Czateria... 2021

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez MazdaOwner » 5 lis 2020, 20:41

Masz wymienić tę diodę, która jest podłączona katodą do plusa, a anodą do masy. Prościej – jeden z końców tej diody jest połączony z masą, a drugi z przewodem zasilającym. Takie wpięcie diody, która ulega zwarciu powoduje właśnie palenie bezpieczników.

Koszt naprawy tego radyjka to kilkadziesiąt groszy – tyle kosztuje dioda prostownicza 1-dno amperowa.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2008, 13:28
Posty: 136 (0/8)
Skąd: Małopolska
Auto: Mazda 3

Postprzez zadra » 5 lis 2020, 20:48

której zadaniem jest zabezpieczyć radio przed skutkami odwrotnego podłączenia zasilania


wszystko się zgadza.
Kolega poprowadził mi przewody(chyba już z rok temu), ale brązowy pod masę, a niebieski dał na plusa, a ja nie sprawdzając wpiąłem "tak jak trzeba"...
Teraz pytanie p9d co podpięty jest drugi koniec przewodu, bo tam chyba też coś mogło polecieć, ale żeby się dostać... sterta plastików do demontażu..
Że też nie mógł gdzieś bliżej wpiąć...

ostatnio same straty, nic mi na rękę nie idzie martwa materia..

Dopisano 05 lis 2020 20:51:

MazdaOwner napisał(a):Masz wymienić tę diodę, która jest podłączona katodą do plusa, a anodą do masy. Prościej – jeden z końców tej diody jest połączony z masą, a drugi z przewodem zasilającym. Takie wpięcie diody, która ulega zwarciu powoduje właśnie palenie bezpieczników.

Koszt naprawy tego radyjka to kilkadziesiąt groszy – tyle kosztuje dioda prostownicza 1-dno amperowa.


muszę gdzieś w "szpargałach" pogrzebać, bo do sklepu nie wybiorę się jeszcze z dziesięć dni....
chyba, że wysyłkowo...
Ale dać 12zeta za przesyłkę diody za 25gr.... :|

Z wymianą dam radę, choć nie wiem, gdzie odsysacz podziałem..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3144 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez MazdaOwner » 5 lis 2020, 20:52

Nie rozumiem pytania. Jakiego przewodu?
Radio zasilane jest przez wyprowadzone na zewnątrz przewody: czerwony i czarny. Jeden z przewodów jest wlutowany tak, że ma połączenie z masą radia, a drugi poprzez prosty filtr (dławik plus kondensator) zasila radio. W momencie, kiedy pomylisz zasilanie i podasz odwrotnie plus z minusem, pada tylko ta dioda, zaraz później pada bezpiecznik. To wszystko. Wymiana tej diody załatwia sprawę. Wycięcie też, ale jest ryzyko uszkodzenia radia w przypadku kolejnej pomyłki.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2008, 13:28
Posty: 136 (0/8)
Skąd: Małopolska
Auto: Mazda 3

Postprzez JohnnyB » 5 lis 2020, 21:11

Pracuj w IT mowile, bedzie fajnie mowili ;),
Rozbieranie zajęło 20 minut. Na prawde chyle czola przed kazdym kto to zakłada kilka razy dziennie.
Załączniki
2632E1A1-200D-4D4A-9C4D-5FB3D493CA61.jpeg
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez jacobs » 5 lis 2020, 22:17

Nieźle. Czy te gumowce są naprawdę potrzebne? :D

Ja się nawet zastanawiałem czy jako wolontariusz nie pójść pomóc przy montowaniu narodowego na przykład. Ale chyba nie szukają takich osób.
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez JohnnyB » 5 lis 2020, 22:21

Dezynfekują się szybko, mozna folie, ale buty i tak musisz sciagnać zakładając kombinezon a zdejmująć zrywasz calość a w kaloszach wychodzi to szybciej. Personel ma klapki i przeważnie na boso zakładają kombinezon na bieliznę. Ściągając kombinezon musisz uważać aby nie miał styczności z odzieżą wierzchnią. Zakładanie nie problem. Ale ściagajac musisz robić to w odpowiedniej kolejności. Masz dwie pary rękawiczek, aby ściągając jedna część zostać prawie w samych rękawiczkach przy wyjściu.
Raz dziennie ok, ale kilkanascie razy ?
Rozumiem tę rosyjską pielęgniarkę która pod prześwitującym kombinezonem paradowała w samej bardzo skąpej bieliźnie.
Do tego wszechobecne fioletowe lampy które grzeją non stop.
Ostatnio edytowano 5 lis 2020, 23:57 przez JohnnyB, łącznie edytowano 1 raz
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez zadra » 5 lis 2020, 23:02

Jakiego przewodu?


Pisałem o przewodzie wyprowadzonym z instalacji samochodu do zasilania radia – tu był zonk i niebieski na plusie..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3144 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez JohnnyB » 6 lis 2020, 00:32

jacobs napisał(a):Nieźle. Czy te gumowce są naprawdę potrzebne? :D

Ja się nawet zastanawiałem czy jako wolontariusz nie pójść pomóc przy montowaniu narodowego na przykład. Ale chyba nie szukają takich osób.


Ja byłem na ICU/OIT, między pacjentami pod respiracją. Podłączałem i odłączyła graty od nich.....nie pierwsze wejście, ale nogi to miałem lekko mówiąc z gumy a wchodziłem sam.... Pierwsza wizyta po wyjściu z oddziału to była żabka......
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez MazdaOwner » 6 lis 2020, 07:44

zadra napisał(a):Pisałem o przewodzie wyprowadzonym z instalacji samochodu do zasilania radia – tu był zonk i niebieski na plusie..

Mógł, co najwyżej, paść bezpiecznik w instalacji samochodu. Wszystko zależy od tego, w którym punkcie instalacji wpięte było zasilanie dla CB Radia i czy po spaleniu po raz pierwszy bezpiecznika od CB nie montowałeś innego, dużo mocniejszego bezpiecznika.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2008, 13:28
Posty: 136 (0/8)
Skąd: Małopolska
Auto: Mazda 3

Postprzez PeKa » 6 lis 2020, 13:15

nemi napisał(a):Chyba budowlanka, usługi remontowe i tego typu przeżywają rozwkit. Ludzie nie mają gdzie pojechać, to działają w domach i nadrabiaja różne zaległości.

Też nie do końca, pracodawcom brakuje ludzi, młodzi nie chcą, samo budowanie od zera spowolniło od kiedy ciężej o kredyt.
Za jakiś tydzień wprowadzam się do nowego :) Wleciała już brama garażowa, a kocioł pracuje :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2014, 00:23
Posty: 1295 (151/95)
Skąd: S-wek/W-Wa
Auto: LIII 2.0 dCi GT '10
C3 1.4VTi '10

Postprzez loockas » 6 lis 2020, 13:45

Ja dzisiaj podpisałem zlecenie u architekta. Dom się już rysuje :P Fajnie ze nie muszę za niczym biegać. Pozwolenie na budowę, geodezja, geotechnicy, przyłącza, wszystko ogarnie architekt.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez zadra » 6 lis 2020, 13:52

Mógł, co najwyżej, paść bezpiecznik w instalacji samochodu.

Tak, wiem i najprawdopodobniej padł, ale teraz nie będę szukał, bo pogoda nieodpowiednia.
Sprawdziłem na razie, że auto odpala, są światła,hamulce, wycieraczki, wentylator i radio.
Więcej do jazdy nie potrzeba, zresztą teraz nie mogę jeździć.
Przewód jest głęboko ukryty pod plastikami kokpitu, tak, że dotrzeć do "źródła" mogę dopiero po rozpruciu części kokpitu a cholernie mi do tego niespieszno...

Dopisano 06 lis 2020 13:59:

Dziś dowiedziałem się, że kwarantannę określa sanepid, a izolację osoby chorej po pozytywnym wyniku lekarz 1-ego kontaktu.
Lekarz nie był tego świadomy, więc nie określił izolacji dla osób z którymi miałem kontakt i dlatego sanepid nie może nałożyć na mnie oficjalnie kwarantanny. :|
Śmiech na sali...
Ja świadomy sytuacji zaizolowałem się sam, a ilu jest w podobnej sytuacji, którzy uważają, że jeśli nikt nie pyta i nie zmusza, to nic ich nie dotyczy.. <co?>
Sieje się wokoło przez takich chu...ji a nikt nie jest w stanie udowodnić po fakcie, że to od "Kowalskiego" który nam wczoraj podał rękę bo uważa, że tak jak cała reszta społeczeństwa jest chory i jak cała reszta może po ulicach chodzić, bo przecież nikt o niego nie pyta i policja nie przyjeżdża... <nie>
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3144 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez nemi » 6 lis 2020, 14:26

loockas napisał(a):Dom się już rysuje

Zazdraszczam ;)
Ja chyba takiej akcji nigdy nie przeprowadzę, bo działki to jakiś koszmar, a właściwie ich cena <lol>
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez PeKa » 6 lis 2020, 14:55

loockas napisał(a):Ja dzisiaj podpisałem zlecenie u architekta. Dom się już rysuje :P Fajnie ze nie muszę za niczym biegać. Pozwolenie na budowę, geodezja, geotechnicy, przyłącza, wszystko ogarnie architekt.

Swoje i tak sie naw@^r!)a#z :P
Do mnie przychodzą jeszcze w poniedziałek z Solidu dołożyć jedną radiolinię i koniec ludzi z zewnątrz :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2014, 00:23
Posty: 1295 (151/95)
Skąd: S-wek/W-Wa
Auto: LIII 2.0 dCi GT '10
C3 1.4VTi '10

Postprzez loockas » 6 lis 2020, 15:59

A tego jestem pewny :P ale jak ktoś może ze mnie chociaż cześć problemów ściągnąć to bardzo chętnie :) Zwłaszcza na początku gdzie nic z tego nie rozumiem :P
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez ela323f » 6 lis 2020, 16:46

zadra napisał(a):
Mógł, co najwyżej, paść bezpiecznik w instalacji samochodu.

Tak, wiem i najprawdopodobniej padł, ale teraz nie będę szukał, bo pogoda nieodpowiednia.
Sprawdziłem na razie, że auto odpala, są światła,hamulce, wycieraczki, wentylator i radio.
Więcej do jazdy nie potrzeba, zresztą teraz nie mogę jeździć.
Przewód jest głęboko ukryty pod plastikami kokpitu, tak, że dotrzeć do "źródła" mogę dopiero po rozpruciu części kokpitu a cholernie mi do tego niespieszno...

Dopisano 06 lis 2020 13:59:

Dziś dowiedziałem się, że kwarantannę określa sanepid, a izolację osoby chorej po pozytywnym wyniku lekarz 1-ego kontaktu.
Lekarz nie był tego świadomy, więc nie określił izolacji dla osób z którymi miałem kontakt i dlatego sanepid nie może nałożyć na mnie oficjalnie kwarantanny. :|
Śmiech na sali...
Ja świadomy sytuacji zaizolowałem się sam, a ilu jest w podobnej sytuacji, którzy uważają, że jeśli nikt nie pyta i nie zmusza, to nic ich nie dotyczy.. <co?>
Sieje się wokoło przez takich chu...ji a nikt nie jest w stanie udowodnić po fakcie, że to od "Kowalskiego" który nam wczoraj podał rękę bo uważa, że tak jak cała reszta społeczeństwa jest chory i jak cała reszta może po ulicach chodzić, bo przecież nikt o niego nie pyta i policja nie przyjeżdża... <nie>




Po wyniku pozytywnym masz izolacje domową możesz sprawdzić to na pacjent gov pl. Kwarantannę osobom które miały z tobą kontakt nakłada sanepid jeśli je podasz. Wszystko można sprawdzić na pacjent gov pl. Lekarz który skierował na test powinien się sam odezwać po otrzymaniu wyniku. Jak zostałeś skierowany na test automatycznie powinieneś niej kwarantannę lub izolacje domową.
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2010, 20:30
Posty: 142 (1/2)
Skąd: Puławy
Auto: mazda6 hatchback 121km citd

Postprzez PeKa » 6 lis 2020, 17:03

loockas napisał(a):A tego jestem pewny :P ale jak ktoś może ze mnie chociaż cześć problemów ściągnąć to bardzo chętnie :) Zwłaszcza na początku gdzie nic z tego nie rozumiem :P

Pewnie, że tak, tym bardziej, że później jest tylko gorzej <rotfl>
Załączniki
IMG_5181.jpg
IMG_5182.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2014, 00:23
Posty: 1295 (151/95)
Skąd: S-wek/W-Wa
Auto: LIII 2.0 dCi GT '10
C3 1.4VTi '10

Postprzez zadra » 6 lis 2020, 17:08

wyniku pozytywnym masz izolacje domową możesz sprawdzić to na pacjent gov pl. Kwarantannę osobom które miały z tobą kontakt nakłada sanepid jeśli je podasz. Wszystko można sprawdzić na pacjent gov pl.

Wszystko się zgadza, ale u mnie jest sytuacja odwrotna.
Lekarz wysłał na badania moich rodziców (policja była od następnego dnia a pobranie po 3-ech, wynik w 4-ym dniu).
W związku z tym, że rodzice są "dodatni" to Rodzinny tak jak piszesz powinien automatycznie nałożyć na nich izolację a niestety tego nie zrobił (nie wiem, czy wiedział, czy zignorował – nie zdziwiłbym się).
Skoro nie nałożył na rodziców izolacji, to Sanepid nie może mnie skierować na kwarantannę mimo, iż mam z nimi bezpośredni kontakt.

Sanepid nie może nałożyć izolacji na moich rodziców a na mnie prawidłowej kwarantanny, ponieważ nasz "wioskowy" lekarz wykazał się ignorancją i przez brak reakcji "zburzył system".
Gdzie tu jeszcze, żeby sam od siebie zadzwonił z jakimś powiadomieniem o właściwym zachowaniu się i prawidłowym postępowaniu...
Niestety – u nas jest ich (rodzinnych) aż dwóch i jeden "lepszy" od drugiego – oczywiście w tym negatywnym tego słowa znaczeniu...


"Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł lekarza i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam:

obowiązki te sumiennie spełniać;
służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu;
według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek;
nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego;
strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych;
stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić.

Przyrzekam to uroczyście! "
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3144 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez loockas » 6 lis 2020, 17:13

PeKa napisał(a):Pewnie, że tak, tym bardziej, że później jest tylko gorzej


No podobno wykończenie wykańcza <lol>
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez PeKa » 6 lis 2020, 17:18

To już zależy, ja robię sam, to nerwówki nie ma :)
Na dole zostały mi dwie płyty na sufit, szpachlowanie, malowanie i wstawienie drzwi.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2014, 00:23
Posty: 1295 (151/95)
Skąd: S-wek/W-Wa
Auto: LIII 2.0 dCi GT '10
C3 1.4VTi '10

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park