Czateria... 2021

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez Neonixos666 » 20 lut 2019, 14:41

Pewnie do Signum pasuje ale ja już nie będę inwestował w to auto, oddam do wyczyszczenia w środku i na zewnątrz, posprawdzam wszystko czy działa odpowiednio, powymieniam żarówki jakieś i daje głoszenie niech ktoś inny tłucze dalej. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez yasko » 20 lut 2019, 18:00

Beny napisał(a):Podobny miałem w mazdzie :P
Yasko ten co mi daleś był do opla ;)
Neo moze potrzebujesz filtron k1081a ?

Coś pomyliłem...
Własnie szukam kilku rzeczy do Opla, bo wszytsko wskazuje że Vectra zostanie ze mną na dłużej.
Własnie planuję zrobić serwis klimy, zanim wszyscy się rzucą i będą kolejki,
Opony, przy okazji oleju, też już zmieniłem na lato, ale chyba trochę za wcześnie – w czwartek ma padać śnieg....

Zadzwonie to pogadamy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 maja 2008, 22:06
Posty: 463 (5/6)
Skąd: GTC
Auto: było:
MX-3, Premacy Sportive, RX-8 HP, Mazda 6 GY 2.0, Mazda 6 GH 2.5, RX-8 R3
jest: niemiecka technologia, hiszpański znaczek

Postprzez nemi » 20 lut 2019, 19:06

Dotarły do mnie świece... W piątek chwila prawdy, czy stare się będą chciały wykręcić.

Muszę sobie postawić jakiś warunek stopu, kiedy kończę kolejne iteracje wymian i napraw. Wyczerpany tym jestem.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez radzi89 » 20 lut 2019, 21:02

Kurde dziś z apartamentu policja zgaręła nam klienta. Totalny przypadek – po pijaku zatrząsnął w środku klucze. Dobijał się do drzwi apartamentu więc sąsiad zadzwonił po policję. Jak dojechałem na miejsce delikwent już był w kajdankach. Póżniej okazało się, że to wyższa gangsterska półka i przejmuje go CBŚP. Najlepsze, że w garażu zostało jego auto, klucze do garażu zabrała policja i nikt nie wie co dalej. :|
Rafal
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2009, 11:45
Posty: 4700 (22/49)
Skąd: Szczecin
Auto: BMW E30
Porsche 911 4S – 996.2
Porsche 911 4S – 991.2
Porsche Macan T

Postprzez jacobs » 20 lut 2019, 21:21

JohnnyB napisał(a):Ktoś korzysta z wyrzyczalni aut ? Szukam jakiejś z którą można podpisac jakąś sensowną umowę na wypożyczanie auta 2-3 razy miesiacu na 2 dni. W skrócie chodzi o to aby za każdym razem nie bawić się w kaucje itp.

start.rent
są do dogadania. Ja biorę od nich, ale nie mam żadnej umowy długoterminowej. Bookowanie jest proste, wszystko przez stronę, kaucji nie ma w ofercie 'dla przyjaciół'.

Dopisano 20 lut 2019, o 21:23:

nemi napisał(a):141 najwięcej pokazał licznik, cały czas przez Warszawę jechaliśmy.

może ten co mnie jakieś 1,5 miesiąca temu. Srebrna skoda fabia, na puławskiej było momentami 15x ;)
Nie wiedziałem że to osiąga taką prędkość.
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez Krzemol » 20 lut 2019, 22:03

nemi napisał(a):Muszę sobie postawić jakiś warunek stopu, kiedy kończę kolejne iteracje wymian i napraw. Wyczerpany tym jestem.

Ja już miałem dwa takie stopy :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 23:11
Posty: 1561 (258/83)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75TBi 235KM '11r

Postprzez nemi » 20 lut 2019, 22:33

Kurza twarz, nie wiem czy Loockas nie ma racji :D
Moja cierpliwość nie jest nieskończona ;)

Ale po wypłacie będzie miał znów dużo więcej mocy, więc może znów będzie banan na twarzy i mi przejdzie frustracja. Cały czas sobie próbuję wytłumaczyć, że jak auto ma 225kkm i 12 lat, to świece mogą się zepsuć albo coś może niedomagać. Ale to jest mój n-ty samochód i coś o tym wszystkim wiem. I wiem, że to jest never ending story :D
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Krzemol » 20 lut 2019, 22:43

nemi napisał(a):Cały czas sobie próbuję wytłumaczyć, że jak auto ma 225kkm i 12 lat, to świece mogą się zepsuć albo coś może niedomagać.

To ja mam jeszcze łatwiej bo Alfa ma 280tys i 15 lat :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 23:11
Posty: 1561 (258/83)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75TBi 235KM '11r

Postprzez Neonixos666 » 20 lut 2019, 23:02

nemi napisał(a): Cały czas sobie próbuję wytłumaczyć, że jak auto ma 225kkm i 12 lat, to świece mogą się zepsuć albo coś może niedomagać. Ale to jest mój n-ty samochód i coś o tym wszystkim wiem. I wiem, że to jest never ending story


tak se mów tak se tłumacz a zanim się obejrzysz będziesz bohaterem kolejnego filmiku <lol>

Ja już wydałem na Scenica ponad 500 zł :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Krzemol » 20 lut 2019, 23:04

Przeliczając na ilość zrobionych do tej pory km Sceniciem nie wygląda to najlepiej <rotfl>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 23:11
Posty: 1561 (258/83)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75TBi 235KM '11r

Postprzez Neonixos666 » 20 lut 2019, 23:10

Krzemol napisał(a):Przeliczając na ilość zrobionych do tej pory km Sceniciem nie wygląda to najlepiej <rotfl>


a to pewnie dopiero początek, jakieś opony, pierdółki, plasticzki, filterki i wyjdzie drożej jak BMW :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Gib » 20 lut 2019, 23:16

Będzie miał więcej mocy bo robisz w końcu program czy od nowych świec żarowych tak ma się ożywić? Ja miałem dwa sparingi delikatne, nie dragstrip tylko takie małe teasery w obu nie do końca wiedziałem że się ścigam aczkolwiek dość agresywne wyjście z progu było i w obu delikatnie przegrałem jedno to G4 GTI pewnie 1.8T bo na V5 to on nie brzmiał, drugie to właśnie nomen omen 120d ;)
Stała pod ścianą prężąc kakao
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2007, 18:09
Posty: 8939 (141/180)
Skąd: Warszawa
Auto: rower składak 1.8t

Postprzez loockas » 20 lut 2019, 23:20

nemi napisał(a):Cały czas sobie próbuję wytłumaczyć, że jak auto ma 225kkm i 12 lat, to świece mogą się zepsuć albo coś może niedomagać.


No bo tak jest :) Cokolwiek kupisz używanego to będziesz pakował mniejsze lub większe kwoty. Imho masz dwa wyjścia. Kupić drugie nowe auto, albo wywalić excela i przestać się przejmować póki Ci to auto sprawa przyjemność :)

Krzemol napisał(a):Przeliczając na ilość zrobionych do tej pory km Sceniciem nie wygląda to najlepiej


No u mnie stosunek wydanych złotówek do przejechanych km w MX-5 będzie wcale nie lepszy :P
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 21 lut 2019, 00:05

Gib napisał(a):Będzie miał więcej mocy bo robisz w końcu program czy od nowych świec żarowych tak ma się ożywić?

Słowo klucz: dpf.

W teorii cały układ jest połączony w całość i bez sprawności całości się to goowno nie wypali. Tak mówi spec od beemek (tylko tymi autami się zajmuje).
Okazało się, że mam dwie świece walnięte na 1 i 3 cylindrze, dpf zgłasza błąd, a ciśnienie spalin jest 3 razy za wysokie. Wniosek jest jeden: spaliny nie mają jak uciekać w odpowiednim tempie, a ja z trudem osiągam setkę poniżej 10 s :|
Będzie kąpiel w kwasie.

A program? Rok temu mówiłem 'nie'. Teraz zobaczę jak sytuacja będzie wyglądała po najbliższych zabawach – jak wszystko dobrze pójdzie zostanie mi przyklejenie osłony żarówki na suficie i jeśli będzie się sprawować dobrze, to... będę myślał. 200 kucy powinno dać się zrobić, chyba, że już bardzo nie trzyma serii (wiele osób jest rozczarowanych jak hamownia wypluwa 150 zamiast prawie 180). Ale z drugiej strony wątpię, żebym się zdecydował, bo myślami jestem w jakimiś dużym kombi.

W sumie myślami jestem przy wielu autach ;).


A tak btw odnośnie tych cudownych leasingów, że tak mało się płaci, a po 3 latach nowe auto... Z ciekawości (musiałem dziś zabić 20 minut czasu) poczytałem o easy drive z vw. Są już pierwsi, którzy oddali auto i wygląda na to, że trzymają się reguł określonych w ich własnym dokumencie i drobna rysa czy przycierka faktycznie nie jest kłoptem.
Ale też zaskoczyła mnie jedna rzecz: tańszy seat lub skoda ma raty kilka stów wyższe przy jednocześnie niższej wartości początkowej. Kwestia jest taka, że np. Superb traci wartość szybciej niż pastuch. Może nie tyle jestem zaskoczony, że ta rata jest wyższa w tańszej marce, co nie spodziewałem się, że różnica idzie w setki złotych.
Niestety nie wiem jak wychodzi to kosztowo w stosunku do zwykłego leasingu :)
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Krzemol » 21 lut 2019, 00:12

nemi napisał(a):bez sprawności całości się to goowno nie wypali

No to akurat żadna nowość. Też miałem ostatnio w Maździe problemy związane z filtrem. Przyczyną był zawalony EGR i uszkodzony Intercooler. Po czyszczeniu pierwszego i regeneracji drugiego jak ręką odjął.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 23:11
Posty: 1561 (258/83)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75TBi 235KM '11r

Postprzez Neonixos666 » 21 lut 2019, 00:13

Ciekaw jestem jak u mnie będzie z DPF i jak będzie się wypalał.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez motomike6 » 21 lut 2019, 00:38

Oj coś czuje ze pastuchem się skończy bo nic innego excel nie przełknie :P
Zaproponował bym 508 ale to francuz, za dużo straci na wartości plus ta awaryjność nie to co nudny VW :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 maja 2012, 15:34
Posty: 354 (83/16)
Skąd: LUX/SC034
Auto: Jest GJ 2.2 AT
Jest Citroen SpaceTourer
Było C4 Picasso
Była Mazda 6
GH

Postprzez Gib » 21 lut 2019, 01:07

żeby arteon był w kombi to byś się mylił, a tak może CLS szutink brejk.
Stała pod ścianą prężąc kakao
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2007, 18:09
Posty: 8939 (141/180)
Skąd: Warszawa
Auto: rower składak 1.8t

Postprzez nemi » 21 lut 2019, 09:21

motomike6 napisał(a):Oj coś czuje ze pastuchem się skończy bo nic innego excel nie przełknie
Zaproponował bym 508 ale to francuz, za dużo straci na wartości plus ta awaryjność nie to co nudny VW

To nie do końca tak, że tylko Pastucha przełknie excel.
Mam kilka swoich założeń – np. nie siadam na krzesełku z papierosem, żeby podziwiać wygląd, więc nie ma to decydującego wpływu (auto musiałoby być wyjątkowo szpetne). Nie mam też żadnych uprzedzeń specjalnych do żadnej marki.

Przede wszystkim spędzę w tym samochodzie ze 2.000 h, więc musi mi odpowiadać wnętrze. Musi wygodnie pomieścić 4 osoby i jeszcze dwa koty. Musi być cicho podczas szybkiej jazdy. I ekonomicznie – przecież nie chcę wydawać bez sensu kasy na paliwo.

Czy przypadkiem to nie jest pełna lista aut?
– Pastuch
– Kiła Optima
– Hjundaj i40 (ale on mi się nie podoba ani w środku, ani z zewnątrz)
– Insignia
– Superb
– Mondeo
– Talisman
– Mazda6 (odpada w przedbiegach z uwagi na hałas)

Można myśleć o SUVach, ale z praktycznego punktu widzenia sens jest taki sobie ;)

Na pewno każdy samochód ma swoje wady i zalety, które każdy nabywaca indywidualnie sam dostosowuje do siebie i różnego rodzaju ryzyko podejmuje – np. kupi Insignię, bo podoba mu się z wyglądu i spełnia założenia, ale ze świadomością, że ludzie raczej na te auta narzekają. Ja wybrałem teraz silnik, który rozpada się po 30.000 km w drobny mak, bo przeważyły inne kwestie.

Zakładam, że będę jeździł 8+ lat, ale mi się samochody dramatycznie szybko nudzą. I to sprawia, że może pójdę ścieżką wynajmu długoterminowego (o ile nie będzie bardzo drogo) z założeniem, że auto wykupuję. Ale jeśli zacznie się pier***ć, znudzi mi się albo zmieni się moja sytuacja życiowa, to będę mógł rzucić kluczyki na stół i trzasnąć drzwiami po 3-4 latach. I będę miał gdzieś podatki, które bym musiał zapłacić, gdybym chciał się sam wymiksować z samochodu, a 23% VAT + dochodowy dają niebagatelną kwotę, która na pewno przewyższy stratę na droższym finansowaniu.

Krótko mówiąc jak już przyjdzie ten czas, to znajdę ze 2-3 modele, które mi odpowiadają, a o reszcie zdecydują takie względy jak finansowanie, długość gwarancji i opcje serwisowania. Np. jak w 2016 Renault dał swoją propozycję finansowania, to trzymałem się za burzch ze śmiechu – Megane finalnie wyszedłby drożej niż VW, którego sprzedawali bez oprocentowania :D (ale i tak ostatecznie planowałem kupować wtedy za gotówkę)
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 21 lut 2019, 09:30

A zdradź mi proszę sekret jak ty chcesz pełny VAT odliczać w osobówce? Będziesz dorabiał na Taxi? :)

a dobra, teraz chyba zrozumiałem o co ci chodzi. Masz na myśli ewentualną sprzedaż?
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park