Czateria... 2021

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez nemi » 1 lut 2024, 22:16

To mi za niewiele mniej ryczałt :P

Kurcze, zacząłem trochę chorować w połowie grudnia. I tak sobie żyłem, próbowałem leżeć w weekendy, trochę odpuszczało i potem znowu. W styczniu na początku chyba dwa razy poszedłem na siłkę i znowu byłem chory. Ale od lutego postanowiłem już chodzić, przyjechałem, rozgrzeweczka i... ewakuacja, pożar. Więc spocony w dresiku na zewnątrz <lol>. Coś nie mam szczęścia.


A co do V8... robi na mnie to wrażenie, a jeszcze większe to, że ktoś ma samozaparcie, żeby kombinować w czasie eksploatacji, przecież części nie ma w każdym sklepie na rogu. I chyba nie jest też tak łatwo tym jeździć po ciasnej naszej ojczyźnie :)
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Dominator » 1 lut 2024, 23:05

Pajko napisał(a):Siemanko !

Jest tu jeszcze ktoś kto mnie pamięta ?

Stara gwardia ?

Siema. Ja do dziś trochu sobie pluje w twarz że nie odkupiłem tej 626.. nawet z tym 4 cylindrowcem pod maską;)

Co do chorób, mnie też coś męczy od jakiegoś czasu i raz na wozie raz pod nim..
Z rzeczy bieżących jakiś czas temu mnie ustrzelono w samochód, po dwóch tygodniach ja ustrzeliłem kogoś, równowaga w przyrodzie zachowana..dwa auta niesprawne i jeżdżę benzyniakiem zastępczym w manuału :D O ile manuał mnie nie przekonuje o tyle benzynka już tak, nawet wolnossąca. Już trochę zapomniałem jak to jest..
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez Pajko » 1 lut 2024, 23:08

nemi napisał(a):A co do V8... robi na mnie to wrażenie, a jeszcze większe to, że ktoś ma samozaparcie, żeby kombinować w czasie eksploatacji, przecież części nie ma w każdym sklepie na rogu. I chyba nie jest też tak łatwo tym jeździć po ciasnej naszej ojczyźnie


Bzdura z tymi częściami , są dostępne tak jak i do każdego auta . Dziś zamawiam jutro mam .
Ewentualnie jak chce dobrej jakości zamienniki lub OEM to 3 dni i mam z USA

Mit o braku dostępności części .

A komfort i frajda z jazdy nie porównywalna z żadnym z europejskich aut

Dominator napisał(a):Siema. Ja do dziś trochu sobie pluje w twarz że nie odkupiłem tej 626.. nawet z tym 4 cylindrowcem pod maską;)


No cóż teraz pewnie już można się nią golić :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2005, 21:18
Posty: 2563
Skąd: Tarnów
Auto: GMC Safari Hi-top , Skoda Fabia III 1,2 Tsi

Postprzez MrShaleck » 2 lut 2024, 13:17

Wypowiem się w kwestii wielosezonów, bo kilka zim na różnych zimówkach i autach mi się trafiło w ostatnich latach.

Clio 2 + dębica navigator 2 – szło jak przecinak, w najgorszych warunkach, ale to była wąska opona i małe lekkie autko. Mimo wszystko już chyba stary model, ale do małego autka okej.

Peugeot 206 na Imperialu All Season driver (coś takiego) było tragicznie. Wolałem E39 z tył napędem śmigac na zimówkach niż jeździć peżotem. I wcale nie dla przyjemności tylko bezpieczeństwa <lol>

Zafira A i B na Dębica navigator 3 – tu i lato i zima, osobiście uważam że w tej cenie co są ciężko o lepsza oponę. Zaskakująco cicha, bardzo spoko dawała sobie radę zimą i latem. Kilka znajomych osób kupiło też te Navigator 3 po mnie i byli bardzo zadowoleni. Na plus też brak problemów z wyważeniem (krzywa opona), co obecnie przy takim na przykład Nokianie czy Michelinie nie jest wcale oczywiste :D

Lexus GS, aktualnie mam Verdsein Quatrac PRO, na takich kupiłem. Są bardzo dobre, latem i zimą, ale pod jedną górkę na lodzie nie mogłem podjechać. Mocy nie ogarniają, ale w codziennym użytkowaniu jedyną ich wadą jest to, że są dość głośne przy 140km/h +.

Clio 2 na Kormoran All Season w naszym domowym pomykaczu – co prawda dopiero 1 lato i 1 zima, ale super kopne są w śniegu. Jeżdżę nie myśląc o nich kompletnie. Trochę głośne, ale nie są bardzo uciążliwe. Jako budżetowa opcja bardzo spoko.

Osobiście bym brał Navigator 3, bo myślę że stosunek ceny do jakości jest bardzo spoko, a oponka dobrze daje radę. Nie wiem tylko jak z ich zużywaniem się, ale w 1 Zafirze miałem nowe a w 2 jakieś roczne i nie było widocznej różnicy.
Mazda 626 coupe '90 / Mazda 626 Coupe '89 / Mazda 323 BA GT '94
Mazda 6 2.0 MZR-CD '04 / Mazda 6 1.8 ELPIDŻI '03 / i inni... :D
------------------------
Marcin / aka Roxygenium
Marcin
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2011, 21:56
Posty: 2520 (10/38)
Skąd: PRAUST
Auto: Lexus GS450h
Mazda 626 Coupe F2T
Roweł Graveł
Roweł Emtebeł

Postprzez JohnnyB » 2 lut 2024, 14:35

Ja mam już 3 komplet wielosezonowe, ale jak pisałem wcześniej, do 2 pełnych sezonów jakoś dawały radę, potem to już serio, tylko na suchym. Najgorsze jakie miałem to Pirelli Scorpion Verse All Sesson na Jeepie. To nie dawało rady w ogóle. Bridgestone A005 Evo2 solidna, dawała radę w tylnonapędowym jaguarze, ale w 3 zima to już słabo było, delikatne wzniesienia ośnieżone i ledwo wjeżdżał. Kontrola trakcji non stop pracowała już. W trasach znacznie wolniej niż np., Focusme na zimówkach.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez Neonixos666 » 2 lut 2024, 17:09

MrShaleck napisał(a):Zafira A i B na Dębica navigator 3 – tu i lato i zima, osobiście uważam że w tej cenie co są ciężko o lepsza oponę. Zaskakująco cicha, bardzo spoko dawała sobie radę zimą i latem. Kilka znajomych osób kupiło też te Navigator 3 po mnie i byli bardzo zadowoleni. Na plus też brak problemów z wyważeniem (krzywa opona), co obecnie przy takim na przykład Nokianie czy Michelinie nie jest wcale oczywiste


Ogólnie ja też jestem zadowolony, drugi sezon zimowy na nich i nie narzekam plusem w moim przypadku jest wzmacniana ścianka boczna (wersja XL) a to robi sporą różnicę przy załadunku bo opona nie pracuje na boki w zakrętach przy obciążeniu. Jest cicha nawet latem i nie ścierają się zbyt szybko lamelki, zobaczymy jaki będzie ich stan po dwóch pełnych latach ale myślę że już przód będzie miał dość i zrobię zmianę.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez nemi » 2 lut 2024, 18:12

Tez mam Navigatory + GY Vector (prawie ten sam bieznik). Bardzo dobrze sie smiga.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Gib » 2 lut 2024, 19:01

Pajko napisał(a):Nie oszukujmy się – nie było by im czego zostawić :P

Tak teraz od kilku lat przesiadłem się na V8 w amerykańcach i obecnie śmigam takim o to dziadkiem .
Obrazek


Ja też pamiętam to GE,
Caprice – [tiiit] krążownik. (chyba że to roadmaster)
Stała pod ścianą prężąc kakao
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2007, 18:09
Posty: 8939 (141/180)
Skąd: Warszawa
Auto: rower składak 1.8t

Postprzez Neonixos666 » 2 lut 2024, 21:13

nemi napisał(a):Tez mam Navigatory + GY Vector (prawie ten sam bieznik). Bardzo dobrze sie smiga.


Duża różnica między tymi oponami?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez nemi » 2 lut 2024, 21:58

Nie umiem powiedzieć.
GY ma więcej lamelek takich zygzakowatych, Dębica mniej i są proste. W jeździe zwyczajnej trudno porównać, na pewno lepsze niż nokian.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Neonixos666 » 2 lut 2024, 22:19

nemi napisał(a):Nie umiem powiedzieć.
GY ma więcej lamelek takich zygzakowatych, Dębica mniej i są proste. W jeździe zwyczajnej trudno porównać, na pewno lepsze niż nokian.


Czyli różnica pewnie będzie w skrajnych sytuacjach a nie przy normalnej jeździe, zawsze się zastanawiałem czy warto dopłacić do nich tą różnicę.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez MrShaleck » 3 lut 2024, 00:00

Dębica z tego co kojarzę jest w koncernie GY. Presto UHP 2 to prawie taki sam bieżnik jak któryś GY sprzed 5-6 lat
Mazda 626 coupe '90 / Mazda 626 Coupe '89 / Mazda 323 BA GT '94
Mazda 6 2.0 MZR-CD '04 / Mazda 6 1.8 ELPIDŻI '03 / i inni... :D
------------------------
Marcin / aka Roxygenium
Marcin
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2011, 21:56
Posty: 2520 (10/38)
Skąd: PRAUST
Auto: Lexus GS450h
Mazda 626 Coupe F2T
Roweł Graveł
Roweł Emtebeł

Postprzez Neonixos666 » 3 lut 2024, 00:20

Zdaje sobie sprawę że to ten sam koncern i że konstrukcja jest podobna ale czy na tyle inna jest ona w użytkowaniu (GY) że warto do niej dopłacić względem Dębicy. Obecnie (w moim rozmiarze 205/60 R16) komplet Dębica Navigator 3 kosztuje ponad 1400zł, a GoodYear Vector 4Seasons gen3 ponad 2100zł (wersja wzmocniona nawet ponad 2300zł). Czy goodYear odda w trakcji te 700zł różnicy czy nie?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Krzemol » 3 lut 2024, 00:33

Imo nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 23:11
Posty: 1561 (258/83)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75TBi 235KM '11r

Postprzez nemi » 3 lut 2024, 10:05

Ja bym kupił Dębicę do jazdy wokół komina. A sam bieżnik jest z odległości 1 m identyczny ;).

Nie kupię już Kleberów – mam zimowe i są głośne, spala też znacząco więcej paliwa. Co ciekawe w testach były cichsze niż premium w tym samym rozmiarze. Może trafiłem na jakieś feralne.
Myślałem o zmianie na inne, ale 4k mi szkoda, a te mają z 10k przebiegu :(
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez MrShaleck » 3 lut 2024, 10:44

Neonixos666 napisał(a):Czy goodYear odda w trakcji te 700zł różnicy czy nie?


Zdecydowanie nie warto dokładać :)
Mazda 626 coupe '90 / Mazda 626 Coupe '89 / Mazda 323 BA GT '94
Mazda 6 2.0 MZR-CD '04 / Mazda 6 1.8 ELPIDŻI '03 / i inni... :D
------------------------
Marcin / aka Roxygenium
Marcin
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2011, 21:56
Posty: 2520 (10/38)
Skąd: PRAUST
Auto: Lexus GS450h
Mazda 626 Coupe F2T
Roweł Graveł
Roweł Emtebeł

Postprzez Bo_Lo » 3 lut 2024, 14:05

loockas napisał(a):Ja wziąłem crossclimate 2 do Ioniqa i szczerze mówiąc mam mieszane uczucia jeżeli chodzi o śnieg. Zimówka to na pewno nie jest. Zobaczymy jak latem, a potem jak z ogólną trwałością.

Z tymi Crossclimate jest chyba coś nie tak.
Ja od kilku lat już śmigam na wielosezonach i to budżetowych – zero problemów, łącznie z wyjazdem w góry w kopny śnieg(ale jak były nowe więc miały sporo mięsa)
Do tej pory Nexeny (jedynie zauważyłem że na mokrym przy starcie dość łatwo buksują) a ostatnio do Mazdy 5 kupiłem Klebery i nie widzę wad.
Za to ziomek z pracy kupił te Micheliny CrossClimaty i dramat.
Zwykły civic ufo 1.8 , na rondzie przy dynamicznej jeżdzie jak nie pupą rzuci to przodem płuży, jest załamany jakością prowadzenia. W dodatku dwie sztuki po niecałym roku popękały od środka jakby je ktoś nożem ponacinał.
Kupowane na oponeo.
Brat w dwóch autach śmiga na Goodrige all season i nie narzeka.
Boźe,daj mi cierpliwość,bo jak mi dasz siłę,to ich wszystkich rpzp...le
Godzilla is coming...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 5 lis 2007, 19:59
Posty: 4379 (423/201)
Skąd: Poznań
Auto: bylo:
BF,BG,BJ,subaru impreza
jest:
Mazda Premacy 03'FP,323f BA BP :D

Postprzez Neonixos666 » 3 lut 2024, 21:48

Bo_Lo napisał(a): W dodatku dwie sztuki po niecałym roku popękały od środka jakby je ktoś nożem ponacinał.

O to chodzi? Ciężko w badziewiu pokonać moje poprzednie Hankooki.
1656969011613.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Grzyby » 4 lut 2024, 21:49

Hehe, dostałem info ze sklepu że Micheliny będą u nich dopiero pod koniec przyszłego tygodnia...
I tak poczytałem ... i zmieniłem jednak na Continental Vanco Camper
Letnie. Cena praktycznie ta sama, a skoro w zimę i tak nie zamierzam jeździć....

Nemi, temat problemu z dostępnością części to mit.
Przetestowałem na przykładzie Voyagera (wszystko od ręki), kwestia szukania w odpowiednich miejscach.
Jest w PL kilka sklepów wyspecjalizowanych w amerykańcach i oni mają w zasadzie wszystko.
Przecież to śmieszne Aerio które mam, w katalogach w sklepach jeśli już występuje (oczywiście jako Liana) w wersji z silnikiem 2.3 to po wejściu w szczegóły znajdziesz tam zwykle filtr powietrza i oleju <lol>
A wchodzisz sobie na stronę https://suzukisubaruparts.worldoemparts.com/ , wklepujesz VIN i masz auto jak na tacy. Łącznzie z numerami części któe wystarczy wpisać w googla i masz wszystko.
No, jak potrzebowałem chłodnicę (a jest specyficzna bo ma też wejście i wyjście na przewody olejowe ze skrzyni do jej chłodzenia), to okazało się że muszę czekać 3 dni. Tyle zajęło zamówienie na amazonie z dostawą pod drzwi (zamówione w sobotę po południu u nas, w środę rano kurier UPS stał pod drzwiami.

Co do wielosezonów, to jako że 2 moje auta robią rocznie łącznie jakieś 130kkm się wypowiem.
GY 4S to opony genialne. I długo wytrzymują. Naprawdę warto
Nokiany to żart. Znikają w oczach i jedna po 30kkm wybuliła się na bieżniku na 1/4 obwodu. Pech? Może. Ale nigdy więcej.
Tracmax S130. W Pandzie są ok ale do cięższych aut się nie sprawdzają na śniegu.

Czołem Pajko!
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez loockas » 4 lut 2024, 22:02

nemi napisał(a):Może trafiłem na jakieś feralne


Ja też na takie kiedyś trafiłem i je nawet reklamowałem z tego powodu – przyjęli i oddali kase. To był Kleber Krisalp HP3.

Bo_Lo napisał(a):Z tymi Crossclimate jest chyba coś nie tak.


Nie wiem. Wziąłem je z powodu licznych pozytywnych opinii i bardzo dobrych rezultatów na tyrereviews.com – To były chyba pierwsze w moim życiu opony które tak dokładnie prześwietliłem przed zakupem :P Ja jeszcze o nich nie mam ani pozytywnych ani negatywnych wniosków. Wiem tylko, że do zimówek im daleko – ale absolutnie nie jest to dla mnie zaskoczeniem :) Kwestia jeszcze tego kto i jak jeździ. Moja żona nie zauważyła specjalnej różnicy w stosunku do zimówek. Auto rusza, skręca i hamuje. Imho do spokojnej jazdy są super i pewnie się sprawdzą w tej roli. Do Cupry bym tego nie założył :)
Pozostanie tylko kwestia trwałości. Jak pociągną 3-4 lata to będzie super. Jak po 2 latach będzie śmietnik, to raczej nie powtórzę zakupu i wracam do dwóch kompletów.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park