Czateria... 2021

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez jacobs » 14 kwi 2020, 23:27

Neonixos666 napisał(a):jak Ci co byli na domach na mazurach, policja zaczęła trzepać na obcych numerach i zawraca ludzi do domu jak pod Zakopanem.

Serio? Na jakiej podstawie?
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez loockas » 14 kwi 2020, 23:29

nemi napisał(a):Zobaczymy jak nas to wyniszczy ekonomicznie jako społeczeństwo, bo wtedy wakacje nie są czymś pierwszej potrzeb


Patrząc na to co sie do tej pory dzieje, to nie widzę by ludzie zaciskali pasa. Wózki sklepowe pełne, paczkomaty przepełnione, kurierów pełno, a i samochodów z euro rtv czy innych marketów też widzę jakoś więcej ostatnio :P

nemi napisał(a):brak popytu może zbić ceny


Może tak być, wszystko zależy jak długo to potrwa.

JohnnyB napisał(a): Już dziś jednak Minister mówił że o wakacjach można zapomnieć.


W zasadzie to mówił o obozach i koloniach wakacyjnych, ale kto go tam wie co powie za miesiąc :)

jacobs napisał(a):Raczej nie, bo popytu nie będzie. Teraz można na "czarnym rynku" wynajmować dość tanio.


No ja bym w tej chwili widział wakacje w jakiejś dziczy w bieszczadach jeżeli już mam gdzieś wyjechać :P
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 14 kwi 2020, 23:31

jacobs napisał(a):
Neonixos666 napisał(a):jak Ci co byli na domach na mazurach, policja zaczęła trzepać na obcych numerach i zawraca ludzi do domu jak pod Zakopanem.

Serio? Na jakiej podstawie?

Jeśli nie jadą do pracy lub apteki, to nie jadą zgodnie z prawem. Bezprawnym zresztą.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Neonixos666 » 14 kwi 2020, 23:32

a na jakiej podstawie walą mandaty na myjce? Wycieczka na mazury nie jest czynnością niezbędną, nie zarabiasz w ten sposób. Sporo miejscowych jest bardzo źle nastawiona na tych ,,turystów" i już słyszy się o imprezach na domach które przerwała Palicja wyganiają do siebie, bo ktoś uprzejmie doniósł.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez jacobs » 14 kwi 2020, 23:34

loockas napisał(a):a i samochodów z euro rtv czy innych marketów też widzę jakoś więcej ostatnio

To ciekawe, gość od angielskiego dziś nam mówił o tym :) Podobno ludzie musieli zacząć gotować w domu i teraz sobie uświadomili że nie jaką sprzętu żeby to robić. Nie wiem skąd on taką teorię wykminił. Chyba że ludzie kupują większe telewizory do netflixa ;)

Loockas nie chcesz sprzedać miaty?
Jeśli nie jadą do pracy lub apteki, to nie jadą zgodnie z prawem. Bezprawnym zresztą.

Ja to nie wiem, wydaje mi się że to nadinterpretacja. Jeżeli mam domek na mazurach, to mogę tam sobie mieszkać (to podstawowa potrzeba).
A już kolejna sprawa to fakt że mając działalność możesz wymyślić sobie uzasadnienie wszystkiego...
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez loockas » 14 kwi 2020, 23:36

jacobs napisał(a):Loockas nie chcesz sprzedać miaty?


No way. Chyba, że będę zmieniał na ND, ale to jeszcze nie teraz. Jeszcze NCka nie zarżnąłem :) A co, stęskniłeś się? :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Neonixos666 » 14 kwi 2020, 23:38

jacobs napisał(a):Ja to nie wiem, wydaje mi się że to nadinterpretacja. Jeżeli mam domek na mazurach, to mogę tam sobie mieszkać (to podstawowa potrzeba).


To dopiero nadinterpretacja podstawowych potrzeb :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez jacobs » 14 kwi 2020, 23:40

loockas napisał(a):A co, stęskniłeś się?

Szukam :) Teraz trochę mniej, bo sytuacja niepewna, wolę nie pozbywać się części oszczędności.

Jakiś miesiąc temu była NCFL2 na sprzedaż na otomoto, w super cenie. Jak zadzwoniłem po dwóch godzinach od opublikowania ogłoszenia to byłem trzeci w kolejce. Pierwsza osoba wzięła :O
Właśnie NCFL2 by mi najbardziej pasowało, chociaż nie zamykam się na NC1, a nawet inne generacje. W sumie na każdą mam jakiś plan.

Na razie w ramach kryzysu kupiłem miejsce garażowe na miatę, za 1/4 ceny którą płaciłem 2 lata temu <glupek2>
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez loockas » 14 kwi 2020, 23:40

Neonixos666 napisał(a):To dopiero nadinterpretacja podstawowych potrzeb


Czemu? Jak ktoś pracuje zdalnie i mieszka np w bloku, a ma dodatkowo domek letniskowy to chyba naturalne, że wywali na ten okres do domku z ogródkiem? Ja to ogólnie współczuje wszystkim tym co siedzą teraz z dziećmi w blokach i nie mogą z nimi wyjść.

Dopisano 14 kwi 2020 22:42:

jacobs napisał(a):Właśnie NCFL2 by mi najbardziej pasowało


Kokaina jest znowu na sprzedaż :P
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez jacobs » 14 kwi 2020, 23:44

Neonixos666 napisał(a):To dopiero nadinterpretacja podstawowych potrzeb

W jaki sposób prawnie odróżnić co jest po prostu mieszkaniem a co wakacjami? Mamy znajomych którzy posiadają dom z basenem. Całą wielkanoc wstawiali zdjęcia z basenu na insta. Czy to już znaczy że są na wakacjach? :P

Nie wiem, ale wydaje mi się że większość za bardzo zagłębia się w przepisy. Ja maksymalnie ograniczyłem wszystkie kontakty międzyludzkie jeszcze zanim to było modne ;) ale chodzę na spacer, jeżdżę na rowerze, żyję w miarę normalnie (jeżeli tak to można nazwać teraz ;)), mijałem kilka razy straż miejską, raz policję i raz wojsko. Nigdy nikt nie zwrócił mi uwagi.

Dopisano 14 kwi 2020, o 23:46:

loockas napisał(a):Kokaina jest znowu na sprzedaż

Wiem, gdyby nie sytuacja to bym mocno się zastanawiał. Chociaż jak dla mnie nie warta tej ceny (wiem, to dyskusyjna kwestia, ale jakoś czułbym się bardziej usprawiedliwiony kupując stock NC za 50k i wkładając 20k w 3 lata niż wyrzucając tą kasę od razu).

Dopisano 14 kwi 2020, o 23:48:

Tą chciałem kupić:
http://www.mx5klubpolska.pl/forum/downl ... p?id=78793
Ona była po leasingu i gość nie za bardzo ogarniał ceny. 50k z pełną fakturą VAT było :) Ktoś zrobił świetny interes.
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez Neonixos666 » 15 kwi 2020, 00:05

loockas napisał(a):Czemu? Jak ktoś pracuje zdalnie i mieszka np w bloku, a ma dodatkowo domek letniskowy to chyba naturalne, że wywali na ten okres do domku z ogródkiem? Ja to ogólnie współczuje wszystkim tym co siedzą teraz z dziećmi w blokach i nie mogą z nimi wyjść.


Nie ważne czy jedziesz na swój czy wynajęty ważne jest to że się przemieszczasz i to między województwami a tego nie powinno być. Ludzie zdają sobie sprawę że Mazury to obszar na którym jest mało zachorowań i nie chcą tego zmieniać więc obawiam się że będzie co raz więcej ,,represji" na tych ,,turystów" by nie dopuścić do nowego źródła zakażeń.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez loockas » 15 kwi 2020, 00:15

jacobs napisał(a):Chociaż jak dla mnie nie warta tej ceny


Dla mnie też. Za te kasę wolałbym już ND szukać co nie jest wcale problemem.

Neonixos666 napisał(a):Nie ważne czy jedziesz na swój czy wynajęty ważne jest to że się przemieszczasz i to między województwami a tego nie powinno być.


Kwestia dyskusyjna. Jadę do swojego domu w którym będę mieszkał przez okres "kwarantanny". Więc całe przemieszanie ograniczam do pierwszego wyjazdu. Myślę że wielu tak zrobiło jeszcze zanim wprowadzili te zakazy :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez jacobs » 15 kwi 2020, 00:22

Neonixos666 napisał(a):Ludzie zdają sobie sprawę że Mazury to obszar na którym jest mało zachorowań

To dopiero
loockas napisał(a):Kwestia dyskusyjna.

:D

Dopisano 15 kwi 2020, o 00:25:

loockas napisał(a):Za te kasę wolałbym już ND szukać co nie jest wcale problemem.

W ND przeraża mnie tylko skrzynia. Musiałbym się zorientować jak jest z tą akcją serwisową, czy ona działa poza gwarancją. Bo to jeszcze za młody samochód żeby skrzynię na wymianę znaleźć na allegro.
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez nemi » 15 kwi 2020, 06:27

loockas napisał(a):Patrząc na to co sie do tej pory dzieje, to nie widzę by ludzie zaciskali pasa. Wózki sklepowe pełne, paczkomaty przepełnione, kurierów pełno, a i samochodów z euro rtv czy innych marketów też widzę jakoś więcej ostatnio

Mi się wydaje to dość naturalne. Wózki sklepowe są pełne, bo ludzie ograniczają wyjścia do sklepów. Nie robią drobnych zakupów po pracy, tylko starają się raz, a porządnie.
Zamiast kupować rzeczy w sklepie wybierają zakupy online – od początku kwarantanny przyszło do mnie już ze 20 paczek – na allegro rzeczy np. bezglutenowe można kupić znacznie taniej niż lokalnie w sklepie przy czym wybór jest większy. No i zamawiam co się da, żeby nie stać w kolejkach przed sklepem do wejścia :)
A co do euro rtv – po pierwsze nie wszyscy odczuwają w tej chwili skutki. Sam pisałeś, że masz więcej roboty. A że trzeba siedzieć w chacie, to zawsze coś można kupić do uprzyjemniania siedzenia w domu. Ale też zakupy napędziło ministerstwo edukacji – wprowadzili te pseudolekcje online, a to skutkuje tym, że ludzie potrzebują komputerów, drukarek, tonerów, skanerów i papieru.
I do tego Mariusz – popsuł samochody i wszystkie sprzęty w domu, więc musi teraz wymieniać ;)

@Jacobs, sąsiada za jazdę na rowerze zatrzymali i nawet nie chcieli dyskutować.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 15 kwi 2020, 09:40

Z tymi dużymi zakupami spożywczymi to już chyba nawet najwięksi prepersi zauważyli ze zakup makaronu i papieru na pół roku nie ma sensu :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Xenocyd » 15 kwi 2020, 10:23

nemi napisał(a):jakiś nieoczywisty kierunek typu Łotwa czy Estonia, bo tam tubylców i turystów mało


Byłem dwa razy i to nie są takie nieoczywiste kierunki ;)

Parnawa jest genialna, ale w sezonie zawalona po sufit Rosjanami, co automatycznie powoduje, że jest bardzo droga jak na nadbałtycki kurort. Tallin także popularny wśród turystów. Łotwa, poza Rygą, spokojniejsza i tańsza – ale tam bym chyba tygodnia albo dwóch nie zniósł ;) Ogólnie 2 tygodnie są ok, żeby przejechać wszystkie 3 republiki, wpaść do Helsinek i wrócić do domu – to dla odmiany może nie być dobry plan z dziećmi.

Jak sytuacja wakacyjna będzie do <dupa> to wygrałem życie mogąc dotrzeć do zatoki w kwadrans :) Lepiej spędzać lato w Gdańsku niż we Wrocławiu :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2007, 12:01
Posty: 2276 (102/157)
Skąd: czymiasto
Auto: Mietek

Postprzez loockas » 15 kwi 2020, 10:26

Xenocyd napisał(a):to wygrałem życie mogąc dotrzeć do zatoki w kwadrans


Wszyscy się śmiali z polskiego parawaningu na plaży, a w tym roku może się okazać hitem w czasach kwarantanny :P
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez radzi89 » 15 kwi 2020, 10:40

Ja na zakupy jeżdżę teraz co dwa tygodnie. Za jednym zamachem udaje się kupić zapas który bez problemy wystarczy na 10-14 dni. Fakt wyjeżdżam z Lidla z pełnym koszem za ok 500-600 zł ale dzięki temu nie stercze w kolejkach i też przy okazji ograniczam te zbędne kontakty. Teraz też udaje się nam nie marnować jedzenia, wcześniej strasznie mnie irytowało wieczne wyrzucanie.
Rafal
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2009, 11:45
Posty: 4700 (22/49)
Skąd: Szczecin
Auto: BMW E30
Porsche 911 4S – 996.2
Porsche 911 4S – 991.2
Porsche Macan T

Postprzez nemi » 15 kwi 2020, 10:46

Xen, fajnie, że to piszesz. Trochę analizowałem mapy, patrzyłem też na Filnandię. Dla dorosłych... do pozwiedzania, ale z dziećmi trochę nuda. Odległości duże, a spektakularnych atrakcji raczej nie ma. Sam nie wiem co myśleć :)
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 15 kwi 2020, 11:07

Ja robie małe zakupy raz w tygodniu. Teraz się nie stoi w kolejkach przy kasie, bo w sklepie jest kilka osób. Trzeba tylko wyczuć godzinę żeby nie stać pod sklepem, co mi się jak na razie udaje. Skoro pracownicy sklepów żyją, to ja też przeżyję i wizyta w sklepie tego nie powinna zmienić :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Przypadek i 43 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park