Czateria... 2021

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez jacobs » 14 lip 2019, 22:17

loockas napisał(a):Szukam gałki zmiany biegów do MX'a i chyba znalazłem na aliexpres rodzynka

fajna jest voodoo czy jakoś tak. Do kupienia z moss motors. Polecam.

Oddawałem dziś kię na detailing i nawet się dowiedziałem że moja miata nadal ma się dobrze :D
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez Krzemol » 14 lip 2019, 22:23

loockas napisał(a):Szukam gałki zmiany biegów do MX'a i chyba znalazłem na aliexpres rodzynka <lol>

To gałka do szybkich i wściekłych :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 23:11
Posty: 1561 (258/82)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75TBi 235KM '11r

Postprzez loockas » 14 lip 2019, 22:26

jacobs napisał(a):fajna jest voodoo czy jakoś tak. Do kupienia z moss motors. Polecam.


ale ta kula? jakoś nie mam przekonania... ludzie też piszą, że w upalne dni trochę parzy <lol>
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez jacobs » 14 lip 2019, 22:26

loockas napisał(a):No ja o czymś takim piszę. Samemu nic na większą skalę nie ugrasz.

Każdy ma milion kredytu i niechętnie rezygnuje z etatu dla czegoś niepewnego. Uroki Warszawki :D

Dopisano 14 lip 2019, o 22:28:

loockas napisał(a):ale ta kula? jakoś nie mam przekonania... ludzie też piszą, że w upalne dni trochę parzy

Kula, raczej nie parzy, jak nie to kupisz sobie czapeczkę na gałkę.
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comme ... b,w400.jpg

Tak serio to jak dla mnie o wiele poprawiła komfort zmiany biegów.
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez JohnnyB » 15 lip 2019, 09:34

jacobs napisał(a):
JohnnyB napisał(a):Mieszkanie wysysa wszystko co zarobie....na szczęście perspektywy zakończenia wykańczania już bardzo blisko .

Jeszcze nie wykończyłeś? Z tego co pamiętam zacząłeś długo przede mną, a ja już mam wszystko łącznie z obrazami na ścianach ;)


Strych robię, dół w miarę ogarnięty. Skończyły mi się w międzyczasie fundusze, stąd musiałem przystopować i za robotę się zabrać :).
Do tego w pewnym momencie, jak już wyszło że spokojnie można mieszkać to i chęci odeszły :P.

A co do biznesów, jedno osobowych działalności...Do pewnego zakresu i na początku zawsze jest łatwo. Pomysłów wiele, zapał duży.....ale z czasem życie weryfikuje wszystko. Apetyt rośnie, możliwości nie bardzo.
Ja nie mam jeszcze długo działalności, ale parę razy bym się przekręcił.....Stąd, preferuję od jakiegoś czasu, jeden duży klient, wypłacalny i w miarę możliwości może jakieś fuchy. Podstawa kontraktu – minimum wkładu własnego i tylko usługa. Żadna dostawa sprzętu itp.
I jakoś tak to działa od jakiegoś czasu.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez nemi » 15 lip 2019, 10:09

JohnnyB napisał(a):A co do biznesów, jedno osobowych działalności...

Mój biznes "kamienicznika" mnie już doprowadza do rozpaczy <rotfl>. A konkretnie urzędnicy – jeszcze nie udało mi się od 8 rano dowiedzieć czegokolwiek. Na stronie jest podany numer do działu architektury, a zgłasza się pani od śmieci i nie umie odpowiedziec na moje pytanie <czarodziej>
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez brii » 15 lip 2019, 10:21

nemi napisał(a):A konkretnie urzędnicy – jeszcze nie udało mi się od 8 rano dowiedzieć czegokolwiek. Na stronie jest podany numer do działu architektury, a zgłasza się pani od śmieci i nie umie odpowiedziec na moje pytanie

Raczej nie opierałbym się na odpowiedzi urzędnika bo to nie jest w żaden sposób wiążące. Pani jest o tyle miła, że jak nie wie to mówi, że nie wie a często niestety zdarza się, że nie wiedzą a mówią co myślą. Po latach potrafi się to skończyć kociokwikem petenta :P ;)
BTW – początkujący kamieniczniku – uważaj jeśli zamierzasz wynajmować na doby – jest z tym teraz trochę zamieszania.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez nemi » 15 lip 2019, 10:34

Hehe, no jasne, że trudno się oprzeć na rozmowie telefonicznej tylko. Wiem tyle, że chcę zmienić przeznaczenie lokalu z mieszkania na działalność gospodarczą. Na pewno chętnie ode mnie przyjmą wyższy podatek itd., ale chciałem poznać terminy, dowiedzieć się czego ode mnie będą chcieli itd.
A nie chcę bazować tylko na informacjach z internetu, tylko w urzędzie, gdzie będę załatwiał sprawę.

Możliwe, że wynajmę mieszkanie fizjoterapeucie – zarządca nieruchomości nie widzi problemu (żadnych przeróbek w lokalu), ja bym fakturował z VAT 23% inny podmiot gospodarczy, który na pewno nie będzie dewastował mieszkania, nie zrobi tam imprez i nie zajdzie w ciążę mówiąc, że od dziś nie płaci.

W mojej ocenie człowieka niedoświadczonego sytuacja wydaje się w miarę OK.
Ogólnie spadło to na mnie trochę szybciej niż się spodziewałem – myślałem, że mieszkanie odbiorę później i będę miał więcej czasu na odrobienie pracy domowej. Tak czy inaczej teraz mam poczucie, że trzeba się tego nauczyć jak wszystkiego, możliwe, że nawet dostanę po pupie w jakichś aspektach. Czyha tu dużo pułapek niestety :D.


Na doby na pewno nie wynajmę, nie ta lokalizacja :). To będzie mój środek trwały i od początku zamierzam fakturować, ktokolwiek by to wynajął.
Ostatnio edytowano 15 lip 2019, 10:36 przez nemi, łącznie edytowano 1 raz
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez brii » 15 lip 2019, 10:35

Jak masz taką opcję to doskonale – czystszego układu się nie da mieć :)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez nemi » 15 lip 2019, 10:45

Ogólnie mam poczucie, że za mało zrobiłem wcześniej. Tylko tyle, co korepondowaliśmy prywatnie i uzyskałem też info od doradcy z mojego biura, że spokojnie mogę fakturować każdemu i przy tej wysokości kredytu jestem bardzo mało do przodu nawet. Ale to już nawet nie o to chodzi, bo to grosze różnicy. Chodzi mi o to, żeby nie prowadzić działaności jednofakturowej.

No i teraz kobieta mnie pyta o wzór umowy do konsultacji z prawnikiem etc. A ja nic nie mam <czarodziej>. Mam na głowie sprawy księgowo-prawne, urzędnicze i jeszcze palące wykończenie tegoż lokum. No i urlop w międzyczasie... Termin odbioru miałem do 31.12.2019, spodziewałem się we wrześniu, a... już mam.

Księgowa już wie, też ma zgryz, bo to nie jest taka bardzo standardowa sytuacja, bo lokal jest, w księdze wieczystej jeszcze nie mam itd. Jest masa roboty z tym :)
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez radzi89 » 15 lip 2019, 11:02

Brii, jakie jest zamieszanie z wynajmem na doby? Nic księgowi nie informowali mnie zeby były jakieś istotne zmiany.
Rafal
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2009, 11:45
Posty: 4700 (22/49)
Skąd: Szczecin
Auto: BMW E30
Porsche 911 4S – 996.2
Porsche 911 4S – 991.2
Porsche Macan T

Postprzez loockas » 15 lip 2019, 11:09

JohnnyB napisał(a):Stąd, preferuję od jakiegoś czasu, jeden duży klient, wypłacalny i w miarę możliwości może jakieś fuchy.


To zależy chyba od branży. U mnie wręcz odwrotnie. Wolę kilkunastu mniejszych, mniej wymagających. Nawet jak któryś odpadnie, to w jego miejsce wpadnie nowy chociaż jeszcze mi się nie zdarzyło stracić klienta. Z tym, że u mnie sa tylko usługi, rzadko jakiś sprzęt i wszystko zdalnie.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez brii » 15 lip 2019, 11:56

radzi89 napisał(a):Brii, jakie jest zamieszanie z wynajmem na doby? Nic księgowi nie informowali mnie zeby były jakieś istotne zmiany.

Jeśli robisz to w ramach działalności to nie ma żadnego problemu.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez jacobs » 15 lip 2019, 14:36

loockas napisał(a):To zależy chyba od branży. U mnie wręcz odwrotnie. Wolę kilkunastu mniejszych, mniej wymagających. Nawet jak któryś odpadnie, to w jego miejsce wpadnie nowy chociaż jeszcze mi się nie zdarzyło stracić klienta. Z tym, że u mnie sa tylko usługi, rzadko jakiś sprzęt i wszystko zdalnie.

Ile godzin dziennie pracujesz? Łącznie z „etatem”?

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ford_B-Max
Coś dla fanów odsuwanych drzwi, dziś widziałem na ulicy, śmiesznie to wygląda.
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez Beny » 15 lip 2019, 14:41

Gdzyby chyba nastepcy klocuazka szuka z tymi drzwiami to moze mu podejść :D A samo auto nie głupie czemu mówisz ze wygląda śmiesznie?
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 16:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez nemi » 15 lip 2019, 15:37

Moim zdaniem bardzo fajne auto!
Po pierwsze, to ford, a po drugie jeśli ktoś jeździ dużo po mieście z dziećmi, to rozwiązanie jest świetne :)
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez brii » 15 lip 2019, 15:43

Proporcje prawie jak w Pugu 1007
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez loockas » 15 lip 2019, 16:30

jacobs napisał(a):Ile godzin dziennie pracujesz? Łącznie z „etatem”?


8-11 jeżeli chodzi o siedzenie przed komputerem. 8h w ciągu dnia i te 2-3h wieczorkiem (pn-pt). Jednak w tym czasie robię też rzeczy niezwiązane z pracą, np piszę tutaj :) albo robię zakupy, oglądam koty itd. Specyfika tej pracy jest taka, że czasami przez tydzień, dwa nie dzieje się nic... w ciągu dnia też się może niewiele dziać, a wywali się wszystko w sobotę wieczorem :)

jacobs napisał(a):Coś dla fanów odsuwanych drzwi, dziś widziałem na ulicy, śmiesznie to wygląda.


Brałem go pod uwagę, ale ze Scenikiem przegrał pod względem wielkości bagażnika. jednak auto o segment mniejsze. Mimo wszystko miejsca dla pasażerów sporo.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez jacobs » 15 lip 2019, 17:12

Beny napisał(a):Gdzyby chyba nastepcy klocuazka szuka z tymi drzwiami to moze mu podejść :D A samo auto nie głupie czemu mówisz ze wygląda śmiesznie?

Przez proporcje, idę sobie niby stoi fiesta, ale idę dalej a tu odsuwane drzwi. Az się cofnąłem zobaczyc co to za cudo.

Dopisano 15 lip 2019, o 17:18:

loockas napisał(a):8-11 jeżeli chodzi o siedzenie przed komputerem. 8h w ciągu dnia i te 2-3h wieczorkiem (pn-pt). Jednak w tym czasie robię też rzeczy niezwiązane z pracą, np piszę tutaj :) albo robię zakupy, oglądam koty itd. Specyfika tej pracy jest taka, że czasami przez tydzień, dwa nie dzieje się nic... w ciągu dnia też się może niewiele dziać, a wywali się wszystko w sobotę

Dobra zależy jak liczysz. Dla mnie 8h etatu to 8h niezależnie od tego czy akurat jest przestój i prezes cały czas oglądam koty. Po prostu ten czas mam wyjęty z dnia bo jestem do dyspozycji.
Przekonałem się ze dołożenie do tego kolejnych 2-3h po pracy nie jest zbyt korzystne dla mojego zdrowia ;) Dlatego dla mnie praca po godzinach odpada, musiałabym rzucić „etat” i zacząć w całości robić dla siebie.
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez loockas » 15 lip 2019, 17:31

jacobs napisał(a):Po prostu ten czas mam wyjęty z dnia bo jestem do dyspozycji.
Przekonałem się ze dołożenie do tego kolejnych 2-3h po pracy nie jest zbyt korzystne dla mojego zdrowia


No tylko u mnie różnica jest taka, że praca na etacie jest powiązana z moją działalnością. A już niedługo to się całkowicie zatrze. Tak czy inaczej nie mam rozgraniczenia na jedna praca i druga praca. A że specyfika jest jaka jest i sporo rzeczy robi się wieczorem/w nocy to stąd to rozbicie czasu pracy na dwie grupy. Są dni, że wieczorem nie robię nic. Obejrzymy z żoną seriale, ale przed spaniem i tak wracam na chwilę do kompa, bo jestem uzależniony :P Ja innego życia nie znam, dłubie w tej samej branży od 16 roku życia.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 72 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park