Czateria... 2021

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez TheMonster » 4 sty 2021, 14:44

Tak jak patrzę na te podwyżki przez podatek cukrowy... to już niedługo w tym programie na discovery o celnikach zamiast szukania fajek poukrywanych po autach będą kasować ludzi ze nadmiarowe ilości coli...
Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem

_____________________________________________________________
Dawne auta:
Citroen Xsara II 1,6 16V 2003
Mazda 6 GG/GY 2005 2,0 MZR-CD 136 KM MT
Mazda 3 BM 2016 2,0 SkyActiv-G 120KM MT "Śnieżynka"
Tomasz W.
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Pomorza
Moderator
 
Od: 22 lis 2015, 14:59
Posty: 1521 (227/225)
Skąd: Bydgoszcz / Poznań
Auto: Mazda 3 Hikari, 2,0 150KM AT

Postprzez nemi » 4 sty 2021, 14:48

Dla mnie argumentem jest brak plastiku, bo wygoda dla mnie jest dość dyskusyjna. Ale to kolejne urządzenie w ciasnej kuchni, kolejne zamawianie czegoś, a już najgorsza jest ta wymiana naboi :(.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Krzemol » 4 sty 2021, 14:54

TheMonster napisał(a):Tak jak patrzę na te podwyżki przez podatek cukrowy... to już niedługo w tym programie na discovery o celnikach zamiast szukania fajek poukrywanych po autach będą kasować ludzi ze nadmiarowe ilości coli...

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 22:11
Posty: 1561 (258/82)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Alfa Romeo 166 TI 2.4 175KM '05r

Postprzez JohnnyB » 4 sty 2021, 15:38

nemi napisał(a):Dla mnie argumentem jest brak plastiku, bo wygoda dla mnie jest dość dyskusyjna. Ale to kolejne urządzenie w ciasnej kuchni, kolejne zamawianie czegoś, a już najgorsza jest ta wymiana naboi :(.

Serio ?
Jedne nabój to 50 litrów gazowanej wody....u mnie to średnio 1-1,5 miesiąca. Wymiana to odkręcenie naboju i przykręcenie drugiego. Całość zajmuje około 1 minuty maks.
Jak bym miał policzyć 50 litrów wody w butelkach w domu to zajmują one sporo więcej miejsca niż jeden saturator.....no i nie muszę w sumie tych zgrzewek targać do auta, z auta, po schodach itp.

Ale jak ktoś nie ma czasu na trening w domu to taki spacerek z dwie zgrzewkami to już coś :).

Nie reklamuje już...nikt mi za to w sumie nie płaci ;). Osobiście żałuje tylko ze tak długo zwlekałem z zakupem :).
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 20:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez nemi » 4 sty 2021, 16:02

JohnnyB napisał(a): Wymiana to odkręcenie naboju i przykręcenie drugiego. Całość zajmuje około 1 minuty maks.

Ile zajmuje odnalezienie człowieka na allegro, nadanie paczki, pójście do paczkomatu, potem oczekiwanie na paczkę zwrotną, pójście znów do paczkomau? Ewentualnie samemu można wymieniać w jakimś sklepie, ale ja akurat pod domem nie mam, tylko muszę kilka kilometrów jechać. Więc nie mówię o samej wymianie w saturatorze, tylko o logistyce zdobywania naboju :). Coś pisałeś o 50 zł, więc wychodzi 1 zł za litr. Za tyle z całą pewnością da się kupić w sklepie gazowaną kranówkę 1,5 litra :)

Ja się nie zmagam z zakupami, bo w całości ogarnia to żona, ale jakoś nigdy nie płakała, że taką zgrzewkę trzeba przynieść do domu, a w sklepie i tak jest co jakiś czas po masło czy tam coś <czarodziej>.
Dodam, że nie pijemy tak dużo wody gazowanej. Ja wręcz bardzo mało, żona więcej. Ze dwie zgrzewki pewnie miesięcznie. Ale to bardziej zgaduję <lol>
A schodów nie mamy do pokonania – parkujemy kilka metrów od kuchni i nie trzymamy 50 litrów na raz ;)


Dlatego jak dla mnie interesujący jest wątek ekologiczny, bo produkujemy bardzo dużo śmieci. Zauważcie, że lepsze żarcie jest zawsze popakowane w folię. Kupujesz paprykę "bio" – obowiązkowo w worku zapakowana już gdzieś przez producenta, kupujesz ogórka "bio", to obowiązkowo jest w plastikowym kondomie. Przecież to jakiś absurd.
Niedawno robiłem sobie herbatę – napis "bio" na opakowaniu – każda torebka ma własną folię <glupek2>
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 4 sty 2021, 16:08

nemi napisał(a):Ile zajmuje odnalezienie człowieka na allegro, nadanie paczki, pójście do paczkomatu, potem oczekiwanie na paczkę zwrotną, pójście znów do paczkomau?


Jadąc do sklepu (i tak jesteś co kilka dni) podrzucasz paczkę do paczkomatu :) Nie stracisz na to dodatkowego czasu. Z tego co widziałem to takie nabicie nie kosztuje na allegro 50, a 15zł. Mnie to przekonuje i dla mnie znacznie to sie wydaje wygodniejsze od noszenia zgrzewek, ale co kto lubi :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 4 sty 2021, 16:13

loockas napisał(a):Jadąc do sklepu (i tak jesteś co kilka dni) podrzucasz paczkę do paczkomatu

No właśnie tak nie mam <lol>. Ogólnie nie chce mi się nigdy nic wysyłać – wchodzi się na stronę inpostu, trzeba doładować konto, wypełnić formularz, wydrukować, znaleźć jakiś karton czy coś, zapakować, zanieść paczkę. To nie jest za bardzo zabawa dla mnie <lol>.
loockas napisał(a): a 15zł

Z wysyłką w obie strony?


Ale nie neguję – dla kogoś taka zabawa może nawet sprawiać przyjemność jak produkcja własnych dżemów, alkoholi etc. Mi z kolei podoba się kemping i co zrobić ;). Każdy ma swoje dziwactwa widocznie <czarodziej>.
Argument z noszeniem też jest OK, ale u mnie to jest kwestia pokonania kilkunastu metrów po płaskim, więc nigdy tego nie odczułem. Ale jak mieszkałem w bloku, to wkurzało mnie to nieziemsko.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Neonixos666 » 4 sty 2021, 16:22

Zobaczcie na piwo w zwrotnych butelkach, wiecie ile środków i energii trzeba włoży w to żeby nie generować odpadów? Ja musze te butelki posegregować, potem ładuje na busa i jadę do hurtowni, z busa na wózek, z wózka na odpowiednią paletę. Hurtownia to owija i trzyma do póki nie przyjedzie dostawa piwa, ładują to na tira i leci to do browaru, potem mycie itd. Może to sporo pracy ale może dzięki temu jest mniej odpadów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez nemi » 4 sty 2021, 16:29

U mnie kiedyś żona piła jakieś szalone ilości wody niegazowanej, ale przerzuciła się na szczęście na filtrowaną.
W ogóle to wszystkie butelki powinny mieć masakryczną kaucję – nie ważne, czy szkło, czy plastik. Jak kupię piwo i kaucja to pewnie ze 30-50 groszy, to szczerze mam to gdzieś, żeby to nosić. Piwo kupuję rzadko i spontanicznie, nie mam tak, że idę z butelkami na wymianę, więc prędzej taką butelkę wywalę niż pójdę do sklepu. Może się zdarzyć, że następne piwo kupię za 3 miesiące i mi to gdzieś zalega.

W Danii są spore kaucje i duża świadomość społeczna. Kiedyś trafiłem na delegację w pierwszy dzień szkoły. Tam alkohol jest legalny od 16 roku życia, więc w pobliskim parku młodzież chlała jak zła i impreza była na całego. Po kilku godzinach impreza się skończyła i wszyscy zaczęli po prostu zbierać porozwalane wszędzie butelki. Wszędzie było czyściutko. Ale tam idzie się do automatu, wkłada butelkę, jakiś laser ocenia ile ona jest warta i dostaje się kasiorę bez tłumaczenia się, gdzie kto daną butelkę kupił.

Dopisano 04 sty 2021 17:31:

A jeszcze o to dopytam:
https://allegro.pl/oferta/syrop-pepsi-m ... 4291fbf951

Czy da się to wlać do zwyczajnej wody gazowanej i się to wymiesza pod wpływem samego nalewania? Długo można przechowywać po otwarciu? W sumie jest to niegłupie, jeśli pije się takie napoje rzadko.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez JohnnyB » 4 sty 2021, 16:50

Da się.
Mcdonalds to chyba latami przechowuje. To sama chemia w sumie wiec nie ma co się popsuć.
Jak nie rozrabiam tego w butelce przed spienianiem, tylko wlewam do szklanki i zalewam gazowaną wodą.

P.S znalazłem auto, mam ofertę, trochę drogo ale chyba nie będę kombinował , tylko śmignę na północ po furę. Starsza niż chciałem ale spłacę to w 2 lata a nie w 3. Też miło. Tylko muszę swoje zimówki przywieźć, bo stoi na letnich.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 20:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez Neonixos666 » 4 sty 2021, 17:35

JohnnyB napisał(a):Tylko muszę swoje zimówki przywieźć, bo stoi na letnich.


a to są w takim stanie że nie da się na nich dojechać do domu?

Dopisano 04 sty 2021 17:39:

nemi napisał(a):W Danii są spore kaucje i duża świadomość społeczna. Kiedyś trafiłem na delegację w pierwszy dzień szkoły. Tam alkohol jest legalny od 16 roku życia, więc w pobliskim parku młodzież chlała jak zła i impreza była na całego. Po kilku godzinach impreza się skończyła i wszyscy zaczęli po prostu zbierać porozwalane wszędzie butelki. Wszędzie było czyściutko. Ale tam idzie się do automatu, wkłada butelkę, jakiś laser ocenia ile ona jest warta i dostaje się kasiorę bez tłumaczenia się, gdzie kto daną butelkę kupił.


a w Polsce producenci wypuszczają 6 typów butelek i każde sobie musi to przed przywiezieniem do hurtowni segregować. Sama Kompania Piwowarska ma 4 rodzaje butelek jak by nie mogli zrobić jednej.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez loockas » 4 sty 2021, 18:05

JohnnyB napisał(a):tylko śmignę na północ po furę. Starsza niż chciałem ale spłacę to w 2 lata a nie w 3. Też miło. Tylko muszę swoje zimówki przywieźć, bo stoi na letnich.


pisząc północ masz na myśli Norwegię że na letnich nie da się wrócić? :)

Neonixos666 napisał(a):a w Polsce producenci wypuszczają 6 typów butelek i każde sobie musi to przed przywiezieniem do hurtowni segregować. Sama Kompania Piwowarska ma 4 rodzaje butelek jak by nie mogli zrobić jednej.


Ja pije od ponad roku w zasadzie tylko z jednego małego browaru piwa i co mnie bardzo martwi, oni używają jednorazowych butelek. Ogrom szkła idzie do kosza niestety. No ale to podobno tak działa.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez JohnnyB » 4 sty 2021, 19:02

Znając moje szczęście spadnie zajebiaszczy śnieg wtedy. Nie bardzo chciałbym testować tylnonapędowe na ośnieżonej drodze :). I tak ogólnie będe musiał zamówić opony, wiec jesli sie dogadamy to zamówie i kuriera wyślę do nich, niech wymieniają.

Leasing mi policzyli 104,21.....podobno w okresie COVIDu się leasingodawcy usztywnili....
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 20:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez Neonixos666 » 4 sty 2021, 19:46

loockas napisał(a):Ja pije od ponad roku w zasadzie tylko z jednego małego browaru piwa i co mnie bardzo martwi, oni używają jednorazowych butelek. Ogrom szkła idzie do kosza niestety. No ale to podobno tak działa.


Są tacy producenci którzy wypuszczają piwo w zwrotnych i bez zwrotnych. Powrót butelek to też spory koszt, butelki trzeba przejrzeć, ocenić stan, umyć, wysterylizować a tak to przyjeżdżają z huty, wystarczy wysterylizować i fru. Zobaczcie ile odpadów jest z samego cmentarza, po zniczach wkładach i kwiatach.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Mr_Bartek » 4 sty 2021, 20:03

Perła o ile dobrze pamiętam robi to samo piwo w dwóch różnych butelkach. Im bliżej Lublina tym szanse by spotkać zwrotną większe. :P
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 12:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez Neonixos666 » 4 sty 2021, 20:20

niektórzy nawet wypuszczają piwo w butelkach zwrotnych ale nie w koszach tylko zgrzewkach. Kiedyś butelki leżały po rowach, jak zrobili kaucję 50 gr to już tak nie szastają butelkami.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Grzyby » 4 sty 2021, 21:10

Też uważam że za każdą butelkę powinna być kaucja.
A za szklane to bez żadnych wyjątków.
Ją pamiętam jak kiedyś Pepsi było w 2,5l zwrotnej butelce z grubego plastiku. Raz w tygodniu szedlem z pustą do sklepu i brałem pełną. Dało się.
Teraz się nie da....
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Neonixos666 » 4 sty 2021, 21:47

Kaucja i butelki nie były by złe gdyby producenci się dogadali albo zostało to na nich wymuszone że są to ustandaryzowane rozmiary, czyli nie ważne czy kupujesz pepsi czy cole 2L to butelka jest ta sama tak samo w piwie klient ma głęboko w jakiej butelce pije jak by to była jedna butelka to ułatwiło by to zwrot i zmniejszyło koszty.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez loockas » 4 sty 2021, 23:33

Neonixos666 napisał(a):Powrót butelek to też spory koszt, butelki trzeba przejrzeć, ocenić stan, umyć, wysterylizować a tak to przyjeżdżają z huty, wystarczy wysterylizować i fru.


Chlopaki mi też tłumaczyli że to jest też kwestia grubości tych butelek. Faktycznie ona jest znacznie lżejsza od np butelki żywca. A reszta tak jak mówisz, taniej jest im kupić nowe niż samodzielnie robić recykling.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez PeKa » 5 sty 2021, 09:03

Grzyby napisał(a):Ją pamiętam jak kiedyś Pepsi było w 2,5l zwrotnej butelce z grubego plastiku. .


One miały takie ekstra grube dno, jak się pustą upuściło to się odbijały jak piłka :D
Obrazek

My raz na jakiś czas kupujemy zgrzewkę Muszynianki, bo ją lubimy.
Reszta wody z kranu, odkąd mamy stację uzdatniania.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 kwi 2014, 23:23
Posty: 1295 (151/95)
Skąd: S-wek/W-Wa
Auto: LIII 2.0 dCi GT '10
C3 1.4VTi '10

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gib i 10 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park