiak (116KM).
Przekonało mnie wyposażenie dodatkowe – pierwszy właściciel nie poskąpił i są kierunkowskazy <jupi>

W sumie to nawet wygodne, ma klimę, hak, jeżdzi, hamuje, przyspiesza, dyma nie puszcza wcale. Blacharsko bardzo przyzwoicie, jeden błotnik wymieniony, nowe lampy, zderzak trochę zmęczony. Ale ja to potrzebuję do 3-4 kkm rocznie :P
No i w szoku byłem po tych 350km z Wrocka do Kielc. 120 na tempomacie i 5,3l/100km
Właśnie niedawno wróciłem z WK z nowymi tablicami.
Z ciekawostek – toto ma podgrzewane spryskiwacze szyb <spoko>
I fajnie pupą zamiata :> <lol>


A tak btw. schudłem 43kg ... Kto mnie pamięta z Ryk w 2024 to wie jak wyglądałem. Wtedy był max.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17097 (114/181)
Skąd: KIELCE
Auto: BMW 318d Touring '04
Peugeot 508 Hybrid4 '13
Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Krzemol » 5 cze 2026, 14:08

Grzyby napisał(a):A tak btw. schudłem 43kg ...

Graty. Ja się nie umiem zebrać :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 22:11
Posty: 1572 (273/88)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Lexus IS200t 245KM '15r

Postprzez nemi » 5 cze 2026, 16:04

Grzyby napisał(a):z moimi resztkami stawów kolanowych.

Starość jest straszna :P. Ja 7 tygodni temu zerwałem ścięgno (w łóżku jakoś, rano jak się obudziłem, to mi się palec nie prostował) przy ostatnim stawie środkowego palca. SOR, RTG (często dochodzi do wyrwania części kości), orteza 6 tygodni. Jest już lepiej, ale nie wiem czy moja kariera muzyczna nie jest złamana na długo <glupek2>
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7485 (100/272)

Postprzez Beny » 5 cze 2026, 16:34

Kurde Grzyby dobry wynik <spoko> ja 10 w zeszłym roku, ale utrzymałem trochę ponad pół roku i przytyłem 3. Teraz próbie ale waga w miejscu
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 15:22
Posty: 8657 (86/84)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6 gl 2,5 pb At
Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez Neonixos666 » 5 cze 2026, 16:36

Ja 93 na liczniku czyli jakieś 13 za dużo, fajnie by było zrzucić ale nie ma motywacji... :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9505 (54/244)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Beny » 5 cze 2026, 18:41

Miałem 103 spadło do 93 jest 96 przy 180xm wzrostu.
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 15:22
Posty: 8657 (86/84)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6 gl 2,5 pb At
Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez Grzyby » 6 cze 2026, 14:39

U mnie motywacja była prosta.
Albo schludne poniżej 100kg żeby można było wstawić protezy stawów kolanowych albo wyląduje na wózku....
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17097 (114/181)
Skąd: KIELCE
Auto: BMW 318d Touring '04
Peugeot 508 Hybrid4 '13
Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park