Czateria... 2021

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez nemi » 10 maja 2021, 07:59

jacobs napisał(a):Akurat kupi tipo za to

<diabełek>
Tak szczerze, to mam nadzieję, że jak już będę zmieniał, to będą już sensowne elektryki w sensownych pieniądzach. No i mam nadzieję, że mnie będzie na to stać...
Meganka jeździ i ma się dobrze, więc nawet nie myślę o czymkolwiek.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 10 maja 2021, 08:22

nemi napisał(a):więc nawet nie myślę o czymkolwiek.


Tak samo pisałeś o zmianie golfa początkiem roku :P
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 10 maja 2021, 08:25

Wtedy nie myślałem!
Teraz też nie myślę, ale nie obiecuję, że to się nie zmieni ;). Ale powiedzmy sobie szczerze – "trochę" się wykosztuję na podstawowy samochód, za Megankę miałbym za mało kasy, żeby cokolwiek myśleć dalej, więc już to determinuje brak myślenia :).
No i za kredyty trzeba się wziąć ;)
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 10 maja 2021, 08:30

Kolejne rozmowy z budowlańcami powodują że też przestałem myśleć o innym aucie <lol>
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 10 maja 2021, 08:33

Daj spokój, wszystko przez tą pandemię tak poszło w górę, że to dramat w takich tematach okołodomowych.
Ludzie po prostu chcą się umościć jakos w swoich ogródkach, na swoich działkach itd. Mam niedaleko taki wypasiony sklep ogrodniczy. Zawsze jak pojechałem, to jakąś roślinę kupowałem, a teraz byle iglaczek 300 zł :|. Pogrzało już ich z cenami i wyszedłem z niczym, chociaż pojechałem na zakupy.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez marek » 10 maja 2021, 08:37

zadra napisał(a):Ceny części na niskim poziomie, wysoka trwałość tak silnika jak i innych części, przyzwoite odpychanie się oraz spalanie, dobrze zestrojona skrzynia biegów..
Czego chcieć więcej do miasta?


czegoś większego, szybszego, ekonomiczniejszego, tańszego w eksploatacji poza klockami hamulcowymi ;) i w tej samej cenie?

Dlatego też zaproponowałem Leona ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 01:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez nemi » 10 maja 2021, 09:19

loockas napisał(a):Kolejne rozmowy z budowlańcami powodują że też przestałem myśleć o innym aucie

Tak BTW – ostatnio gadałem z kolegą, mieszka w bloku na Ursynowie, więc postanowił wykorzystać swoją działkę niedaleko Warszawy. Stawia domek za 200k, ale już wie, że w 300k się nie zmieści <lol>. Naprawdę trwa szaleństwo :D
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez marek » 10 maja 2021, 09:26

nemi napisał(a):Naprawdę trwa szaleństwo


Stal podrożała o 50% od grudnia :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 01:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez nemi » 10 maja 2021, 09:38

Podobno też styropian wystrzelił w górę.
Jak zresztą wiesz szukałem działki, jeździłem całkiem niedawno po okolicy i przyznam szczerze, że dałem na razie spokój. Jest niezła górka, lokaty nie dają kasy, ludzie zaczęli inwestować w mieszkania i działki, więc przestałem widzieć w tym sens – jest zwyczajnie za drogo.
Za jakiś czas ludzie się tym nasycą, część nieruchomości pewnie wróci na rynek.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 10 maja 2021, 09:52

nemi napisał(a):Stawia domek za 200k, ale już wie, że w 300k się nie zmieści


To chyba taki letniskowy? :)

nemi napisał(a):Podobno też styropian wystrzelił w górę.


Tak, bo z transportami był problem. Podobno się już uspokaja.

nemi napisał(a):Za jakiś czas ludzie się tym nasycą, część nieruchomości pewnie wróci na rynek.


Od pewnego czasu powtarza się powiedzenie "tanio to już było". Może ceny nieruchomości przestaną galopować w górę, ale nie sądzę że będzie już dużo taniej. Działkę udało mi się jeszcze kupić za normalne jak na ostatnie lata stawki. Może dlatego, że to był prywatny zakup bez pośredników itp. Na budowie cóż, pewnie zapłacę więcej niż 2 lata temu, ale zarabiam też lepiej niż 2 lata temu więc jeden pies. Szkoda mi czasu na czekanie na "lepsze czasy" bo za tego rządu one na pewno nie nadejdą :) Imho będzie tylko drożej.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez marek » 10 maja 2021, 10:05

loockas napisał(a):Imho będzie tylko drożej.


szczególnie, że u nas usługi "fizyczne" są bardzo nisko cenione. Ludzie są oburzeni, że ktoś "kto się zna" ma przyjechać, pokręcić śrubką, uderzyć młotkiem i skasować za to 200zł i dlaczego nikt tego za 50zł nie zrobi, przecież to pół godziny roboty.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 01:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez loockas » 10 maja 2021, 10:11

To sie zaczyna zmieniać. Jeszcze do niedawna każdy w PL był złotą rączką i sobie ogarnął remont, naprawę auta czy nawet budowę. Obecnie się wiele pozmieniało. Ludzie zarabiają lepiej, wolą zapłacić niż robić samemu coś na czym się nie znają. Ja tam się za majstra nie uważam, ale klucz i śrubokręt umiem obsługiwać. Ale jak widzę pokolenie mojego brata, to tam już tylko będą w gre wchodzić usługi zewnętrzne :P

Inny temat to jakość usług. Czasami jednak człowiek się poddaje i uczy się sam coś zrobić, nawet jest szansa że mu lepiej wyjdzie :) Ale to też widzę że się zaczyna zmieniać na szczęście.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 10 maja 2021, 10:18

loockas napisał(a):To chyba taki letniskowy?

Tak

loockas napisał(a):Szkoda mi czasu na czekanie na "lepsze czasy" bo za tego rządu one na pewno nie nadejdą Imho będzie tylko drożej.

Ale Ty myślisz o perspektywie tu i teraz, ja myślę o znacznie dłuższej – nie chcę się ruszać z miejsca aż dzieci nie będą samodzielne. Ty zapewne chcesz, żeby Twoje dzieci miały swoje pokoje, swój plac zabaw w ogródku, basen etc.
To trochę zmienia postać rzeczy – ja uważam, że jest górka (mogę się mylić), więc zakup ziemi po historycznie najwyższej cenie w kredycie, gdy ziemia będzie mi potrzebna powiedzmy za 12 lat nie jest najrostropniejszy – bardziej emocjonalny, jeśli bym akurat znalazł coś, co idealnie wpisuje się w moją wizję. Ale nic takiego nie znalazłem do tej pory ;).
A jeszcze gorsze jest to, że moje pomysły zmieniają się jak w kalejdoskopie, podobnie jak auta Johnnego <lol>. Strasznie trudno mi sobie wyobrazić, jakie będą moje potrzeby i pragnienia za te 12 lat :)

Póki co wyszło mi, że lepiej chronić kasę przed inflacją, ale wciąż nie mrozić jej w nieruchomościach i nie tracić na odsetkach od kredytu.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez brii » 10 maja 2021, 10:21

marek napisał(a):szczególnie, że u nas usługi "fizyczne" są bardzo nisko cenione. Ludzie są oburzeni, że ktoś "kto się zna" ma przyjechać, pokręcić śrubką, uderzyć młotkiem i skasować za to 200zł i dlaczego nikt tego za 50zł nie zrobi, przecież to pół godziny roboty.

Ja tam mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej cenione są usługi niematerialne. Doradzasz komuś albo coś wyliczasz, pierniczysz się z 5 ustawami, analizujesz stos interpretacji, dajesz gwarancję usługi na 7 lat mimo tego, że warunki brzegowe mogą się w tym czasie zmienić a tu strzał z pupy, że to tylko było powiedzenie czegoś albo policzenie w programie (licencja też kosztuje)... Przychodzi taki ze śrubokrętem, pokręci, często śrubę uszkodzi, gwarancji nie da, o fakturze można zapomnieć i już chce stówkę albo dwie...

loockas napisał(a):Inny temat to jakość usług. Czasami jednak człowiek się poddaje i uczy się sam coś zrobić, nawet jest szansa że mu lepiej wyjdzie

Straciłem ostatnio czas na dwóch speców od hydrauliki i trochę pieniądza – szlag mnie trafił i zrobiłem sam – wychodzi na to, że problem naprawiłem skutecznie <rotfl> Teraz potrzebuję zrobić kawałek kostki pod kosze do segregacji i prawie żaden spec nie chce tego zrobić bo tylko 1m2 a jak się już jeden zgodził to chce za to 900zł – chyba się nauczę układać kostkę :P
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez nemi » 10 maja 2021, 10:22

loockas napisał(a):wolą zapłacić niż robić samemu coś na czym się nie znają

Na pewno za ogródek warto zapłacić. Nigdy się tak nie narobiłem <rotfl>
Biceps już mam taki, że niewygodnie mi podnieść kubek z herbatą <rotfl> <rotfl> <rotfl>

Po każdym etapie wydawało mi się, że już tak niewiele zostało, że nie warto kogokolwiek szukać do pracy, ale za każdym razem się myliłem.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez brii » 10 maja 2021, 10:24

Zastanawia mnie z jakiego błota deweloperzy lepią budynki, że cena wychodzi im znacznie niższa niż gdyby to robić samemu a do tego mają na tym marżę?
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez nemi » 10 maja 2021, 10:24

brii napisał(a):Teraz potrzebuję zrobić kawałek kostki pod kosze do segregacji i prawie żaden spec nie chce tego zrobić bo tylko 1m2 a jak się już jeden zgodził to chce za to 900zł – chyba się nauczę układać kostkę

To może ja nie będę tak płakać jednak <lol>
Ja ułożyłem ok. 2-3 m kw. kostki + ~30 metrów obrzeża. Granit jest 2x droższy w ułożeniu niż zwykła kostka betonowa :D. Strach pomyśleć ile musiałbym zapłacić :D
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez brii » 10 maja 2021, 10:27

Jeszcze może bym i przełknął tą cenę ale termin na "nie wiadomo kiedy ale na pewno nie przed zimą" <rotfl>
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez nemi » 10 maja 2021, 10:34

Ja planuję jeszcze dwa popołudnia pracy... Dziś skończę wyrównywać, a jutro powinna przybyć trawa. Kolejną tonę będę musiał przenieść i jakoś dopasować :|

Odpocznę i znów trzeba będzie zacząć coś kolejnego <lol>. Wciąż jeszcze mebli nie zrobiłem/nie zamówiłem – brakuje mi dwóch szafeczek w sypialni.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez marek » 10 maja 2021, 10:42

brii napisał(a):Ja tam mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej cenione są usługi niematerialne.


o tym to nawet wolę nie mówić. Ludzie zawsze zapłacą "fachowcowi" który przyjedzie przykręcić śrubkę, a jak ja pojadę na budowę "popatrzeć" czy jest zrobione jak w projekcie to przecież za darmo bo nic nie zrobiłem ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 01:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Przypadek i 30 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park